Gamtinės žemdirbystės seminaras

augalai ir jų draugai grybai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Gamtinės žemdirbystės seminaras

Standartinė indre.g Pir 2010 10 11, 15:50

GAMTINĖS ŽEMDIRBYSTĖS SEMINARAS


2010 spalio 16d. (šeštadienį) Jaunimo Švietimo Namų "Darna" patalpose organizuojamas gamtinės žemdirbystės seminaras su Sauliumi Jasioniu. 10h renkamės Staškūniškio mokykloje, kur bus pravestas teorinis seminaras. Po pietų važiuosim į mokyklos žemę prie Nevėžos ežero (12km nuo Staškūniškio), kur vyks praktinė dalis – sodinamas sodas.

Seminaro kaina – 50lt/asm.

Registruotis tel. +37060438905 (Indrė)


Apie gamtinę žemdirbystę

Įsivaizduokite daržą, kurio nereikia sukasinėti, ravėti, tręšti, o augalai jame beveik nepuolami ligų ir kenkėjų. Vaisiai ir daržovės ekologiškai švarūs, turtingi biologiškai aktyviomis medžiagomis, nepalyginamai skanesni ir kvapnesni už auginamus dirbamoj žemėj. Tai ne utopija, o gamtinė žemdirbystė!

Gamtinė žemdirbystė – tai toks ūkininkavimo būdas, kai nenaudojamas joks dirvos įdirbimas, o remiamasi natūraliai vykstančiais dirvodaros procesais. Gamtoje dirvožemis yra „auginamas“, kasmet užaugusi augalų masė krenta ant žemės, yra skaidoma mikroorganizmų ir tampa augalų maistu. Kas lieka – užkonservuojama dirvoje humuso pavidalu.

Akivaizdu, kad natūralioje gamtoje, kur žemės niekas nedirba ir netręšia, augalai gerai auga, būna sveiki ir veda vertingus vaisius. Gamtoje dirvožemis nuolat „auga“, jo derlingasis sluoksnis nuolat storėja, o dirbamuose laukuose - nuolat alinamas ir naikinamas.

Gamtinėje žemdirbystėje nėra augalų ligų, nes sukuriamas mikroorganizmų balansas dirvoje, neįsigali patogeniniai organizmai.

Dirvožemis nekasamas, nepurenamas, leidžiant susikurti natūraliai struktūrai, kuri užtikrina gerą dirvos kvėpavimą, drėgmę ir sąlygas dirvos gyviems organizmams.

Gamtinė žemdirbystė gali būti tiek ekstensyvi, tiek labai intensyvi. Pagrindinis principas - gamtinių dirvodaros procesų modeliavimas sode ar darže.

Taigi, tokiu būdu ūkininkaujant ir derlius didesnis, ir kokybė geresnė, ir aplinka švaresnė. Ir - nereikia pirkt nei trąšų, nei pesticidų.

Dirvožemis - gyvas organizmas ir rūpintis juo reikia kaip bet kokiu gyvu organizmu.Daugiau informacijos:

http://gerazemdirbyste.lt/
http://gerazemdirbyste.home.lt/
indre.g
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Pir 2010 10 11, 15:48

Grįžti į Augmenija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron