Kur dėti šiukšles (rūšiavimas)

arba kitaip - ekologija

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Kur dėti šiukšles (rūšiavimas)

Standartinė Laimis Ant 2006 10 24, 22:07

Ferma88 rašė:Kur išmesti šiukšlę, bateriją, elektroniką?:

http://www.emp.lt/
akcija www.rinkbaterijas.lt

metalų supirkimas:
http://www.metalolauzas.lt/

apie metalų supirkimo rinką: http://www.info.lt/index.php?page=nauji ... a&id=43708

Šaltinis: http://www.anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=1777 (išimtos nebeveikiančios nuorodos)
Sagittarius rašė:elektronikos šiukšles (kompiuterius, priterius, televizorius, radijas ir kt.) buitinius prietaisus (skalbimo mašinas), akumuliatorius, mobiliakų baterijas ir kt. superka ,,Kuusakowski'' Klaipėdoje Minijos g. 162.

šiandien už 2 skalbykles , televizorių ,,šilelis'', printerį, mašinos akumuliatorių ir 3 mobiliako baterijas gavau 112 litų, kelionė apsimokėjo ir dar liko ant alaus :D .


ArturasGeniu rašė:sostinėje EMP surinkdavo nemokamai didesnį kiekį buitinės technikos. Mindaugo g. 25 supirkdavo automobilių akumuliatorius apie 7 Lt. už 1vnt. "Rimi" parduotuvėse prie įėjimo, stovi dėžės maitinimo elementams sudėti.


Sagittarius rašė:girdėjau, kad Klaipėdos rajone irgi nemokamai kažkas surinkinėja skalbykles bei akumuliatorius. Bet tai manau daro ne iš kilnių paskatų, paprasčiausias biznis- akumuliatorius mano minėta įmonė superka po 1,6 Lt už 1 kg (sakė , kad vienu metu mokėjo iki 1,9 lt), taigi už savo akumuliatorių gavau 1,6 lt x 16 kg =25,6 lt
už skalbykles maždaug iki 32 lt, taigi apsimoka surinkinėti už dyką.


** rašė:Man tai kažkaip negaila, kad jie iš to pinigus gauna. Pagaliau už bent kiek visuomenei naudingesnę veiklą yra atlyginama, nes šiaip tai pelningi dažniausiai yra kokie nors negeri dalykai. :)

Mes jau du kartus EMP skambinom. Kai neturi laiko ir galimybių ieškoti kur nuvežti seną techniką, tai yra tikrai patogu, kad jie atvažiuoja ir pasiima. Bet turėsiu omeny, kad iš to galima ir šiek tiek litų gauti. Ačiū ;)

Turiu čia tokį EMP bukletėlį, kuriame parašyta:

Brangiai superkame katalizatorius.
Nemokamai išvežame seną buitinę techniką ir elektroniką.
Superkame, surenkame:

- baterijas ir galvaninius elementus;
- automobilių atliekas;
- kitas atliekas.

Registruotis galima nemokamai
tel. 8 800 10 108
arba www.emp.eu


Be to, malonūs žmonės pas juos dirba. :up:Baterijų rūšiavimas

Basta rašė:Lietuvoje:
http://www.rinkbaterijas.lt/Šiaip apie perdirbimą baterijų ar lempučių...
http://www.care2.com/greenliving/recycl ... -and-.html

JAV teritorijoje kur perdirbt baterijas, susirast galima pagal gyvenamąją vietą.
http://www.rbrc.org/call2recycle/dropof ... r_Radius=5Taip pat jei turite nereikalingų stiklainių, plastmasinių indelių nuo grietinės ar jogurto ir nereikalingos šokolado folijos - visa tai galite duoti man. :)
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė Basta Pir 2006 11 13, 3:02

Man iškilo klausimas - kur dėti polietileną?
Ar prie plastmasės?


www.lpf.lt/learning/Prevent_LT.doc šiek tiek ką kaip rūšiuoti...
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė ** Pen 2006 11 17, 0:09

Paprastos gairės, kaip sumažinti atliekas:

Pirkite tik tai, ko jums iš tiesų reikia. Išsinuomokite, pasiskolinkite ar pasidalinkite daiktais kurie nedaug naudojami.

Parduokite arba padovanokite (paaukokite) daiktus vietoj to, kad juos išmetate.

Pirkite produktus, kurie yra nedaug ar visai neįpakuoti pirkite atskirai įvyniotas pakuotes tik kai nėra pasirinkimo.

Pirkite nevienkartinio naudojimo produktus, pvz., įkraunamas baterijas, kurių nereiktų perdirbti vienąkart panaudojus.

Pirkite prekes pagamintas iš perdirbtų medžiagų.

Pirkite geriau vieną universalų namų apyvokos valiklį, nei įvairius produktus skirtingoms reikmėms.

Išnaudokite iki galo produktą, kurio sudėtyje yra nuodingų ingridientų taip, kad neliktų pavojingų atliekų.

Kuomet negalite ko nors sunaudoti, raskite ką nors kas gali. Atiduokite dažų perteklių teatrui ar piliečių organizacijoms, pasiūlykite likusius namų valymo ar sodo priežiūros priemones kaimynams.

Nuneškite panaudotą variklio alyvą, stabdžių ir pavarų dėžės skysčius bei antifrizą į vietinę degalinę perdirbimui. Nuvežkite senas padangas į degalinę arba į vietinę automobilių taisyklą.

Popieriniai ir plastikiniai maišeliai bei vieliniai raišteliai gali būti renkami. Maišeliai gali būti panaudojami tvarkantis aplink namus arba pasiimami einant į parduotuvę apsipirkti. Rudi popieriniai maišeliai puikiai tinka įvynioti siuntiniams. Vieliniai raištukai gali būti naudojami sutvirtinti buitinių prietaisų ar kompiuterio laidus.

Popierius ir vokai gali būti prieš perdirbant dar kartą panaudojami rašteliams ar sąrašams. Dovanų dėžutės gali būti dar kartą panaudojamos, taip pat kaip ir dideli dovanų popieriaus gabalai, vyniojamasis popierius, kaspinai ir raišteliai.

Pakuotės, spalvotas popierius, kartoniniai kiaušinių dėklai ir kiti daiktai gali būti panaudoti meniniams ir rankdarbių užduotims mokykloje, darželyje ar pagyvenusių žmonių centruose.

Popieriai, polistirolo gabaliukai ir minkštos oro burbulų pakuotės gali būti pakartotinai panaudotos siuntiniams.

Stikliniai ir plastmasiniai stiklainiai, pieno ąsotėliai, kavos skardinės, pieno ir kitų produktų tara gali būti išplauta ir naudojama laikyti likučius, sagas, vinis ar smeigtukus. Tuščios kavos dėžutes galima paversti gėlių vazonais.

Iš panaudotos medienos gali būti daromi inkilai, pašto dėžutės, komposto dėžėms ar kitiems staliaus darbams.

Variklių alyvos kanistrai ar pesticidų tara negali būti pakartotinai panaudota, kadangi jose yra pavojingų nuosėdų. Jie turi būti išmetami laikantis gamintojo instrukcijų, pateiktų ant etiketės.

Laikykite perdirbimo konteinerius virtuvėje tam, kad niekas netyčia pamiršęs neišmestų į atliekų dėžę to, ką dar galima perdirbti. Galima perdirbti stiklą, popierių ir aliuminio bei kitų metalų skardines.

Pastatykite komposto dėžę kieme ir naudokite ją žolės bei sodo nuopjovų perdirbimui, taip pat pridėkite kavos tirščių, kiaušinių lukštų bei daržovių lupenų iš virtuvės. Atliekoms suirus ir pavirtus kompostu, jis gali būti panaudojamas tręšti daržui.

Pjaudami žolę, palikite šieną vejoje, užuot sugrėbę jį ir sudėję į maišus. Tai vadinama žolės perdirbimu (angl. grasscycling). Tai yra gerai vejai, kadangi žolė supūva ir visos maistinės medžiagos iš šieno patenka atgal į dirvą. Kuomet veja gauna šias maistingąsias medžiagas, jai nebereikia cheminių trąšų ar net tiek daug vandens.

http://www.lpf.lt/learning/environmenta ... als_LT.doc
Beje, dar viena, mano manymu, svarbi mintis

Jolanta rašė:Dabartiniu metu labai aktuali problema-elektronikos atliekos. Kiekvienas elektros ir elektronines irangos gamintojas ar importuotojas privalo perdirbti 15 prc. i rinka isleistos produkcijos. Bet kyla klausimas kur gauti nebenaudojamos irangos, tam kad ja galetu perdirbti? Remiantis tuom ir formuojamas klausimas: kaip paskatinti gyventojus atsikratyti senos nebenaudojamos elektronines irangos?

RB rašė:Tai nereikia ir skatinti. Žmonės ir taip sėkmingai atsikrato. Grūda į konteinerius, veža į miškus, slepia rūsiuose. O jei norima, kad atsikratytu tik tam tikrose vietose tai pirma sukurkit tokias vietas, antra- duokit visiems žinoti, kad tokios vietos yra ir trečia- įtikinkit, kad taip elgtis yra garbinga, teisėta ir pelninga. Dabar dauguma laisvalaikiu vėpso į telikus, tai pafilmuokit kaip koks žinomas politikas, verslininkas ar linksmintojas garbingai atsikrato savo senu kompu ir kaip jam po to palengvėja. Dar jeigu už tokį veiksmą ką nors duosit ("Žalios Lietuvos" prenumeratą ketvirčiui, alaus butelį ar MP3 grotuvą) tai judesys tinkama kryptimi tikrai atsiras. Bet šitame reikale yra ir kita pusė. Mat skatinti atsikratyti sena technika yra maždaug tas pats kas ir skatinti pirkti naują, t.y. skatinti vartojimą. Tokiu atveju išlošia daug kas, bet tik ne gamta. Todėl reikia skatinti ne senos, bet nepataisomai sugadintos (o taip būna gana retai) elektronikos pedirbimą. Visada ekologiškiau yra taisyti seną techniką, o ne ja atsikratyti ir pirkti naują, kuri po metų jau irgi bus sena.

http://www.aplinkosauga.lt/forum/viewto ... highlight=


Apie tai rašoma ir Bastos nurodytame puslapyje http://www.lpf.lt/learning/Prevent_LT.doc, kuriame pateikiami atliekų tvarkymo principai ir išvardijami įvairūs atliekų tvarkymo variantai nuo labiausiai pageidautino pasirinkimo iki mažiausiai pageidautino pasirinkimo. Labiausiai pageidautinas pasirinkimas yra atliekų vengimas, po to seka atliekų kiekio mažinimas, pakartotinis atliekų panaudojimas, medžiagų regeneravimas (? :)), energijos regeneravimas ir mažiausiai pageidautinas yra atliekų atidavimas į sąvartyną...
Paskutinį kartą redagavo ** Šeš 2007 09 29, 0:40. Iš viso redaguota 3 kartus.
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė ** Šeš 2006 11 18, 23:46

Kaip rūšiuoti šiukšles

Miestiečiai norėtų rūšiuoti atliekas, bet nežino, kaip tai daryti teisingai
2006-08-22

Gal ir kiltų noras rūšiuoti atliekas, prisidėti prie aplinkos saugojimo, tačiau neretam pradėjus kyla gausybė klausimų, kaip tai daryti teisingai.

Miesto aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė teigė, kad į plastiko konteinerį yra metami plastikiniai buteliai, polietileno maišeliai, kiti plastiko dirbiniai.
Tačiau jie neturi būti ištepti. Pavyzdžiui, aliejumi išteptos plastikinės taros į plastikui skirtą konteinerį negalima mesti.

Riebalais suteptas popierius netinka perdirbimui, nes sunkiai tyžta.

Net menkiausios priemaišos gali sugadinti visą konteinerį. Į stiklo konteinerį įmetus porceliano šukių, gali tekti rūšiuoti atliekas iš naujo.

Prieš išmetant plastiko butelį, nuo jo būtinai reikia nusukti kamštuką. Užsukto kamštuku jo neįmanoma suspausti, todėl užims daug vietos. Suspausti prieš išmetant nebūtina.

Į stiklo konteinerį yra metami buteliai, stiklainiai, stiklo duženos, langų stiklas. Stiklą galima mesti bet kokios spalvos.

Nuo butelių etikečių nebūtina nuiminėti.

Metaliniai dangteliai, kitokia metalinė tara – konservų dėžutės, alaus ir kitų gėrimų skardinės - dar nėra radusios savo vietos konteineriuose, tai teks mesti į buitinių atliekų šiukšliadėžę.

Į popieriaus konteinerį reikėtų mesti laikraščius, žurnalus, kartoną, popierinę tarą, spausdinimo popierių, kombinuotą gėrimų pakuotę.

Tačiau tetrapakų su folija viduje negalima mesti į popieriui skirtą konteinerį. Juos taip pat teks mesti į buitinių atliekų šiukšliadėžę.

Natūralaus pluošto – medvilnės, lino, džiuto, medinę tarą į popieriaus konteinerį mesti taip pat nevalia.

Klaipėdoje šiukšlių rūšiavimo konteineriai stovi dar nuo 1996 metų.

„Žmonės vis dar nelabai nori rūšiuoti atliekų, nors konteineriai stovi pilni. Tai rodo, kad atsiranda entuziastų“,- teigė D.Berankienė.


Neringa Maciūtė

Apskrities ir miesto dienraštis "Klaipėda"

http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/52163


PASTABA: metalo atliekos metamos į konteinerį, skirtą plastmasei. Atskiri konteineriai nestatomi, nes metalo kiekiai būtų permaži.
Paskutinį kartą redagavo ** Šeš 2008 03 22, 1:46. Iš viso redaguota 1 kartą.
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė ** Sek 2007 01 28, 23:15

Ką kaip rūšiuoti :!:

http://www.atliekos.visiems.lt/
skiltyje "Klausimai - atsakymai" gana išsamiai atsakoma į įvairius klausimus apie rūšiavimą
Apie tai, kur dėti susikaupusias pavojingas bei elektros ir elektroninės įrangos atliekas, galite sužinoti paskambinę nemokamu telefonu 8~800 00 653 arba susisiekę su atliekas tvarkančiomis bendrovėmis:

1. Pavojingos bei elektros ir elektros įrangos atliekos - UAB "Žalvaris" http://www.zalvaris.lt/
2. Farmacijos atliekos - UAB "Korys" http://www.korys.lt/

Pavojingų bei elektros ir elektronikos įrangos atliekų sąrašą rasite čia.

info iš http://www.perdirbimas.lt/

Paveikslėlis

"Žalioji Lietuva", 2007 gegužės 1-15 d. Nr.09(279)

http://www.peata.lt/faq_pak.htm
http://www.zvejone.lt/atliekos/index.php?act=rusiavimas
Paskutinį kartą redagavo ** Šeš 2008 03 22, 2:08. Iš viso redaguota 5 kartus.
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Basta Pir 2007 08 13, 21:50

http://www.epa.lt/


Kas yra "Gyvas medis"?
Programa "Gyvas medis" - tai keturi skirtingi būdai, kaip Jums ir Jūsų šeimos nariams paprastai ir atsakingai neveikiančią buitinę techniką pristatyti ten, kur ja bus tinkamai pasirūpinta.

Nebeveikiančius elektronikos prietaisus pristatykime į jiems skirtas vietas - pasirinkite vieną iš programos „Gyvas medis“ galimybių:

1. Pristatykite senus elektroninius rakandus į savivaldybių didžiųjų ir pavojingų atliekų aikšteles
Nemokamai priduokite savo turimą seną elektroninę įrangą ir jos dalis. Aikštelių adresus ir darbo laikus galite sužinoti kreipdamiesi į savo savivaldybę arba paspaudę ČIA.

2. Atneškite neveikiantį elektrinį prietaisą į konteinerį prie didžiųjų buitinės technikos prekybos centrų
Tai ypač patogu – eidami apsipirkti prie parduotuvės rasite specialų konteinerį, kuriame galėsite išmesti nereikalingus prietaisus. Akcijos, vykstančios liepos 16 d. - spalio 17 d., metu, atnešę savo neveikiantį prietaisą į parduotuves "Elektromarkt", "Topo centras", "Avitelos prekyba" ar "BMS", galite tapti žaidimo dalyviais ir naujų buitinės technikos prietaisų laimėtojais. Daugiau informacijos rasite ČIA.

3. Įsidėmėkite, kad pirkdami stambius elektros prietaisus, senus galite atiduoti naują daiktą atvežusiems parduotuvės darbuotojams
Daugelis parduotuvių didelius ir sunkius prietaisus, pavyzdžiui televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą, atgabena į namus, taigi pasinaudokite proga ir atiduokite jiems seną nebeveikiantį aparatą. Jums tai nieko nekainuos.

4. Atiduokite periodiškai į Jūsų namų teritoriją atvykstantiems komunalininkams
Jūsų savivaldybė turi skirti transportą, kuris periodiškai iš gyventojų surinktų senus elektronikos prietaisus. Sekite informaciją laiptinės skelbimų lentoje ir nepražiopsokite Jūsų kiemą aplankančios mašinos.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė primavera Ket 2007 12 06, 15:42

sveiki. ne per seniausiai grizau is uzsienio, kur visa laika rusiavau atliekas. dabar salia namu nera jokiu rusiavimo konteineriu. gal galit patart, kur kreiptis ar ka daryt, kad atirastu tokie konteineriai salia mano daugiabucio namo :!: aciu

Basta rašė:perskaičiau laikrašty, jog klaipėdoj gauta 80 papildomų konteinerių, ir maždaug 600 šimtams gyventojų apskaičiuota ne mažiau, kaip po 1.
Taigi ir nereiškia, kad prie kiekvieno namo turi būti, tačiau kur nors aplink tikrai yra.
Kreiptis ir pati žadu dėl kai ko, tai kai rasiu infos, parašysiu.

:)


na va :( o aplinkui mano rajone tikrai niekur nera. butu masinyte galima butu rinkti ir nuvezti kur toliau, bet kadangi siuo metu jos nera, tai turiu skaudama sirdim deti siuksles i bendra "katila" :(

Basta rašė:pasakykit rajoną arba tiesiai nueikit į klaipeda.lt savivaldybės puslapį ir ten parašykit jiems, kad tokiam ir tokiam rajone nėra konteinerių.
tuomet jie kai skirstys gautus konteinerius į tai atsižvelgs
primavera
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Ket 2007 12 06, 15:37
Miestas: klaipeda

Standartinė Basta Šeš 2008 03 22, 1:09

Ina rašė:Norintys atsikratyti senais automobiliais, informacijos gali rasti ir cia:
www.autorecycling.lt
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Šeš 2008 03 22, 1:14

Sagittarius rašė:nuoroda apie senas padangas yra netiksli. O man aktualu kur dėti kelias senas padangas.

Surenka padangas:
KLAIPĖDOS TOKSIKA, UAB
http://www.spec.lt/compsearch?comp_id=117
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Re: Kur dėti šiukšles (rūšiavimas)

Standartinė Basta Tre 2010 09 15, 19:51

Taros supirktuvės, EKO TAŠKAS
http://klaipeda.diena.lt/naujienos/ekon ... 8904/psl-1
Kaune, Vilniuje :snake: :inyan: :cat:
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Re: Kur dėti šiukšles (rūšiavimas)

Standartinė Basta Ant 2011 11 15, 19:03

Peticija už atleidimą nuo mokesčio už šiukšlių išvežimą rūšiuojantiems: http://www.peticijos.lt/visos/60029 Paplatinkime visiems!
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth


Grįžti į Aplinkosauga

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron