Klausk apie augaliją

augalai ir jų draugai grybai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Standartinė Sagittarius Pen 2007 12 14, 9:58

o kokiais tarpais reikėtų sodinti eglutes gyvatvorei? Mano pažįstami susodino, kas 1 metrą, kažin ar ne per tankiai?

Šachmatiniu principu sodinti gal ir gražu, bet labai plati gyvatvrotė gaunasi ir sumažina sklypo teritoriją.
Sagittarius
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: Tre 2007 10 31, 13:50

Standartinė ArturasGeniu Pen 2007 12 14, 11:44

kol mažos eglutės, tai labi gražu tankiau susodintos. Vėliau jų šakelės labai išsipliečia, gali siekti apie 3m į vieną pusę. Per tankiai suaugusių eglučių apatinės šakelės numeta spygliukus ir nudžiūna ( vaizdzelis būna nekoks :) mačiau tokias pasodintas Baltarusijoje, apsaugai nuo pustomo sniego prie kelių ir geležinkelio. Jų viršūnės buvo nupjautos, tai atrodė kaip šabakštynas. Tv laidoje rodė ir pasakojo apie eglučių genėjimą, tai pastoviai jas taisyklingai karpant, turbūt galima būtų susodinti tankiau, neleidžiant joms augti nei aukštyn, nei platyn. Jei sodinsite ilgą gyvatvorę, tai užimtų daug laiko tokia priežiūra. Pas kaimynus mačiau pasodintas eglutes kas 1m, kas 1,5m, tai jos iki 3m aukščio dar atrodo pakankamai gražiai negenėtos, dabar jų šakelės jau siekia viena kitos kamienus, bet vėliau jau joms nebebus kur augti, nuo vėjo pradeda trintis tarpusavyje. Atstumas priklauso nuo jūsų pageidaujamo aukščio jas auginti, genėti ar ne. Jei genėsite kasmet, tai galite jas sodinti apie 2m atstumu viena nuo kitos, jei negenėsite reikėtų sodinti virš 3m tarpais. Nuo dirvožemio maistingumo ir laistymo intensyvumo priklauso eglučių šakelių metinis prieaugis. Kaimynas patręšė ir dažnai laistė jas, tai kai kurios ūgtelėjo apie 1m aukščio viršūnės per metus. Miške gražiausiai suaugusios eglės atrodo, kai tarp jų atstumas apie 6m. Dar svarbu, kad neaugtų šalia arti kiti medeliai, nes jų šakelės gali nutrinti, pučiant vėjui, eglučių besiskleidžiančias šakeles ( jos labai švelnios ir gležnos).
ArturasGeniu
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: Pen 2007 10 19, 9:55
Miestas: Geniu km.

Standartinė Basta Pen 2007 12 14, 23:00

Man nepatinka tie visi genėjimai, o miške eglutės tankiai retai kada auga... Nežinau, kiek jos gali tiktį gyvatvorei. Esu mačius tankiai sodintų, tai tikrai nekaip atrodo. Eglė puošniausia, - kada viena kaip karalienė netrukdoma auga, kai daug vietos aplink. Tokia viena atstoja tris, ir grožiu, ir nauda.

O tos eglutės, kur pirkau iš LT, ir kai buvau medelyne, ten visus medžius vazonuose augina lauke, kai kas perka, tik iškasa vazoną, nes taip lengviau, ir nieks šaknų nekapoja :roll: . :)
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė ArturasGeniu Ant 2008 01 08, 15:31

Kartais miške užsisėja daug mažų eglučių, kurios tarpusavyje augdamos konkuruoja. Jei jos išdygsta po dideliais medžiais, tai joms būna mažai šansų užaugti ir jos nunyksta, todėl ir lieka dideli pavieniai medžiai, kurie nugali kitus konkurentus. Dažnai užsisėja eglutės pamiškėje ir netrukdomos kitų augalų, jos gali užaugti, bet jei šalia jų išdygs lapuočiai, pvz. alksniai ar beržiukai, tai jie nutrins savo šakelėmis jaunus eglučių išsiskleidusius pumpurėlius ir eglutėms išgyventi šansų neliks. Tankiai susodintame eglyne apatinės šakos nudžiūna, o vėliau iškyka grėsmė joms susilaukti vabaliukų antplūdžio. Geriausia eglutes sodinti rečiau su kitais lapuočiais medžiais kartu. Tokioje bendrijoje daugiau šansų išlikti joms sveikoms ir jos labai papuoštų aplinką žiemos metu. Atstumas tarp medžių kamienų turėtų būti pakankamas, kad apatinės šakos gautų saulytės ir nenudžiūtų pavėsyje. Tankiose apatinėse eglių šakose mėgsta susisukti lizdelius paukštukai.
ArturasGeniu
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: Pen 2007 10 19, 9:55
Miestas: Geniu km.

Re: Klausk apie augaliją

Standartinė Mantas575 Tre 2009 05 20, 20:43

labas, turiu klausimą apie drebules, kokio amžiaus ir kada jas galima nukirsti, kad jos paleistų atžalas iš šaknų?
Mantas575
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Tre 2009 05 20, 20:38

Re: Klausk apie augaliją

Standartinė Basta Pen 2010 06 18, 23:50

klausimas liko neatsakytas:) kaip matau, todėl paklausiu, kaip su garšvom tvarkytis, kaip stabdyti jų augimą?:)
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Re: Klausk apie augaliją

Standartinė benasbenikasas Šeš 2010 06 19, 0:05

Reikia virti garsvu sriuba :D kad pas mane jos augtu, mhh, kaip valgyciau :P
benasbenikasas
 
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: Tre 2009 08 12, 18:13

Re: Klausk apie augaliją

Standartinė Laimis Pir 2010 06 21, 21:20

Drebules galima kirsti bet kokio amžiaus. Geriausiai pavasarį, kada jos jau išžiemojo, bet dar nesulapojo. Tada jos spės ataugti ir susiformuoti medieną žiemai.

Basta į garšvas įsėk baltų dobiliukų, o kai jie sudygs, tai nupjauk garšvas. Ir vis pjauk pjauk. :) Ir dobiliukai įsigalės ir garšvų neliks. :)
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Re: Klausk apie augaliją

Standartinė Basta Ant 2010 06 29, 1:16

O! Ačiū už patarimą.
Aš ieškau kaip tik, kokios žolės jas pergalėtų.
Vienoje vietoje kaip tik ir yra dobiliukai baltieji, tai jos į juos įsipynė, bet dabar pjausiu, o tai ilgai nepjauta buvo. Jos gudriai savo lapais visus užstoja.
Oi, kad jau ir virtinukus su jom darom, o sriuba tai man nlb., gaila, nemėgstu aš jų. Galiu urmu nupjauti, supakuoti ir padovanoti:))))
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Ankstesnis

Grįžti į Augmenija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių

cron