Puslapis 11

Apgink Baltijos jūrą

StandartinėParašytas: Šeš 2009 04 25, 1:35
Basta
Tikriausiai žinote, kad peticija "Dėl Šiaurės Europos dujotiekio" tapo pagrindu Europos Parlamento rezoliucijai, kuria išreiškiamas susirūpinimas ketinimu vykdyti Šiaurės Europos dujotiekio projektą. Nors peticija siekta nepriklausomo minėto dujotiekio poveikio aplinkai vertinimo, deja, kol kas jis nėra atliktas.

Kaip tik šiomis dienomis galima susipažinti su kompanijos "Nord Stream" AG pateiktu poveikio aplinkai vertinimu, kurį yra gavę kai kurios nevyriausybinės organizacijos, Lietuvos Respublikos Seimas, Užsienio reikalų ir Aplinkos ministerijos. Tačiau pateikto vertinimo turinys mokslininkams kelia daug klausimų.

Visuomenė taip pat raginama susipažinti su šiuo dokumentu ir pareikšti savo nuomonę. Analizę galima rasti www.nord-stream.com, netechninę santrauką (lietuvių k.) galima rasti sekant šią nuorodą http://www.nord-stream.com/en/environme ... mmary.html

Birželio 9 d. šalys, esančios aplink Baltijos jūrą, turės pateikti savo išvadas dėl poveikio aplinkai vertinimo. Šios išvados bus rengiamos atsižvelgiant ne vien į valstybinių institucijų nuomonę, bet ir į piliečių pastabas, kurių Aplinkos ministerija laukia iki gegužės 8 d.

Balandžio 22 d. Vilniuje (Vilniaus Universitete) ir 23 d. Klaipėdoje (Klaipėdos Universitete) vyks vieši klausymai dėl Šiaurės Europos dujotiekio, dalyvaujant projekto vykdytojų atstovams. Labai svarbus visuomenės dalyvavimas ir nuomonių išsakymas. Tad kviečiu Jus įsigilinti į šį klausimą, paraganti tai padaryti ir savo draugus bei pažįstamus. Daugiau informacijos apie klausymus - http://www.am.lt/VI/index.php#a/8676


Jei turite klausimų ar pasiūlymų, nedvejodami rašykite: info@morkunaite.lt. Taip pat kviečiu "Facebook'e" jungtis prie bendraminčių grupės "Apgink Baltijos jūrą kol ne vėlu!!" (http://www.facebook.com/home.php#/group ... 3418007689)

Piliečiai gali daug, tad nelikime abejingi!

Pagarbiai,
Radvilė Morkūnaitė
projekto "Apgink Baltijos jūrą kol ne vėlu" koordinatorė
info@morkunaite.lt
www.balticsea.lt