Žalia mityba

tai, kas palaiko sveiką kūną ir sielą ir pagydo

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Žalia mityba

Standartinė Basta Pen 2007 06 15, 21:23

Laimis rašė:Sveiki,

dabar madinga jau darosi valgyti vien tik zalia maista. Ir tarp anastasijieciu sitas dalykas pradejo plisti.

Va, pora tinklapiuku:

http://www.syroedenie.narod.ru

http://www.syroedenie.com/

Kol kas as skaiciau tik viena knyga. Ji praktine - kaip per 12 zingsneliu mesti valgyt virta maista. Cia nukopijuota is alkoholiku gydymo tie 12 zingseliu ir pritaikyta zaliaedystei. Prie virto maisto priprantama kaip prie narkotiku ir sunku jo atsikratyti. Todel sugalvoti tie 12 zingsneliu. Mineta knyga cia:
http://www.syroedenie.narod.ru/biblioteka/syr_but.zip

Taip pat uzsukit i tu saitu bibliotekas ir ten rasit daug literaturos:
http://www.syroedenie.narod.ru/biblioteka.html

http://www.syroedenie.com/articles.html


O vienam saite veikia ir forumas:
http://www.syroedenie.com/forum/

Ten syroedai dalinasi savo patirtimi, kas ju kune pasikeite nustojus vartoti virta maista. Primastoma iki to, kad zaliaedziu nekanda uodai, dantys uzgyja (pasitaiso), moterims nebuna menstruaciju, nebijoma karscio...

Kai kurie anastasijieciai jau praktikuoja. Lauksim atsiliepimu. :)


Šis laiškas paimtas iš meileserdve@yahoogroups.com konferencijos.
Perskaityti visus laiškus arba prisijungti prie konferencijos galite čia:
http://groups.yahoo.com/group/Meileserdve
Paskutinį kartą redagavo Basta Pen 2007 10 12, 0:05. Iš viso redaguota 1 kartą.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė ** Ket 2007 10 04, 18:50

Basta rašė:Kadangi Toltik jau pažengęs šioj srity ;) prašysiu pasidalinti jo patirtimi ir tuo, ką valgo :lol: :P
Be abejo, kviečiu ir kitus prisijungti .. pokalbiams :P


Toltik rašė:Na jo, kad jau 'išaiškinot' ;) tai teks paplepėti :).
Taip šiuo metu jau koks penktas mėnesiukas kogero eina kaip valgau tik termiškai neapdorotą maistą. Na ir dar prie viso to nevalgau mėsos, kiaušinių ir pieno produktų. O dabar apie tai ką valgau :).
Ogi valgau štai ką. Visus visus vaisius kiek papuola po ranka :) (atsikandau katik sultigo obuoliuko :) ). Mmmm.... Nuostabus, tiesiog dieviškas maistas. Mėgaujuosiu visomis daržovėmis (atiduodu pirmenybę augintoms bent jau Lietuvoj). Mirkau visas grūdines kultūras, netgi ir kruopas, kad ir poliruotas pvz. 'perlines' (poliruotos miežių kruopos). Bet skaniausia tai daiginti kviečiai ir rugiai. Dar ir ankštinius visus valgau - juos taip pat mirkau ir daiginu. Galima valgyti tiek mirkytus tiek daigintus (pupelės irgi įsiskaičiuoja). Uogos uogytės :) - jami :) :) :)... Bet jom savas metas, dabar per daug nebesinori, nors galima susidžiovint ir žiemai. Valgau labai grybus :) - šampinjonus (pievagrybius) tiesiog žalius. Iš žalių asortimento - žvynabudės, ūmedės, pumpotaukšliai (neprinokę), kiti pievagrybiai, tikrasis baravykas, kiškiabaravykis. Turiu prisipažint, kad raudonviršis, kazlėkas, lepšė, kelmutis - visiškai netinkami valgyti tiesiog nuo kelmo - - juos reik džiovinti, tada irgi pirštukus apsilaižai :). Dar valgau riešutus. Na čia tai jau visokius kokių parduotuvėj yra, bet su jais reik atsargiai, nes jų labai nedaug reik, o parduotuvėj kai gliaudyti tai laba lengva padaugint :). Riešutų asortimentas: bertoletijos, anakardžių, graikiniai, lazdyno, kedro, migdolai na ir žemės riešutai (nors jie iš tiesų yra pupos ;) ). Dar galima valgyti kaštainius ir giles. Visai nieko, po pusę gilės per dieną visai pakanka :) kaip coliukei. O jei norima malonesnio skonio, tai labai skanu daigintos gilės. Beje visi riešutai taip pat daug skanesni mirkyti, o žemės riešutai - daiginti :). Dar valgau saulėgrąžas ir kartais sezamo sėklų. Na apskritai visas sėklas galima valgyti (na išskyrus ricinmedžio ;) ir panašių gražuolių). Na ką argi ne pasakiškas racionas :). Jūs irgi viską tą patį valgote jeigu esate veganai žinoma. Tik prieš tai padeginat (grubiai sakant...). Na kas tik vegetaras tai dar į racioną įtraukia pieno produktus. Bet visa tai ką valgote tai tie patys produktai kuriuos valgau ir aš, tik jūsų yra pakaitinti ir palaistyti visokiais priedais, o mano tokie kokius juos gamta pateikia ant mūsų stalo :). Oj tiesa dar valgau visą lapiją :): salotas, ridikėlių lapus, ropių ir kitų daržovių lapus (morkų, burokėlių ir t.t.), na ir žolių lapus: gyslotį, balandą, kietį, pienę, pelyną :? , rabarbarą, rūgštynę, kiškio kopūstą ir t.t. Taip pat augalų žiedus - delikatesas tiesiog :).

http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Basta Ket 2007 10 04, 20:59

Pasidalinsiu šiek tiek. Ką išvardino Toltik, valgau ir aš. Tik neperku atvežtinių vaisių, riešutų, todėl mano racionas, matyt, žymiai susiaurėja. Ką gi, sodyboj jų nebus.
Neseniai pradėjau žalią valgyti, todėl dar tenka pamąstyti, ką... Tarkim, pupų taip ir negaliu nei daigintų, nei mirkytų. Beje, riešutai ir apskritai mirkymas labai daug medžiagų ir vitaminų išplauna (palyginkit, kad ir arbatą darom šaltą - užtenka per naktį pamirkyt).
Mirkytus ryžius (įskaitant laukinius), rugius, avižas (ne dribsnius) ekologiškas mirkytas valgau.
Grybai beveik visi puikiai žali sueina, tik ne piengrybiai (karčios sultys). Tik grybų vienų nevalgau, į mišrainę (na pievagrybiai tai žinoma, kad žali daug kur ir ne syroedų vartojami). Į mišrainę, nes pastebėjau, kad lengviau suvirškina :roll: Vienų tiek nesuvalgyčiau. Dar prisidžiovinau. Tarkim, voveraitės, mėšlagrybiai (vertingi kaip ir baravykai ir voveraitės), kurie auga kieme.
Vietoj duonos - duoniukai. Jie nekepti juk. Klaipėdoj yra sveriamų prie Eglės turgaus kioske.

Vat.. ką dar?
Na ten žolės įvairios. Ai, vat, soja tai primirkyta (su prieskoniais) tai daug skaniau net nei virta ar kepta.

Šiaip rezultatas labai jaučiasi, reikia žymiai mažiau maisto ir virškinama beveik be jokių energijos nuostolių.


...o kaip atskirti, ko nori organizmas, o ko įprotis ar skonis?
Kai pradėjau valgyt žalią, supratau, kad išties "ko norėjo mano organizmas" buvo tik skonio receptorių stimuliavimas.
Organizmas tikrai nenori apdoroto maisto.

Štai kaip, manau, yra:

penkios stichijos (pagal feng šui)
medis ugnis žemė metalas vanduo

kūnui, kad augtų ( ir ląstelės augtų) reikia medžio - augimo energijos.
medžiui degant (einant per ugnį), susidaro žemė. tai jau produktas, tinkamas tik augalams.
į kūną įeina maistas (medis) ir patenka į ugnį (virškinimas), išeina atliekos - žemė.

loginė išvada - kai valgome kaitintą maistą, valgome atliekas. energija jau išskirta į aplinką, jos likę vos vos. koks bergždžias ir žalingas darbas.
tarsi valgytume pelenus

būtent tokį skonį ir pajutau paskui paragavus duonos.. ir degėsių kvapas nebevilioja :roll:
grūdai kepami kvepia, žadina apetitą... bet tai jau ženklas, kad savo eterį jie skirsto į aplinką...
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Toltik Ket 2008 02 28, 17:11

http://www.syroedenie.com/articles/menstruation.html

apie moteriškų problemų problematiškumą ir nusistovėjusio požiūrio į menstruacijas neatitikimą realybei... Žemiau ištrauka iš ese:

Глава из эссе Уэнди Харрис и Надин Форрест Мак Дональд "А нужна ли менструация?"
"Болезнь существует только там, где необходимо и длится так долго, сколько необходимо".
Герберт Шелтон

Выделения и "женская болезнь"


Удивительно, что выделения через слизистые оболочки рассматриваются как нормальное явление! Мы являемся свидетелями того, что миллионы людей постоянно отхаркивают и высмаркивают огромные количества слизи. Кашель и отхаркивание это процесс очищения оболочек горла от нечистот, которые срочно должны быть выведены из организма. Катар, астма, простуда просто усиливают этот процесс.

Слизистые выделения могут происходить в любой части внутренних тканей. Наиболее распространённая форма выделения это освобождение от слизи через нос и рот в форме насморка и отхаркивания. Все эти проявления свидетельствуют о засорённой системе внутренних органов. Чтобы устранить эти недуги, которые по сути являются симптомами болезни, нужно просто устранить их причины! Никакие лекарства и доктора не помогут вам при этом. Целебного средства просто не существует! Лекарствами можно просто подавить жизненную функцию организма, которая заставляет эти патологические выделения выходить наружу, и симптомы пропадут. Но так как причины, которые вызывали выделения, остались, то не выпущенные наружу яды и шлаки будут складироваться в организме и позже выльются в более серьёзную форму заболевания.

Это подводит нас к другой форме выделений - выделения через органы, которые не предназначены для срочного выведения шлаков. У женщин есть ещё один дополнительный способ их выведения - через матку. Это происходит каждый месяц и называется менструацией.
Toltik
 
Pranešimai: 41
Užsiregistravo: Ant 2006 10 31, 15:39
Miestas: Ridvoniškis

Re: Žalia mityba

Standartinė Basta Ket 2008 11 06, 21:21

Toltik rašė:mano patirtis su zaliu maistu siam momentui yra tokia... kai perejau nuo vegetarines dietos (su pieno produktais ir saldumynais) prie zaliavalgiskos tai svoris nukrito apie 5-6 kg ir stabilizavosi.. metus laiko gyvenau alkanas... taip. paprasciausiai alkanas, bet nieko tokio, pries tai irgi gyvenau alkanas, tiesiog apsunkdavo virskinimo sistema nuo bulviniu blynu, varsketuku, varskes, riesutu ir t.t. tie produktai neatnesdavo sotumo. T.y. nepamaitindavo kuno, bet apkraudavo virskinimo sistema.. tai daugumos iprastai vaidinamas sotumas, po cepelinu ar kotletu su gausiu garnyru zmogus jauciasi "sotus" nors realiai jis jauciasi pavarges, o virskinimo sistema visa krauja supumpuoja link skrandzio ir gesina katastrofa.. tai zodziu metus pusbadziu buvau, nes po tik nuo riesutu apsunkdavau ir daugiau aliejaus i salotas pripylus.. kol karta nepasidarem su drauge sriubos is darzoviu su daug visokiu darzoviu (pomidoru, kopustu, brokoliu, burokeliu, avokado, cesnaku, svogunu, petrazoliu, salotu + truputi aliejaus, prieskoniu; ir viskas suplakta misalkej), paragavom ir apsalom :D... suvalgem tik koki tredzdali ir pasijutome sotus 0_o o_0 negalejom niekaip pagauti kampo kodel. Nei tai reisutai, nei aliejaus daug, tos pacios darzoves, o sotumas yra nors tu ka... po kurio laiko gavau II butenko knyga apie zalius kokteilius, kur ji remiasi gamtos (bezdzioniu) stebejimu ir is ju nusibezdzioniauja dieta. Kur 50 procentu zaluma (salotos, laukiniai augalu lapai ir stiebai), 40 procentu vaisiai ir ten mazdaug 5 procentai seklos, riesutai, 5 procentai sakniavaisiai (cia biski pakoregavau, bezdziones dar vartoja apie 1-2 procento mesos). Tai va tada prasidejo pasakiskos dienos.. pradejom skabyti visa laukine zaluma uz duru ir smulkinti ja su bananais ir apelsinais.. mazdaug 30 procentu lapu ir 70 procentu vaisiu.. tik tu kokteiliu ir tepavalgydavome ir dabar tik ju ir tepavalgau.. esme tame, kad tik laukiniai augalai dar sukaupia reikiamas zmogui maistines medziagas (nors mano patirtis rodo, kad ir darzoviu primaisius daug i viena kruva tu medziagu uztenka).. zmogus valgai vaisius kilogramais ir sotumo nera, ypac jei vaisiai is egipto, ispanijos ir kitu galu... jie visi kulturiniai, uzauginti lysvese, redais ir po plevelem ir jau seniai neturi viso reikalingo medziagu komplekso (ka jau kalbeti apie energijas....).. visa vasara tik kokteilius ir slamsciau.. po truputi perejau prie obuoliu + zoliu ir lapu (nuo visu lietuvisku medziu ir ne tik lietuvisku ;) )... jei noredavau saldziau tai dedavau saldesnius obuolius arba datules, arba medaus.. po truputi pasiekiau santyki 50:50 (zaluma:vaisiai), bet kiti tokio kokteilio kai paragauja tai jiems akys ant kaktos lipa, nors kunas dazniausiai prie jo verziasi (tai pats turbiausias maistinis papildas), bet skonio receptoriai bando priesintis.. zodziu kai organizmas gauna reikiamu medziagu jis nebadauja, alkio jausmo nelieka, nors metus laiko jis pastoviai buvo... zinoma tai nereiskia, kad sie kokteiliai issprendzia visas psichologines problemas, jos lieka, bet kartu zmogus turi ir efektyvia priemone maitinti kuna... viena is problemu dar lieka tai kad kokteilius visi daro blenderiais ir gauna tyrele, tada nedirba dantys ir silpsta ju aprupinimas krauju, nes raumenys nemasazuoja kraujagysliu ir dantys gali pradeti gesti, tiesa galima daryti stambiai pjaustytas laukiniu augalu ir vaisiu salotas, tada problema issisprendzia, arba karts nuo kato pagrauzti sakniavaisiu ir t.t. jeigu augalai nesusmulkinami burnoje arba blenderiu tai is ju maza naudos, nes skrandis nekramto ;( ir tada pasisavinama tik patys lapelio pakrasciai, kur sutraiskytos lasteles.. laukiniu augalu audiniai stiprus ir nesukramcius ju jie nesuvirskinami.. bet vistiek pasitarnauja kaip sluota..

sultys duoda visas reikalingas maisto medziagas ir sotumas buna, bet problema, kad sultys neduoda celiuliozes kuri absorbuoja toksinus ir juos pasalina su ismatom.. celiulioze butina ir jos reik daug 50 procentu mazdaug, kad normaliai butu pasalinti toksinai is mirusiu lasteliu, toki kieki galima tauti tik su laukiniais augalais. Visos darzoves buvo isvedinejamos kad taptu minkstos, sultingos ir saldesnes... o organizmui reik ko kito :( na ir to reik bet ne vien.. zodziu tiek ziniu

daug mano pazystamu itrauke i savo raciona laukiniu augalu ir vaisiu kokteilius kuriuos vieni vartoja kas dien kiti karta per savaite, valgo visa ta pati maista kaip ir valge (virta ta prasme) ir dziaugiasi sveikatos, savijautos ir nuotaikos pagerejimu.. ir pasakoja, kad kuo toliau tuo labiau jaucia, kad pavalgo tik zaliu kokteiliu, nors organizmas ar psichika reikalauja ir blynu, kosiu ir t.t.

nugvelbta iš http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... 2&start=40
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Re: Žalia mityba

Standartinė Equanimity Ket 2008 11 13, 19:25

Girdėjau, uodai nekanda, kai yra daug b vitamino organizme. Užtikrint negaliu, nes manęs nekanda ir taip. Įdomu, menstruacijos dingsta ne nuo geležies trūkumo?
Equanimity
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: Ket 2008 11 13, 19:13

Re: Žalia mityba

Standartinė Basta Ket 2008 11 13, 22:11

Žaliose daržovėse yra daug geležies. Menstruacijos gali dingti dėl labai įvairių priežasčių, viena iš jų gali būti laikinas organizmo persitvarkymas, hormoniniai pokyčiai. Gaila, kad tokių dalykų nieks netiria, mūsų medicina labai pasenus visom prasmėm.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Re: Žalia mityba

Standartinė Equanimity Pen 2008 11 14, 20:28

Paklausiau, nes viršuj lyg kaip pliusas buvo paminėta, kad dingsta menstruacijos.
Man pats svarbiausias klausimas yra kaip žiema galima gauti geležies, jei aš gyvenu mieste. Žaliose daržovėse yra daug geležies, tiesa, bet jų žiema ypač mažai. Sojoj yra, bet kad diena valgyt sunkoka, burokėliai marinuoti įtartini dėl natūralumo, žalia matė turi geležies, bet tikriausiai per mažai dienos normai. Ką dar galima valgyti?
Equanimity
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: Ket 2008 11 13, 19:13

Re: Žalia mityba

Standartinė Basta Šeš 2008 11 15, 2:01

Petražoles!:) Ir kitas tamsiai žalias žoles, daržoves. Valgyt geriausia tai, ko norisi.
Ir dar sakoma, visos ligos nuo nervų (tik viena iš malonumo);))
Taigi jeigu organizmui pradeda kažkas darytis, reikia sumažinti įtampą kurioj nors gyvenimo sritį.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Re: Žalia mityba

Standartinė Toltik Sek 2008 11 16, 13:10

jūsų vietoj rūpinčiaus ne geležies ar kokio kito makro ar mikro elemento trūkumu ar perteklium, o lastelienos :). Pagal teoriją menstruacijos yra patologija kylanti dėl organizmo užterštumo ir moteriškos sandaros specifikos. Na ten daug kas surašyta, jei domina skaitykit. :inyan:
Toltik
 
Pranešimai: 41
Užsiregistravo: Ant 2006 10 31, 15:39
Miestas: Ridvoniškis

Re: Žalia mityba

Standartinė Coach andy Tre 2009 02 25, 0:17

Sveiki

Jau daugiau nei metai seku low fat raw vegan diet(su mazom isimtim , kartais suvalgydavau kokia virta darzove, bet dabar nusprendziau ir ju atsisakyti). Tai galima sakyti 80/10/10 diet, kuria sukure Dr. Graham
Valgau daug vaisiu, pagrinede bananai, obuoliai, plius daug zalios spalvos darzoviu, kaip salotos , salierai, truptutis reisutu sekklu, taip pat daigintos seklos.

Jauciuosi puikiai ir visada pilnas energijos. Beje pastebejau, kad enrgija sumazeja jei pavartoju daugiau riebalu ir yapc riesutu(nes tai sunkiai virskinamas maistas.
Coach andy
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Tre 2009 02 25, 0:08

Re: Žalia mityba

Standartinė Basta Pir 2009 11 16, 6:21

Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Re: Žalia mityba

Standartinė Basta Sek 2010 01 31, 19:28

Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda


Grįžti į Sveikata

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron