Moderatorius: Prižiūrėtojai
Basta rašė:Taip, o aš JAV
Gal pabandyk paieškot dailės prekių parduotuvėje, bet, sakė, jis brangesnis.
Taigi klausimas buvo:
Kur Lietuvoje galima nusipirkti perdirbto piešimui skirto popieriaus?
Egidijus rašė:www.map.lt jie turi popieriaus padaryto iš antrinių žaliavų. Tik nežinau ar turi A4 formato, bent jau laikraščiam ir žurnalam (knygom) tai tikrai.
Ar prekiaujate popieriumi, pagamintu iš makulatūros (nenaudojant medienos žaliavos). Kokia jo kokybė, ar jis tinka biuro reikmėms? Ačiū.
Taip prekiaujame. Galime pasiūlyti biuro popierių Cyclus Office 80g/m2 A4, pagamintą iš 100% makulatūros. Popierius nėra labai baltas, bet pakankamai kokybiškas ir tinka įprastinei vienspalvei biuro spausdinimo technikai.
Taip pat turime makulatūrinį popierių Cyclus Offset ir Cyclus Print dideliais lapais, kuris yra skirtas ofsetinei spaudai.
linas rašė:„Popieriaus pasaulyje“ radau 100% perdirbto ir chimke neveikto A4 popieraus „Cyclus Office“.. šiek tiek nebaltas, bet dar smagiau
xzebrasx rašė:O kiek toks gėris kaštuoja? Mums visai pasitarnautų
linas rašė:500 lapų - 18 lietuviškų..
Siekiant sukurti vieningą Europos Sąjungos rinką, 1992 m. Europos Ekonominės Bendrijos Taryba priėmė sprendimą dėl „Bendrijos eko ženklo suteikimo tvarkos“. Tačiau vartotojai šiuo ženklu nepasitikėjo ir 2000 m. Europos Parlamentas ir Taryba priėmė reglamentą, kuriuo remiantis buvo pakeista Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo tvarka. Taip pat sukurta Europos ekologinio ženklinimo valdyba, kuri nustato aplinkosauginius kriterijus, vertinimo ir patikros reikalavimus.
ES eko ženklas – „ES gėlė“ – gali būti suteiktas produktams bei paslaugoms, išskyrus farmacinius preparatus, maistą ir gėrimus. Ženklas gaminiui suteikiamas trims metams, po to kriterijai (ženklui gauti) peržiūrimi. Didžiausia problema kyla nustatant kriterijus, kadangi visose Europos Sąjungos šalyse turi galioti vienodi kriterijai. Tai yra trūkumas, kadangi aplinkosauginės problemos ne visur yra vienodo lygio ir kai kurioms šalims reikėtų griežtesnių kriterijų. „ES Gėlės” ekologinio ženklinimo kriterijai nėra labai griežti, jie, kaip ir “Gulbės” eko ženklui, nustatomi taip, kad nuo 5 iki 30 procentų tam tikros grupės produktų galėtų gauti šį eko ženklą.
„ES gėlė“ yra pasirenkama laisvanoriškai, gamintojai ir importuotojai, norintys įsygyti sertifikatą, turi sumokėti už gaminių atitikimo kriterijus patikrinimą, sertifikato įsigyjimą ir metinį naudojimo mokestį.
dar parašyta, kad be medienos
(...) Ir vis tik celiuliozės pramonė tebėra viena iš taršiausių, kelianti didelę grėsmę aplinkai. Pavojingiausi teršalai (sunkiai yrantys chloro junginiai, iš kurių susidaro dioksinai) atsiranda dėl mūsų pomėgio naudoti ypač baltą popierių. Siekiant pagaminti tokį popierių, celiuliozę reikia balinti chloro junginiais… Taigi, rašydami ant neprie-kaištigai balto popieriaus, mes jaučiamės kultūringi. Tačiau ar gali derėti tokie nesuderinami dalykai, kaip kultūra ir teršimas? Tik sužinojęs, jog norint pagaminti 0,5 mln. tonų balintos celiuliozės, į Nerį ir Nemuną per metus teks išpilti 100 tonų chloro junginių, suvoki vertę neseniai gauto laiško, ant kurio buvo užrašyta “Popierius pagamintas, nenaudojant chloro”. Gal to ir turėtume reikalauti, tačiau žmonės reikalauja ypatingai balto popieriaus…
Ką reiškia sutrumpinimas ECF popieriaus kataloge? Ačiū už atsakymą
Elementary Chlorine Free (ECF) rodo, kad popierius pagamintas iš celiuliozės, kurios balinimui nenaudojamos chloro dujos. Toks celiuliozės balinimo būdas mažai veikia aplinką. Totally Chlorine Free (TCF) celiuliozės balinimui visiškai nenaudojami chloro junginiai, tačiau reikalingas žymiai didesnis elektros energijos kiekis. Elektros energija gali buti pagaminta atominėse jėgainėse arba termofikacinėse elektrinėse (deginant mazutą ar dujas), kas savo ruožtu teršia aplinką. Todėl gamtos apsaugos požiūriu takoskyra tarp ECF ir TFC yra siaura.
Tema: TEO popieriui pasiūlymas
Sveiki.
Turiu pasiūlymą. Kadangi TEO iškėlė iniciatyvą dėl popierinių sąskaitų mažinimo, o tam yra rimtų priežasčių - visų pirma, ekologinės.
Tačiau mąstant realiai nedaug, manau, bus pasiekta vien pasiūlymu mokėti internetu.
Siūlyčiau TEO apsvarstyti galimybę naudoti perdirbtą popierių klientų sąskaitoms, ir taip naujai nušviesti savo misiją ir įvaizdį bei pasitarnauti gamtai tampant, jei neklystu, pirmaisiais, kurie žengs tokį protingą žingsnį.
Ačiū, geros dienos,
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių