Ar makulatūra gali būti trąša?

naudingi patarimai, kaip pačiam ką nors pasigaminti, padaryti, sukurti

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Standartinė Vaiduze Ket 2007 11 29, 20:47

O man su tais popieriais nepasitvirtino..
Na, kur spauda sudėjom - tai pomidorų buvo, bet 100 procentų mažiau. o kur lauke kartoną su šienu dėjom- tai matyt su tiek daug rudosios ( sausos) trašos - suvalgėm azotą. Tai ir nelabai kas augo. Geriau popierių nenaudoti. Bet jo ir šiaip stengtis kuo mažiau naudoti.

Kitais metais tai kitaip darysiu -
daug metų nedirbtą dirvą iš rudens tiesiog ant vėlėnos sudėjom daug sieno - kadangi yra ir žaliosios trašos - žolės- ir šieno - tai čia gerai- pusiausvyra. Iki pavasario viskas supūs, kas nesupūs - sudėsiu į kitą lysvę ir paliksiu pūti iki kito pavasario. O sėsiu viską tik į neužmulčiuota dirvą, nes kitaip labai nelengva augaliukams prasikalti per visokius mulčius, atrodo kad ir nestorus. O kai paūgės jie, kad jau bus galima juos atskirti nuo žolių kitų - tada jau bus ir žolytė visur aukštesnė - pašienausiu - ir viską gražiai apdėsiu čiut padžiūvusia žolyte. Pries tai ploskorėzu pereisiu - didžiases, jei bus , sumažinsiu. Kad lėčiau, nei pasėtieji augtų jos.

tarpvagius darau plačius,, kad būtų patogu su dalgiu pereit. Vietos turiu daug - tai nereikia taupyt. O platūs tarpvagiai ir į gera. ;)

O kur jau šiemet prisieksperimentavau - tai sėsiu taip pat, tik vėliau - kuo daugiau žolytės dėsiu, kad atsigautų žemelė nuo tų kartonų, bet tikiu, kad ji ir per žiemą atsigaus. jau viskas bent supuvo...

;)
Vaiduze
 
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: Ket 2006 07 13, 14:55
Miestas: Klaipeda

Standartinė ** Ket 2007 11 29, 21:04

Vaiduze rašė:sėsiu viską tik į neužmulčiuota dirvą, nes kitaip labai nelengva augaliukams prasikalti per visokius mulčius

viena iš priežasčių, kodėl mulčias dedamas, yra tam, kad "piktžolės" neprasikaltų. Bet suprantama ir daržovės lygiai taip pat sunkiai prasikala. :roll: Mes bent jau kaip šiemet sėjom, tai nuo pernai likusias žoles, šieną ir t. t., kuo buvom numulčiavę iš rudens, patraukėm į šonus ir tik kai norimi augalai sudygo uždėjom mulčią.
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė ArturasGeniu Ant 2008 01 15, 16:18

Ar supuvo per vasarą kartonas ? Norėčiau pabandyti su popieriaus pagalba "išravėti" gabaliuką žemės daržui.
ArturasGeniu
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: Pen 2007 10 19, 9:55
Miestas: Geniu km.

Re: Ar makulatūra gali būti trąša?

Standartinė Egidijus Ant 2008 09 30, 13:20

Kiek žinau anksčiau ir laikraščių ir žurnalų spausdinime buvo naudojami dažai su švinu. Dabar tik žurnaluose yra švino, lairaščiuose kaip ir ne (juodai baltuose, spalvotuose nežinau). Taigi teoriškai laikraščius galima naudoti mulčui ir kompostui.
Tačiau jei norite naudoti ekologiniam auginimui tai reiktu daugiau pasinaudoti laikraščių dažų sudėtimi ir spausdinimo technologijomus. Asmeniškai kad ir labai norių naudoti laikraščius tačiau nenaudoju dėl to jog turiu išankstinę nuostatą jog tiek dažuose tiek spausdinimo technologijoje naudojomi įvairūs chemikalai kurių nenorėčiau savo maiste.
Kas dėl makulatūros panaudojimo - tai man rodos geriausiai perdirbimas. Nes popierius vienaip ar kitaip jau yra todėl ji galima naikinti (deginti, panaudoti kaip trašą) arba perdirbti. Perdirbant popierius ilgiau išlieka žmonių naudojimo sferoje todėl sumažinamas miškų kirtimas, ilgiau išlieka užfiksuotas CO2.
Egidijus
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Ant 2006 09 12, 13:42
Miestas: Kaunas

Re: Ar makulatūra gali būti trąša?

Standartinė arnoldas Sek 2008 10 05, 20:50

Dar pagalvokit kiek visokiausios informacijos darzoves prisigers is tu senu laikrasciu ir zurnalu, tikiuosi matet filma apie vandeni, manau, kad neverta tokiais daiktais mulciuoti is vis, juk yra naturaliu medzegu kurios tikrai daug maziau ar visai neuzterstos, galu gale tos zoles visur pilna, pasmulkinai ir gerai, nematau problemos. O laikrascius ir zurnalus galima ir taip supudit jai jau nenorit sudegint.
arnoldas
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Ket 2008 07 31, 20:48

Re: Ar makulatūra gali būti trąša?

Standartinė Basta Ant 2008 10 07, 21:07

Kalbant apie filmą - tokios prisigers, koks pats būsi, aplink geras mintis - tik gera ir informacija ;)
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Ankstesnis

Grįžti į Pasidaryk!

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron