Kažkada skaičiau ar pasakojo, kad kažkokios 4 raidės į lietuvių kalbą atėjo palyginti neseniai. Nerandu dabar šaltinio, kur apie tai rašoma.
Kas apie tai buvo kalbėta kitame forume:
jasmin rašė:Kokios tos 4 raidės, kurios į lietuvių kalbą atėjo vėliausiai? Ar z yra tarp jų?
Vileine rašė:Bent dvi tai žinau - H ir F. Ir žinoma raidžių duetas - CH. O kokios kitos?
Basta rašė:is kur zinai, kad 4?
Manau, kad ir z tarp ju.
jasmin rašė:atsimenu, kad h ir ch įeina, c ir dar kažkokia. Gal f, tada z sena raidė. O gal h ir ch skaičiuojamos kaip viena (bet lyg ir atskirai..) hmm.. nežinau
Basta rašė:Šiaip jau, gerai, kad priminei, išties, juk h, f, c, ir ...z, atrodo, taip pat. Nes z lietuviškuose žodžiuose nevartojamos, išskyrus ištiktukuose, jaustukuose... (...)
Grynintojas rašė:Tai va, išties lietuvių kalbos abėcėlėje raidės f ir h (taip pat ir darinys ch) yra nesusipratimas. Šios raidės yra skirtos tik įvairiems jaustukams ir ištiktukams, tokiems kaip fe, fui, cha ir panašiems, reikšti. Nėra nė vieno lietuviško žodžio (išskyrus jaustukus ir ištiktukus), kuriame būtų šie garsai.
http://www.anastasija.lt/forum/viewtopi ... 8f473bbe6a
Jei raidė yra nesena kalboje, galima manyt, kad lietuviai fėjų neturėjo arba kitaip vadindavo. O ar yra kokios sąsajos, tai tikrai nežinau. Skamba panašiai ir asocijuojasi šiek tiek panašiai. Bendra žodžio dvasia gal šiek tiek panaši.