Apie mainų kultūrą apskritai

mainų mugė, skelbimai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Apie mainų kultūrą apskritai

Standartinė Laimis Tre 2006 07 26, 22:19

Sveiki,

pasamprotausiu apie mainus apskritai. :)

Kol nebuvo pinigų, žmonės daiktus mainydavosi. Pirmosios monetos apie kurias žinoma istorikams datuojamos 700 m. pr. Kr. ir nukaltos dabartinėje Turkijoje. Romėnai irgi kalė monetas, tačiau kaip žinom aplinkinės tautos vistiek vykdė mainų programą, nes monetų jiems nereikėjo. :) Viduramžiais pinigus turėjo aukštesnieji sluoksniai, aišku jau ir žemesnieji turėjo... tačiau kaimuose vis tiek aktyviai vykdavo mainai. Net nežinau kada pinigai visiškai išstūmė mainus. Dabar mainai aptinkami tik tarp vaikų ką nors mainantis, kolekcionierių (filatelistų, numizmatų) ir šiaip kaimiečių - tu man kiaušinių, aš tau pieno...

Likusi liaudies dalis gyvenimo be pinigų neįsivaizduoja. :)

Pinigai - tai universalus mainų matas, kuris labai supaprastino visą prekybos sistemą.

Tačiau mūsų visuomenėje kyla tokios idėjos kartais - "atsijungti nuo sistemos, nevartoti, nepirkti..." Pamenu su vienu labai šviesiu vaikinuku apie tai kalbėjom. Jis nusiteikęs visiškai viską užsiauginti ir nieko nepirkti, o ko reikės, tai mainyti natūriniais mainais, o ne pinigais. Žodžiu, kažkada ateityje jis savo projektą nori įgyvendinti.

Tai man šovė tokia mintis, kad vienas pats žmogus tokios projekto įgyvendinti tikrai negali. Nes jeigu jau tau reikia mainytis, tai tu turi turėti žmonių, kurie sugebės su tavimi mainytis. Jei aplinkiniai mainų nepripažįsta, o pripažįsta tik piniginius santykius, tai su jais nieko neišmainysi.

Todėl norint atsisakyti pinigų, atsijungti nuo sistemos, reikia nors grupelės žmonių, kurie galėtų vienas su kitais mainytis tuo, ko negali pasigaminti patys. Pvz. aš tau išaudžiu medžiagos, tu man nukali durų vyrius. (Čia nekalbu apie savarankiškus žmones, kurie gali patys sau vieni išgyventi ir be pinigų ir be mainų.

Aišku, čia radikalios pozicijos ir kaži ar kas ryšis taip gyventi, kaip tas vaikinas šnekėjo.

Tačiau šitas forumas MAINAI, man rodžias, ir siekia kažko panašaus, t.y. pabandyti nors pažaisti pasaulį be pinigų, pabandyti ar įmanoma įsivaizduoti pasaulį be pinigų, pabandyti tokį keistą neįprastą variantą. Va, kad ir aš. Aš noriu pajusti ką tai reiškia "be pinigų". Tačiau man net įsivaizduoti nepavyksta ką į ką aš galėčiau mainyti. Štai ilgai mąsčiau ir supratau ką galiu pasiūlyti - medų. Aš turiu medaus. Kiti jo neturi. Bet va ko aš norėčiau už tai, tai nežinau. Neįsivaizduoju kolkas situacijos kaip ką ir su kuo keisti. Žodžiu, pradžia sunkoka, bet manau įsivažiuosim.

Prašau šiame forume mainyti daiktus į daiktus, medžiagas į daiktus, daiktus į šypsenas... Bet prašau nemainyti čia daiktų, medžiagų ar ko nors į pinigus.

Man rodos, šis forumas kaip tik tam ir kuriamas, kad pabandyti apsieiti be pinigų, nors mažoj sferoj, bet be pinigų.

Taigi, mainom :)
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė ** Tre 2006 07 26, 22:23

.. bet galima ir į pinigus.. :) juk taip? :ei:
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Laimis Tre 2006 07 26, 22:27

Tai aišku galima.. viskas galima. Bet aš skatinu ne į pinigus mainyti ;)
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė Basta Tre 2006 07 26, 23:55

o as isivaizduoju tokius etapus (arba galimybes, nes ne visada imanoma apsieiti be pinigu kol kas:)):

1. parduodu - perku
2. mainau i pinigus, pinigus - i preke
3. mainomes daiktus
4. mainom daikta i sypsena, "aciu" ir atv.
5. su meile duodam ir neprasom nieko :)



ta tobuliausia pakopa vystoma nuo mazesniu, bet jos visos galia kaitaliotis...
:)
mano nuomone...
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Pierre Pir 2006 09 11, 20:21

Asmeniskai as visu 100% už Laimi ir jo pasiūlima.

Čia Mainykim Keiskim, O pardavinekim turguje :)

Sekmes mainant, keičiant, dalinant, dovanojant, priimant ar perduodant :) :)
Gyvenimas yra grazus
Paveikslėlis
Pierre
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Tre 2006 07 26, 23:38
Miestas: Erlėnų km.


Grįžti į Mainai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 13 svečių

cron