Šunys

nuo mažiausių iki didžiausių gyvūnų

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Šunys

Standartinė Basta Ket 2006 09 07, 20:20

Pažink savo šunį!

Ar pažįstate savo šunį?

Šuns širdis plaka 70 – 120 kartų per minutę. Palyginimui: žmogaus širdis plaka 70 – 80 kartų per minutę.
Šunys bėgdami gali pasiekti 30 km/h vidutinį greitį. Kurtai, sprinteiriai, gali bėgti net 64 km/h greičiu!

Didžiausia šuns veislė yra airiškas vilkšunis. Chihuahua yra mažiausia veislė, o sunkiausia – senbernaras ir anglų dogas.

Manoma, kad protingiausi šunys yra koliai, pudeliai ir retriveriai.

Šunys ir vyrai yra vieninteliai, kurie turi priešinę liauką.

Seniausias šuo, vardu Bluey, buvo užregistruotas Australijoje. Jis išgyveno 29 metus 5 mėnesius.

Sunkiausias ir ilgiausias šuo pasaulyje yra anglų dogas, vardu Zorba. Zorba 1989 m. svėrė 155 kg ir buvo 3,1 m ilgio, matuojant nuo nosies iki uodegos.


Manoma, kad mažiausias šuo yra Jorkšyro terjeras, gyvenantis Anglijoje. Dviejų metų amžiaus šuo buvo 6,35 cm ūgio, 9,5 cm ilgio ir svėrė tik 113 gramų!

Šokoladas gali nužudyti šunį! Šokoladas daro neigiamą poveikį šuns širdžiai ir nervinei sistemai.


Išgąsdintas šuo laiko savo uodegą tarp kojų tam, kad nepasklistų liaukos kvapas, esantis išangėje. Toks šuns elgesys panašus į žmogaus elgesį, kai išsigandus paslepiamas veidas.

Vidutiniškai miesto šunys gyvena 3 metais ilgiau nei kaimo šunys.
Masterfoods
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Sek 2006 10 01, 0:06

Basta rašė:Dar radau:
Įmetu:

Kokie produktai šunims kenksmingi
Šunys: 2004 metų rugsėjo 22 d. parašė DaivaD.

Šunys

Kai kurie produktai, kurie tinka žmogui, gali labai pakenkti šunims – jų medžiagų apykaita yra kitokia. Vieni produktai gali sukelti tik nedidelį virškinimo sutrikimą, nuo kitų šuo gali sunkiai susirgti ar net nugaišti. Todėl niekada neduokite šunims šių produktų:


Alkoholis gali sukelti apsinuodijimą, komą ir mirtį.

Vynuogės ir razinos turi nežinomų toksinų, kenksmingų inkstams.

Grybai gali turėti toksinų, kenkiančių įvairiems organams, sukelti mirtiną toksinį šoką.

Kūdikių maistas – jame gali būti svogūnų miltelių. Be to, jei kūdikių maistas sudaro didelę šuns raciono dalį, šuniui greitai ims trūkti reikiamų maistingųjų medžiagų.

Mielinė tešla – jos apimtis gali padidėti, ji išskiria dujas, sukeldama skausmą, gali netgi sukelti skrandžio ar žarnyno plyšimą.

Riebi mėsa gali tapti pankreatito priežastimi.

Supelijęs, sugedęs maistas, šiukšlės gali turėti įvairiausių toksinų, sukeliančių vėmimą ir viduriavimą, pakenkti daugelio organų darbui.

Bulvės, rabarbarai, pomidorai turi oksalatų, kurie gali pakenkti virškinimo, nervų ir šalinimo sistemoms.

Kanapės gali pakenkti nervų sistemai, sukelti vėmimą ir širdies ritmo sutrikimus.

Žuvų, paukščių ir kitokie kaulai gali užkimšti virškinamąjį traktą ar sukelti jo plyšimą.

Persikų, slyvų kauliukai gali užkimšti virškinamąjį traktą.

Kačių ėdalas paprastai turi per daug baltymų ir riebalų.

Svogūnai ir česnakai (žali, virti ar miltelių pavidalo) turi dimetilsulfoksidų ir disulfoksidų, kurie pavojingi raudoniesiems kraujo kūneliams ir sukelia mažakraujystę. Katės jautresnės nei šunys. Česnakai mažiau nuodingi už svogūnus.

Makadamijos riešutai turi nežinomų toksinų, kurie neigiamai veikia virškinamąjį traktą, nervų sistemą ir raumenis.

Pienas ir pieno produktai – dauguma suaugusių šunų ir kačių neturi pakankamo fermento laktazės kiekio ir negali suvirškinti piene esančios laktozės. Tai gali sukelti viduriavimą. Pieno produktai, neturintys laktozės, gyvūnams nekenksmingi.

Maisto atliekos nuo stalo nėra subalansuotas pašaras šuniui. Jų kiekis neturi viršyti 10% raciono. Mėsos likučiai turi būti be riebalų ir kaulų.

Kepenys (dideliais kiekiais) gali sukelti vitamino A perdozavimą ir pakenkti kaulams bei raumenims.

Saldumynai gali sukelti nutukimą, pakenkti dantimis, ir, galimas dalykas, sukelti cukrinį diabetą.

Druska, vartojama dideliais kiekiais, gali sukelti elektrolitų disbalansą.

Žalia žuvis gali sukelti tiamino (vitamino B) trūkumą, dėl kurio šuo praranda apetitą, jam prasideda traukuliai ir gali ištikti mirtis. Tai paprastai pasireiškia reguliariai šeriant žalia žuvim.

Žali kiaušiniai turi fermento avidino, kuris trukdo biotino (vitamino B) įsisavinimui. Tai gali pakenkti odai ir kailiui. Žali kiaušiniai gali būti užkrėsti salmonelėmis. (Šunį galima retkarčiais pavaišinti žaliais putpelės kiaušiniais.)

Tabakas turi nikotino, kuris kenkia virškinamajai ir nervų sistemoms. Gali sukelti širdies ritmo sutrikimą, komą ir mirtį.

Apyniai turi nežinomą komponentą, kuris sukelia dusulį, širdies ritmo sutrikimą, kūno temperatūros padidėjimą, priepuolius ir mirtį.

Persimonai (hibridų aš nepatarčiau ir žmonėms valgyti Razz ) sėklomis gali užkimšti žarnyną, sukelti enteritą.

Žmonėms skirti vitaminų preparatai, turintys geležies gali pakenkti virškinamojo trakto gleivinei, kepenims, inkstams ir kitiems organams.

Siūlai, virvės gali sukelti virškinamojo trakto nepraeinamumą.

Šokoladas, kava, arbata gali pakenkti širdies-kraujotakos ir nervų sistemai.

Citrusinių vaisių aliejų ekstraktai gali sukelti vėmimą.

Šis sąrašas nepilnas – neįmanoma surašyti visko, kuo kartais neišmintingi šeimininkai sugalvoja "pavaišinti savo augintinius...
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Tre 2007 09 05, 23:06

Raminamieji šunims :)

Calm Canine Essential Oil Blend

Adapted from Holistic Aromatherapy for Animals by Kristen Leigh Bell (Findhorn, 2002).

Here is an ideal blend of essential oils to calm dogs in stressful situations: dogs with separation anxiety; training or show nerves; hyperactivity; fear of people, places, or things. Just hold this blend to their noses.

SIMPLE SOLUTION: Calm Canine Essential Oil Blend
½ oz. base oil (for example, sweet almond or hazelnut)
3 drops Valerian essential oil
2 drops Vetiver essential oil
4 drops Petigrain essential oil
3 drops Sweet Marjoram essential oil
2 drops Sweet Orange essential oil

Store in a dark glass bottle. The calming effect of this blend will range from “taking the edge off” to soothing a dog to the point where it gets very mellow and takes a nap. You can adjust the number of drops used to get the desired effect, anywhere from 1-6 drops depending on the size of the dog.


http://www.care2.com/greenliving/calm-c ... blend.html
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Šeš 2007 12 15, 0:20

Šuns maldelė.

Mano gyvenimas trunka dešimt - penkiolika metų. Kiekvienas išsiskyrimas su tavimi - man kančia. Pamąstyk prieš įsigydamas mane.

Duok man laiko, kad suprasčiau, ko iš manęs reikalauji.

Puoselėk savyje pasitikėjimą manimi - aš tuo pasitikėjimu gyvenu...

Niekada nepyk ant manęs ilgai ir niekada nebausk manęs uždarydamas. Tu turi savo darbą, savo draugus, laisvalaikį. Aš turiu tik Tave...

Kuo daugiau kalbėk su manim. Aš nesuprantu tavo žodžių, bet jaučiu balsą, kuriuo į mane kreipiesi.

Žinok, kad niekada nepamirštu, kaip su manim elgiamasi...

Prieš pakeldamas ranką prieš mane, pamąstyk - juk savo iltimis aš lengvai galiu sutrumpinti Tavo ranką, bet niekada tuo nepasinaudosiu...

Prieš supykdamas ant manęs dėl mano nenoro, užsispyrimo ar tingumo, pasvarstyk, gal man negera dėl blogo maisto, gal per ilgai buvau saulėje arba gal mano sanariai ar širdis jau per silpni ar pavargę...

Pasirūpink manim, kai pasensiu - juk ateis diena, kai ir tu būsi senas...

Būk su manim kiekvieną man sunkią valandą ir niekada neištark:"Aš negaliu į tai žiūrėti" arba "Tegul tai vyksta man nesant" - Su Tavim man visada lengviau...



:)http://animalrights.lt/forum/viewtopic.php?t=857
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Re: Šunys

Standartinė Equanimity Šeš 2009 04 04, 21:43

Kiekvienas vegetaras ar veganas susiduria su problema kaip maitinti šunį. Neduoti šuniui mėsos yra plėšrūno kankinimas, o duoti šunų ėdalo yra gyvūnų žudymo pramonės rėmimas. Tai situacija be išeities, bet ką jūs darot? Jei šuo gyvena kaime, galima tikėtis, kad gal jis sumedžios kokią varlę ar pelę ir stengtis jam sudaryti sveiką vegetarišką racioną, bet ką daryt, jei šuo ne medžioklinis arba gyvena mieste?
Dar apie šunis verta žinoti, kad jei jie nuo vaikystės įpranta ką nors ėsti, praranda gebėjimą rinktis jam tinkamą maistą. Va, mūsų šuo nuo mažens ėdė sūrį ir dabar jos labai prasta uoslė. Ji pasitiki žmonėm, todėl laikas nuo laiko koks nepažįstamas ant jos užlipa. Nebijo mašinų, todėl ją reikia ypatingai saugoti. Aplamai, šunį laikyti bute yra gyvūno kankinimas, nors jis ir pripranta.
Equanimity
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: Ket 2008 11 13, 19:13


Grįžti į Gyviai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių

cron