Kultūrinės šilauogės

augalai ir jų draugai grybai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Kultūrinės šilauogės

Standartinė Neringa Pen 2006 09 22, 13:42

Dabar toks labai madingas augalas patapo šilauogė. Uogakrūmis, panašaus aukščio kaip serbentai. Kadangi labai madingas augalas, tai ir gana brangus nuo 15 iki 30 Lt krūmelis.

Apie šilauogę reikia žinoti, kad tai pelkių pakraipos augalas. Todėl neturint natūralių puspelkės sąlygų reikia labai pasirūpinti šilauoge. Žemė turi būti rūgšti, tinka durpės, turi būti pakankamai drėgmės.Turgelyje sakė, kad žemę šilauogei parūgštinti galima taip: šaukštas obuolių acto ant kibiro vandens, ir palaistom. Tada uogos didesnės dera :) Jei žemė netinkama, per sausa, šilauogė gali užskursti. Dar minėjo, kad šilauogių priežiūra panaši į rododendrų, vadinasi, joms turėtų nepatikti tiesioginiai saulės spinduliukai, patikti tręšimas supuvusiais obuoliais.
Neringa
Taryba
 
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: Pir 2006 06 19, 13:52
Miestas: Vilnius

Standartinė Laimis Pen 2006 09 22, 15:37

Čia Neringa kalba apie kultūrines šilauoges, bet taip pat yra laukinių šilauogių, jos laisvai dauginasi be žmogaus darbo, todėl jų pirkti nereikia, galite prisikasti miške ir prisisodinti. Laukinių mažesnės uogos, bet jos skanesnės, naudingesnės organizmui ir pritaikytos Lietuvai. Laukinės šilauogės yra bruknės, mėlynės ir vaivorai.
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23


Grįžti į Augmenija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron