Audiniams balinti

naudingi patarimai, kaip pačiam ką nors pasigaminti, padaryti, sukurti

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Audiniams balinti

Standartinė Basta Sek 2006 07 23, 22:49

** rašė:Gal žinote natūralių priemonių, kuriomis galima išbalinti audinius?

manau, su tuo pačiu pelenų šarmu.
linas bąla saulėj
Paskutinį kartą redagavo Basta Ant 2006 12 05, 21:01. Iš viso redaguota 1 kartą.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė ** Šeš 2006 08 05, 12:04

Kaimynė Močiutė papasakojo, kaip lininius audinius balindavo. Išaustus audinius ištiesdavo lauke. Juos nulyja (dar matyt kokia rasa iškrenta), po to saulėje jie nudega ir po truputį bąla. Kartais reikia apverst. (Juk kokią koją šlapią labai saulė ima, tai čia panašiai, manau). O paskui veždavo į upę plaut. ir viskas. Bet tas naudota tik lininiams audiniams. (pratęsiu Bastos mintį, kad būtų ir kaip tiksliai ką daryt reikia).
O kaip išbalint patamsėjusį audinį, panašiai kaip wanishais, vis dar domintų
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Gelyte Pir 2006 08 07, 13:14

Aš šią problemą sprendžiu labai paprastai- neturiu namie nieko, kas būtų "akinančio" baltumo, tai ir nereikia balinti :D
Gelyte
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: Tre 2006 07 26, 19:58
Miestas: Kaunas

Standartinė ** Pir 2007 01 15, 11:57

Išbandžiau tokį būdą. Balinau vieną baltą, tačiau jau spėjusį papilkėt drabužį su citrina ir druska. Receptas “savos gamybos”. Vakare pamerkiau į vandenį, kuriame išspausta citrina su kažkiek minkštimo. Palaikiau gal kokią valandą dvi ir perdėjau į kitą indą, kuriame įpyliau druskos. Ir taip pakeisdavau kai prisimindavau, gal kas kokias porą valandų ar panašiai. Galiausiai palikau drabužį užmerktą per naktį, nes naktį jau tingėjau skalbt.
Iš tikrųjų pavyko išbalint. Drabužis gavosi baltas, jeigu lyginti kaip tą patį skalbiau kažkada su wanish, tai su wanish buvo balta, kad net šviečia, o čia tiesiog balta. Efektas tenkina :angel2: :fish:

Citriną gavau dovanų iš Natalijos iš Kauno, ji jas augina ant palangės. Iš karto nesuvalgiau, pasidėjau, tai buvo spėjus kaip reikiant padžiūt, tačiau šiam reikalui labai tiko. Druska paprasta.

Bandysiu eksperimentuoti toliau..
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Bubastė Pir 2007 01 15, 22:31

ak ir negaila buvo naminės citrinos, kad ir padžiuvusios :wink: :P aš tai būč suvalgius - irgi auginu citriną ant palangės ir vis laukiu vaisių :?
o aš balinimo problemos, galima sakyti, neturiu, nes dėviu juodus rūbus - man labai patinka juoda spalva :mrgreen: balta spalva man atrodo kažkokia nenatūrali - na, tik sniegas baltas būna, bet jis toks šaltas :| gulbės plunksnos baltos. na dar pramoninių kiaušinių lukštai. o gėlyčių žiedeliai jei balti, tai vis tiek su vos pastebimu gelsvumu ar kreminiu atspalviu :) ir natūralios lino spalvos staltiesės man mielesnės už baltąsias :daisy:
Bubastė
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: Tre 2006 06 21, 9:37
Miestas: Vilnius

Standartinė ** Pir 2007 01 15, 23:09

Bubastė rašė:ak ir negaila buvo naminės citrinos, kad ir padžiuvusios

kad negaila, ji jau nebegerai atrodė, ilgam ją buvau padėjus :oops: , atrodė kaip tuoj pradėsianti pūt, bet iš vidaus dar buvo gera... :)
Tikiuosi citrinos medelį kažkada turėt, galbūt iš tos pačios citrinos sėklų kas nors sudygs. (Ten pas Nataliją labai įdomios citrinos, ne tokios kokios išdygsta iš iš parduotuvėj pirktų citrinų sėklų, bet matyt kažkokios veislinės, nes medeliai ne aukšti, bet į plotį stiebiasi)
Man gražu kai moteriškės apsirengia baltais marškiniais. Taip pat baltos suknelės gražu. Dabar tiesiog turiu šiek tiek baltų drabužių ir noriu rast būdų kaip juos išbalint be visokių... Ir šiaip patinka, kad visi tie būdai yra.. bei įdomus atradimo džiaugsmas. :)
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34


Grįžti į Pasidaryk!

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

cron