Laukiniai obuoliukai

tai, kas palaiko sveiką kūną ir sielą ir pagydo

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Laukiniai obuoliukai

Standartinė Romas Pen 2007 10 19, 15:30

Atsimenu augau kaime. Turėjom gana nemažą sodą. Augo ir kokios trys, keturios laukinės obelys. Neskanūs buvo tie laukiniai obuoliai net mums mažiems. Obuoliukai augdavo, krisdavo ir supūdavo, ir niekam jų nereikėjo.

Prieš kelis metus įsigijau žemę. Krūmuose tarp alksnių ir ievų aptikau didelę laukinę obelį. Obelis buvo išsišakojusi, tad pirmą vasarą su vaikais sukalėm kažkokį namelį medyje. Nors tokia nauda iš tos obels. Obuolių nebuvo arba neatkreipėm dėmesio, jei buvo vienas kitas. Antrą vasarą pasipylė obuoliai. Netgi truputį didesni už mažus laukinukus. Ragavom, rūgštūs labai, nelabai tikę. Bet sudžiovinus, skonis buvo visai neblogas. Bus sutraukiantis vaistas maniau, nes obuoliai turi sutraukiančių savybių, tinkančių, kai sloga ir pan. Šį pavasarį obelis vėl apsipylė žiedais. Vasarą vėl buvo daug obuoliukų. Dukra pasiūlė įmesti vieną, verdant žolių arbatą. Skonis gavosi visai geras. Taip sutapo, kad šią vasarą “atradau” inkstus, tai yra, pradėjau atskirti jų silpnumą arba nepakankamą veiklą, kokias pasekmes tai sukelia sveikatai, ir ką reikia daryti jų sustiprinimui. Ir aptikau, kad mano laukiniai obuoliukai inkstus stiprina. Tada supratau, kokį turtą iš tikrųjų turiu.

Tūlas gali paklausti, o kam laukiniai, juk pilna skanių obuolių visur. Visa esmė yra ta, kad būtent laukiniai. Kultūriniai obuoliai tų savybių neturi arba turi labai mažai. Negaliu tvirtinti, kad visos laukinės gydo inkstus, bet tiek, kiek mačiau – visos. Tada imi suprasti, kodėl randi perspėjimus – neskiepykite, nes beveik visos kultūrinės obelys yra skiepytos. Imi suprasti, kodėl Megre knygose ar kalbose rekomenduoja prižiūrėti laukinę obelį, ir jos vaisiai darosi skanesni. Su žmogaus atėjimu į žemę visa aplinka ima jam “tarnauti”, duodama jam tai, ko labiausiai reikia. Reikia tik pasiimti. Pats matau. Pas mane ėmė dygti laukinės obelys ir kriaušės, kurios, dabar jau žinau, duos skanius vaisius, ir skiepyti jų nereikės. Dėl to nuoširdžiai patariu: nešienaukite pievų be reikalo, dėl grožio, nes taip nušienaujami būsimi jūsų medeliai. Neesu kategoriškai nusistatęs prieš kultūrines obelis ir skiepijimą. Viena sodinta obelis mums davė kelis labai skanius obuolius. Sodintos, skiepytos obelis irgi jums tarnauja. Planuoju įskiepyti porą kriaušių, nes daug pridygo. Dar parašysiu.
Visaip būna
Romas
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: Pen 2006 11 10, 11:05
Miestas: Vilnius

Standartinė Romas Šeš 2007 11 10, 13:25

Kodėl tie inkstai tokie svarbūs? Kas čia tokio? Sename kinų traktate „Nei-Czin“ sako:

„Vanduo atsakingas už kaulus, valdo apvaisinimą ir augimą. Jam pavaldūs ryžtingumas, valia, lytinis aktyvumas. Suprasti Vandenį padeda ausys. Vandens blizgesys atsispindi plaukuose (galvos).“

Gali kilti klausimas, prie ko čia vanduo? O tame, kad pagal kiniečius inkstai (inkstų sistema, meridianas, kanalas) valdo vandens stichiją kūne. Pavaldi inkstų sistemai yra šlapimo pūslės sistema. Nuo inkstų priklauso žmogaus fizinė forma ir gyvybingumas, energijos nebuvimas, silpnumas, vangumas, baimė. Jei inkstai geri, žmogus yra fiziškai stiprus, turi stiprią valią, ryžtingas, išradingas, originalus. Inkstai yra viena iš penkių organizmo strateginių sistemų (inkstai, širdis, plaučiai, kepenys, blužnis/kasa), kuri kontroliuoja kitas sistemas. Pabandysiu išvardinti, kokias pasekmes gali sukelti inkstų silpnumas:

1.Viskas, kas susiję su ausimis. Skausmas, neprigirdėjimas, spengimas, ūžesys, nepakentimas triukšmo, pašalinių garsų. Jei žmogus gerai girdi ir, klausydamas muzikos, triukšmų, garsų, jaučia džiaugsmą – tai rodo sveikus inkstus.
2.Bendras silpnumas, energijos nebuvimas, žemas kraujo spaudimas. Šiuolaikinė medicina turi tokį terminą 'Vegetacinė distonija', kuris reiškia nežinia ką ir nežinia, kaip gydyti. Apskritai, spaudimas žymia dalimi priklauso nuo inkstų. Aukštas, kai yra energijos perteklius inkstų kanale.
3.Dantys. Kariesas, parodontozė. Inkstų kanalas nueina iki dantų. Ima ilgėti dantys, t.y. apsinuogina danties kaklelis, toliau parodontozė. Galbūt, turėdamas stiprius inkstus, nuo karieso visai neišsigelbėsi, bet dantys tikrai ges mažiau. Dantų valymas šiuo atveju yra antraeilis dalykas.
4.Plaukai. Silpnumas, slinkimas, nuplikimas, žilimas. Galbūt nuplikimo priežasčių yra daugiau, bet inkstų dominantė čia yra labai svarbi.
5.Alergija. Dažniausia priežastis – įvairūs parazitai, kurie išreguliuoja inkstų kanalą. Rečiau gali būti alergija be parazitų.
6.Raumenys. Silpnumas, nykimas.
7.Kaulai. Inkstų energija maitina kaulus, kaulų ir galvos smegenis. Kaip kiniečiai sako, kai inkstų kanalas nustoja veikti, kaulai pavirsta į dulkes. Silpni, ploni kaulai – inkstų silpnumo požymis. Visi turbūt žino žodį osteoporozė. Gąsdina, kad ji bus visiems. Nieko panašaus. Tik tiems, kurių inkstai silpni. Anksčiau maniau, prie ko čia inkstai. Osteoporozė kyla nuo skydliaukės, kai nepasisavinamas kalcis, manganas. Bet vėliau aptikau pas kinus, kad inkstai kontroliuoja trijų dalių energetinį kanalą. Šis kanalas susijęs su endokrinine sistema. Visai galimas dalykas, kad žmogus su silpnais inkstais yra įžeidus, kaupia nuoskaudas, o nuoskaudos išreguliuoja skydliaukę.
8.Ginekologinės, urologinės ligos, PMS. Nepakankama inkstų energija vyrams sutrikdo spermos susidarymą, sąlygoja impotenciją, moterims – ciklo sutrikimus ir nevaisingumą.
9.Inkstai reguliuoja tiesiosios žarnos veikimą. Iš čia gali kilti hemorojus ir kitos t. žarnos ligos.
10.Inkstų kanalas praeina pro plaučius. Kai silpnumas, kaupiasi plaučių druskos.
11.Ir taip toliau ... .

Kas išreguliuoja, išveda iš rikiuotės inkstus? Šiuolaikinis pasaulis. Visų pirmiausiai – stresai. Jeigu stresas didesnis, iš karto pajaučiame, kurioje vietoje inkstai. Ar ne taip? Ogi pasakoja dar, būna, kad po didelio sukrėtimo žnogus pražyla. Antra – viskas, kas susiję su valia, tikslais. Ko nors darymas prieš savo valią. O šiame pasaulyje prievartaujame savo valią dažnai. Turime paklusti sistemai, norime to ar nenorime. O kai nenorime, darome ką nors prieš savo valią – kenčia inkstai. Žinokite, kai sakome 'reikia', o organizmas tam priešinasi – kenčia inkstai. Pavyzdžiai. Vaikas ruošia pamokas, nori miego, bet pamokas vistiek reikia paruošti. Dirbame darbe, privalome padaryti tą ir tą, atsėdėti 8 valandas, o nesinori, darbas nemielas. Dėl to yra sveika kartais pasimuliuoti, patingėti, pailsėti. Jeigu dirbame mėgstamą darbą, bet persitempdami, kad kuo greičiau padaryti, netsižvelgiant į organizmo fizines galimybes – irgi blogai. Jeigu dirbame iki išnaktų – taip pat. Jeigu prisigalvojame perdaug tikslų, arba jie neatitinka jūsų galimybių – tai yra piktnaudžiavimas savo valia. Irgi kenčia inkstai. Tikslų neturėjimas, tinginystė taip pat nėra gerai. Kaip mėgsta sakyti rytų filosofijos, reikia gyventi čia ir dabar. Dar sako, kad palaidas gyvenimas su dažnais lytiniais santykiais, kilnojimas per daug sunkių daiktų (irgi valia), staigus atšalimas po suprakaitavimo, baimė ir išgąstis žeidžia inkstus. Tai va, galas palaidūnams ir paleistuvėms.

Žmonių su silpnesne inkstų energija yra labai daug. Ne visi serga sunkiomis ligomis. Tačiau visokie smulkūs negalavimai tikrai gadina gyvenimą. Ir pas daktarą lygtai nėra ko eiti. Dar pas psichiatrą pasiųs. Kitų nežino kaip gydyti, nežino nuo ko suserga. Tada brangūs vaistai, chemija, hormonai – dažnai padėtį dar labiau blogina. Arba vienur gerina, kitur blogina. Dažnai žmogus pats intuityviai pasireguliuoja, valgydamas vienokį ar kitokį maistą, o dažnai pačiam susireguliuoti nepavyksta.

Tai va, po viso to parašymo turbūt paaiškėjo, kam reikalingi laukiniai obuoliai. O kaip tada, kai derliaus nebūna (nušalo, nebuvo, supuvo)? Lapai, žievė, žiedai, vaisiai paprastai turi panašias savybes. Rinkite lapus, lupkite žievę nuo šakelių, juk kokios tos laukinės obelys išsikerojusios, išsišakojusios. Nors dažniausiai kur nors aplinkui vistiek auga kokia obelis krūmuose, ir pilna obuoliukų pribirę būna. Niekam juk nereikalingi, neskanūs.

Ne vien laukiniai obuoliai stiprina inkstus. Pabandysiu išvardinti kitus dalykus. Vieni veikia silpniau, kiti stipriau. Obuolys veikia stipriai. Užtenka 1-3 skiltelių, ir inkstai sureguliuoti. Galvojate visam gyvenimui? Klystate. Rytoj vėl kokia nors situacija, ir vėl inkstų energija krenta. Aišku, yra žmonių, kuriems viso to apskritai nereikia. Jis ir taip sveikas. Mano rekomendacija: kasdien po skiltelę laukinio obuolio (galima į arbatą). Kiti dalykai, stiprinantys inkstus:

1.Vaistinė agurklė. Agurklių aliejus.
2.Šafranas.
3.Lęšiai.
4.Pupos.
5.Agurkai
6.Gelteklės šaknys.
7.Vaistinės svilarožės šaknys.
8.Gelsvės šaknys.
9.Ir t.t.
Visaip būna
Romas
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: Pen 2006 11 10, 11:05
Miestas: Vilnius

Standartinė ** Ant 2007 12 25, 16:44

Laimis rašė:Sveiki,

gruodzio gale radau svieziu obuoliu dar kabanciu ant obelu saku. Jie kabo dabar ir dar kabos per visa ziema. Sviezi. Smulkesnis pasakojimas cia:
http://www.blogas.lt/LaimisZmuida/32615 ... belis.html

Laimis Zmuida


Ingrida rašė:Vasara laukiniai obuoliai neskanus - rugstus, bet juos naudodavo maisto
ruosime, kai reikalinga rugstis, nes tuo metu Lietuvoje nebuvo citrusiniu
vaisiu (citrinos r.). Man viena mociute pasakojo, kad obuoliukus dedavo i
raugintus kopustus, is ju darydavo labai skania gaivia gira ir pan. O kai
ziema prisirpdavo, budavo saldus ir issilaikydavo iki pavasario.

Ingrida

Šie laiškai paimti iš meileserdve@yahoogroups.com konferencijos.
Perskaityti visus laiškus arba prisijungti prie konferencijos galite čia:
http://groups.yahoo.com/group/Meileserdve
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34


Grįžti į Sveikata

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron