Kad gyvenimas būtų "žalesnis" - bendri patarimai

arba kitaip - ekologija

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Kad gyvenimas būtų "žalesnis" - bendri patarimai

Standartinė ** Tre 2007 06 27, 0:29

Straipsnelis iš "Žaliosios Lietuvos" - Kad gyvenimas būtų žalesnis

Mažinkite plastikinių maišelių naudojimą

Vienas iš ryškiausių mūsų vartotojiško gyvenimo simbolių yra plastikinis prekių maišelis. Jis yra pagamintas iš neatsinaujinančių gamtos turtų, t.y. naftos, visiškai nesuyrantis, ir negana to – skirtas vienkartiniam naudojimui.

Paveikslėlis
Taip atrodo Lapių sąvartyno apylinkės. I. Vaivaraitės nuotrauka.

Foto iš http://gyvunuteises.lt/forum/viewtopic.php?t=691

Be abejo, įprastas maišelis kartais būna panaudojamas ir du, tris kartus, kai kurie jų atsiduria perdirbimo įmonėse, tačiau vis dėlto didžioji jų dalis keliauja į sąvartynus, kur būna užkasami, o blogiausiu atveju – lieka mėtytis gamtoje, teršia ekosistemą ir kelia rimtą grėsmę laukiniams gyvūnams.
Kai kurios šalys kovai su plastikiniais maišeliais ėmėsi įvairių priemonių, pavyzdžiui, mokesčių ar draudimų. Tačiau keisti ir keistis galime pradėti šiandien pat, nelaukdami, kol kažko imsis valdža. Visų pirma – liaukitės kaskart apsipirkinėdami imti naują maišelį. Juk visai nesunku su savimi nuolat nešiotis daugkartinį, didesnį medžiaginį maišelį. Jei vis dėlto plastikinis maišelis jau pateko į jūsų namus – panaudokite jį bent kaip šiukšliamaišį, nors apie pastaruosius taip pat verta dar pamąstyti. Ilgą laiką tokio daikto kaip šiukšliaimaišis nė nežinojome ir tai nekėlė jokios didelės problemos – esant reikalui šiukšliadėžę paprasčiausiai praplaudavome. Dabar gi kasdien, visiškai beprasmiškai, net piktybiškai, vardan smulkučio patogumo, kasdien išmetame mažiausiai po maišą. Ir taip elgiasi beveik visi – tūkstančiai, milijonai žmonių kasdien.
Be apsipirkinėjimo maišelių ir šiukšliamaišių dar verta paminėti ir kitus – įkyriausiai besiveržiančius į mūsų namus mažuosius maišelius, naudojamus daržovėms, vaisiams, riešutams, miltams papildomai įpakuoti ir t.t.. Daugeliu atveju galima visiškai be jų apsieiti – pavyzdžiui, argi reikalingas maišelis bananams ar porai apelsinų, kurių žievių vis vien nevalgome? Esant žaliam užsispyrimui, galime eiti dar toliau ir netgi biriems produktams ir smulkioms daržovėms ir vaisiams (riešutams, pomidorams, obuoliams ir t.t. ir pan.), turėti savus, daugkartinius maišelius – galbūt tai ir pasirodys keista pardavėjams, tačiau niekas mums to negali uždrausti - nesinešti namo nereikalingų šiukšlių ir savo pavyzdžiu skatinti taip elgtis ir kitus.
Svarbiausia yra kartą ir visiems laikams įsisąmoninti, kad reikia visomis jėgomis priešintis šiai vienkartinio plastiko bangai, kuri dažniausiai nė neatsiklaususi iš prekybos centrų ir turgelių persirita per mūsų namus ir baigiasi kažkur gamtoje. Ne vienam kartui, o tūkstančiui metų.

Žalia švara

Niekas nemėgsta tvarkytis... Kompanijos, gaminančios chemines greito valymo priemones, skirtas jūsų kriauklėms ir vonioms, tai supranta. Tačiau tie produktai, išgraužiantys net užsikimšusius vamzdynus, toliau patenka į vandenis ir paplinta trapioje ekosistemoje.
Be to, tyrimai atskleidė, kad šie produktai daugeliu atvejų yra žalingi ir sveikatai: stiprių valiklių ir dezinfekavimo priemonių garai gali būti siejami su alergijomis, astmos ir bronchito priepuoliais, taip pat jie dirgina akis bei odą.
Taigi – padarykite paslaugą sau ir aplinkai – pirkite tik aplinkai draugiškas valymo priemones arba naudokite tokias lengvai gaunamas priemones kaip citrinos sultys, actas ar valgomoji soda. Savo poveikiu jos dažniausiai prilygsta visoms gausiai išreklamuotoms valymo priemonėms.

Keli naudingi patarimai:
Esant užsikimšusiems vamzdžiams:
Įpilkite pusę puodelio valgomosios sodos, o po to – pusę puodelio acto į užsikimšusį vamzdį. Paskui užpilkite kelis puodelius verdančio vandens – kamščių kaip nebūta.
Orkaitės valymui:
Pasigaminkite pastą iš valgomosios sodos, druskos ir karšto vandens. Ištrinkite ja visą orkaitę ir palikite per naktį. Nušluostykite viską drėgnu skudurėliu arba aštresne kempine.
Batų tepalas
Alyvuogių aliejus su lašeliu citrinos sulčių puikiai atstoja įmantriausius batų tepalus.


Naudokite medžiaginius vystyklus

Padarykite paslaugą savo vaikui ir aplinkai – grįžkite prie medžiaginių vystyklų. Vienkartiniai plastikiniai vystyklai yra ne tik akivaizdi aplinkosauginė problema, bet ir blogesnis sprendimas jūsų vaiko atžvilgiu. Kaip ir daugeliu atveju, pasirinkimas, kuris naudingas jums ir jūsų vaikams, dažniausiai yra naudingas ir Žemei.
Vienkartiniai vystyklai – kaip ir visi kiti vienkartiniai daiktai – įtakoja milžinišką atliekų kiekio augimą. Geros kokybės medvilniniai vystyklai gali būti skalbiami daugiau nei šimtą kartų – tai reiškia, kad jūs galite išvengti šimtų išmetamų sauskelnių.
Kokios atliekos turimos omeny? Apskaičiuota, kad maždaug du milijardai tonų nevalytų sauskelnių kasmet atsiduria užkasamuose sąvartynuose. Amerikiečių kūdikių sauskelnių gamybai kasmet reikia 80 000 svarų plastiko ir 200 000 medžių. Sveikatos atžvilgiu, vienkartinės sauskelnės yra pilnos sintetinių medžiagų bei plastiko, ir tai sukelia daugybę negalavimų, pavyzdžiui, bėrimą. Prisitaikančios prie kūno sauskelnės dažniausiai yra mažiau praleidžiančios orą ir taip pat dirgina odą.


Nemėtykite cigarečių filtrų

Jūs esate gamtą saugojantis žmogus. Jums rūpi planetos ateitis. Jūs rūpinatės atliekomis ir gamtos ištekliais. Ir jūs nešiukšlinate – neišmetate nė saldainio popierėlio.
Bet jei esate rūkorius tikriausiai karts nuo karto numetate vieną kitą nuorūką, kai aplink nėra jokios peleninės. Tik viena nuorūka gal ir gali atrodyti nereikšminga, tačiau jei kiekviena rūkorius kasdien numet bent po vieną – tai jau tampa ne tik reikšminga, bet ir problema.
Nuorūkos suyra maždaug per dešimt metų, tad jos nėra lengvai yrančios – jų sudėtyje yra acetatų ir kitų plastikų. Jos sudaro nemažą dalį miesto atliekų, o jei dar įskaičiuosime popierinį ir plastikinį įpakavimą? Atkreipkite dėmesį į apylinkių šiukšliadėžes, pastebėsite, kad būten nuorūkų prisikaupia greičiausiai.
Galbūt tai skamba keistai, tačiau nuorūkos kelia rimtą grėsmę aplinkai keliais būdais. Be jų lėto irimo, jos pražudo daug gyvūnų (tiek miesto, tiek miškų, ežerų ir upių), kurie užsimano jų paragauti.
Filtruose esantys toksinai – derva, kadmis, švinas, arsenas patenka į dirvožemį, jį nuodija ir daro netinkamu gyevnimui. Be to, būtent nuorūkos sukelia didžiąją dalį gaisrų.
Taigi, jeigu esate rūkantis – prisiimkite atsakomybę už savo šiukšles. Pati ekologiškiausia išeitis norintiems nuodytis – rūkykite pypkę ir užsiauginkite tabaką patys.

Parengta pagal www.aboutmyplanet.com
Dar keli patarimai "žalesniam" gyvenimui iš http://gyvunuteises.lt/forum/viewtopic.php?t=691

Keliaukite žaliai
Jau planuojate vasaros atostogas? Ne Jūs vienas. Turizmo verslas kasmet vis labiau klesti. Spėjama, kad 2020 m. sienos bus kertamos po 1,6 mlrd. kartų per metus!
Vis dažniau prabylama apie aplinkai ir visuomenei draugiškai turizmą, kuris turi keletą skirtingų apibrėžimų. Pavyzdžiui, Tarptautinė ekoturizmo bendruomenė (The International Ecotourism Society) ekoturizmą apibrėžia kaip „atsakingą keliavimą į natūralias vietoves, saugojant gamtą ir keliant vietinių gyventojų gerovę“. Vis daugiau organizacijų siūlo pažinti svetimas šalis savanoriaujant: statant prieglaudas, dirbant ūkiuose ir pan. Tokios atostogos atveria vartus į nuošalesnius pasaulio kampelius, kurių nepasiekia „komerciniai turistai“.
Planuodami atsostogas priimkite atsakingus sprendimus. Pavyzdžiui, venkite skrydžių lėktuvais, rinkitės tokius atstumus, kuriuos galite įveikti traukiniais. Užsisakydami viešbutį taip pat atlikite „namų darbus“ – skirtingi viešbučių tinklai turi (arba išvis neturi) skirtingą aplinkosaugos strategiją (pavyzdžiui, Žaliojo rakto programoje dalyvaujantys viešbučiai).
Atvykus į suplanuotą vietą, įvertinkite savo apsilankymo pasėkmes. Valgykite vietinį maistą, remkite vietinį verslą. Maksimaliai sumažinkite atliekų kiekį. Susipažinkite su vietinėmis tradicijomis, kultūra ir mentalitetu, parodykite savo kultūrą gerbdami šeimininkų, pas kuriuos lankotės, gyevnimo būdą. Rūpinkitės jų aplinka tiek pat, kiek rūpinatės gimtajame krašte.

Būkite „žaliaisiais“ ir savo darbovietėje
Daugeliui žmonių, kurie stengiasi gyventi „žaliau“, savo įsitikinimus sunkiau sekasi apginti darbovietėje. Tai yra fenomenas, kurį mūsų visuomenė privalo kuo greičiau įveikti. Turint omeny tai, kad didžiąją dalį dienos praleidžiame darbovietėje, savaime suprantama, kad mūsų veiksmai atrodo aiškūs ar net aiškesni nei elgesys namie. Tad pradėkite nuo elementarių dalykų ir taip rodykite pavyzdį savo kolegoms.
Jeigu dirbate kompiuteriu – išeidami visuomet išjunkite jį, taip pat monitorių bei spausdintuvus, kopijavimo aparatus, stalines lempas ir t.t.. Jei įmonėje, kurioje dirbate jau yra arba ketinama įrengti kavos aparatą – boikotuokite jį, arba priešinkitės jo įrengimui. Ekologiškiau yra kiekvienam darbuotojui turėti savą puodelį bei bendrą virdulį. Jeigu nešatės įdarbą savo pietus – naudokite daugkartinę tarą. Venkite greito maisto, kuris patiekiamas vienkartinėse pakuotėse - tiek dėl savo sveikatos, tiek dėl greito maisto pramonės įtakos aplinkai.
Rūšiuokite atliekas, visuomet išnaudokite abi popieriaus lapo puses. Jeigu jūsų įmonė dar nerūšiuoja atliekų, pabandykite aptarti šį klausimą su kolegomis bei įmonės vadovu artimiausiame susirinkime.
Atsiminkite – gyvas pavyzdys yra paveikiausia aplinkinių žmonių švietimo priemonė.

Naudokite pakraunamas baterijas
Įsigykite pakraunamų baterijų ir taip atsisakykite taršios pramonės rėmimo. Nepaisant raginimų atsakingai elgtis su panaudotomis vienkartinėmis baterijomis, daugelis jų vis vien atsiduria sąvartynuose, kur rūdija, teršia žemę ir orą nuodingomis medžiagomis (kadmiu, gyvsidabriu ir t.t.).
Pakraunamos baterijos gaminamos visų populiariųjų formatų (AA, AAA, C, 9 voltų ir t.t.) ir gali būti naudojamos kompaktinių plokštelių bei mp3 grotuvuose, filmavimo kamerose, distancinio valdymo pulteliuose, žibintuvėliuose. Nuostabu, kad paprastas vartotojas per visą savo gyvenimą gali naudoti tas pačias 6 pakraunamas baterijas – tai yra didelis sutaupymas.
Ir nepamirškite – kai baigsite naudoti savo paskutines vienkartines baterijas – išmeskite jas į specialius baterijoms skirtus konteinerius, kurių yra prekybos centruose, degalinėse, verslo centruose, valstybinėse įstaigose ir t.t. (visą sąrašą, kur galima išmesti baterijas rasite interneto svetainėje www.rinkbaterijas.lt.).
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Basta Ket 2007 12 20, 15:43

Eidami į parduotuvę, neškitės savo maišelį/krepšį.

What's your answer to "paper or plastic?" How about, "No thanks!"

If every American consumer brought their own reusable bags when shopping, we'll cut more than a billion pounds of CO2 this month - that's the equivalent of taking 1.3 million cars off the road!

Pledge to "Bring Your Own Bag" this month and make a big impact with a simple action!

When you bring you own reusable bag to the store, you:

* Save wildlife: Hundreds of thousands of sea turtles, birds, whales, and other marine mammals die every year from eating plastic bags mistaken for food.
* Save trees: It takes 14 million trees to make all of the paper bags the U.S. uses in one year.
* Reduce waste: An estimated 4 billion plastic bags end up as litter each year globally - enough to circle the earth 63 times tied end to end!
* Reduce our dependence on oil: About 12 million barrels of oil are required to make the 100 billion plastic shopping bags used in the U.S. each year.


http://www.care2.com
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė ** Šeš 2008 01 05, 1:30

Maryte N. rašė:Tarsos mazinimas
Labai norisi pakalbeti aplinkosauginemis temomis. Tikiuosi, kils
nauju minciu ir atsiras upo igyvendinti grazias gamta tausojancias
idejas.
Vilniaus A.Mickeviciaus bibliotekoje radau mazai kieno skaitoma
Juliaus Baltrukonio knyga: "Ekologija tavo namuose.1997.Kaunas"
Is sios knygos sukonspektavau tai, kas labiausiai krito i akis.
Knyga pradedama taip:
Is Lietuvos Respublikos Konstitucijos 54 straipsnio:
"Istatymu draudziama niokoti zeme, jos gelmes, vandenis, tersti
vandenis ir ora, daryti radiacini poveiki aplinkai bei skurdinti
augalija ir gyvunija."
Jau paciais pirmaisiais Sventrascio puslapiais bylojama: Dievas,
sukures zmogu, apgyvendino ji Edeno sode, kad sis ji puoseletu ir
sergetu. Buti sergetoju- tai pirmoji zmogaus paskirtis, esminis
zmogiskosios buties bruozas.
Vis dazniau gamtos apsaugos problemos sutapatinamos visu pirma su
zmogaus apsaugos problemomis. Ypac tai aktualu kartai, i asfalto,
betono ir muro pasauli atejusiai is sodais zydinciu sodybu.
Daugelis dar gerai mena laikus, kai buvo kuriama nauja nacija-
tarybiniu zmoniu nacija, kuriai butu svetimos Lietuvos Tevynes,
Lietuvos Valstybes, lietuviu Tautos vertybes. Tam turejo pasitarnauti
ir vadinamieji "gelzbetoniniai zmoniu inkubatoriai"- daugiabuciu
gyvenamuju namu kvartalai, vienodi visuose placiosios "tevynes"
miestuose- su vienodais butais, vienoda iranga, vienodu eksterjeru,
turintys minimalias zmogui butinas gyvenimo salygas.Desimtmeciai
apnuogino skaudzias socialines, ekologines, technines ir kulturines
tokiu gyvenimo salygu problemas, tiesiogiai susijusias su zmoniu
sveikata, susvetimejimu, kurybiskumo nuslopinimu, tautos
intelektualinio potencialo nusilpimu.
Seimos daznai blaskosi uzburtame rate: butas-sodas-darbas-
parduotuve. Taip veltui eikvojamas laikas, svaistomi pinigai,
tersiama aplinka automobiliu ismetamosiomis dujomis. Todel siuo metu
svarbu sukurti "sveiko busto" programa, prieinama daugumai Lietuvos
seimu.
Autorius zavisi ivairiose salyse pastebetais individualiais
gyvenamaisiais bustais, darniai ikomponuotais graziose gamtos vietose
(pamiskese, tarp miskeliu, netoli atviruju vandens telkiniu, prie
graziu slaitu). Cia zmogaus gyvenimas susilieja su ji supancios
gamtos gyvenimu, ir kiekvienas tikras seimininkas savo kieme
stengiasi sukurti nepakartojama aplinka, dar labiau paryskinancia
gamtos ivairove ir grozi. Tik ten, kur kasdienine zmogaus veikla
nedaro zalos aplinkai, zmogus gali dvasiskai ir fiziskai tobuleti.
Mums deretu daugiau rupintis "sveiku bustu" kaip viena is
svarbiausiu tautos issaugojimo salygu. Galbut tuomet Lietuvoje
padides gyventoju amziaus trukme, padides gimstamumas.
Tarsa namuose
Kasdien zmogus vartoja geriamaji vandeni, o uztersta isleidzia i
kanalizacija. Vanduo tersiamas plaunant indus ir valant patalpas,
skalbiant, prausiantis, tualete ir pan. Tarsos mastas priklauso nuo
bendrosios zmoniu kulturos.
Atmosferos oro tarsa namuose gali buti vidine ir isorine. Viduje
oras tersiamas duju degimo produktais, gaminant maista, patiesus
sintetines grindu dangas ar isigijus naujus baldus (ivairiomis
lakiomis medziagomis), gyvunus laikant kambaryje, o ne lauke ir t.t.
Is isores i namus gali prasiskverbti automobiliu ismetami tersalai,
lauke kurenamo lauzo dumai, netoliese esanciu pramones imoniu ar
katiliniu dumai, garai, lakiosios medziagos.
Kitas namu tarsos saltinis- ivairios atliekos: makulatura, maisto
atliekos, skardines, plastmases gaminiai, sodo, darzo ir kiemo
siuksles, meslas ir srutos (jei laikomi gyvunai ar yra tvartai
galvijams), automobiliu eksploatacijos atliekos.
Zmogui , ir ne tik jam, labai kenkia triuksmas tiek namu viduje,
tiek lauke. Namuose triuksma kelia laikomi sunys, garsiai paleisti
radijo, televizijos aparatai ar ivairus grotuvai, triuksmingi
pobuviai ar meistravimas butuose lyg gamybinese patalpose. Toks
triuksmas gali skverbtis ir is kaimyniniu butu.
Butus, namus sunku izoliuoti ir nuo isorinio triuksmo, kuri kelia
automobiliai, pramones imones, gelezinkelio transportas, nekulturingu
zmoniu sukavimai, automobiliu saugos sistemu signalai.
Be siu, yra ir daugiau tarsos zidiniu- tai ir tarsa cheminemis
medziagomis, elektromagnetinemis bangomis, rugstus krituliai,
psichologine itampa tarp kaimynu ir t.t.
Tik kompleksiskai spresdami cia isvardintas problemas galesime
gyventi Sveikame buste.
Autorius siulo rusiuoti atliekas, organines atliekas kompostuoti,
naudoti alternatyvius energijos saltinius, taupyti siluma,
vandeni.Kaupti lietaus vandeni.Primena, kad i atviruosius vandens
telkinius buities nuotekas galima isleisti tik visiskai isvalytas.Jei
neapsieinate be valikliu, naudokite tik tuos valiklius, kurie
pagaminti is greit yranciu naturaliu medziagu(pvz., citrinos
rugsties).
Saugokime ora nuo tarsos.Didziausias oro tersejas yra
autotransportas- jis ismeta daugiau negu 60 procentu visu tersalu.
Neitiketina, taciau oras kambariuose daznai buna prastesnis nei
lauke.Patalpose zmones praleidzia 90 procentu laiko, tad vertetu
zinoti, kad patalpose ora tersia: lakiosios dazu ir kliju sudetines
dalys, dezodorantai,aerozoliai,chemines priemones pries kandis,
tarakonus; drabuziai,parnesti is chemines valyklos; duju degimo
produktai, netinkamai priziurimos siuksliadezes,is lauko
besiskverbiantys autotransporto tersalai, is laiptiniu- tabako dumai,
dumai is zidinio, smalkes is krosnies, svylancios dulkes ant elektros
lempuciu ar radiatoriu, garazuose- naftos produktai ir kitos
medziagos.
Reikalingos geros ventiliacijos sistemos.
Ar po savo langais daznai girdite lapu snarejima, biciu duzgesi,
ziogu "smuikavima". Triuksmas trukdo tai isgirsti, trukdo ilsetis,
miegoti, bendrauti, pazinti supanti pasauli, kenkia musu sveikatai-
nuo jo pakyla kraujo spaudimas, sutrinka skydliaukes veikla, silpsta
rega ir klausa, dideja nervinis issekimas, atsiranda kitu negaliu.
Kas penktas Prancuzijos psichiatrinese ligoninese besigydantis zmogus
yra triuksmo auka. Tyrimais nustatyta, kad triuksmo poveikis
atskiriems zmonems labai nevienodas, taciau kiekvieno zmogaus
organizmas priverstas buti nuolatineje gynybineje busenoje.
Moksliskai kalbant, triuksmas yra netvarkingas atsitiktinis arba
neatsitiktinis garso sroves svyravimas, sukeliantis netvarkingus oro
slegio kitimus. Pastovus triuksmas matuojamas garso slegio lygiu,
decibelais(dB), o nepastovus(kintantis), vibruojantis triuksmas
vertinamas pagal ekvivalentini garso lygi, dB(A).
Viena is svarbiausiu sveikos gyvensenos salygu- normalus miegas.
Triuksmo lygiui pasiekus 70 dB(A), nakti pabunda 6 zmones is 10.
Labiausiai miega trikdo netiketi ir neiprasti garsai, nepastovus
triuksmo lygis (automobiliu signalizacija, netoliese prabildantis
traukinys, suviai ir kt.)
Mokslininku tvirtinimu, triuksmas pirmiausiai zeidzia ne klausos
organus, bet nervu ir endokrinines sistemas. Daugelis mokslininku
mano, kad triuksmas yra viena is pagrindiniu veziniu susirgimu
priezasciu.
Prazutingas garso poveikis dar pries musu era buvo zinomas
Kinijoje: pasmerktaji priversdavo klausytis nenutrukstancios fleitu
ir bugnu muzikos. Fasistai Antrojo pasaulinio karo metu Kauno
devintajame forte karcerius irenge po metaliniais laiptais, kad batu
dundesys neleistu kaliniui uzmigti.70 procentu miesto triuksmo kelia
automobiliai ir begines transporto priemones. 38 procentai Vilniaus
gyventoju kaip didziausia triuksmo saltini nurodo gatve, 36 proc. -
automobiliu stovejimo aiksteles, 19 - kaimynus, 12 - imones, gamyklas.
Kauno akademiniu kliniku Tarptautinio audiologijos centro gydytoja
Inga Sruogiene zino ne viena atveji, kada klausydamiesi muzikos irasu
su ausinemis jaunuoliai visiskai apkurto.
Miestams, gyvenvietems siulomi triuksma sulaikantys arba
slopinantys ekranai. Apsaugines medziu ir krumu juostos yra
ekologiskos ir estetiskos. Zeldiniai ne tik sumazina nuo gatves
sklindanti triuksma, sulaiko dali tersalu, bet ir puosia aplinka. Sie
zeldiniai- tai lyg jusu busto vizitine kortele. Placios, 3-4 eiliu,
medziu bei krumu juostos butu optimalus variantas.

Keli patarimai apie zidini

Zidinio kamino aukstis turi buti 14-15 kartu didesnis uz jo angos
auksti- tik tuomet kambaryje netvyros dumu tumulas.
Verta atsiminti, kad malkas deginant atvirame zidinyje prarandama
80 procentu silumos, o uzdarame- 20 proc.. Uzdarame ugniakure ugnis
spragsi taip pat maloniai, tik ziezirbos nelekia i kambari ir taip
isvengiama gaisro pavojaus.

Maryte N.

Šis laiškas paimtas iš meileserdve@yahoogroups.com konferencijos.
Perskaityti visus laiškus arba prisijungti prie konferencijos galite čia:
http://groups.yahoo.com/group/Meileserdve
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Gelyte Ket 2008 01 10, 15:38

Šiandien IKI prekybos centre nusipirkau labai linksmą daugkartinio naudojimo (rašo, kad pakaks iki gyvenimo galo :) ) maišelį, kurio vienoje pusėje užrašyta "aš myliu gamtą", kitoje "aš ne plastikinis" :)
Gelyte
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: Tre 2006 07 26, 19:58
Miestas: Kaunas

Re: Kad gyvenimas būtų "žalesnis" - bendri patarimai

Standartinė Basta Ant 2008 05 06, 20:47

http://www.care2.com/greenliving/homes- ... pires.html
energijos "vampyrai" :)
prietaisai, kuriuos reikėtų ištraukt iš rozetės, kai jų nenaudojame

Always a Power Vampire
Laptop chargers, fax machines, answering machines, printer, TVs, cable boxes, cable modems, modems, VCRs, DVD players, DVD recorders, digital video recorders, photocopier with paper sorter, phone chargers, hubs and routers, iPod chargers, video camera battery charger, night light.

Usually a Power Vampire
LCD monitor, audio system, photocopier without paper sorter, plugged-in electric toys.

May Be a Power Vampire
Desktop computer, CRT monitor, battery charger for AA, AAA, D, C, and 9V batteries (Nickel-Cadmium and Nickel-Metal hydride), boom box, battery chargers for rechargeable devices.

Never a Power Vampire
Incandescent lamps, compact fluorescent lights.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Re: Kad gyvenimas būtų "žalesnis" - bendri patarimai

Standartinė Basta Pen 2008 11 28, 2:39

Straipsniai apie šiukšles
Trumpas: http://lrt.lt/news.php?strid=5042&id=5021200
O už šį įdomų ačiū Lamiui;): http://www.elt.lt/2008/05/14/darom2008l ... gio-talka/
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda


Grįžti į Aplinkosauga

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron