Lietuva po 20 - ties metų

renginiai, susitikimai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Lietuva po 20 - ties metų

Standartinė Vaiduze Pir 2006 10 02, 20:07

Aurimo paskatinti paruošėme projektėlį ir mes (aš ir Donatas) :)
Dalinuosi su visais.

Projektas
„Žydintis miestas“

Linkiu sveikatos Jums, gerieji Žmonės, kurie skaitysite šitas eiutes!

Tai, ką Jūs čia perskaitysite, tikiu laikysite savaime suprantamomis mintimis. Manau jos taps ir Jūsų, tikiu, kad kurie laikote šiuos lapus, ar išgirsite tai pasakojant, trokštate, kad Lietuva atgimtų, atgimtų ir taptų klestinčia šalimi. Tikiu, kad linkite visam Pasauliui gero, todėl noriu būtent su Jumis pasidalinti šia vizija. Vizija, kuri yra visiškai logiška ir paprasta, bet drauge ir stebuklingo kelio pradžia. Viziją, apie Lietuvą ir visą Pasaulį: gražų, švarų, linksmą, žaismingą, tvarkingą, laimingus ir sveikus Jame gyvenančius Žmones.
Sakėte „Lietuva po 20 metų“ ? Tačiau po 20 metų visa tai, ką išvardinau jau bus savaime suprantami dalykai, nes visa tai bus pasiekta jau seniai...

Dabar Pasaulyje daug negerybių- apie tai klykia radijas, televizorius ir visos kitos informavimo priemonės, nors seniai mokslininkų įrodyta, jog neteigiama informacija žmones veikia būtent taip pat– neteigiamai. Tai, pirmiausiai, siūlau visas laidas, filmus, žinias ir visą kitą informaciją, kuri nekelia noro gyventi, arba rodyti tokiu laiku, kai žmonės miega (ypač vaikai), arba pašalinti iš eterio. Mielieji žmonės, pasaugokime savo, ar bent vaikų sąmonę ir pasąmonę. Juk apie 18-19 val, kuomet jie grįžta išsilakstę kieme, galima rodyti, pavyzdžiui, „Gerąsias Pasaulio Žinias“! O gerų žinių Pasaulyje labai daug, tereikia jas pastebėti! Ir savaime padaugės laimingų žmonių!
O jei prakalbome apie vaikus, kuriuos vadiname „savo ateitimi“, tuomet pažiūrėkime kur ir kaip jie leidžia savo brangų laiką, gražiausius metus. Kokius įpročius formuoja, kokius jausmus sukelia jų aplinka.
Rytai – mokykloje. Negyvos sienos, kreidina lenta (kuri kartais sukelia net alergiją), stresas nuo įtempto sėdėjimo, vos vienas kitas augalas, kuris gaivintų akis ir sielą.
Dienos- ruošiant pamokas namie, kur labai panaši aplinka. Tik prie viso to dėmesį traukia šalimais cypiantis televizorius ar kompiuteris.
Popietės ir vakarai- kieme. Norėjau sakyti lauke. Tačiau, „lauko“ savoka man neasocijuojasi su asfaltu, nuplikusia žole ir betoninėm sienom... O Jums, brangieji žmonės, nuo kurių priklauso, va būtent šitų vaikų, o drauge ir Jūsų pačių ateitis? Ir nesvarbu, ar vaikai jau baigė mokyklas ir nebelaksto asfaltuotais keliais, kad eina i universitetą ar jį baigė. Svarbu kad bus anūkai, proanūkiai, kurie, galbūt, paklaus: „Ką Tu padarei, kad aš sveikas būčiau, kad mano draugai laimingi augtų?“.
Ką atsakytumėt?

Visa esmė yra tai, kaip auklėjami vaikai. Tokia ir bus šalis. Norėdami gerai išauklėti vaikus, turime patys tokiais tapti, kokiais norime Juos matyt... (1 – as priedas)

Galbūt Jūs pagalvosite: „O ką čia galima padaryti?..“
O gi viską!
Tuoj papasakosiu, kaip Lietuva ir visas Pasaulis taps „Rojaus Sodais“!

O dabar, jei galite, trumpam atsipalaiduokite. Ir įsivaizduokite, kaip akis pramerkiate savo namuose.
Jaukus kambarys. Vėjalis plevena lengvas užuolaidas, pro kurias į Jūsų kambarį vis šmurkšteli pirmieji saulės spinduliai. Vasara. Jūs energingai pasirąžote, ir išlipate „TA“ koja iš lovos. Visas Jūsų kambarys gaivus ne nuo oro gaiviklių, o nuo šviežio gaivaus, maloniai vėsaus oro. Prieinate prie lango. Ant peties Jums užtūpia laumžirgis, Jūs jam nusišypsote.. Juk tok puikus rytas! Atitraukiate užuolaidas... ! O ant Jūsų palangės žydi gėlės! Pilni vazonėliai įvairiausių gėlių! Kurios taip maloniai kvepia ir taip džiugina širdį! Tikite, Jūs pats jas sėjote, pats prižiūrėjote dar mažus jų daigelius, o dabar Jos žydi!
Ir...ar matote? ! Ir taip pasipuošę visi ligi vieno Jūsų kaimynų langai, ir Jų kaimynų ir t.t.... Ir visų namų langai ir balkonai žydi pačiais gražiausiais žiedais! Ir ne tik balkonai ir langai svaigiam gėlių kvape paskendę... Pamėginkite užuosti tūkstančius miesto gėlių žiedus...
Nusiskynęs čia pat ant palangės augančios mėtos lapelių, Jūs išsiverdate kvapnios, gaivinančios arbatos. Sukremtate savo balkone auginamų mažųjų balkoninių pomidoriukų... Ir traukiate pasivaikščioti.
Atidarote buto duris – ir akys nuo mirgėjimo apraibsta! Visa laiptinė pilna augalijos! Sienos žaliuoja, lubomis repečkojasi vijokliai, ant palangių žydi gėlės... Širdis šokinėja iš džiaugsmo, nes jaučiatės kaip natūralioje „Žmogaus napaliestoje gamtoje“. Gi Jūsų laiptinė laimejo „GRAŽIAUSIOS METŲ LAIPTINĖS“ vardą! Grožėdamasis ir didžiuodamasis nulipate laiptais. Kam tas liftas, kai taip alsuoja kiekvienas laiptelis, kurį paliečia Jūsų koja. Ir dar džiaugiatės, kad ir mankštą belipdamas padarėte! ! !
Gražios dabar laiptinės, gražūs namai... Visi kuo įmantriausiais gėlių raštais pasipuošę, dideliais vijokliais apaugę... Ir prie namų gražūs maži, o kitur ir didesni, sodeliai užveisti. Visokie krūmai auga, juose paukščiai laimingai čiulba, nes turi kur vaikučius perėti!
Atidarote gažias, augaliniais raštais, kaip senovėje, išmargintas duris ir išeinate į LAUKĄ! ! ! Būtent – į LAUKĄ! Nusiskinate vynuogę, kuri kabo Jums prieš nosį, kai žengiate pirmus žingsnius žemyn laiptukais ir laimingai kramsnodamas einate takeliu pažiūrėti, gal ta jauna obelaitė, kurią taip linksmai su visais kaimynais neperseniausiai sodinote, prisirpino obuoliukus pirmuosius... O ji čia pat. Darželio vidury, - kuris prie namo Jūsų, beveik po langu (ir tokie daržiukai juosia visą namą Jūsų). Ne, dar obuoliukų nėra. Ji dar jauna. Bet kokios skanios avietės!
Pakeliate galvą, nes dėmesį patraukia didėlio būrio paukščių sparnų mūša. Jie ir vėl svečiojasi ant Jūsų namo stogo! Linksmuoliai maži vaikai žaidžia su jais „gaudynių“ ! O ! Net iš apačios matosi, kad sužydo vijoklis, kuris apjuosęs Jūsų namo stogo pakraščiuose esančią apsauginę tvorelę! Balti geltoni, mėlyni, raudoni dideli žiedai svyra žemyn ir viršutinio aukšto gyventojų langus puošia savo marguma. Išsikerojo gražuoliai!
- Kažin,- pagalvojate. –Ar bus agurkų šiemet daug? Grįžus po pasivaikščiojimo reiks užlipt ant stogo pažiūrėt..
Jūs einate žvyruotu takeliu palei medžių „tvorą“, kuri juosia kažkada buvusią judrią didėlę gatvę... O šiomis gatvelėmis važinėjasi nemažai turistų elektriniais autobusais. Labai daug plūsta Jų pas mus. Visi nori pamatyti žydintį miestą, laimės paslapčių iš čia gyvenančių pasisemti.
- NORS, KOKIA ČIA PASLAPTIS? – pagalvojate Jūs. Tiesiog, valstybė susirūpino Žmonėmis savo, panorėjo, kad mes sveiki ir laimingi būtumėm. O ir patys žmonės panoro visi savimi rūpintis. Jug valstybė – tai tokie patys Žmonės, kaip Jūs, kaip Jūsų vaikai ir anūkai, kaip Jūsų Žmona ar Vyras Jūsų. Mūsų šalies Vyrai suprato galintys duoti savo vaikams ne tik pinigų, socialinių garantijų, o ir švarią vitaminingą morką iš savo daržo, ir garbų vardą savo anūkams. Va taip gali visi miestai atgimti! Ir atgimsta! Ir anokia čia paslaptis!- galvojate Jūs žiūrėdamas į tuos turistus, kuriems Jūsų pažystami dosniai dalina sodo dovanas. Visi atvykėliai švytėjo džiaugsmu nuo tokio svetingumo Žmonių ir namo vežėsi Jie svajonę, kuri Jūsų šalyje jau tapusi gražiausia realybe...
-Kaip gerai, kad mašinų dabar mažai, o tos, kuriomis dar važinėjasi – geros, ekologiškos ir net švarina orą! (Jų priekiuose įmontuoti paprasti filtrai, kurie surenka senas gatvės dulkes ( 2 – as priedas )) ir labai gera dabar vaikščioti prie gatvių... O gyventojų vis miestuose mažėja, žmonės su didėliu džiaugsmu kuriasi savose sodybose.
Gaila, kad dviratį namie palikau. Būtų šaunu nuvažiuoti aplankyti medelių, kuriuos šiemet, kaip ir kiekvienais metais, pasodinome su vaikais miesto centre.Džiugu, kad visi miestai medžiais, krūmais apsodinti, žole žaliuoja sodriai žalia. Va, prisėsiu po medžiu! - pagalvojate.
Ąžuolas gražuolis. Dar jaunas. Kaip gera bus, kai jis jau bus suaugęs, tada Ąžuolu senoliu vadinsime, kuriame gal dešimtys vaikų sulipę, ant storų šakų supasi, su voveraitėm žais. Kaip gera vaikams! Kokie laimingi Jūsų anūkai !
Pamenu prieš ketverius metus šią Ąžuolų giraitę viena mokykla pasodino. Ir tokių giraičių daug!
- Gera diena, Kaimynėli! – pasigirsta už nugaros.
Čia gretimo buto kaimynas iš sodo grįžta su pintine vaisių ir daržovių. Jau derliaus daug. Ir Jūs rytoj važiuojate į sodą savo, vasariniai obuoliai byrėt pradėjo. Laikas rinkti. Taip gera savą maistą, užaugintą savomis rankomis, valgyti. Žinau, kad jis ekologiškas, žinau, ką paduodu vaikams savo. Taip gera matyti sveikus žmones!
Grįžtate po kasrytinio pasivaikščiojimo prie savo namo. Jau greit pietų metas. Na, kažin, kaip tie agurkai?
Laipteliais ant stogo užlipate. O ten! Žalia žolė stogo visą plotą paklojusi, žydi gėlės, maži krūmeliai auga, daržovės ir... agurkai! ( 3 – čias priedas)
Žydi gražuoliai, mezga. Su kaimynais daug prisodinome, visiems pavalgyti užteks, gal dar vieną kitą stiklainėlį tie, kurie neturi sodo, susiruoš žiemai...
- Kaip būtų gerai, kad visi savos Žemės tūrėtų!...- pagalvojate. Juk žinote, kaip Žemė gerai veikia žmogų, kaip gaivina, gydo. Kaip Jūs pats Joje po darbo saveitės pailsite savais augalais besirūpindamas, bebendraudamas su jais. Koks grynas oras savam miškelyje!
Gerai, kad bent prie namų žmonėms yra kuo rūpintis, gali su gamta bendrauti jie.
Kaip gera gerti tyrą Vndenį iš greta miesto tekančios upės, sveikatinantis Jis! Gera mieste kvėpuoti švariu oru, girdėti gamtiškus garsus... ! Ir kaip laimės, kiekvieną rytą, prisipildo Jūsų širdis girdint bitučių dūzgimą ant Jūsų gėlių žiedų prie lango, kai matote vaikus po medžius besikarstančius, jaunas būsimas mamas laimingas ir energingus tėčius miesto centre renkančius vaistažuoles gyvybingas!
Ar pajutote tai? Ar tikite, kad tai artima REALYBĖ?
Jei tikite tuom, tada aš Jums papasakosiu, kaip tai įgyvendinti!

Kaip šiai vizijai tapti realybe.

1. (Konkursais, paskatinimais, švietimu) sudominti gyventojus savo balkonuose ir palangėse auginti gėles gražiausias.
2. Skatinama kuo daugiau augalų auginti laiptinėse.
3. Gyventojai skatinami apsodinti namų aplinką (žolė, gėlės, medžiai, krūmai).
4. Visi laisvi ir neišnaudoti (gamtos atžvilgiu) plotai apsodinami žole ( stogai...).
5. Šaligatviai keičiami „jaukesniom“ medžiagom, negu plytelėm (žvyras).
6. Mažinama neekologiškų transporto priemonių miestuose ir už jų ribų. Skatinamas važinėjimas dviračiais, ekologiškais automobiliais, viešasis transportas tik ekologiškas. Ir jo turi pakakti žmonėms, kad kuo mažiau būtų nuosavų automobilių.
7. Mažėjan automobilių – mažėja kelių. Daugiau erdvės gamtai, aktyviam poilsiui ir sveikam gyvenimui.
8. Mašinose privalomai montuojami dulkes nuo kelių surenkantys filtrai, kurie valo kelius, ir filtrai, kurie surenka išmetamas negeras daleles iš mašinų (surenkančių daleles filtrų įdėją igyvendinti paprasta. Reikia filtravimo medziagos nebijančios vandens ir gaudančią 0,1-1 mikrono dydžio daleles. Medžiagą patalpinti i dėžutę ir pritvirtinti prie mašinos. Visos panaudotos medžiagos turi būtį ekologiškos ir greitai suįrančios).
9. Skatinamas ekologinių sodybų ir gyvenviečių kūrimas. Nemokamai dalinama žemė ūkiams klestinčiams kurti ir pariamemi ir skatinami būsimieji ir esantieji ekologinių ūkių ( sodybų) kūrėjai, kurie gyvens savoj sodyboj ir viską darys savomis rankomis.
9a. Visa produkcija gauta iš eko ūkio yra visiškai neapmokestinta ir laisva.
9b. Tokie ūkiai yra laisvi nuo mokesčių.
10. Mažinamas automatizmas, skatinamas rankų darbas.

NAUDA.

Sveikata.
• Žmonės, gyvenantys tankiai apgyvendintose pastatuose yra mažiau linkę nesveikuoti, jeigu jie turi galimybę kuo daugiau bendrauti su gyvąja gamta (mažėja stresų, depresijų). Taip yra dėl papildomo deguonies kiekio, oro filtracijos ir drėgnumo reguliavimo, kurį suteikia augalai. Taip pat dėl raminančio poveikio, kuris pasireiškia rūpinantis augalais. Garsų, kvapų, spalvų įvairovė ir judėjimas, kurį suteikia augalai, gali ženkliai prisidėti prie žmogaus sveikatos ir geros savijautos.
• 1,5 kvadratinio metro nepjautos žolės per metus išvalo tiek deguonies, kiek reikia 1 žmogui suvartoti per metus.
• Per žolės stogą persisunkęs vanduo nurūkštinamas, surenkamos kietosios dalelės (200g kietųjų dalelių 1 kvadratinis metras / per metus).
• Žmonės turi kuom rūpintis ir yra reikalingi ( įrodyta, kad kai Žmogus jaučiasi nereikalingas – viena dažniausių depresijos priežasčių) – mažėja depresijų. Gera psichologinė būklė – geresnė sveikata.
• Žalia spalva veikia raminančiai.
• Moksliniai tyrimai parodė, kad užsiėmimai laisvalaikiu natūralioje aplinkoje yra svarbūs žmonėms, nes padeda susidoroti su stresu ir padeda užsiimti įvairia veikla, kuri taip pat mažina nervinę įtampą.
• Natūraliai atsinaujinantys ir kintantys vaizdai (gamtoje nuolatinė dinamika) patraukia dėmesį, ir jį nutolina nuo minčių apie problemas – taip gerėja savijauta visose srityse.
• Ligoninėje atlikti tyrimai su vienodas operacijas patyrusiais pacientais, parodė, kad pacientai, kurie turėjo galimybė pro langą žiūrėti į ligoninės kiemo vaizdą, priešingai negu tie pacientai, pro kurių langą buvo matyti mūrinė siena, po operacijos atsigavo greičiau, jiems reikėjo mažiau nuskausminamųjų preparatų,jie elgėsi ramiau.
• Švarus, ekologiškas maistas, švarus oras ir vanduo gerina sveikatą ir ją nuolat palaiko!
• Kaip matote – žmonės tampa ramesni, sveikesni ir laimingesni!

ESTETINĖ VERTĖ.
• Miestai tampa gražūs ir gyvi. Kiekvieną langą puošia gėlių vazonai.
• Kiekvienoje laiptinėje auga augalai, kurie daro namą jaukų ne tik iš įšorės, bet ir iš vidaus, tai daro visą erdvę aplink Žmogų jaukią.
• Kadangi laiptinėje augs pačių gyventojų prižiūrimi augalai, jie bus suinteresuoti laiptinės švara ir jaukumu. Įprotis rūpintis augalais laiptinėje suformuoja įprotį rūpintis pačios laiptinės būkle.
• Estetinė miesto vertė turi tiesioginį ryšį su patrauklumu turistams.

EKONOMINĖ VERTĖ.
• Kangi Lietuva pirma, kurios visi miestai žydi ( prie namų auga skoningai susodinti augalai, balkonuose ir languose žydi gėlės, sienomis lipa vijokliai, ant stogo auga žolė) į juos plūsta turistai , kurie nori pamatyti šį nuostabų vaizdą. Klesti turizmas.
• Kadangi darbuotojų savijauta geresnė, gerėja, kokybiškėja darbo jėga.
• Padidės augalų, sodo prekių paklausa.
• Pagerės maisto produktų kokybė, padidės ekoproduktų pasiūla.
• Žmonės, kurie, galbūt, iki savo „darželio“ balkonuose, neturėjo galimybės pajusti augalų auginimo džiaugsmo – susidomės sodininkavimu o gal net ūkininkavimu. Tai prisidės prie žemės ūkio klestėjimo. Suklestės žemės ūkis, sodybos.

APŽELDINIMAS.
• Įšspręsta apželdinimo problema, nes kiekvienas gyventojas rūpinasi žeme, esančia prie namo, kuriame gyvena. Ir yra suinteresuotas, kad miestas, kuriame jis gyvena būtų gražus, skoningas, tvarkingas, švarus.


Taigi, kaip matote – viskas labai paprasta! Sugalvota – dabar liko tik įgyvendinti.



PAPILDOMA MEDŽIAGA.

1 – as priedas.
(Dar ruošiama medžiaga apie vaikų auklėjimą- jei yra norinčių pasisakyti - būtų labai gerai).

2 – as priedas.
Oro filtrai.
Filtravimo medžiaga nebijanti vandens ir gaudanti 0,1-1 mikrono dydžio daleles patalpinama i dežutę su skilutėmis ir pritvirtinama prie mašinos. Toks filtras rinks kelio dulkes, kurios jau bus čia iš seniau, tai reiškia – tarša mažės. Taip pat reikalingi filtrai, kurie surinktų pačių mašinų išmetamąsias daleles.

3 – ias priedas.
Kuo ypatingas žolės stogas?
(Medžiaga iš ekostogas.projektai.lt )
Vaiduze
 
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: Ket 2006 07 13, 14:55
Miestas: Klaipeda

Grįžti į Susieikime!

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių

cron