Namai iš "samano"

apie žmogaus namus

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Namai iš "samano"

Standartinė Basta Pen 2007 10 05, 1:07

http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... =a&start=0

Laimis rašė:Paveikslėlis

Jei kam reikia šitos knygos, tai aš turiu parduot:

Paveikslėlis

Daugiau info:
http://ridnazemlya.org.ua/cob/announcement_hsh.htm



Uriel rašė:Jau gal 10-metis svajoju apie molio/šiaudų namą. Instinktyviai jo noriu. O šiandien radau gal svarbiausią patvirtinimą, kuris mano intuicijai prieš save pačią įteikė dovaną:

Только недавно учёные установили, что глина содержит в себе минерал радий – редкоземельный элемент, который имеет большую силу в лечении людей, поскольку степень его излучения в небольших дозах совпадает с суммой радиоактивности человеческого организма и благотворно действует на нервную систему. Именно в глине его количество представляется оптимальным. Здесь действует сама Природа.

Pasidalinkite, kas pasistatė namus iš samano - molio/šiaudų mišinio Lietuvoje?
Kiek žinau, vienas stovi Vilijos kaimynės sklype prie Musninkų.
Kur dar pastatyta?
Kas turite praktinės patirties arba galite pasidalinti realia informacija? Man jau šį pavasarį rūpi pradėti statybas :)
Zinos namas - NE molio/šiaudų mišinys (ne samano)... Mane domina grynai samano namai :)


loreta rašė:Idomu, apie ta moli. Mes gyvename kur vyrauja raudonas molis (todel nelengva kurti darzus), bet gyvuleliai geriausi mokytojai. Musu sunys pakrapsto ta moli ir grauzia pasiskanaudami...


Uriel rašė:Knyga kainuoja 18 lt. Gera knyga :) Ačiū, Laimi, o tai Lietuvoje gauti neįmanoma buvo niekaip... :)

Bastai:
Knygoje "dom iz samana" rašoma, kokios molio ir šiaudų proporcijos, stant namą: molio 30%, šiaudų 70%. Ir pabrėžiama, kad visa tai imama praktiškai iš pamatams skirto griovelio.

Paprasti skaičiavimai... Jei šiaudai sudaro padrindinę apimtį, o molis - tik kaip rišamoji ir impregnuojanti medžiaga, jo reikia ne tiek ir daug. Jei molio panaudojama per daug, namas gresia būti šaltas, nes krenta šiluminės varžos koeficientas...

Knygoje aprašyta ir proporcijos, molio kokybė ir t.t.
Bet paieškosiu saituose, kažkur turiu išsaugojusi ir rusų pateiktas rekomendacijas. Puiku, kai praktiškai informacija jau naudojama mūsų klimatinės zonos juostoje :)


Renata rašė:Kiek aš pamenu, tai šiaudų ne 70, o 15 procentų (kazkada skaitinėjau rusiškame internete, kol jie knygą dar tik vertė) 70 Procentų yra dedama smėlio, 30 molio ir tada papildomai - šiaudų iki 15 procentų masės...Bet gal mane atmintis ir paveda :roll:
Beje, man labai patiko dirvos sudėties nustatymo metodika. Paprasta ir aišku.
Beje, ar atkreipėte dėmesį, kad tose vietose, kur šaltesnė pusė (šiaurė, šiaurės vakarai) vos ne pusę sienos sudaro molio-šiaudų mišinys, kaipo apšiltinimas?
O kas nepatiko, tai kad pastatas sunkus, masyvus, reikia rimtų pamatų... Man kažkaip norisi tų rimtų pamatų išvengti... :wink: :P


Leonardas rašė:Natūrali (ekologinė) statyba

1. Mokytis iš gamtos

Nenaudoti kenksmingų medžiagų neužtenka – reikia kai ko daugiau. Kai statoma laikantis ekologinių reikalavimų, tai pagrindinis principas – gerbti Gamtą, gerbti tą vietą, kurioje statysime ir visą aplinką, kuriai mes įtakosime čia gyvendami, ilsėdamiesi, ūkininkaudami ar kitaip veikdami.
Vietinių gamtinių medžiagų panaudojimas statyboje, ėjimas kartu su gamta – tai mažesnės išlaidos, mažiau perkame, mažiau dirbame, daugiau stebėti gamtą, apgalvoti ir supaprastinti būsimus savo veiksmus. Tada statybos procesas tampa lengvas, malonus, tai panašu į relaksaciją.
Kai statome šiuolaikiniais vartotojiškumo didinimo principais, dažniausiai ekologiška statyba reiškia brangią statybą iš brangių medžiagų su visai ne ekologiškais intarpais, pvz. helioarchitektūra siūlo visą kompleksą „juodų dėžučių“ – ventiliatorių, rekuperatorių, vamzdžių, taimerių ir t.t., pagamintų iš netinkamų medžiagų ir reikalingų tik todėl, kad neatsižvelgta į natūralias sąlygas: saulės panaudojimas natūraliai ventiliacijai, šviesai ir šilumai.

2. Gamtos principai


Štai ką mes galėtume pritaikyti statydami būstą:
• Nestatyk daugiau, nei tau reikalinga
• Statybai panaudok medžiagas, kurios yra šalia tavęs(tavo sklype), nevežk iš toli
• Suprask, kad tiesios linijos, statūs kampai, plokšti paviršiai kainuoja daug. Naikindami gamtos formas(pvz. iš apvalaus rąsto išpjaudami stačiakampį) naudojame energiją ir prarandame patvarumą, atsparumą.
• Statykite palaipsniui, pagal savo finansines galimybes.
• Puoškite savo būstą statybos metu. Pagrindinės vietos puošimui – durys, langai (ypač jų viršus), stogo kraigas ir t.t.
• Į statybą įtraukite savo šeimą, ypač vaikus


3. Natūralios medžiagos

Tai medžiagos iš gamtos, kurios ir po apdorojimo neprarado savo esminių savybių. Medis lieka medžiu ir po to, kai jį nupjovėme, supjaustėme, nors tai ir labai sumažino jo natūralias savybes.
Kiekvienas natūralios medžiagos apdorojimo etapas geometrine progresija tolina ją nuo Gamtos.
Neapdorotos natūralios medžiagos – tai akmuo, žvyras, smėlis, molis, vanduo, medis, meldai, šiaudai, smulkios medžiagos – dervos, žievės, vilna, aliejai ir kt.
Pirminis medžiagų apdorojimas nepakeičia jų esminių savybių; jos išlieka atskiru gamtos elementu: smėlį sulydo į stiklą, iš linų sėmenų išspaudžia aliejų, iš molio pagamina plytas (klinkerio, ne silikatines!), tai ir kalkės, vinys.
Tačiau statybos pramonė mums siūlo visai kitas medžiagas, kurių gamybos metu gamtos elementai dirbtiniu būdu sujungiami. Tokios medžiagos paprastai būna patvarios, o irdamos išskiria nuodingas medžiagas. Tai aliuminio lydiniai, nerūdijantis plienas, plastmasės, lakai, dažai, sintetiniai konservantai, medžio drožlių plokštės ir pagrindinė statybinė medžiaga – cementas.
Nenatūraliu būdu sujungti elementai kelia didžiausią susirūpinimą ir grėsmę, nes mūsų organizmai neevoliucionavo kartu su šiomis medžiagomis ir neturi susiformavusios apsaugos jų kenksmingam poveikiui. Todėl kai iš plastmasių išsiskiria dioksinas, mes galime lengvai apsinuodyti ir nuo to gali rastis sunkios ligos.
Naudojant natūralias medžiagas, mes galime dirbti su jų įvairiomis savybėmis: raštais, spalva, unikalumu – tai kūryba. Jos nepakartojamos savo pirmykščiu grožiu. O naudojant paruoštus komponentus, už mus nusprendė – perkame spalvotas plastmasines duris, virtuves, langus, net ir mobilius namukus...


4. Kodėl reikia statyti iš natūralių medžiagų?


• Fizinė sveikata


Šiuolaikinių pastatų gyventojai dažniausiai nusiskundžia alergija, chroniniais kvėpavimo takų susirgimais, ar taip vadinamu „jautrumo cheminėms medžiagoms sindromu“. Nereti ir susirgimo vėžiu atvejai. Natūralios medžiagos, tokios kaip akmuo, medis, molis, šiaudai ne tik kad nekenksmingos, bet ir gerina savijautą. Molis turi gydomųjų savybių, sugeria toksinus ir pan.

• Psichologinė sveikata


Monotoniškumas aplinkos, kuri vyrauja šiuolaikiniuose pastatuose, didina nervinę įtampą, stimuliuoja priklausomybes narkotikams, kompiuteriniams žaidimams, masinės informacijos priemonėms. Šiuolaikiniuose namuose nėra natūralių kvapų bei garsų...

• Finansinės galimybės

Dauguma vidutinių namų dabar kainuoja 100 000 – 300 000 lt.
Mes siūlome pasistatyti namą už 10 000 – 30 000 lt. tai bus nedidelis, bet efektyvus namas, kurio šildymui ir vėdinimui naudosite pasyvias heliotechnologijas – saulę…

• Komfortas

Vasarą vėsu, žiemą šilta, sienos nepralaidžios triukšmui – tai „samano“ namas.

• Demokratija ir galimybės

Statybinė industrija , pramonės karteliai, bankai ir vyriausybės sudarė suokalbį – sutrukdyti žmogui turėtu savo nuosavą būstą. Peršama mintis, kad namo pats pasistatyti negali, nebent esi profesionalus statybininkas. Mus nori įtikinti pirkti būstą 180 m2 už ne mažiau kaip 450 000 lt. O jei statysi namą, tai būtinai reikės galingos ir triukšmingos technikos, jaunų statybininkų, nes statybinės konstrukijos sunkios, didelės ir nesaugios.
Natūrali statyba demokratiška. Didžioji dalis statybinių darbų, ypač statant iš „samano“, prieinami net pagyvenusiems, moterims ar vaikams. Nėra sunkių konstrukcijų, kurios gali nukristi, nėra nesaugios technikos, brangių instrumentų, kuriuos reikėtų pirkti.
Mums sako, kad pamatus būtina išlieti iš cemento. Pamąstykime, kiek pelno gauna pramonė. Statybos – tai didelių pinigų biznis, kur žmogus ir gamta tampa antraeiliais...


• Tradicija ir palikimas

Statybinei pramonei paranku, kad mes pamirštume natūralios statybos tradicijas. Bet žmogaus ryšys su natūralios statybos pastatais turi gilią istoriją. Beveik kiekvienas iš mūsų prisimena protėvius gyvenusius tokiuose namuose. Ir tai yra mažas stebuklas, kad mes tęsiame tai.

• Patvarumas

Pasaulyje yra „samano“ namų, pastatytų daugiau nei prieš tūkstantį metų. Ir juose dabar gyvena žmonės.

• Poveikis aplinkai

Statybinė pramonė viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vykdomi kalnakasybos darbai. Tai labai daug energijos eikvojanti pramonė, kur deginama anglis, nafta, statomos užtvankos. Tai užterštas vanduo ir oras. Cemento gamyba yra priežastis 4-8% bendro šiltnamio efekto susidarymui.
Aišku, negalima pastatyti namo, visai nepadarius žalos gamtai, bet mūsų pareiga šią žalą sumažinti ir lokalizuoti. Duobė, iškasta molio paėmimui neprilygsta karjerui ar gamyklai gigantui...

šitą vertimą man persiuntė Aurimas aš tik įdedu (bus daugiau... )



Leonardas rašė:Kaip sumažinti namo statybos išlaidas

Kai jūs statotės namą patys, jūs daugiau pasitikite savo jėgomis, atrandate originalių idėjų. Nešvaistyti pinigų – tai aktyvi politinė akcija, netgi ir tada, kai to nereikalauja jūsų finansinės galimybės. Taip elgdamiesi, mes mažiname galimybę mus valdyti ir gyventi mūsų sąskaita visai grandinei tarpininkų, stovinčių tarp mūsų ir mūsų būsto. Žemiau pateikiamas sąrašas , įgalinantis taupyti.

1. Iš anksto atidėkite reikiamą pinigų sumą

Atidėkite pinigus medžiagų, instrumentų pirkimui, specialistų paslaugoms, konsultacijoms apmokėti, leidimams, kyšiams(!), ir, jei tai įmanoma pragyvenimui tam laikotarpiui, kol statysite. Taip jūs galėsite pilnutinai atsidėti savo projekto įgyvendinimui.

2. Taupykite

Būkite fanatiškai taupūs visą statybos laikotarpį, tol kol neįsikelsite į savo pastatytą būstą pastoviam gyvenimui. Juk tai tik keletas mėnesių...Idėja ta, kad užbaigti pirmą statybos etapą ir neįlįsti į skolas. Maistą gaminkite namuose, nepirkite nereikalingų daiktų ir pan.

3. Persikelkite gyventi į statybos aikštelę

Tam, kad jums būtų stimulas kuo greičiau persikelti į savo būstą, statybos laikotarpiu gyvenkite palapinėje ar kitoje laikinoje priebėgoje

4. Neįtraukite valstybės

Laikykitės kuo toliau ,kiek tai įmanoma, nuo valdžių su visais jų leidimais ir popierizmu. Jų dėmesys jums gali kainuoti brangiai ir būti visai bereikalingu.

5. Pradėkite nuo mažo

Savo pastatą darykite kuo mažesnį, kad tilptumėte į savo biudžetą ir statybos terminus. Praplėtimą planuokite tik tada, jei iš tikrųjų jums reikia ir turite resursų(laiko ir pinigų, ir kt.)

6. Planuokite iš anksto

Vienas iš permakultūros principų sako: „už nenumatytus atvejus mokama dvigubai“

7. Naudokite tik tai, ką turite, sumažinkite poreikius

Pakoreguokite savo projektą taip, kad užtektų jūsų lengvai gaunamų medžiagų. Kuo daugiau naudokite gamtines medžiagas, esančias jūsų sklype: dirvą, akmenis, medžio šakas, sausuolius. Jeigu ko nors negaunate ar negalite nupirkti, pagalvokite, gal galite be to apseiti visai. Jei jums būtinas ypatingas langas, bet dabar negalite sau to leisti, drąsiai palikite angą; laikinai ją kuo nors uždenkite.

8. Išmokite kūrybiškai spręsti problemas

Įpraskite savęs paklausti:
- Ką aš bandau išspręsti?
- Koks paprasčiausias būdas tai padaryti?
- Kaip aš galiu panaudoti tai ką turiu arba galiu gauti veltui?
- Gal aš galiu ką nors sumainyti su kaimynu, draugais?

Pinigus leiskite tik pačiu paskutiniu atveju; geriau rinkites pigesnius variantus.

9. Dirbkite patys, naudokitės šeimos ir draugų pagalba

Specialistų paslaugos kainuoja brangiai. Projektuokite namą pagal tai, ką sugebate daryti patys, ar kokius turite pagalbininkus.

10. Venkite naudoti techniką

Jūs galite apsieiti ir be jos. Aišku, tai užima daugiau laiko, bet taip sutaupysite pinigus, sunkų darbą dirbdami patys. Technika visada kainuos brangiau, nei jūs manėte. Dėl kuro sunaudojimo, gedimų, vėlavimų. O po to dar teks ištaisyti technikos padarytą žalą dirvožemiui ir pan.

11. Ieškokite statybinių medžiagų

Kai kurie žmonės išmeta tai, ką jūs galite panaudoti. Jūs padarysite jiems paslaugą, paimdami tai, kuo jie nori atsikratyti: akmenis, šiaudus ir kt.

12. Paklauskite, ką gali jums kiti atiduoti veltui

Papasakokite žmonėms apie savo projektą. Kai kuriuos tai sudomins, ir jie gali jums padėti. Avių šeimininkai mums veltui davė avies vilną šiltinimui, nes norėjo palaikyti mūsų projektą.

13. Gaminkitės patys

Patys padarykite langus, duris, viršutinę šviesą, baldus ir spinteles. Pačių pasigaminti įrankiai gali būti labai patogus.

14. Skolinkitės

Visada atsiras žmogus, turintis instrumentus, kurie jums reikalingi tik retkarčiais. Galima padaryti jūsų bendrijos „įrankių banką“.

15. Mainykitės

Mainykite savo mokėjimą ir darbą į medžiagas. Darykite talkas.

16. Pirkite naudotus įrankius ar medžiagas

Jeigu negalite pasinaudoti aukščiau suminėtais būdais, statykite iš naudotų medžiagų.


„Дом из самана. Философия и практика.“ стр. 52-54



Laimis rašė:Fotoreportažas kaip buvo statomas namas iš samano:

http://ridnazemlya.org.ua/cob/photo.htm



Taip pat galima nuvažiuoti ir sudalyvauti statyme:

http://ridnazemlya.org.ua/cob/cob_poligon.htm


Laimis rašė:Nuotraukos iš knygos:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis



Laimis rašė:Paveikslėlis

Paveikslėlis



Laimis rašė:Knygos autorių tinklapis:
http://www.cobcottage.com/

Čia taip pat galit rasti labai daug nuotraukų apie samano namus iš viso pasaulio:
http://www.cobcottage.com/taxonomy_menu/13/16/29/17


Uriel rašė:(...)
Maišyti galima ir betono maišykle, ne vien kojomis. Tik paskui su šiaudais sujungti jau geriau "kojiniu" būdu....

Vienas mano geras pažįsamas, saite žinomas žmogus, Aleksandras iš Drskininkų, pasakė "sparnuotą" frazę:
statant molio namą, yra vienas labai didelis "pašalinis" efektas - žmogus labai rimtai............... sveiksta :)))))
Molis turi labai daug gydomųjų savybių, juk pasaulyje daromos molio kaukės, gydomieji kremai, šampūnai... Tad čia, statybų metu, juk dar didesnis ryšys su gamta gaunasi.

(...)
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Ket 2008 02 14, 2:28

Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Laimis Pir 2008 03 24, 23:05

Jei norite įsigyti knygą apie samano namus kur pirmame pranešime pareklamuota, tai skambinkite: 8 675 77 342 или 8 600 02 062.
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė Basta Šeš 2008 04 12, 23:11

http://www.cobprojects.info/
užmest akį

taip pat pasižvalgyt čia
http://www.ilovecob.com/gallery/main.php


wow, ir čia
http://www.cityfarmer.org/cob.html

pažiūrėjus į tokį, vis labiau norisi samano namuke gyventi
http://www.ilovecob.com/ashan/cascadiacob/cob0450.htm
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Re: Namai iš "samano"

Standartinė Basta Sek 2008 09 21, 18:46

Turiu knygą "dom iz samana/ filosofija i praktika (Дом из самана. Философия и практика)" apie samano namus elektroniniu formatu.

Parsisiųsti galite iš čia:
esu.failai.lt/namai.pdf

Jei nepavyks iš kelių kartų, rašykite.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth


Grįžti į Buveinė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron