Kedrai

augalai ir jų draugai grybai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Kedrai

Standartinė Basta Tre 2006 07 05, 2:23

vaiduze rašė:as ir noriu truputeli papasakot savo pamastymus apie kedriukus...
Anastasija rekomenduoja kedriukus, nes jie stiprus. ir auga pas Ja.
o pas mus neauga. bet auga labai stiprus azuolai grazuoliai.
isivaizduokite, kas bus, kai tiek daug svetimos musu krastui energijos atsiras (cia turiu galvoje kedriukus). kai keletas ar keliolika, tai nieko, bet jei daug - tai jau negerai manau. o musu Anastasiuku daug, ir visi kedrus auginti ruosiames, tai reiktu labai rimtai pagalvot apie poveiki Zemelei.

siaip pasiuliau Donatui tokia ideja :
galima kiekvienam medziui, kiekvienos rusies, skirti uzduoti tapti labai stipriu, kaupti savyje visos zmonijos sviesias mintis, ir kai jau bus uztektinai prikaupes - tapti "skambanciu" - galima kitaip pavadinti Very Happy ir tada galima jo vaisius ar uogas ar ziedus (na galima ir iki tol) - zmonems visiems geriems dalinti. ir bus visa tai stebuklinga Very Happy arba realu Very Happy o kelmus palikti - jei kirsite medelius , nes is ju isaugs kitos sakeles, kurios bus tokios pat stiprios Very Happy

mes tai taip darysim Wink


paimta iš www.anastasija.lt/forum

vat as irgi sutinku, kad daug kedru sodinti negalima...
bet labai juokinga, jei atsisakysim kedru, o toliau sodinsim persikus... :?

kita vertus, kedrai - gana universalus medziai, jie auga ir siltesnese vietose, tik kitokios ju rusys, vat libano kedras ir t.t.
kas zinot, ar auga kada nors kedrai lietuvoje?
Paskutinį kartą redagavo Basta Ant 2006 07 11, 2:57. Iš viso redaguota 1 kartą.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė saulius Tre 2006 07 05, 18:48

Na, kiek siekia mano žinios- sibirinės pušys (Pinus sibirica), dar vadinamos sibiro kedrais Lietuvoje niekada neaugo. Pas mus gi auga paprastosios. Tai juk ne kedrai, o visiškai kitai genčiai priklausantys medžiai. Libano kedras (Cedrus libani) yra tikras kedras. Kedrų berods yra keturios rūšys ir nė viena iš jų Lietuvoj neaugo. Sibirinėms pušims dabartinis Lietuvos klimatas visiškai netinkamas, jie labai vargsta žiemą, kai stiprūs šalčiai kaitaliojasi su atlydžiais. Dekoratyviniuose želdiniuose dabar auginama daugybė visokiausių svetimžemių, bet gamta juk išmintinga ir visus pasodino ten, kur jiems geriausiai tinka.
saulius
 
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: Tre 2006 06 21, 22:05

Standartinė Vaiduze Ant 2006 07 18, 21:57

dar yra nuomoniu sia tema.
galima pasvarstyti ir taip:
medis, kuri pasodini pats, gauna apie Tave ziniu, ir auga kaip savas. jis tada tik gera daro...

bet man cia kazkas nesueina...
:?:
Vaiduze
 
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: Ket 2006 07 13, 14:55
Miestas: Klaipeda

Standartinė Basta Ant 2006 07 18, 23:38

Mano nuomone, gamta tikrai yra knyga ir joje viskas auga ne atsitiktinai. Visa kas su viskuo susiję. Jei nuo klimato priklauso medžių rūšys, tai...gal yra ir atvirkštinis procesas?...
Reikia pajusti gamtą, labai gerai pajusti, ir jei išlavinsi savo šešis pojūčius, kaipmat pradėsi jausti, kur kurio augalo vieta...
Pavyzdys: keistai atrodo ryški tropikų kriauklelė ant Baltijos smėlio. Visai kas kita - gintariukas. Ir kaip blankiai mūsiškė balta kriauklytė atrodo tropikų paplūdimy...užtat pas mus ji dera... Viskas dera. Viskas darnu. :inyan:

Prašau tik viena:
ŽMONĖS, NEARDYKIME DARNOS. Pasistenkime visi kartu pirmiau suprasti gamtą... Tam skirtas tas laikas, kol gauni savo žemę... Ar to laiko mažai, daug?

Nežinau, ar aš teisi dėl tos gamtos knygos... Bet vėl pateikiu pavyzdį:

Padariniai gali būti sunkiai pastebimi, pvz., kriaušių liga kriaušinė gleivėtrūdė paplito po to, kai buvo atvežti kazokiniai kadagiai, ant kurių peržiemoja ligos sukėlėjai ir pavasarį vėl apkrečia kriaušes.


Na, matot, kedrų pas mus nebuvo anksčiau greičiausiai. Tuomet turime būti atsargūs.
Beje, persikų nebuvo taip pat. ;)
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Toltik Ket 2006 11 16, 15:10

Kedrai Sibiro taigoj be "infrastruktūros" neaugtų, kaip ir ąžuolai Lietuvoje. Kedrus "sodina" ten toks paukštukas, nežinau kaip vadinasi Lietuviškai, turbūt viena iš kryžiasnapių rūšių. Sunokus kedrų riešutėliams kankorėžiuose, tas paukštelis juos gliaudo ir po kelis nešiojasi snapelyje, tupia į samanas ir kiša juos po samanomis (visai kaip mūsų rėksnys kėkštas :) giliukus). Kedriukai išdygsta jau pavasarį ir būna po 3-5 vienoje šeimynoje, augant lieka 1-3 kiti nunyksta. Taigi kedrai mėgsta draugiją :). O ąžuolai kitaip, bo kėkštas į snapą gali paimti tik vieną sėklą.

Kažkas kažkur :)) parašė, kad gintaras Baltijos jūros tai ne pušų sakai sukietėją, tai seniau Lietuvos teritorijoje augusių kedrų sakai :), tiesa kurio kedų porūšio nebepamenu, lygtai šis porūšis dabar žemėje išvis neauga :).

Dėl kenkėjų galite nustoti rūpintis :), visos ligos tai tik imuniteto trūkumo klausimas. Jei augalas mylimas ir juo tinkamai su išmanymu rūpinamasi, jąm užtenka meilės ir fizinio maisto, tai jis bus stiprus ir sveikas, o jei bus stirpus ir sviekas tai ir jo imunitetas bus stiprus, o jei bus stiprus imunitetas, tai ir ligos nepuls. Žinoma klimatinės salygos verčia augalą keisti jo įpročius ir per kelias kartas paprastai augalas tai padaro :).
Toltik
 
Pranešimai: 41
Užsiregistravo: Ant 2006 10 31, 15:39
Miestas: Ridvoniškis

Standartinė Basta Pir 2006 12 04, 3:59

Apie kedrus iš įvairių šaltinių.

Sibiro kedras

Pušinių šeimos medis. Kedrai auga net 2200-3000 m aukštyje.Sibiro padavimuose minima, kad tai magiškas augalas. Iš kedro spyglių, sakų, riešutų branduolių ir kevalų gaminamos gydymo priemonės. Manoma, kad iš kedro pagaminti talismanai, papuošalai, dailės dirbiniai, baldai teigiamai veikia žmogų ir apsaugo nuo aplinkos poveikio.
Oras kedrų miškuose yra sterilus. Viename kub. metre oro yra 200-300 bakterijų kolonijų (operacinėse leidžiama norma yra 500-1000). Kedrų medžiai išskiria fitoncidus ir išvalo orą, naikina ligas sukeliančius mikroorganizmus.
Kedrų giraitėse auga vien tik kedrai.

Riešutai vertingesni už daugelį produktų (duoną, mėsą, daržoves). Jeigu kasdien po 20-40 suvalgytų jų, žmogus prailgintų savo gyvenimo trukmę, sustiprintų imuninę sistemą, pratęstų jaunystę, kaip teigia Sibiro žiniuoniai.
Taip pat didina darbingumą, gerina kraujo sudėtį, padeda išvengti mažakraujystės.
Riešutais ir aliejumi gydomi virškinimo organai, opos. Užpilai iš branduolių - nuo akmenligės, kevalų - nuo nervų sistemos, inkstų, šlapimo pūslės, hemorojaus ir t.t.

Aliejus-jaunystės šaltinis. Vartojamas ir išoriškai, taip pat kosmetikai.

100g riešutų - 712kcal.
Gal prireiks kam sudėties- kedrų riešutai:
60 procentų aliejaus,
16-20 proc. angliavandenių,
17 baltymų
4 ląstelienos
15mg mangano
0,19mg vario
7-18mg geležies
iki 260mg magnio
0,04mg nikelio
0,19mg kobalto
0,6mg jodo bei vitaminų B grupės, A, E, D, K...
jodas, cinkas ir kt.


toliau...
iš kedro pagamintuose dubenyse pienas nerūgsta.
Sibiro tautos kedrą laikė gerumo, tiesos ir teisingumo saugotoju, stiprybės, grožio ir taurumo šaltiniu, manė, jog jis padeda gyventi garbingai ir kilniadvasiškai, jog jame apsigyvena tik gerosios dvasios.
Iš kedro gaminami amuletai pasižymi labai stipriomis apsauginėmis savybėmis, jie nešiojami ant nuogo kūno širdies čakros vietoje. Virvutė parenkama pagal problemą: esant vidinėms žaizdoms - raudonos spalvos, augliams - juoda. Pati populiariausia yra baltos spalvos natūralaus audinio virvelė, kuri atlieka apsauginį vaidmenį. Norint sustiprinti amuleto poveikį, ant jo galima išraižyti maldelę, savo vardą ar horoskopo ženklą, magišką runų simbolį.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Basta Ant 2006 12 05, 1:46

Kaune tie kedrai atrodo nuostabiai, sveiki tokie... ir labai gera prie jų būti...tikrai likau nustebinta, kad nė prie vieno medžio taip gerai nesijaučiau, kaip prie tų kedrų. :)

Žiekit, ką pastebėjau nuotrakose :)
Kažkoks rūkelis tam tikroj vietoj abiejose... :)


Aurimas rašė:O štai taip gražiai nuaugusi šimtamečių kedrų alėja netoli Vladimiro miesto :wink:

Paveikslėlis"Кедры, на мой взгляд, невысокие были, около 20-25 метров, а вырастают они до 35-40 м. Наверно из-за того, что растут не в тайге, свободного пространства много. Пушистые и стройные. На нижних веточках были красные цветочки - это мужские веточки. Вкус хвойный..."


Paveikslėlis
"... Один кедр начал на другого заваливаться. Раньше их больше было. Им уже около двухсот лет. Местные ребята рассказали, как группа людей месяц назад приехала и маленькие кедры посадила, продолжая ряд. Их и в траве высокой видно не было. Кедры маленькие, но коренастые и совсем невысокие. Видно сразу, что не привитые на сосну... "

Prisimenu ir Megre knygose kažkas parašyta, kad gyvatvorę geriau sodinti ne vien iš kedrų, o kartu su kitais medžiais, nes pavieniui jie nėra atsparūs stipriems vėjams ir gali išgriūti. Galima sodinti su pušimis :)

http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... 739ca13473

Jei Dievo karys teisus, kad anksčiau pas mus augo kedrai, tik kitokie šiek tiek, tai gal šitie sibiriniai, genetiškai prisitaikę prie mūsų aplinkos per keliolika kartų, taps tokie, kaip kad anie buvo... :)

Šiaip pagal feng šui, augalai ir kiti daiktai atstovauja 5 elementus: vandenį, medį, ugnį, žemę, metalą. Pagal formą, spalvą galima nustatyti, kokiam elementui priklauso kas. Pvz., kedras turi stipriausiai išreikštą medžio ir ugnies elementus.
Pagal seką taip ir apauga tušti plotai :) :
vanduo (karklai, beržai, tuopos, drebulės)
medis (beržai, tuopos, pušaitės)
ugnis (pušaitės, eglės)
žemė (pažemė augantys augalai..)
metalas (ąžuolai, apvalialapiai ar apvalius vaisius brandinantys)

čia maždaug tokia seka juk ir vyksta viskas gamtoj :)
taigi kedrai galėjo klestėti prieš ąžuolus.

aš, aišku, pasilieku prie savo nuomonės, kad visur turi būti savi augalai, bet kaip žinoti, jei jau jie išnykę.. :roll:
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda


Grįžti į Augmenija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron