Penas sielai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Penas sielai

Standartinė Laimis Šeš 2006 08 05, 15:57

Žmogus grubiai kalbant susideda iš kūno ir sielos. Kūną mes dažnai maitiname. Aš kūną maitinu 8-15 kartų per dieną. :)

O kaip su siela? Dvasia? Nesiginčysiu kas tai yra. Žodžiu, kažkoks vidinis pasaulis žmogaus. Manau aišku...

Sielai irgi reikia maisto. Va, Vladimiras sako: išperėjau kiaušinius, daba atskris antys ir žąsys ir turėsiu kiaušinių. Bet svarbiausia ne kiaušiniai, svarbiausia yra kas kita. Svarbiausia yra džiaugsmas matant, kai sugrįžta paukščiai.

Ach, reikia dažniau pasirūpinti maistu sielai. :) Džiaukimės... švęskime, o švęsdami šventėkime...



Gelyte rašė:Mano siela džiaugiasi, kai galiu savo jausmus išreikšti piešdama, dainuodama, grodama. Žinoma, šie būdai yra labai "sužmoginti", rodos, atitrūkę nuo laukinės gamtos, bet vis dėlto man tai yra labai svarbu.......Dažnai pamąstau- o kodėl gi paukštukai gieda, čiulba? galbūt ir jiems tai tiesiog džiaugsmas? :P



Rami rašė:ai,ir dar-pamirsau pamineti-berods ajurvedos seminare sake,kad galima " maitinti" dvasini kuna (cia mano asmenines patirties nera,bet labai "artima").Deste-mes fizini kuna maitinam maistu.Emocini kuna-bendravimu.Mentalini (protini) knygom ir pan.O dvasini kuna nevisada pamaitiname,uztai daznai net viskuo apsirupine zmones,is paziuros laimingi,ima nejausti pilnatves,lyg kazko jiems truktu.Jis pasake 3 budus kaip maitinti dvasini kuna:
1.nesavanaudiska veikla.
2.buvimu su bendraminciais.
3.malda/meditacija/mantra
:angel2: :angel2: :angel2:
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė Vilūnė Ket 2006 10 12, 12:07

Reikia maitinti ir sielą ir kūną . Nepamaitinus kūno fiziškai silpstame , o nepamaitinus sielos ... Man be dvasinio turinio knygų skaitymo greitai pasijunta tas sielos alkis , todėl pasiėmusi į rankas rimtą knygą visda vidiniai pasistiprinu . :shock:
Vilūnė
 
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: Ant 2006 10 10, 10:59
Miestas: balto gandro lizdas

Standartinė Laimis Ket 2006 10 12, 13:03

Aš sielą maitinu:

1. Savais mąstymais
2. Būdamas gamtoje (siela tiesiog atsigauna)
3. Bendraudamas su žmonėmis
4. Skaitydamas knygas

Čia surūšiavau SAU pagal reikšmingumą, kitiems gal kitaip :)
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė Basta Pen 2006 10 13, 1:26

Aha, man irgi lygiai taip pat... :)

Bet dar mano siela nyksta, kai negaliu kuo nors rūpintis, kam nors padaryti ką nors gera, ko nors mylėti, padaryti siurprizą, papokštauti...

Taip pat, kai neturiu ko tikėtis, laukti, kurti planų, siekti tikslo...


Ir kai negaliu išlieti savo kūrybinių sumanymų...
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Neringa Tre 2006 10 18, 15:22

Prasmingas darbas, kuomet savo dvasinę ir fizinę energiją panaudoji neveltui, man taip pat yra penas sielai :)
Neringa
Taryba
 
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: Pir 2006 06 19, 13:52
Miestas: Vilnius

Standartinė Vilūnė Tre 2006 10 25, 12:28

Vieną lietingą dieną pasislėpusi po skėčiu ėjau iš pamokų namo ir pastebėjau praeinančia verkiančia senute, į kuria niekas nekreipė dėmesio, pradėjau ja kalbinti ir mes susidraugavome, o ji prasirgusi insultu sunkiai nešėsi iš parduotuvės maisto ir jautėsi nepaprastai vieniša. Kartais nušluostyti vienišam žmogui ašarą pats smagiausias dalykas, pats pasidarai laimingas, matydamas kito žmogaus sužibėjusias akis ir siela iš džiaugsmo katutes ploja. :wink:
labai daug besišypsančių saulučių
Vilūnė
 
Pranešimai: 19
Užsiregistravo: Ant 2006 10 10, 10:59
Miestas: balto gandro lizdas

Standartinė Vidmantas Pen 2008 03 07, 15:08

Muzika.... kai tau sunku paklausyk muzikos.Paklausyk .... kaip su meile zmones zodzius meilingus taria.
Vidmantas
Vidmantas
 
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: Šeš 2007 06 02, 17:18
Miestas: Netoli Kuršėnų

Standartinė aldute Ant 2008 03 18, 19:36

Muzika...taip, bet tik kartais. Nebent ne apie tą pačią muziką kalbame. Mane džiugina nesavanaudiški darbai, ,kuomet kam nors galiu padaryti gera, neprisirišta prie kito žmogaus padėkos. Mane džiugina gėriu perpinti nuoširdūs žodžiai. Šie dalykai maitina mano sielą. Pamąstymai gamtoje...jie irgi labai svarbūs.
aldute
 
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: Pen 2006 09 29, 18:16
Miestas: Vilkaviškis

Standartinė Basta Tre 2008 03 19, 22:34

Mane džiugina tiesiog būti gamtoje, jausti :D
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Re: Penas sielai

Standartinė SANDRA Pir 2008 12 01, 15:42

teko menesi lankyti AIKIDO bureli. mane suzavejo meditacija ,ziniu priemimo ritualas i minties svarbos vertinimas. ten buvo kulversciai ,laikysena ,kovu budai ir MASTYMAS. reikejo vienam pratyme draugui atgniauzt kumsti .jis galvojo kad pagavo boruze ir saugo. jo kunas (Medituoja) atsipalaidaves .taciau man nebuvo paprasta atgniauzt. matyt ,ir su MEILES jausmu pns -jei ji dvasine ,tai gyvuoja kol ja mename ,bet jeigu matiariali- tai su kuno irimu negristamai iseina.
man pastaroji pamoka labiausiai nustebino ir isimyne. :P
manau sielos maistas -malda ,meitacija ,tikejimas ,lankstumas.
o jei darbas mus ramina ,domina ,tai taipogi malda. sako : DIRBO IS DUSIOS. ir senuju lietuviu droziniais puostos trobeles visada isliko siltos ir viduj ir isoreje. matyt tada dirbo ir kunas ir siela ,tai juos dziugino ,ir maitino. as piesiu ,ir tai vaizduote ,kuri jungia pasaulius .mes juk kaip tevas ,kurejai. ir tai musu seima jungia smarkei. bukim laimyngi -prisiminkime save. aciu .sudiev.
taiva.
SANDRA
Pažįstamas
 
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: Pen 2008 01 18, 17:53


Grįžti į Žmogus

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių

cron