Nėštumas

tai, kas palaiko sveiką kūną ir sielą ir pagydo

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Nėštumas

Standartinė Basta Ket 2006 07 20, 1:26

Negalima gert azuolo zieves, gali sukelti net persileidima padauginus.

loreta rašė:Nestumo metu negalima rutu nei kramtyti, nei arbata gerti (persileidimas su salutiniu poveikiu).


Nestumo metu is viso nepatariama niekur keliauti, ypac paskutiniais menesiais ( ir ypac lektuvu!...)
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė ** Šeš 2006 07 22, 13:26

Augalai, nerekomenduotini nėščiosioms


Pagal
Andrea Rausch, Brigitte Lotz “Vaistinių ir prieskoninių augalų enciklopedija” (VPAE)
Vilma Kaunienė, Egidijus Kaunas “Vaistingieji augalai” (VA)


Paprastoji kraujažolė. Pagal VPAE – kai kuriems žmonėms paprastoji kraujažolė gali sukelti alerginę reakciją, oda tampa jautresnė saulei. Todėl jos negalima vartoti nėštumo metu.

Valgomasis česnakas. (Dėl kraują skystinančio poveikio nėščiosios gali suvartoti ne daugiau kaip 2-3 skilteles per dieną (...).
Laiškinis česnakas, meškinis česnakas. Nėščiosios turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad meškinis česnakas skystina kraują kaip ir valgomasis česnakas (VPAE).

Vaistinė šventagaršvė. Rekomenduojama nevartoti šventagaršvės nėštumo metu, nes ji skatina persileidimą ir neigiamai veikia vaisiaus nervų sistemą. (VPAE).

Valgomasis krienas. Aštrus skonis gali sudirginti odą ir gleiviną. Naudojant išoriškai jautiems žmonėms gali atsirasti panašus į saulės nudegimą odos paraudimas. Per daug vartojant krieno galima sudirginti skrandį, žarnyną ir inkstus. Todėl nėščiosioms ir maitinančioms motinoms geriau valgomojo krieno atsisakyti. (VPAE)

Diemedis. Giminingas karčiajam kiečiui. Paprastasis kietis pasižymi panašiomis savybėmis.
Karčiojo kiečio (pelyno) sudedamosios medžiagos, ilgai vartojant, gali pakenkti nervų sistemai. Kadangi kartusis kietis ir diemedis skatina kraujavimą, nėščiosios turėtų jo atsisakyti. (VPAE)
Pagal VA. Karčiojo kiečio negalima vartoti nėščioms moterims, (...) menstruacijų metu.
Paprastasis kietis. Paprastojo kiečio, kaip ir pelyno, negalima vartoti menstruacijų metu, nėščioms moterims, (...). (VA)

Daržinis krokas. Šafranas gaunamas iš daržinio kroko, kurio tėvynė yra Artimieji Rytai. Šafranas yra augalinių vaistinių preparatų, stiprinančių gimdą ir šalinančių mėnesinių sukeltus negalavimus, sudedamoji dalis. Viršijus rekomenduojamas dozes aktyviosios medžiagos gali sukelti abortą. (VPAE)

Paprastasis pankolis
. Jautriems žmonėms paprastasis pankolis gali sukelti odos ir gleivinės alerginę reakciją. Nėščioms moterims, žindomiems kūdikiams ir mažiems vaikams koncentruoto eterinio aliejaus geriau atsisakyti. (VPAE)

Geltonasis gencijonas. Dėl didelio karčiųjų medžiagų kiekio, kurios labai stimuliuoja skrandžio ir žarnyno veiklą, nėščioms ir maitinančioms moterims gencijono reikėtų atsisakyti (...). (VPAE)

Tikroji levanda. Žiedai žmogui nekenkia, tačiau geriant levandų aliejų gali būti sudirgintas skrandis ir žarnynas, svaigti galva ir sutrikti sąmonė. Nėščios moterys ypač turėtų vengti levandų didelių dozių. (VPAE)

Vaistinė gelsvė. Vartojant vaistinę gelsvę gali būti sudirginti inkstai, pablogėti bendra savijauta ar svaigti galva. Nėštumo metu jos valgyti nederėtų. (VPAE)

Kvapusis mairūnas. Kvapiojo mairūno sudėtyje, kaip ir paprastojo raudonėlio, yra virškinimą skatinančių eterinių aliejų, rauginių ir karčiųjų medžiagų. Reguliariai vartojant daugelį savaičių gali pradėti skaudėti galvą, svaigti galva. Homeopatijoje mairūnas vartojamas moterų lytiniams organams stimuliuoti, todėl nėščiosios turėtų jo nevartoti. (VPAE)

Paprastasis raudonėlis. Kadangi raudonėlis labai skatina skrandžio ir žarnyno veiklą, nėščiosios turėtų nevartoti jo arbatos ir gryno eterinio aliejaus. Pastarasis gali dirginti odą. (VPAE)

Sėjamoji petražolė. Grynas petražolių aliejus gali pakenkti kepenims ir inkstams. Kadangi jis skatina gimdos susitraukimus, nėščiosios turėtų nevartoti petražolių arbatos ir aliejaus. Lapuose ir šaknyse aliejaus yra nedidelis kiekis. (VPAE)
Pagal VA. Nėščioms moterims petražolės šaknų ir lapų vartoti nepatariama, nes jie skatina gimdos susitraukimus (gali įvykti persileidimas)
.

Daržovinis rabarbaras, vaistinis rabarbaras. Daržovinio rabarbaro lapai nevalgomi, nes juose yra daug nuodingosios oksalo rūgšties. Nėščiosios turėtų daržovinio rabarbaro nevartoti. (VPAE)
Pagal VA. Rabarbaro preparatų nepatartina vartoti (...) nėščioms moterims
.

Kvapusis rozmarinas. Nėštumo metu rozmarino reikėtų atsisakyti, nes jis stimuliuoja gimdos raumenis. (VA)

Žalioji rūta. Jautriems žmonėms liečiant rūtas, ypač šviečiant saulei, gali išberti odą. Viršijus rekomenduojamas dozes gali prasidėti gimdymo sąrėmiai, todėl nėščiosios turėtų rūtų arbatos nevartoti. (VPAE)
Pagal VA. Užpilas yra toksiškas, veikia abortuojančiai, todėl mažiems vaikams, nėščioms moterims jo vartoti negalima.


Vaistinis šalavijas. Vaistinio šalavijo sudėtyje yra nuodingos veikliosios medžiagos tujono, todėl didesni kiekiai gali būt toksiški. Nederėtų gerti daugiau negu 2-3 puodelius arbatos per dieną. Nėščiosios turėtų vengti gerti jo arbatos ar vartoti aliejų. (VPAE)

Vaistinis skaistenis. Kadangi augalo sudėtyje yra ir nuodingųjų medžiagų, jį reikia atsargiai vartoti. Nėščiosios turėtų atsisakyti vaistinio skaistenio. Dėl didesnio toksiškumo patiems gydytis vaistiniu skaisteniu iš viso nerekomenduojama. (VPAE)

Paprastasis čiobrelis. Užpilo (stiprus, verdama 45 min., apie paprastą čiobrelių arbatą nebuvo rašoma) negalima gerti daug, nes gali pykinti. Šio vaisto negalima vartoti nėščioms moterims, žmonėms, kurių sutrikusi kepenų, skrandžio funkcija. (VA)

Šlaitinis dirvenis. Dirvenio šaknų nuoviras turi šlapimą varančių savybių, todėl liaudies medicinoje vartojamas nuo šlapimo pūslės ir inkstų akmenligės. Nuolat vartojant nuovirą, laisvėja viduriai. Šlaitinio dirvenio nuoviras ir tinktūra yra mažai toksiški. Augalo nepatartina vartoti, jei žemas kraujospūdis, nėščioms moterims, (...). (VA)

Paprastasis kadagys. Pagal VA. Nėščioms moterims geriau nevartoti nei kadagio uogų nuoviro, nei pačių uogų.

Kelminis papartis. (...) negalima jo vartoti nėščioms moterims, vaikams iki 2 metų amžiaus. (VA)

Tankiažiedė rūgštynė. Rūgštynių nuoviro mažos dozės veikia sutraukiančiai, didelės – laisvina vidurius (vidurius liuosuojančių preparatų negalima gerti nėščioms moterims, nes jie refleksiškai stiprina gimdos susitraukimus). (VA)

Miškinė sidabražolė. Miškinės sidabražolės nepatartina vartoti nelaikantiems šlapimo, turintiems žemą kraujospūdį, nėščioms moterims, (...). (VA)

Paprastasis skalsiagrybis. Visi skalsiagrybio preparatai vartojami tik gydytojui leidus! Negalima jų skirti (...) nėščioms moterims ir gimdyvėms. (VA)

Paprastasis šaltekšnis. Šaltekšnio žievės negalima vartoti (...) nėščioms moterims, menstruacijų metu. (VA)
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Basta Pen 2006 08 04, 23:47

Dar sitoj temoj yra augalu, nesciosioms atsargiai vartotinu.

http://esu.tiems.kam.esu.lt/forum/viewt ... highlight=
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė ... Tre 2006 08 16, 20:56

Nėščioji visų šių pavadinimų neprisimins. :roll: Manau jei savo sodyboj gyveni savaime noras nekils suvalgyt kokio česnako ar panaš. Jei nemanysi, kad jis tau pavojingas, tai turbųt nieko blogo ir nepadarys, mintys juk materialios :D
Paskutinį kartą redagavo ... Ant 2006 09 05, 21:46. Iš viso redaguota 1 kartą.
...
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: Šeš 2006 08 05, 22:14

Standartinė ** Ket 2006 08 17, 10:19

jeigu žinai koks tai augalas, perskaičius jo pavadinimą jį įsivaizduoji, tai nesunku prisimint. Bendrai susidaro toks vaizdas - visi stiprūs "aštrūs" augalai (tokie kaip krienas) (taigi 1 grupė) ir eteriniai (tokie kaip raudonėlis) (antra grupė)

Man bent jau tie pavadinimai reikalingi nuojautos pasitikrinimui ir tam, ką iš anksčiau žinojau (iš žmonių kalbų). Bet kai ko ir neįtariau. Pvz., miškinė sidabražolė.
Dar galima išskirt pagal savybę - šlapimą varantys (stiprūs ?), tai irgi jie nelabai tinka :roll:

Šiaip tikriausiai tu teisi - kai bendrausi su augalu, jis tau "pasakys"

Kol kas aš dar tik atradinėju tas žinias, grupuoju smegenyse, bandau atrast dėsningumus pagal lapų formą, vaizdą ir pan. Šiam etape kol kas man ir tokios informacijos reikia. Bent užuominų, paskui galima toliau pačiam susidėliot. Galbūt tokie dalykai yra tik laiko eikvojimas :), geriau būtų skirt dėmesį tiesioginiam bendravimui su augalu. T.y. ateini pievoj prie nežinomo augalėlio, net pavadinimo nežinai :) ir galvoji apie jį, bandai pajaust, kam jis skirtas. Automatiškai kol kas man dar nevyksta, ranka pati nesitiesia prie to, ko reiktų. Na, aišku, aš dar ten negyvenu.
Viskas su laiku.
Taip pat yra bendra rūšis, bet yra ir skirtingi augalai. Aišku, augalai nėra tokie individualistiški, bet tam tikru metu turbūt vienas gali labiau tikti ar netikti už kitą priklausomai nuo dirvožemio ir dar neaišku kokių dalykų..

bet nuo kažko reik pradėt pažint tą pasaulį! beje, manau, ir materija svarbu.

ai, dar
aišku, seniau žmonės knygų atlasų neturėjo, tačiau bent jau nevisai senais laikais buvo bobutės, žiniuoniai, pagaliau mamos, senelės, kurios išmanė apie žoles, buityje naudojo, per daug negalvodamos apie įvairias jų chemines sudėtis, ar ne taip? kiekvienas žmogus pats visko neatradinėjo, būdavo kažkokios paprastos nepaprastos žinios perduodamos

tai manau reiktų kažkokios pirmines bendrąsias žinias žinot, bent kol kas (na, griežtai neteigiu, Adomui kokiam tai turbūt niekas neperdavė), bet svarbu ir jausmas, pajautimas. Labai svarbu. Vien tokių paprastų žinių, kas dabar likę, neužtenka.
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė ** Ket 2006 08 17, 12:50

beje, kaip sakoma :) (mano viena pažįstama vaikelio besilaukusi moteris irgi sakė, kad jai taip buvo), nėščiai moteriai pasikeičia mąstymas ar kažkas, labai sunku pasidaro prisimint įv. terminus, su darbu susijusias smulkmenas, pavadinimus ir pan. Viskas gamtoj labai gražiai ir nuosekliai sugalvota, net baugu kartais :) Kad tuo metu žmogus galėtų labiau atsiribot nuo tokių visokių dirbtinių išorės pasaulio dalykų, labiau susikoncentruot į save, sustiprėja intuicija.. ir jei nedirbtiniu pavidalu kažkokį augalą gausi, ne miltukais (nors, oi, ant tablečių būna kontraindikacijos :roll: :)), didelė tikimybė, kad pajausi, ar jis tinka, ar netinka. Bet reikia labai lavint savo pojūčius, nes visaip būna.
tai, Angeliuke, labai pataikei, kai sakei, kad "nėščioji visų šitų pavadinimų tikrai neprisimins" :D
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Basta Šeš 2006 08 19, 21:46

Nėščioji gal ir neįsimins...
Bet jei nėščioji jau žinos iš anksčiau šiuos augaliukus, tai paskui neapsiriks...
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė ... Pir 2006 09 04, 19:45

Basta, turbūt. Manau, kad viską ką perskaitom tikrai neatsimenam, bet visgi didelė dalis informacijos užsifiksuoja pasąmonėj, tad turbūt šituos augalus perskaičiusi nėsčioji instinktyviai ir nelies jų, nes pasąmonė įtakos jos apsisprendimą. :D
...
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: Šeš 2006 08 05, 22:14

Re: Nėštumas

Standartinė aiste85 Ket 2012 03 15, 14:50

Dėkui už tokį išsamų sąrašą apie arbata, apie tai kokių negalima gerti. Aš esu tikrai didelė arbatos mėgėja, bet, kaip tik ką supratau, labai daug ko apie arbata nežinojau...
aiste85
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Ket 2012 03 15, 14:47


Grįžti į Sveikata

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron