Puslapis 11

Eteriniai aliejai arba vietoj kvepalų

StandartinėParašytas: Ant 2007 09 11, 0:01
Basta
http://www.pirtyje.lt/pirtis/20/30/320

Eterinių aliejų poveikis

Pagrindinis aromaterapijos bruožas - terapinis eterinių aliejų poveikis pro odą ir kvėpavimo takus. Įvairių tyrimų duomenys rodo, kad žmonės, kurie sirgdami gripu ir kitomis peršalimo ligomis vartoja eterinius aliejus, pasveiksta maždaug 3 kartus greičiau.

Viena iš žmogaus sirgimo priežasčių yra ta, kad mitybos produktai negali tinkamai įsiskverbti į ląsteles ir dėl to plinta bakterijos, kurios sukelia toksikozes, mutacijas, o eteriniai aliejai dėl savo ypatingos cheminės struktūros turi unikalią savybę prasiskverbti į ląsteles, jas pamaitinti ir duoti deguonies, suaktyvina ląstelėse deguonies cirkuliaciją ir taip stiprina imuninę sistemą. Taigi svarbiausia eterinių aliejų savybė, duodanti didžiulį teigiamą poveikį žmogaus sveikatai - organizmo ląstelių aprūpinimas deguonimi.

Mokslininkai įrodė, kad nei vienas ligą sukeliantis virusas ar bakterija negali egzistuoti esant deguoniui. Vadinasi, visi šie virusai, bakterijos, grybeliai atsiranda tose organizmo vietose, kurios blogai aprūpinamos deguonimi.

Eteriniai aliejai, veikdami kaip natūralūs filtrai, trukdo organizmo audinių toksikacijai, todėl, jeigu vartojant eterinius aliejus, jaučiamas koks nors diskomfortas, nereikia išsigąsti - tai toksinų, sunkiųjų metalų ir nuodingųjų medžiagų pasišalinimo iš organizmo procesas. Aromatizuojant patalpas, iš eterinių aliejų į orą išsiskiria deguonies molekulės ir neigiami jonai, kurie pasodrina ozoną, užkerta kelią bakterijų dauginimuisi, todėl išnyksta kenksmingi ir nemalonūs kvapai. Eteriniai aliejai dėka savo elektromagnetinių savybių suskaldo kenksmingų cheminių medžiagų molekules, pašalina jas iš oro ir suteikia mūsų organizmui neįkainojamą paslaugą - detoksikaciją.

Beje, puikaus eterinių aliejų aromato įtaka mūsų organizmui nepranyksta ir tiesiog juos uostant ar aromatizuojant patalpas. Žmogaus uoslė - tai sugebėjimas žaibiškai pranešti organizmui apie pavojų, naudą atsipalaidavimą ir kt. Taigi, jeigu jūs nenorite naudotis voniomis ar masažu, jūs galite tiesiog pauostyti eterinius aliejus ar jais aromatizuoti gyvenamąsias ar darbo patalpas.

Visi eteriniai aliejai turi daugiafunkcinį poveikį organizmui, todėl juos vartodami pasistenkite suderinti jums malonų kvapą ir gydomąsias savybes ir taip sumažinti diskomforto jausmą, jeigu jums nemalonus eterinio aliejaus kvapas.

Re: Eteriniai aliejai arba vietoj kvepalų

StandartinėParašytas: Tre 2008 12 31, 23:14
Equanimity
Nepastebėjau ant eterinių aliejų ženklo, kad jie netestuoti su gyvūnais. Išeina, kad jie bandomi su gyvūnais, ar jūs randate netestuotų? Ant "Naujosios Barmunės" ir "Ekologiški produktai" ženklo, kad netestuoti nesu mačius, ar ant EA jo nereikia?

Re: Eteriniai aliejai arba vietoj kvepalų

StandartinėParašytas: Pir 2009 01 05, 0:45
Basta
kad nėra ženklo, gali reikšti ir tą, ir tą.
o pats ženklas irgi nežinia, kokią garantiją duoda.
reik prisiminti, kad daugelis smulkių firmų neužsiima tokiais dalykais, o ir pinigų tam neturi.
o stambiosios dar ne tokių dalykų padaro, nors ir netestuoja.
taip kad į ženklus žiūrėkim su nedideliu atlaidumu.