Puslapis 11

Klausk apie gyvūną

StandartinėParašytas: Ant 2006 09 26, 10:04
Laimis
Nutariau atidaryti tokią temą, kad galėtume vienas kitam padėti pažinti gyvūnus, jų elgesį, gyvenamasias vietas, aplinką. Taigi, jei turit klausimų apie gyvūnus užduokit juos čia. Taip pat čia yra gera vieta užduoti klausimus: "kas tai per gyvūnas?" Jei pamatėt gamtoj kokį gyvūną ir nežinot kaip jis vadinasi, o nufotografavot jį, tai užduokit klausimą drąsiai. Galbūt kažkas atsakys. :)

StandartinėParašytas: Pen 2007 10 19, 10:17
ArturasGeniu
Ar kas nors bandėte prižiūrėti ar auginti prie namų žalčius ? Skaičiau, kad senovėje lietuviai juos laikydavo namuose, kad apsaugotų nuo pelių.

StandartinėParašytas: Šeš 2007 10 20, 23:26
Basta
Vieni iš lamsodiečių augina namie kol kas, paskui ir sodyboj... :)

StandartinėParašytas: Ant 2007 10 23, 10:48
Toltik
Iš Lamsodžio augina Marius su žmona :), žada ir į sodybą perkelti :), kolkas perkasi peliukus jiems šerti...

StandartinėParašytas: Ant 2007 10 23, 14:02
ArturasGeniu
Ačiū, ar žinote, o gal galite pasiklausti Mariaus, kokios reikalingos žalčiams gyvenimo sąlygos, aplinka ? Ar jie gyvena uždaroje erdveje, ar galima kažkur prie sodybos juos auginti ? Skaičiau, kad gyvatei užtenka kartą pavalgyti per savaitę, bet namie gal dažniau reiketu varliu prigaudyti ? :) Pelę pagauti ir išlaikyti gyvą gana sudėtinga.

StandartinėParašytas: Pir 2007 10 29, 23:37
kvadratas
Tik ką išsiritusius žalčiukus(rugpjūčio men) laikėme 30ltr akvariume, kuriam buvau padaręs sandarų dangtį su ventiliacija. Kadangi namuose pakankamai šilta, žalčiukai žiemą nemiegojo. Begrybaudami prigaudydavom varlyčių. Bet grybai ir varlytės baigėsi. Bandėm dėti jautienos gabaliukus, ką tik gimusius ir paaugusius peliukus. Bet žalčiukai nieko neėdė. Tai truko virš dviejų mėnesių, kol žmonikė neįdėjo dubenėlio su gupijomis, tik vandens reiktų nedaug pripilt, nes žalčiukam gana sudėtinga buvo žvejoti.
Terariumas būtinai turi būti sandarus, nes 5mm plyšys- tai kelias į laisvę.
Būtinai reiktų juos dažniau imti į rankas. Pusmetinio (parnešto pavasarį) tos pačios vados žalčiuko prijaukinti ( gal labiau pripratinti) nebepavyko.

sėkmės

StandartinėParašytas: Ant 2007 11 06, 13:03
ArturasGeniu
labai ačiu už informaciją. Tokiu budu auginant, tai reikia daug ir nuolatines priežiuros. Be to, turbut, sudetinga rasti tik ka gimusius žalčiukus. Gamtoje trumpiausią esu pastebejęs jau virš pusmetrio žalti. Toks gyvunelis, paimtas i rankas, išleisdavo nemalonu skystimeli, gindamasis ar iš streso. Vaikysteje esu matęs žalčiu tik Varenos rajone, o sostines apylinkese kažkodel neteko. Turbut jie gyvena atokesnese vietose, kur lankosi mažiau žmoniu. Noretusi tureti žalti didesni, kuris moketu jau pats pasigauti peliu ir galetu gyventi laisvai, pvz. kokiam tvartelyje ar vištu garde, kur jis saugotu vištu maisteli.
Kaip jums sekasi juos auginti ? Ar planuojate ateityje laikyti terariume visą laiką ?

StandartinėParašytas: Ant 2007 11 06, 14:35
**
Pasirodo, žalčiai labai mėgsta gyventi soduose. :) Va, forume Rojaussodai yra tema (žr. čia http://www.rojaussodai.lt/forumas/viewt ... &start=105 ir kitam puslapy), kurioje žmogus skundžiasi, kad pas jį labai daug tų žalčių, net atiduot siūlo :D. Ir kiti sodininkai su jais susiduria. Jei tikrai žinočiau, kad žaltys pas mane apsigyvens, pasiimčiau iš tokio sodininko, kuriam jų labai labai nereikia. Bet ale ar gyvens, šiaip eksperimentuot ir iš gamtos grobt nesinori.. Ir jų bent keletą reiktų pasiimt? ?

StandartinėParašytas: Tre 2007 11 07, 12:03
ArturasGeniu
labai mielai priglausčiau visus žalčius. Savo sklypelyje turiu 0.5 ha pelkę, kur jie rastu sočiai maistelio ir pelyčiu prilenda i nameli apie 50 kiekvieną rudeni. Jei surastumete informacijos apie nereikalingus, maišančius sodininkams žalčius, prašau pasidalinkite, bandyčiau pats pasiimti, jei neypatingai bus toli nuo sostines. Manau, kad žaltys gali gyventi bet kurioje Lietuvos vietoje, nuošalesneje vietoje nuo ariamu lauku ar intensyvaus eismo keliu. Dzukijoje anksčiau matydavau kiekvieną dieną, kai teko atostogauti kaime. Atšliauždavo prie šiukšliu kruvu, kur šildydavosi sauluteje ir medžiodavo. Anksčiau tautosakoje, budavo dažnai minimi žalčiai, matyt kaimo žmonems nuolat tekdavo su jais susitikti, juos gerbdavo ir laikydavo namuose, kad gaudytu pelytes. Juk kačiu kaimuose nelaikydavo, nes tai atvežtinis, importuotas iš užsienio gyvunelis. Taigis, siulau kiekvienoje sodyboje laikyti žalčius, tai ir paukšteliu daugiau apsaugotume nuo kačiu nagu.

StandartinėParašytas: Tre 2007 11 07, 13:22
**
ArturasGeniu rašė:tai ir paukšteliu daugiau apsaugotume nuo kačiu nagu.

Radau parašyta, kad žaltys minta ir smulkiais paukščiais, paukščių jaunikliais.
Manau, ne mums spręst, kas kiek ko suvalgyt turi - tiesiog mes vis tiek nesugebėsim apgalvot visko tiksliai, todėl tokius dalykus reikia palikt tiems, kas geriau išmano - gamtai. Paukščiukus kažkas irgi medžioti turi, kad jie būtų stiprus, ištvermingi, apsisaugantys. Paukščiai nėra pats savaime gėris, jie turi būti pusiausvyroje su kitais gyvūnais.

StandartinėParašytas: Tre 2007 11 07, 16:48
ArturasGeniu
manau, kad žalčiui pagauti paukštuką žymiai mažesne tikimybe, nei katei. Kate gali ilipti i bet koki medi, bet kada pvz. nakti. Ji gali medžioti žiemos metu. Žaltys gi dažniausiai minta ropliais ar peliukais vasaros metu, kai šilta. Be to paliegusius paukščius puikiai patvarko plešrieji paukščiai. Mažuju paukšteliu gyvenimas labai trumpas. Kates yra atvežtiniai gyvunai ir labai prisideda prie paukščiu išnykimo, ypač perinčiu ant žemes. Esu kaime matęs nukentejusiu vieversiu lizdu nuo ju. Tuo tarpu kaimo šuniukai, net nereaguoja i mažus paukštelius. Pvz. kieles ju visai nebijo, vaikšto per porą metru drąsiai, net neatsigręždamos. Pusiausvyros gamtoje jau neliko. Anksčiau žvirbliu budavo prie kiekvienos parduotuvės didžiausiais pulkais mano vaikysteje, einant pro juos net susikalbet negaledavai, nes stipriausiai čirkšdavo. Dabar gi ju noredamas su žiburiu nerasi. O sulaukejusiu kačiu, tai beveik kiekviename kieme pilna.

StandartinėParašytas: Ket 2007 11 08, 19:25
Basta
:)
tik nereikia pamiršti, kad anksčiau pas mus gyveno didesnės katės - vilpyšiai, kurių dabar nėra.
o ir lūšių daug daugiau buvo.

StandartinėParašytas: Ket 2007 11 08, 21:01
ArturasGeniu
tep, tikrai su jumis sutinku: ir kiaunes, ir seskai, ir lapes sumedzioja paukstukus. Bet gi Lietuvos teritorija buvo beveik visa apaugusi miskais ir pelkemis, kur paukstukai turejo zymiai didesne galimybe pasislepti. O dabar kas liko ? Afaltas, betonas, didziausi ariami laukai ir sienaujamos pievos, o miskus kerta taip, kad net vietinems Lietuvos lentpjuvems nebeuztenka. Zalcius laikydavo daugumas savo sodybose ir pakankamai pagarbiai elgesi. Dabar ju isliko daugiau Dzukijoje, salia misku, o kituose krastuose, net nesigirdi is gyventoju apie juos nieko. Lusys medzioja didesnius paukscius, kiskius ir gal jaunus stirniukus, o prie mazu paukstuku joms sudetinga prieiti, nes jie tupi ant plonu sakeliu ar tankumynuose.

Re: Klausk apie gyvūną

StandartinėParašytas: Ket 2009 01 08, 22:54
fon Rokas
Noriu paklausti. Ar kas nors galite patarti kaip mn atskirti kambarinius brilijantinius karvelius - patinukai, pateles ar pora pas mane. :D