Kosmetika - auka dėl grožio?

tai, kas palaiko sveiką kūną ir sielą ir pagydo

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Kosmetika - auka dėl grožio?

Standartinė Basta Tre 2007 06 27, 0:21

ieva rašė:Nesugalvojau, kur "numesti" tą straipsnelį, bet pagalaiu oficialūs pranešimai ta tema, kad visi tie šlamštai, kuriuos pilame/tepame/purškiame irgi yra viena iš rimtų ligų priežasčių :)

Kosmetika didina krūties vėžio riziką
http://www.delfi.lt/news/daily/Health/a ... d=11946350

na, čia esantiems tai jokia naujiena :D bet va šioje temoje gal galima bandyti talpinti naujienas ta tema. Kada nors įdesiu porą savo verstų straipsnelių, publikuotų ŽL :)

Taip pat siūlau pasidalinti žiniomis tiems, kurie žino/bandė įprastas priemones pakeisti pačių darytomis ir pan. :) receptėliai receptėliai ...


ieva rašė:Užkonservuota grožio iliuzija

Janis BRIZGA,
"Vides Vestis" (Latvija)

Konservantų pagrindinis uždavinys yra nužudyti. Jie naikina ląsteles ir stabdo jų dalinimąsi, tokiu būdu užkirsdami kelią bakterijų ir grybelių plitimui. Konservantai naudojami kosmetikos, buities prekių bei maisto pramonėse. Pagrindiniai mikroorganizmai, kuriuos jie naikina yra šie – Candida albicans, Pseudomonas aeruginosa, Escherechia coli, Asperigillus niger ir Staphyloccocus aureus, kurie gali sukelti rimtas infekcijas.

Šie mikrobai į kūno priežiūrai skirtus produktus gali patekti įvairiai.Gamintojai paprastai kaltę verčia ant pačių vartotojų, pavyzdžiui, kad tūtelė imama nešvariomis rankomis, nesandariai uždaroma, pats produktas skiedžiamas ar perpilstomas. Tačiau problema paprastai slypi pačiame gamybos procese ir gamintojai ją sprendžia naudodami įvairias chemines medžiagas. Konservantai neužtikrina, kad bakterijos nepateks į produktą, bet stabdo jų dauginimąsi.
Viena iš priežasčių, keliančių nerimą dėl konservantų naudojimo kosmetikoje, yra ta, kad jie gali stipriai pakenkti odai, per ją patekti į kraujotakos sistemą ir taip įtakoti viso organizmo būklę. Todėl didelei daliai konservantų yra nustatytos maksimalios koncentracijos ribos. Vis dėlto dermatologai mano, kad pagrindiniai odos dirgikliai yra konservantai.
Gamintojams nėra lengviausia išsirinkti tinkamiausią konservantą. Pagrindiniai vertinimo kriterijai yra šie:

Konservantas turi būti
- veikiantis daugelį mikrobų,
- efektyvus visą produkto galiojimo laiką,
- efektyvus, kovojant su netikėtu mikrobų „antpuoliu“,
- stabilus – neirti ir nereaguoti su kitais produkto ingredientais,
- aktyvus esant įvairiam rūgštingumui,
- saugus – netoksiškas ir nedirginantis,
- tirpus – lengvai susimaišantis su vandeniu arba aliejumi,
- priimtinos spalvos ir kvapo,
- pakankamai pigus.

Tokio konservanto, kuris atitiktų visus šiuos rekalavimus, nėra nei sintetinio nei gamtoje. Todėl paprastai naudojamos kelios medžiagos. Antras varžantis rodiklis yra tirpumas, nes kai kurie konservantai tirpsta vandenyje, o kai kurie – aliejuje. Tad produktuose, kuriuose yra ir vandens, ir aliejaus, pavyzdžiui, rankų losjonuose, yra bent pora konservantų. Dažniausiai naudojamieji konservantai gali sukelti dermatitą ir kitas odos ligas.

PARABENAI SUKELIA NEVAISINGUMĄ IR KRŪTŲ VĖŽĮ

Viena iš plačiausiai naudojamų konservantų grupių yra parabenai. Jie naudojami kosmetikos bei higienos prekių gamyboje, taip pat maisto pramonėje, nes paveikia itin daug mikroorganizmų ir taip apsaugo produktus nuo gedimo. Parfumerijos gamyboje naudojami metilparabenai ir propilparabenai, tačiau daugiausia įtarimų sukelia butilparabenas. Oficialiai teigiama, kad jie nesukelio vėžio, nėra toksiški ir nekenkia lytinei sistemai. Vis dėlto yra konstatuota, kad kai kurie parabenai skatina estrogeno išsiskyrimą ir taip gali pakenkti vyrų vaisingumui. Parabenų buvo rasta ir krūties vėžio audiniuose, o tai leidžia daryti prielaidas, kad jie turi stiprų estrogeninį poveikį kūnui. (Red.pastaba. Pasak onkolo-fitoterapeuto Juozo Ruolios, pagrindinė priežastis, dėl kurios atsiranda krūtų uždegimas, o vėliau ir vėžys – hormono estrogeno perteklius moters organizme. Šis hormonas natūraliai skatina pieno liaukų gamybą po kiekvieno lytinio akto, tačiau dažniausiai tai vyksta nesilaukiant kūdikio. Tai reiškia, kad pieno liaukos lieka nepanaudojamos ir paprasčiausiai „perdega“. Parabenai šį procesą tik skatina).

FORMALDEHIDAS –
TOKSIŠKAS KANCEROGENAS

Dar du, plačiai naudojami konservantai yra Kathon CG (methylsochlorothiazolinone ir methylchlorothiazolinone mišinys – neurotoksiškas ir potencialiai kancerogeniškas) bei DMDM hydantoin ir quaternum 15 (sudaro formaldehidą, kuris yra kancerogeniškas). Laboratoriniai tyrimai parodė, kad DMDM hydantoinas sukelia plaučių vėžį ir pažeidžia žmogaus DNR (dezoksiribonukleino rūgštį – visų genų saugyklą). Jame yra 17,7 proc. formaldehido, kuris yra dirginantis, kancerogeniškas ir 20 proc. atvejų sukelia toksinę reakciją. Panašiai, kaip ir diazolidinyl urea, jis išlaisvina formaldehidą ir gali dirginti akis bei odą.

GYVSIDABRIS AKIŲ GROŽIUI

Gyvsidabrio bazės konservantai, tokie kaip thimerosal kartais naudojami dekoratyviojoje kosmetikoje (pavyzdžiui, blakstienų tuše, akių pieštukuose) ir jos nuėmėjuose. Jie yra neurotoksiški ir ilgai naudojant gali pakenkti akims.
Konservantai, kurie sudaro EDTA (pavyzdžiui, natrio EDTA – sodium EDTA), gali pakenkti odai, gleivinei ir yra pavojingi aplinkai. Jie neyra ir jungiasi su sunkiaisiais metalais, tokiu būdu grįždami į mitybos grandinę. Lūpų dažuose dažnai naudojamas BHT (butilo hidrotoksitoluolas), kuris taip pat yra ir maisto bei jo papildų konservantas. Kadangi šiai medžiagai yra būdinga bioakumuliacija ir ji yra lėtai – ji kenkia aplinkai.

MAMA GRAŽI,
VAIKAS – SU ĮGIMTAIS DEFEKTAIS

Benzoinė rūgštis, kuri yra ir konservantas ir skiediklis, turi kancerogeninius fermentų žiedus ir toluolą, kurie laikomi hormonų sistemą griaunančiomis medžiagomis ir įgimtų defektų sukėlėjais. Benzoinė rūgštis dirgina kvėpavimo takus, akis ir odą.

AR GROŽIO PRAMONĖ
BE KONSERVANTŲ ĮMANOMA?

Nors tokia idėja skamba viliojančiai, tačiau ji nereali. Ant natūralios kosmetikos įpakavimų kartais rašoma, kad joje nėra konservantų. Tai yra įmanoma, jeigu produkte esantys ekstraktai atlieka konservantų funkcijas ir nebereikia naudoti jokių papildomų chemikalų. Tačiau jei produkte nėra nė lašo konservantų – jis ims pelėti ir pūti.
Daugelis gamintojų teigia, kad jie naudoja „natūralius“ konservantus. Tačiau kai kurie iš jų yra natūralesni už kitus. Tad geriausia yra ištirti sudėtį, o ne pasikliauti reklaminiu šūkiu.
Kai naudojami natūralūs konservanatai, pavyzdžiui, eteriniai aliejai, vaisių ir žolių esensijos, cukrus ar net grūdai, produkto galiojimo laikas paprastai yra trumpas, įpakavimas mažas. Natūralios kosmetikos įpakavimui dažnai pasirenkamas aliuminis, nes jis, skirtingai nuo plastmasės, nepraleidžia oro ir taip apsaugo produktą.

Patariame rinktis:
Natūralią (augalinės kilmės) kosmetiką, įpakuotą nedideliais kiekiais.
Produktus, kurie yra hermetiškai įpakuoti ir nesunkiai dozuojami.
Aliuminio pakuotes, kurios turi konservuojantį poveikį bei yra perdirbamos.

Rekomenduojami konservantai:

Alijošius
Citrinos sėklų ekstraktas
Česnakas
Gervuogių ekstraktas
Kiparisas
Eukaliptas
Levanda
Arbatmedis (Leptospermum scoparium)
Melija (Melia azediracta)
Propolis (bičių klijai)
Rožė
Rozmarinas
Šalavijas
Sandalmedis
Arbatmedis (Tea)
Čiobrelis
Vijoklio žievė
Hamamelis (Hamamelis virginiana)
Strugūnis (Yerba mansa)
Juka

Venkite šių konservantų:

Banzoic acid
BHT (butylated hydroxytoulene)
Butylparaben
C12-C15 alkyl benzoate
Diazolidinyl urea
Disodium EDTA
DMDM hydantoin
EDTA
Ethylparaben
Formaldehyde
Isobutylparaben
Methylchloroisothiazolinone
Methylisothiazolinone
Methylparaben
Phenoxyethanol
Propylparaben
Quaternium 15
Salycil acid
Sodium benzoate
Sorbic acid
Tetrasodium EDTA

Kiekviena moteris žino, kad nepaisant jos pasiekimų, jai nesiseks, jei ji nebus graži... Didžiojoje Britanijoje grožio industrija kasmet susižeria 8.9 milijardus svarų iš moterų kišenių. Žurnalai, kurie laikosi iš kosmetikos reklamos, nuo pat mažens moko mergaites, kad makiažas joms yra reikalingas, tokiu būdu užsitikrindami ilgalaikį jų pasitikėjimą ir priklausomybę nuo kosmetikos. Germaine Greer


Makiažas – tai atsiprašymas už savo tikrąjį veidą. Cynthia Heimel

Vidutinio amžiaus moteris per gyvenimą suvalgo nuo dviejų iki penkių kilogramų lūpdažio. Stella Marrs


Žalioji Lietuva


esti rašė:Kosmetika. Tikroji grožio formulė ir paslaptys...
http://www.aplinkosauga.lt/news_read.php?id=1172139577http://gyvunuteises.lt/forum/viewtopic.php?t=563
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Basta Tre 2007 06 27, 0:25

čia pastarasis str. iš http://www.aplinkosauga.lt/news_read.php?id=1172139577

Kosmetika. Tikroji grožio formulė ir paslaptys...
Kremai, kvepalai, lūpų dažai, lakas nagams, tušas blakstienoms, makijažas, šampūnai, dažai plaukams, dantų pasta, dezodorantai... Visa tai skirta grožiui! Tačiau kokia yra tikroji to grožio kaina?

Kosmetika – tai loterija?
Kosmetikos rinkimasis – tai tarytum loterija, nes niekada nesužinosime tikrosios jos sudėties, ar joje yra pavojingų medžiagų, ar ne. Pavyzdžiui, po kvapiosiomis medžiagomis (angl. Perfum, Fragrance) gali slėptis iki 100 įvairių sintetinių medžiagų, galinčių sukelti alergiją, tačiau jos nėra įvardijamos, nes tai laikoma komercine paslaptimi. Etiketėje taip pat nerasite paminėtų ftalatų...
Kosmetikai ir jos sudedamosioms dalims yra keliami griežti reikalavimai, daug medžiagų yra draudžiama naudoti arba jų naudojimas ribojamos. Tačiau manoma, kad beveik 90% naudojamų medžiagų ilgalaikis poveikis žmogui ir aplinkai dar nėra ištirtas, ir kol neįrodyta, kad jos yra pavojingos, tol yra leidžiama jas naudoti! Todėl visiškai nekeista, kad prieš keletą metų mes džiaugėmės viena ar kita medžiaga ir jos teikiamomis galimybėmis, o šiandien jos kelia didelį susirūpinimą, nes pasirodė besančios vėžinių susirgimų priežastis...

Maži kiekiai – maža rizika?
Kosmetikoje leidžiama naudoti net tokias medžiagas, kurios paprastai yra draudžiamos kitose pramonės šakose ar gaminiuose, dėl paprastos priežasties – čia jų kiekiai yra labai maži, todėl manoma, kad jos turėtų būti saugios. Tačiau suskaičiuokime visas priemones, kurias mes naudojame kiekvieną dieną: dantų pasta, muilas, šampūnas, plaukų kondicionierius, plaukų želė, dezodorantas, pienelis kūnui, kremai, kvepalai, skutimosi priemonės, makijažas, nagų lakas...
Vidutiniškai žmogus per dieną naudoja apie 20-25 kosmetikos ir higienos priemones, kuriose yra apie 200 įvairių medžiagų! Dauguma jų tiesiogiai kontaktuoja su oda, kitas įkvepiame. Iki 70% ant odos tepamų, purškiamų priemonių absorbuojasi į kūną. Taigi, tų medžiagų sunaudojami kiekiai per metus ir visą gyvenimą nėra tokie jau maži!

Pavojingos medžiagos kosmetikoje ir žmogaus organizme...
Kosmetikoje ir asmeninės higienos produktuose yra naudojama tūkstančiai įvairių medžiagų. Kai kurios yra saugios, kitos po truputį kaupiasi organizme, sąveikauja su kitomis medžiagomis ir jų neigiamas poveikis “sumuojasi”. Galbūt todėl vis daugėja vėžinių susirgimų, apsigimimų, vystymosi sutrikimų, kitų sveikatos problemų, tačiau niekas negali atsakyti kodėl? Daugelis motinų organizme susikaupusių medžiagų yra perduodamos kūdikiams dar negimus ar pirmaisiais gyvenimo metais, t.y. per placentą arba pieną!

Kvapiosios medžiagos (angl. Perfum, Fragrance) naudojamos visur. 95% kvapiųjų medžiagų yra sintetinės, pagamintos iš naftos. Viename kosmetikos gaminyje gali būti 50-100 medžiagų, kurios:

* gali dirginti odą ir kvėpavimo takus, sukelti alergiją, astmą;
* prasiskverbia pro odą, pažeidžia kepenis, inkstus, nervų sistemą;
* dėl savo ypatingo patvarumo ir savybės biologiškai kauptis, randamos gyvūnų riebaliniame audinyje, kraujo lipiduose, motinų piene;
* yra toksiškos vandens organizmams;
* gali sukelti vėžį.

Ypatingai pavojingi yra muskuso junginiai.

Antibakterinės medžiagos yra naudojamos dezodorantuose, dantų pastose, intymios higienos priemonėse, servetėlėse, muile, skystyje burnai skalauti. Dažniausiai tai būna triklozanas arba 5-chlor-2-(2,4-dichlorfenoksi)fenolis (dar vadinamas Microban). Be abejo, smagu gyventi švariai, tačiau per didelis sterilumas gali sukelti daug problemų! Per daug sterili aplinka gali būti silpno imuniteto priežastimi, o patekęs į ne tokias sterilias sąlygas, organizmas nepajėgia susitvarkyti su jį atakuojančiais mikroorganizmais. Be to, vystosi šioms medžiagoms atsparios bakterijos, kurių poveikiui gydyti paprastai prireikia stiprių antibiotikų. Triklozanas taip pat kaupiasi organizmuose (rastas motinos piene, žuvyse) ir gali sukelti vystymosi sutrikimus. Gaminant, deginant triklozano turinčius produktus ar esant saulės poveikiui formuojasi dioksinai, sukeliantys vėžį. Paprasto muilo tikrai pakanka švarai palaikyti!
Beveik kiekvieno dezodoranto, kremo, šampūno ir kitų priemonių sudėtyje rasime parabenų (butil, metil, etil, propil, izobutil parabenų). Jie yra naudojami kaip konservantai. Jie lengvai prasiskverbia per odą į organizmą ir ardo endokrininę sistemą, t.y. trikdo liaukų, gaminančių hormonus (reguliuojančius augimą, brendimą, organizmo funkcionavimą), veiklą. Parabenai “mėgdžioja” hormono estrogeno veiklą ir iškreipia į įvairius organus siunčiamą gyvybiškai svarbią informaciją. Jie taip pat gali sukelti alergines reakcijas.

Ftalatai yra naudojami labai plačiai. Jų randama lūpų dažuose, kvepaluose, dezodorantuose, plaukų priežiūros priemonėse, nagų lake, tačiau jie dažniausiai nėra minimi etiketėje ir slepiasi po kvapiosiomis medžiagomis. Būtent dėl ftalatų lengviau į odą įsigeria kremas, suminkštėja oda, ilgiau išlieka gaivus kvapas... Ftalatai yra gausiausiai naudojamas ir labiausiai paplitęs žmogaus pagamintas teršalas. Jie neigiamai veikia vyrų reprodukcinę sistemą, kenkia kepenims, trikdo medžiagų apykaitą, silpnina imuninę sistemą, vaikams gali sukelti astmą.
Ilgalaikis kartotinis plaukų dažų naudojimas kai kuriems žmonėms gali suketi stiprias alergines reakcijas ar net šlapimo pūslės vėžį. Daugiau žmonių yra jautresni tamsiems plaukų dažams, nes juose yra nemažai sudedamųjų medžiagų, kurios gaunamos iš akmens anglies dervos, kuri jau pati yra kancerogeniška. ß-fenilendiaminas (etiketėje nurodoma PPD, p-fenilenediaminas) yra naudojamas tamsiuose plaukų dažuose ir juodoje chna laikinoms tatuiruotėms. ß-fenilendiaminas lengvai prasiskverbia per odą, gali sukelti alergijas ir vėžį bei apsigimimus.
Propilenglikolis (etiketėje nurodoma ir kaip propan-1,2-diolis, PG) naudojamas šampūnuose, lasjonuose nuo saulės, kūnui, makijaže kaip drėkinanti medžiaga. Jis gali sukelti kontaktinį dermatitą, dilgėlinę, taip pat siejamas su centrinės nervų sistemos pažeidimais, slopinimu.
Natrio laurilsulfatas naudojamas šampūnuose, dantų pastoje, vonios ir dušo priemonėse kaip nuriebalinanti, putojimą sukelianti medžiaga. Jis dirgina odą, akis ir kvėpavimo takus, gali pažeisti kepenis, plaučius ir imuninę sistemą. Yra įrodymų, kad gali turėti neigiamą poveikį vaisingumui.
Plaukų ir nagų lake, lako nuėmėjuose gali būti tolueno (metilenbenzeno), formaldehido, ksileno (dimetilbenzeno), kurie daro stiprų neigiamą poveikį - didina persileidimų tikimybę, dirgina odą, kvėpavimo takus, gali pakenkti kepenims, didesnėmis koncentracijomis veikia kaip narkotinė medžiaga, formaldehidas yra žinomas kancerogenas. Šiose priemonėse taip pat gausu ftalatų.
Butilhidroksitoluenas (BHT/BHA) naudojamas losjonuose nuo saulės, lūpų dažuose, kreme veidui, dažuose blakstienoms, antakiams kaip antioksiduojantis konservantas. Jis gali sukelti alergijas, įtakoti elgsenos sutrikimus ir reprodukcines problemas, ardo endokrininę sistemą. Beje, jis draudžiamas vaikų maiste!
Dietanolaminas (DEA) ir trietanolaminas (TEA) yra naudojami labai plačiai kaip emulsikliai ar putojimą sukeliančios medžiagos. Jie gali slėptis ir po kitomis sudėtinėmis kosmetikos dalimis, pavyzdžiui laurilsulfatu ir kt. DEA ir TEA sukelia odos dirginimą, dėl jų gali susiformuoti vėžinius susirgimus sukeliančios medžiagos – nitrozaminai.
Alfa-hidroksi rūgštys (AHA) arba “vaisių rūgštys”, t.y. glikolio, pieno ir citrinos rūgštys yra naudojamos priemonėse voniai ir dušui, veido ir kūno kremuose “prieš senėjimą” kaip pH reguliatorius ir priemonė prieš pleiskanas. Jos lengvai prasiskverbia per odą į organizmą, gali padidinti jautrumą saulei, o taip pagreitinti senėjimą, sukelti vėžį.

Kvepalai susideda iš lakių organinių junginių (mes jaučiame kvapą, nes jis yra lakus ir pasklinda ore). Kai kurie junginiai (formaldehidas, etanolis, d-limonenas) gali dirginti akis, nosį, gerklę ir sukelti alergines reakcijas, galvos skausmą. Tiesiogiai juos purškiant ant odos, jie gali sukelti kontaktinį dermatitą.
Iš tikrųjų, šį sąrašą dar būtų galima tęsti ir toliau – sintetiniai dažai, imidazolidinyl urea, akrilamidas...
Ar yra saugių medžiagų kosmetikoje?
Be jokios abejonės, kosmetikoje naudojamos ne vien tik pavojingos medžiagos! Sudėtyje dažnai pamatysime migdolų aliejų (Almond oil), bentonitą arba magnio aliuminio silikatą – natūralų išvalytą molį, kurį galima net valgyti (Bentonite/ Magnesium Aluminium Silicate), eilę alkoholių – cetil-, lauril-, oleil-, stearil- (cetyl, lauryl, oleyl, stearyl), lecitiną (Lecithin), sorbitolį (Sorbitol), taukmedžio aliejų (Shea Butter), kviečių gemalų gliceridus (Wheatgerm Glycerides), ksantamo gumą (Xanthan Gum) ir kt.

Keletas patarimų, kaip išsirinkti kosmetiką?

* Venkite produktų, kuriuose yra sintetinių kvapiųjų ir dažančių bei antibakterinių medžiagų.
* Nepirkite kosmetikos, jeigu nėra informacijos apie jos sudedamąsias dalis ar instrukcijos, kaip ją saugiai naudoti. Jeigu ši informacija netelpa ant gaminio, ji privalo būti pridėta atskirai. Tuomet ant gaminio rasite šį ženklą.
* Rinkitės kosmetiką ir higienos priemones, pagamintas iš natūralių medžiagų, žolelių ekstraktų, naudokite homeopatinius preparatus. Tačiau būkite atsargūs - “natūrali” kosmetika nebūtinai reiškia saugi ar iš tikrųjų natūrali! Dažnai gaminiuose, reklamuojamuose kaip “natūralūs”, “žolelių pagrindu”, “organinės kilmės”, tėra tik keletas natūralių komponentų, kurie paprasčiausiai paskęsta pavojingoje sintetikoje. Labiausiai mūsų ir kaimyninėse šalyse yra paplitusi firmų “Lavera”, “Weleda” natūrali kosmetika, taip pat galite rasti ir „Green people“ natūralios kosmetikos. Svečiuodamiesi, kitose Europos šalyse ieškokite Aroma Bella®, Earth's Beauty®, Hemp Organics™, Living Nature, Miessence™, Nvey Eco, Organic Excellence®, Cosmetics Without Synthetics™ kosmetikos.
* Pirkite Europos Sąjungoje pagamintas higienos priemones ir kosmetiką – čia keliami griežtesni reikalavimai ingredientams. Pavyzdžiui, Europos Sąjungoje yra draudžiama kosmetikoje naudoti ar ribojama apie 1000 medžiagų, tuo tarpu JAV tik kelios dešimtys! Kai kurių gamintojų skirtingoms rinkoms gaminamų produktų sudėtis skiriasi, nors prekinis ženklas yra tas pats.

* Rinkitės prekes, kurios yra sertifikuotos. Ant jų rasite šiuos ženklus:


Paveikslėlis - Šiaurės šalių ekoženklą - jose mažiau sveikatai ir aplinkai pavojingų medžiagų;
Paveikslėlis - „triušį“ – jie nebuvo bandyti su gyvūnais;
Paveikslėlis - „vegan“ – juose nenaudojami gyvūlinės kilmės ingredientai.

Deja, Lietuvoje kol kas tokių prekių rasite tikrai mažai.

Na, o visų pirmiausia, pagalvokite, ar jums tikrai reikia tiek kosmetinių priemonių? Naudokite jų tik tiek, kiek būtina! Džiaukitės natūralia savo plaukų spalva (geriau pasirinkite įdomesnį kirpimą), ypač jeigu laukiatės kūdikio!


Straipsnis parengtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos remiamą, Europos Sąjungos iš dalies
finansuojamą projektą „Cheminės medžiagos mus supančioje aplinkoje - nuo supratimo prie
veiksmų“.


Baltijos aplinkos forumo informacija
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Basta Pir 2007 08 13, 21:04

http://www.ewg.org/

Naudingas tinklapis. Galite susirasti naudojamų produktų arba jų sudedamųjų dalių informaciją, kenksminga ar nelabai ir kt.

Pvz., įrašykite, kur search, tarkim methylparaben arba PROPYLPARABEN, pasirinkite, kad tai "ingredient" ir spauskit "Go"
Išmetė štai ką...
http://www.ewgactionfund.org/reports/sk ... id=1010356
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Basta Sek 2008 01 20, 23:50

Cheminių medžiagų aprašymus galima rasti čia:
http://www.cosmeticdatabase.com/
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Re: Kosmetika - auka dėl grožio?

Standartinė SANDRA Ant 2009 02 24, 17:22

karta i metus tušu nudažiau blakstienas . ir pastebėjau ,kad sunkiau mirksėti . gal tai sugadina akis , tai juk rašalinis tušas . nesidažykite . atsargos. :twisted:
SANDRA
Pažįstamas
 
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: Pen 2008 01 18, 17:53

Re: Kosmetika - auka dėl grožio?

Standartinė eglele Pen 2009 10 09, 16:35

Kadangi mano oda labai sausa ir sunku butu isgyvent be priemoniu, visad naudojau losjona, kremus. Taciau, kai perskaiciau si straipsni, pradejau naudoti naturalius aliejukus, ju misinius.Kaip suprasti savo kosmetikos sudėtį?
1. Žingsnis: įsidėmėk sudėtines dalis, kurių nepageidauji matyti savo kasdieninėje kosmetikoje.
Šiais laikais kosmetikos gamyboje naudojama apie 8 tūkstančiai skirtingų ingredientų. Dalis jų imami iš gamtos – augalų aliejai, ekstraktai, vaškai, eteriniai aliejai, bet taip pat didelė dalis ingredientų yra laboratorijoje sintezuoti cheminiai sujungimai. Labai dažnai sintetinės medžiagos organizmui yra kenksmingos ir naudojamos ilgainiui gali stipriai pakenkti imuninei sistemai, sukelti alergiją tau pačiai ir tavo atžaloms, taip pat vėliau sukelti ir vėžio ląstelių atsiradimą.

Žinoma, neįmanoma žmogui įsiminti visų įmanomų sudėties dalių ir jų poveikio, tačiau, besirūpinantiems sava sveikata patartina įsidėmėti kelėtą pavojingiausių bei dažniausiai panaudojamų.

2. Žingsnis: surask tikrąjį sudėties sąrašą.

Įstatymai nustato, kad ant kiekvieno kosmetikos gaminio būtinai nurodama pilna priemonės sudėtis. Tai turi būti nurodama ant indo, kuriame produktas įpilamas, arba ant dėžutės, kurioje įdėtas pagrindinis įpakavimas. Parduotuvėje, paėmus į rankas gaminį, sudėtis turi būti lengvai surandama ant įpakavimo. Kartais, kad peržiūrėti sudėtį, atrodo reikia ateiti su padidinamuoju stiklu, nes gamintojai dažnai sugeba surasti šiam tikslui mikroskopišką raidžių dydį. Sudėtis dažnai nurodama naudojant anglų kalbos žodį ingredients arba raidėmis INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients).

3. Žingsnis: surask joje pageidaujamos ir nepageidaujamos medžiagos.

Sudėtis surašoma mažėjimo tvarka – kuo daugiau medžiagos, tuo arčiau ji sąrašo pradžios. Daugelyje produktų pagrindinė sudėties dalis yra distiliuotas vanduo (Aqua arba Aqua purificata), tada rašomi kiti ingredientai. Kremuose iš kart po vandens paprastai rašomos aliejaus tipo medžiagos (labai tikime, kad ant Jūsų kremo tai bus augalų aliejus ir ne pigus mineralinis aliejus, arba klastingas silikonaliejus – dimethicone, cyclomethicone arba kiti, su panašia galūne). Sąrašo pabaigoje paprastai nurodami konservantai, dažikliai, čia taip pat žiūrėk, ar produkcijoje nėra parabenų arba kitų kenksmingų medžiagų. Yra gerai, jei sudėties sąraše galim surasti daug skirtingų augalinių medžiagų pavadinimų. Augalai nurodami su pavadinimais lotynų kalba ir dažnai skliausteliuose minėtas angliškas pavadinimas. Pavyzdžiui, ramunėlės: Chamomile Recrutita (Camomile) Extract arba Avokado aliejus: Persea Gratissima (Avocado) Oil.

4. Žingsnis: Tu gali atšifruoti, koks yra veiksmingųjų medžiagų kiekis.

Egzistuoja įdomus triukas, pagal kurį galime maždaug atšifruoti kokį kiekį veiksmingųjų medžiagų turime produkte. Konservantų, parabenų maksimaliai leistinas kiekis produkte yra 0,5%. Jeigu gamintojas teigia, kad šio kremo veiksmingoji medžiaga yra ramunėlės, bet ramunėlių ekstraktas pasirodo sąrašo gale, dar po parabenų, tai rodo, kad ramunėlių kreme yra mažiau negu 0,5%, o tai yra labai nereikšmingas kiekis, kad realiai Jūsų odai darytų poveikį, todėl tokio produkto neverta pirkti dėl parabenų ir dėl to, kad ramunėlės dominuoja tik pavadinime. Jeigu medžiagos pavadinimas yra sąrašo pradžioje arba viduje, turime suprasti, kad jo kiekis yra reliatyviai didesnis.

Kokių medžiagų turime vengti kosmetikoje?

Kosmetikoje naudojama tūkstančiai nenatūralių medžiagų, kurios gali pakenkti sveikatai. Žinoma, porą kartų patepus kremą su parebenu arba propileno gliukoliu, nieko baisaus neatsitiks, tačiau naudojant jį kasdien, kenksmingosios medžiagos susikaupia organizme ir kenkia sveikatai. Peržiūrėjome mūsų rinkoje esančią kosmetiką ir nustatėme dažniausiai naudojamas medžiagas, kurios turi neigiamą poveikį organizmui. Turėtume vengti jų kasdien naudojamoje kosmetikoje.

1. Parabenai, Paraben (Metyl, Butyl, Propyl, Isobutyl)
Naudojama beveik visose plaukų bei odos priežiūros produktuose.
Tikslas: tai konservantas, kuris naudojamas produkto galiojimo laikui prailginti.
Nepageidaujamas poveikis: gali būti daugelio alerginių reakcijų ir odos išbėrimų priežastimi. Jie yra mutogenai ir imituoja moteriškųjų hormonų veiksmus, pažeidžia endokrininę sistemą, yra toksiški. Parabenai turi savybę įsisiurbti į giliausius odos sluoksnius, absorbuotis kraujotakos sistemoje bei susikaupti organizmo audiniuose. Taip šios medžiagos gali pasiekti paaukštintą koncentraciją ir pastebimai gadinti imuninę sistemą, kas gali įtakoti įvairių ligų bei anomalijų atsiradimą. Be to, šios medžiagos per motinos organizmą yra perduodamos palikuonims (parebenai surasti ir motinos piene).

2. Propileno glikolius, Propylene Glycol
Dažniausiai naudojamas tonikuose, veido, akių ir kūno kremuose.
Tikslas: odos drėkintojas ir priedų skystintojas kosmetikos gamyboje, taip pat naudojamas antifrizų, stabdžių skysčių bei lakų gamyboje.
Nepageidaujamas poveikis: toksiškas, sukelia kepenų anomalijas, (testuoti su gyvūnais), turi ypač mažą, molekuliarinį svorį, dėl to lengvai patenka į audinius. Išsiurbia drėgmę, dėl ko sausėja oda. Žinomas kaip galimas alergijos, dilgėlinės ar egzemos sukėlėjas. Propileno glikolio vietoje patariama naudoti augalų gliceriną.

3. Mineralinis aliejus, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum)
Naudojamas visų tipų kremuose masažiniuose aliejuose, tai yra pagrindinė „vaikų aliejaus” medžiaga.
Tikslas: odos minkštinimas, riebinimas.
Nepageidautas poveikis: pigus naftos subproduktas, kuris padengia odą „nekvėpuojančiu” sluoksniu, sudaro komedonus (juoduosius taškus, uždegimus). Gali turėti poli- cikliškiuosius aromatizuotus angliavandenius (PHA), taip pat yra kancerogenai ir mutagenai. Kosmetikoje dažniausiai naudojamas dėl pigumo, lyginant su aukštos vertės augalų aliejais.

4. Trietanolaminas, Dietanolaminas, Triethanolamine (TEA), Diethanolamine (DEA)
Naudojamas įvairiuose kremuose, dezodorantuose, šampūnuose
Tikslas: putojanti medžiaga ir kosmetikos skystintojas gamyboje
Nepageidaujamas poveikis: gali būti įvairių alerginių reakcijų priežastimi, dirginti, sausinti odą bei plaukus. Dažnai kosmetikos produktuose taip pat naudojamas Isopropyl Mystrate (aliejaus tipo minkštinanti medžiaga), kuris sujungtas su TEA arba DEA formuoja vėžį sukeliančius kancerogeninius cheminius junginius - nitrosaminus.

5. BHT (Butylated Hydroxythaluene)
Naudojamas kremuose bei dezodorantuose
Tikslas: antioksidantas, kas pailgina kosmetikos galiojimo laiką
Nepageidaujamas poveikis: sintetinis antioksidantas, kuris sukelia alergines reakcijas. Vietoj BHT patariama naudoti natūralius antioksidantus, pav. E, C vitaminus ir kitus.

6. Phenoxyethanol
Naudojamas įvairiuose kremuose.
Tikslas: konservantas.
Nepageidaujamas poveikis: kancerogenas, mutagenas ir toksinis.
eglele
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Ket 2009 10 08, 21:15

Re:

Standartinė 123antanas Ant 2010 04 20, 18:49

Basta rašė:http://www.ewg.org/

Naudingas tinklapis. Galite susirasti naudojamų produktų arba jų sudedamųjų dalių informaciją, kenksminga ar nelabai ir kt.

Pvz., įrašykite, kur search, tarkim methylparaben arba PROPYLPARABEN, pasirinkite, kad tai "ingredient" ir spauskit "Go"
Išmetė štai ką...
http://www.ewgactionfund.org/reports/sk ... id=1010356


Tikrai padejo surasti Dekui :)
123antanas
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Ant 2010 04 20, 18:46

Re: Kosmetika - auka dėl grožio?

Standartinė RAmas Ant 2011 02 01, 0:53

Paskutinė instancija 2010-11-18. Kosmetika - nuodinga (I dalis)
http://www.youtube.com/view_play_list?p ... 1AF91ACD4D

Paskutine instancija 2010-11-25. Kosmetika - nuodinga (2 dalis)
http://www.youtube.com/view_play_list?p ... 72E021BDF3

Laidų santrauka:
http://zgrybla.blogas.lt/tema/kosmetika


Viso pasaulio didžiausi kosmetiniai laimėjimai neprilygtu nei trupinėliui to Anastasijos grožio, kuriuo spinduliuoja jos pasaulis.. Tiek vidinis, tiek išorinis.. Ir gali spinduliuoti kiekvienos iš jūsų..
RAmas
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: Tre 2010 12 29, 20:50
Miestas: busima gimines sodyba

Re: Kosmetika - auka dėl grožio?

Standartinė Rita Ant 2011 06 14, 12:36

Nuoširdžiai siūlau tiems, kas naudoja kremus veidui ir kūnui keliauti į Kvapų namus (Vilniuje), ten galima arba patiems pasigaminti kremukų visiškai natūralių (vien tik aliejus, augalų vanduo, eteriniai aliejai), arba galima ir nusipirkti.
Aišku, čia tiems, kurie dar naudoja.. Gyvenant ne sodyboje sunkiau susitvarkyti su oda be civilizacijos įsikišimų, nenubėgsi į pievą ir nenusiskinsi kokio augalėlio :)
Rita
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Ant 2011 06 14, 12:13


Grįžti į Sveikata

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron