Puslapis 11

Pieno produktai

StandartinėParašytas: Pen 2009 10 09, 18:56
Basta
Siaip ar taip, pieno produktu vartoti patariama kuo maziau. Stai cia straipsnis, kas skaito angliskai, kodel kalcis, gaunamas is pieno (ir is papildu), gali buti neefektyvus: http://www.care2.com/greenliving/the-calcium-myth.html
(Trumpai - per daug proteinu (mesa, suris) skatina kraujo rugstinguma, todel nurugstinti naudojami kalcio junginiai is paties organizmo (kaulu, pvz., dantu). Tyrimai parode, jog kaulu retejimas susijes su baltymine dieta. Kuo daugiau darzoviu - tuo geriau kaulams ir dantims.)

Atprasti nuo surio galima vartojant riesutus ir pan. Yra ivairiu uztepeliu ant duonos is seklu, riesutu ir t.t. Tofu - sojos suris.
--
Sėkmės!:)

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Tre 2009 10 14, 13:22
gitanuke
As is vis netoleruoju pieno gaminiu,bet kiek zinau tikrai organizmui ju reikia, tai kartais pageriu probiotiku Erceflora, tai organizmas gauna geruju bakteriju ir neissenka,ir siaip sis probiotikas labai gerai virskinimo sistemai, bei zarnyno veiklai.

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Šeš 2009 10 17, 7:25
Basta
Kodėl manote, kad žmogui reikia pieno? Kodėl tuomet visi kiti žinduoliai, nustoję žindyti motinos pieną, jo daugiau nebevartoja?
Kodėl tuomet pienas daugelio žmonių sunkiai toleruojamas ir sukelia įvairias pasekmes, jei "pieno gaminių žmogui reikia"? Kokios nepakeičiamos medžiagos randamos piene?
Gerųjų bakterijų organizme nepakanka, jei vartojami antibiotikai ir jei gyvenama itin steriliai, pvz., dirvoje yra gerųjų žarnyno bakterijų, kurios gamina vitaminą B12. Jų gaunama valgant neplautas daržoves iš daržo.
Be abejo, daugelis jau prisitaikė vartoti pieną, bet žmogui be jo daug lengviau. Jei kokių medžiagų nepakanka, gali norėtis pieno, tada nereikėtų ignoruoti šio poreikio.

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Sek 2009 11 15, 19:04
Equanimity
Taip, pritariu. Ir dar vienas klausimas. Ar dėl to, kad man skanu ar patogu gerti pieną (įrodyta, kad jis nebūtinas) aš galiu kankinti kitą gyvūną?
Karvės pienas skirtas gerti veršeliui, o žmogaus - kūdikiui.

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Sek 2009 11 15, 23:24
Basta
Šis klausimas filosofinis. Nors aš pritariu, man irgi nemalonu kažkam kelti nepatogumą ar daryti kito gyvenimą prastą. Kita vertus, esu girdėjus, kad būna ožkyčių, kurioms natūraliai atsiranda pienas, bet retai, ir jas reikia numilžti. Tatai gal kokiu ekstra atveju. http://www.ve.lt/?rub=1065924821&data=2 ... 1049126140 Tai vat.

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Pir 2009 11 16, 19:58
Equanimity
Kur čia filosofija? Veršelis geria karvės pieną, mažas ožkius ožkos, o žmogus visų? Žmogus yra vienintelis gyvūnas, kuris medžioja ir kitaip išnaudoja kitus gyvūnus, nebūdamas alkanas! (Nebent žmogus tai daryt išdresuoja šunį).

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Ant 2009 11 17, 0:01
Basta
Nenoriu šiame forume ginčytis, bet esmė tame, jog jei svetimas pienas būtų toks žalingas, jo organizmas nepriimtų. Tačiau jį suskaido ir pasisavina, net ir daugelis kačių adaptavosi prie karvės/ožkos pieno. Daugelis gyvūnų sėkmingai išmaitina kitos rūšies gyvūnus.
Klausimas, kiek tikslinga jį vartoti.
Taip, žmogus turi daugiau proto už kitus gyvius, būtent protas jam padeda išlikti, o ne kokie kiti "skill'ai" :). Sutinku, kad protą jis geriau naudotų taip, kad visiems būtų gerai, ne tik žmonių rūšiai, plius, visuomet atsiranda empatiškų žmonių, kurie jaučiasi laimingi, kai aplink nėra išnaudojimo.
Taigi, manau diskusija baigta, nes tokios jau forumo taisyklės. Čia geriau tiktų straipsnelis, kodėl pienas negerai/gerai. :inyan:

P.S. Žmogus ne vienintelis gyvūnas, kuris medžioja nebūdamas alkanas. Naminiai plėšrūnai nuolat tai daro. Toks jų instinktas. Gal ir kai kurie žmonės dar nešioja genuose sunkmečio instinktus?
Tuomet nebūtų tokio supriešinimo ir neapykantos tarp pačių žmonių, jei atsižvelgtume į priežastis, kodėl taip yra, ir pabandytume racionaliai spręsti šias problemas. Jas sprendžia daugelis kompiuterinių žaidimų, beje, daugelis vyrų įnikę į tokius "medžioklės" žaidimus.
Nesijaudink, tyrimai sako, jog vyriškumo genai nyksta ;). Matyt, išlikimui nebereikalinga agresyvioji lytis.

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Tre 2009 11 18, 14:17
Equanimity
Pienas nėra kenksmingiausia, ką žmogus vartoja. sakyt, kad organizmas nepriimtų nesveikų produktų yra klaida. mažai to, ką žmogus vartoja, yra sveika. Sumaišius kolą su mentos ir suplakus, mišinys sprogsta, bet mes juos valgom ir niekas nedraudžia? Organizmas pasisavina?
O naminiai gyvūnai medžioja nealkani, nes su žmonėmis gyvena ir neturi kaip realizuot savo instinkto medžiojant iš alkio. Gi jie nebūna alkani?

Reikia faktus pateikt teisingai ir nedaryt argumentinių klaidų :!:

keletas faktų:

Kai kuriems žmonėms, nevalgantiems pieno ilgą laiką, dingsta fermentas virškinantis pieną. Ar dingsta kokie fermentai nevalgant bulių, morkų, pupų, kitokio augalinio maisto?


Kas pripratino kates gert ne savo pieną? Žmonės, manau.


Šitiek tyrimų atlikta ir straipsnių parašyta, o iš gerosios pusės apie pieną vis tas pats, kad jis turi kalcio, baltymų, bet viso, ko reikia, turi ir kiti produktai, kurie nekenkia sveikatai.

http://veganizmas.jurgita.lt/naujienos/165

http://www.sveikata.info/pienas_kelias_ ... ir_diabeta

http://www.animalrights.lt/pieno-problemos


ir t.t.


Mano nuomone, priežastis yra ta, kad žmonėms vienodai, nes ne kiekvienas geriantis pieną sveikai gyvena, bet valgo nesveiką maistą, o prakalbus apie pieną prisimena sveikatą. Tiesiog daugumai žmonių yra tas pats, kai gyvūnas kenčia. Daugumai yra tas pats ir kai žmonės kenčia, bet žmones gina įstatymai. Nors požiūrių gali būti ir daug, bet faktas, kad pienas nėra sveika ir faktas, kad tai yra gyvūnų išnaudojimas.

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Tre 2009 11 18, 16:19
Basta
Fermentai, virškinantys mėsą ir pieną yra unikalūs.
Plius, vaisiai patys turi savyje fermentus, skirtus juos virškinti.
Kitas faktas: kai organizmui ko nebereikia, jis to niekad ir negamins "atsargai". Pvz., indėnai nebuvo pratę valgyti pieną, todėl ispanai tokiu būdu daug jų su savo sūreliais išžudė:))).
Jei atprasi iš viso valgyti, vėliau bus labai sunku įtikinti organizmą tai daryti, tai irgi Faktas.
Jeigu kai kurie žmonės turi ką valgyti, bet medžioja kaip naminiai gyvūnai, tai gal pas juos irgi nerealizuojamas medžioklės instinktas? Iš kur jis tada atsiranda, kodėl aš neinu medžioti, o koks pagyvenęs ponulis eina? Ar tai reiškia, jog jie ir turėtų gyventi laisvėje gamtoje, kad galėtų realizuoti savo troškimą?:)))
Jeigu jie nesupranta, ką daro kitam, ko nedarytų sau, tai ar tai jų kaltė? Gyvūnus turėtų ginti įstatymai, aš manau, kol yra žmonių, apie tai nemąstančių. Moralizavimas - priemonė šiam laikotarpiui, kol nėra protingų įstatymų, kaip kad bažnyčia viduramžiais, kol nebuvo mokslo.
Vaisių rūgštys dideliais kiekiais irgi gali būti negerai dantims, kaip ir kola.
Viskas negerai, kai vartojama be saiko.

Pati esu veganė, bet agresyvi ir vienpusiška "žalioji agitacija" žmones atstumia, todėl geriau rinkime faktus.
Pataisykite, jei mano info bus nepilna ar klaidinga. Svarbiausia - ramiai:)))
Faktas - su pieno vartojimu susijusi rizika sveikatai (ypač pramoninio pieno).
Kita vertus, pasidomėk, kad nesveika yra ir tos pačios virtos bulvės, duona ir bla bla.
Taigi, jei mūsų šūkis šiandieną
Reikia faktus pateikt teisingai ir nedaryt argumentinių klaidų :!:
, tai dar pridurčiau: pateikime nevienpusiškus faktus. :!:
C:

P.S. Turbūt vėliau ištrinsiu visas šitas mūsų blevyzgas, o paliksiu tik straipsnelius. C:

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Ket 2009 11 19, 14:20
Equanimity
man tiesiog pradėjo patikt dėliot visur šauktukus :!: kažkodėl :?: :!: bet aš rami :!:

Gerai, nebedėliosiu. :cry:


Kalbant apie sveikatą, o ne apie etiką, žaliųjų žinios būna argumentuotos.
Turiu pasiūlymą, neskaityt tų straipsnių, kuriuos bet kas gali parašyt. Reikėtų atkreipti dėmesį į argumentaciją. Geriausia yra skaityti straipsnius, kur aprašytas tyrimas, viskas išdėstyta argumentuotai, o ne tokia argumentacija "pieną gėrė mūsų protėviai, jame yra daug kalcio ir kitų labai gerų medžiagų, todėl galime sakyti, kad jis yra sveika ir mes turėtume jo gerti daug, nes kalcis yra labai svarbus kaulams". Vienas straipsnis, kur aš įdėjau, nors ir prieš pieną, irgi toks pats. :D
Delfiui net pasakymas prilipo delfiški straipsniai. :D
Geriausia yra išsakyti faktus, jei nesileidžiam į filosofiją. O jei kas ras paneigimą, tada padiskutuosim. 8)


Dėl to, kad žmogaus organizmas neprisitaikytų, tai netiesa. Žmonės daug kenksmingesnius produktus vartoja.Žmogaus organizmas gali daug iškęsti, pienas nėra sveika, bet nėra kenksmingiausia. Jei tai, kad žmogaus organizmas priima pieną įrodytų, kad pienas nekenkia, tada tai, kad žmogus vartoja daug konservantų ir žmogaus organizmas priima juos įrodytų, kad jie irgi nekenkia? Bet ar įrodo? Todėl šitaip negalima nieko įrodyti. Taip "įrodyti" viską bando tie, kas prekiauja visoms kenksmingom sveikatai medžiagom. Taigi, jeigu manot, kad bet kas, kas parduodama parduotuvėj, vartojant mažais kiekiais nekenkia, tada ir pienas nekenkia, bet aš taip nemanau. Juk tiek Mentos, tiek kolą parduoda (pardavė, gal pakeitė sudėtį) parduotuvėse, o jie tikrai sumaišius sprogsta. Vienas berniukas Brazilijoj nuo to mirė.

Būkim kritiški :!:

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Ket 2009 11 19, 18:31
**
Labai gera diskusija, argumentai gerai dėstomi, prašom netrint :)

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Sek 2009 11 22, 22:36
Basta
OK :)

Ne ne, be abejo, gali dėliot šauktukus, nieks nedraudžia:):):)
Ta prasme, jo, kad vartojo protėviai, tai dar nereiškia, jog tai yra vartotina (t.y. įrodymai neveikia principu "kitas darė, todėl ir aš darysiu").
Kita vertus, čia paminėjai konservantus. O žinia, šiam puslapy, kur aprašyti daugelis konservantų, pasirodo, yra nekenksmingi, nes sutinkami daugelyje augalų natūraliai. Jei jie nesveika, vadinasi, yra tikimybė, jog tos uogos, kuriose yra tos rūgštys, gali būti nesveika, tačiau gamtai neuždrausi jų nebegamint :). O jei sveika, vadinasi, gal ir apie kitus tariamai nesveikus dalykus mes taip manome.
Ta prasme, mes išties daug jau aptarėme, dabar reikėtų būtent tokių straipsnių, kur būtų tyrimai ir jų rezultatai. Pvz., dėl kolos, taip, šios rūgštys daug vartojant, sukelia pasekmes, tačiau štai straipsnis, kad ir vaisiai, gausiai vartojami, sukelia pasekmes. O juk negalima jų uždrausti, ir neįsakysi jam, kiek žmogui valgyti obuolių, ir kiek kokakolos gerti:).
Tame straipsnyje apie pieną irgi parašyta, kad, atseit, jis ten kalcio duoda, aš manau, jei organizmas sveikas, tai jis tą kalcį ir pasisavins, jei jo dieta subalansuota. T.y. jei jo kraujas ir taip per daug rūgštinis, t.y. jei jis ten per daug mėsos vartoja ir t.t., tuomet ir su pienu bus prob., bet jei vartoja lb daug šarmų, tai, gali būti, kalcis bus sėkmingai pasisavintas.

Re: Pieno produktai

StandartinėParašytas: Ket 2009 12 17, 19:55
Equanimity
Nusibodo. Tai aišku, kad ne viskas, kas gamtos gaminama, yra sveika.
:grybas: