Sodybos planavimas

apie žmogaus namus

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Sodybos planavimas

Standartinė Basta Ket 2007 04 19, 23:08

http://www.asa.lt/cgi-bin/str1.cgi?grp=80

Pagrindiniai principai statinių sklypams nustatyti
Ruoštis statyboms pradedama nuo vietos rinkimosi

Senovės radiostezininkui, parenkančiam statybų sklypą, tereikėjo įvertinti natūralų vietovės reljefą, antžeminių bei požeminių vandens telkinių poveikį ir tų telkinių tarpusavio sąveikas bei geologinių lūžių vietas. Na, o dabar sudėtingiau - žmogaus rankomis ir protu sukurti keliai, daugiaaukščiai, požeminiai pastatai (sandėliai, garažai, parduotuvės, slėptuvės). Naujos komunikacijos (metro), palydovinės bei antžeminės radijo ir televizijos, interneto ir telefonų sistemos pakeitė senąsias sklypų parinkimo taisykles. Būtina detaliai išanalizuoti dirbtinių konstrukcijų poveikį natūraliai aplinkai ir kraštovaizdžiui. žmogaus rankomis sukurtos formos jį nustelbia.

Pagrindinės taisyklės, kaip rinktis sklypą

1. Sklypą rinkitės pagal pasaulio šalis.
Naudokitės kompasu. Geometrinė sklypo ašis turi būti nustatyta meridiano atžvilgiu. Dvi sklypo ribos turi būti lygiagrečios šiaurės-pietų ašiai ir dvi - rytų-vakarų.

šiaurės vakarų sektorius
šiaurės rytų sektorius
Centras
Pietvakarių sektorius
Pietryčių sektorius

2. Venkite netaisyklingos formos žemės sklypų.
Geriausia forma yra stačiakampis ar kvadratas. Patartina net atsisakyti arba įsigyti papildomų žemės plotų, siekiant, kad jūsų sklypas būtų taisyklingos formos.

3. Venkite judrių, neramių vietų.

4. Patikrinkite grunto tinkamumą fiziškai ir bioenergetiškai (taikykite radiosteziją).

Kaimo vietovėse rasti geriausią vietą nesunku. Tereikia atsižvelgti į augmeniją.

Įdėmiai apžiūrėję mažus augalus, medžius, tikriausiai pastebėsite, kad vieni medžiai su blyškiais lapais, ligoti, žolė blyški ir reta. Tuo tarpu kitose vietose žolė veši, medžių lapija tamsiai žalia. Linija sujungę vietas, kuriose graži augmenija, gausime savotiškas žemės paviršiaus juostas, kuriose puikiai veši augalai. Senovės Kinijoje jos buvo vadinamos "drakono venomis" ir buvo laikomos idealiausios namams ir kitiems pastatams statyti, žemės ūkio veiklai, gyvulių ganykloms.

Dar vienas svarbus aspektas - tinkamas sklypo gruntas. Pagal senovės Indijos vastu mokslą (panašų į kinų feng šui) rekomenduojamas paprastas metodas nustatyti, ar gruntas tinka statyboms. Tekant saulei savo sklype iškaskite duobę, o po dienos tuo pačiu laiku iškasta žeme užkaskite duobę.

Jei duobė bus užpildyta su kaupu, vadinasi, sklypas tinka statybai. Jei bus tik užpildyta - sklypas vidutinio gerumo, na, o jei žemės gerokai trūks, atsisakykite minties ten statyti.

Senovės radiosteziologai pataria atkreipti dėmesį į aplinką.

Rekomenduojama nesirinkti vietos netoli bažnyčios, kapinių, ganyklų. Nepirkite žemės sklypo, kuris yra tarp dviejų už jį didesnių sklypų.

Kelias į jūsų sklypą ir namą

Pagal feng šui ir vastu principus, kelias negali eiti per sklypo vidurį. Pagal senovės geostezininkų nurodymus atkreipkite dėmesį, iš kurios pusės į jūsų sklypą ateina kelias. Geriausiai, jei į vieną iš sklypo kampų. Visų geriausia, jei į šiaurės rytų kampą iš šiaurės arba rytų. Piešinukuose geri įvažiavimai pažymėti pliusu, o blogi - minusu. Neapželdinta vietovė - pati blogiausia. Anot senovės išminčių, idealiausia namus statyti sklypuose su nuolydžiu į rytų pusę.

Tinkami kelių į sklypą variantai:

Tvora aplink sklypą

Pagal feng šui patarimus, reikia stengtis, kad jūsų sklypo pietinė ir vakarinė tvora būtų aukštesnė ir storesnė nei šiaurinė ir rytinė. Tų tvorų nepatartina daryti masyvių ir aklinų. Verčiau - retesnės tvoros.

Taip saulės energija lengviau pasieks jūsų sklypą.

Laisva erdvė tarp tvoros ir pastato sienų turi būti 1/9 sklypo ilgio ir pločio.

Prieš vartus negali būti elektros stulpų, medžių, priešais stovinčio namo kampo, kolonų ar atramų, kanalizacijos šulinio, šventyklų, lifto šachtų, kopėčių su turėklais.

Tačiau jeigu atstumas tarp vartų ir šių objektų gana didelis, jei juos skiria kelias, kliūčių poveikis neutralizuojamas ir neturi įtakos.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Ket 2007 04 19, 23:16

http://www.kopos.lt/radiostezija/str_sklypas.php

Pasirinkto sklypo reikšmė statiniams.

Pagal feng-šui teoriją nepakanka parinkti energetiniu požiūriu gerą vietą statiniui. Jūsų savijautai, dalykinei ar komercinei veiklai didelę įtaką turi ir sklypo forma. Pagal fengšui taisykles geriausios sklypų formos - stačiakampės, kvadratinės ar net apskritos. Rytų šalyse dauguma statybų sklypų - stačiakampiai.

Geriausia forma - kvadratinė

Geriausia sklypo forma - kvadratinė. Beveik visos kinų šventyklos pastatytos kvadratiniuose žemės sklypuose. Kvadratas fengšui teorijoje - dvasingumo simbolis, todėl tokios formos sklypas visais požiūriais tinkamiausias statiniams. Stačiakampyje sklypo forma taip pat gera, jei sklypas orientuotas šiaurės pietų kryptimi. Geras, tačiau praktikoje vargiai įmanomas apskritas sklypas. Trapecinis sklypas, kurio trumpesnis pagrindas bus prieš statinį, o ilgesnis - už jo, taip pat neblogas. Netaisyklingos formos sklypai pasižymi blogu fengšui. Juose formuojasi negatyvių energijų srautai. Ypač tai pasireiškia trikampiuose sklypuose. Trikampio formos sklypai nėra geri ir praktiniais sumetimais. Jų naudingas plotas yra nedidelis, priklauso nuo sklypo viršūnių padėties. Labai blogai, kai tokiame sklype statinio fasadas orientuotas į trikampio sklypo viršūnę. Pagal senovės fengšui teoriją dirbantys ar gyvenantys tokiame statinyje žmonės dažnai sirgs. Tiems, kurie nežinodami yra įsigiję tokį sklypą ir pastatę jame statinį, fengšui pataria įsigyti žemės iš kaimynų arba parduoti dalį savo žemės tam, kad galėtų pakeisti blogą sklypo formą į geresnę. Labai blogos L, T, sudėtingų formų su daugybe išsikišimų bei kampų sklypų konfigūracijos. Tokiuose sklypuose - neharmoningi energetiniai srautai, kurie sukelia dezorientaciją bei išsiblaškymą. Trikampės sklypų formos generuoja pyktį ir nerimą. Šiuo metu beveik visi sklypai mieste yra netaisyklingų formų ir juos būtina koreguoti. Analizuojant nestandartinių formų sklypą būtina fengšui žinovų konsultacija. Žinios apie sklypų parinkimą buvo vienos svarbiausių fengšui teorijoje. Labai vertingos žinios senovės Kinijoje buvo perduodamos iš kartos į kartą. Noriu pateikti senovės Kinijos žinias vertinant ir klasifikuojant žemės sklypus.

Sklypai, kurių reikia vengti

Vargšų sklypai. Namai ir kapavietės tokiuose sklypuose atneša vargą ir nusivylimą ne tik šiuo metu juose gyvenantiems, bet ir jų palikuonims. Tokių sklypų požymiai:

1. Jie yra izoliuoti.
2. Iš visų sklypo pusių nėra energetinės apsaugos (aukštumų, statinių, medžių).
3. Sklype ar jo apylinkėje nėra vandens telkinių.
4. Sklype yra nešvaraus vandens telkinys.
5. Yra vandens telkinys, ištekantis iš žemės sklypo (šaltinis).
6. Siaura ir labai maža šviesioji zona.

Šviesiąja zona fengšui vadinama erdvė priešais statinį ar kapą. Šviesios zonos nuo senų laikų pasitaiko erdvėse prie rūmų, kuriuose susirinkdavo šimtai žmonių.

Ilgo gyvenimo sklypai

Visi norime mėgautis ilgu ir sveiku gyvenimu, tačiau tai ne visiems lemta. Pagal fengšui teoriją tam didžiulę įtaką turi sklypų, kuriuose gyvena arba dirba žmonės, charakteristikos. Štai faktoriai, kurie gali paveikti gyvenimo trukmę:

1. Sklypas yra žemoje izoliuotoje vietovėje (pvz., slėnyje).
2. Sklypas iš visų pusių atviras ir veikiamas vėjų.
3. Sklypo užnugaryje yra siaura, neaukšta ir neapžėlusi aukštuma.
4. Sklypas yra "besitraukiančio drakono" (aukštumos su nuolydžiu į statinį ar kapavietę) zonoje.
5. Yra vandens srautas (upė), nukreiptas tiesiai į sklypą.

Sklypai pagal profesiją

Feng-šui senoviniuose žinynuose yra detalios nuorodos, kurie sklypai rekomenduojami turtingiesiems, valdininkams, valstybių vadovams, ministrams, parlamentų nariams, gynybos struktūrų darbuotojams, transporto darbuotojams, diplomatams, ekonomistams ir finansininkams, teisėjams.

Pagal fengšui teoriją, jei pasirinktas sklypas patenkina tam tikrai profesijai keliamus reikalavimus, jis atneš sėkmę. Fengšui požiūriu bet koks sklypas, kaip ir žmogus, turi ribotą gyvybinės energijos potencialą. Žmogus, norėdamas papildyti savo energetiką, ilsisi ir maitinasi. Tai tinka ir žemės sklypų energijai.

Jei vienoje vietoje metų metus gimsta ir gyvena valdininkai, valstybiniai veikėjai, tai tų vietovių energetika išsenka! Kuo daugiau valdininkų gyvena ir gimsta toje vietoje, tuo daugiau jie išeikvoja žemės energijos. Energijai atsikurti reikia laiko, todėl senovės Kinijoje buvo reguliuojamas valdininkų skaičius, įvertinant jų pareigybes, vietoves, kurioje jie gyvena, energetines charakteristikas. Prie valdininkų gyvenviečių esantys gyventojai dažniausiai lieka neturtingi.

Ekonomistams ir finansininkams patartina, kad pro jų sklypų ribas tekėtų upeliai (vanduo simbolizuoja turtą). Vingiuojantys ir lėtai tekantys upeliai pagal fengšui nusako turtų kaupimą. Teisininkų sklypai turi išsiskirti kitų sklypų fone (nes tai - autoritetinga profesija). Pageidautina, kad jie ant nedidelių nuolydžio šlaitų.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad didžiausi miestai dažniausiai yra įsikūrę prie upių ar prie didelių vandens telkinių. Todėl fengšui tvirtina, kad kuo daugiau apylinkėse vandens, tuo geresnis žemės sklypas.

Iš visų fengšui nurodomų gero žemės sklypų charakteristikų išskirčiau šias:

1. Sklypas turi būti platus ir erdvus su gera šviesiąja zona, į kurią reikia atkreipti ypatingą dėmesį. Ji neturi būti nei per didelė (joje neužsilaikys energija), nei per maža. Tinkama šviesioji zona priklauso nuo statinio matmenų.
2. Statinys pasirinktame sklype turi užimti nuo 1/2 iki 2/3 jo ploto. Jei statinys mažas, palyginti su sklypu, jame lengvai išsiblaškys energija. Jei namas per didelis - sklypui irgi blogai. Proporcijos tarp statinio ir sklypo pavaldžios harmonijos ir pusiausvyros principams.
3. Sklypas turi būti arba lygus, arba su nedideliu nuolydžiu į priekinę dalį.
4. Sklypo forma turi būti kvadratinė ar stačiakampė, nes tik tokios formos, fengšui požiūriu, harmoningos.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Ket 2007 04 19, 23:23

http://www.kopos.lt/radiostezija/str_statyba.php

Radiostezija - vienas seniausių iš mums žinomų mokslų. Jau prieš 6000 metu žmonės naudojosi žiniomis, perduodamomis iš kartos į kartą. Jau tada buvo gerai žinoma, kad žemė spinduliuoja energiją, kuri veikia visas organines gyvybės formas, kad tos energijos poveikis skirtingas. Todėl jau prieš tūkstančius metų žmonės kruopščiai rinko vietas namams, gamykloms ir ypač šventykloms bei tvirtovėms. Istorikai, išnagrinėję gausią faktinę medžiagą, nustatė, kad radiostezijos metodas buvo ne vienos kurios iš senųjų civilizacijų, bet nuo seniausių laikų priklausė visai žmonijai. Radiostezijos termino sandara kilusi iš dviejų žodžių: lotynų kalbos radiato (spinduliavimas) ir graikų kabos - aisthesis (jausmas, jutimas).

Radiostezistas - žmogus su bioenergetiniais duomenimis, sugebantis informuoti apie reiškinius ir procesus, kurių paprastas žmogus, naudodamasis įprastais penkiais jutimo organais, negali pateikti.

Mokslo apie radiosteziją pagrindai remiasi tuo, kad bet kokia materija, visi gyvi organizmai, visi reiškiniai ir procesai yra labai silpno, šiuolaikinio lygio technika nefiksuojamo, aukšto dažnumo spinduliavimo šaltiniai.

Šiuo metu niekas nepaneigs, kad visa, kas mus supa, ką mes matome ir ko nematome, turi savyje energijos. Energija amžinai gyvuojanti materijos forma. Ji negali dingti ar būti sunaikinta. Vaidinasi, upės, kalnai, ežerai, jūros ir vandenynai, miškai ir dykumos turi savo energiją, kuri veikia juos supančią aplinką. Visa tai budinga ir žmogaus rankų kūriniams. Nesvarbu, kas tai būtų: baldas, statinys, kelias, techninis įrenginys, paveikslas ar drabužis. Tikriausiai kiekvienas jaučia, kad judri autostrada spinduliuoja visiškai kitokią energiją nei ramus parkas ar prie namų įrengtas gėlynas. Viskas pasaulyje turi tarpusavio ryšį. Gyvenime tai vadiname intuicija (mūsų pasąmonės energetinė informacija). Manau, daugelis žino tą jausmą, kuomet dar prieš sužinant svarbią naujieną, jūs kažką nujaučiate.

Labai daug mokslininkų išreiškia savo hipotezes, kad dabartinis įtemptas politinis ir ekonominis gyvenimas turi ryšį su milžiniškais elektromagnetinių impulsų srautais, kurie beveik 200 mln. kartų viršija tuos, kurie veikė mūsų protėvius XX amžiaus pradžioje.

Yra dvi neigiamų elektromagnetinių spinduliavimų rūšys: natūralūs gamtiniai ir žmonių sukurti laukai. Rytų šalyse, o paskutiniais dešimtmečiais ir Vakarų pasaulyje pasirenkant pastatų vietas ir juos projektuojant skiriama daug dėmesio radiostezijai. Nustatyta, kad žemės geopatogeniniai spinduliavimai yra aukšto dažnio decimetrinių bangų diapazone. Šiuo metu atrasti tokie natūralūs geopatogeninių spinduliavimų šaltiniai (kenksmingumo mažėjimo tvarka):
# Bendri požeminio vandens srautai ir geologiniai žemės lūžiai, jų zonose susidarantys indukciniai kryžiai.
# Požeminiai vandens srautų ir srautų, esančių įvairiuose lygiuose, susikirtimo "mazgai".
# Dvigubo veikimo zonos.
# Tinkliniai-koordinatiniai žemės laukai.

Naujausiais tyrimais įrodyta, kad bet kurioje patalpoje praktiškai yra viena ar net dvi neigiamo spinduliavimo zonos, darančios neigiamą poveikį žmonėms. Susikertant eilei skirtingų rūšių patogeninių zonų, atsiranda ypač pavojingos gyviems organizmams sritys - energetiniai stulpai. Buvimas jų veikimo zonoje bet kokios organinės gyvybės formoms yra pražūtingas.

Žmogui jos sukelia funkcinius sutrikimus: suirzimą, prakaitavimą, nuovargį, vidinį nerimą, nemigą, raumenų traukulius, lytinių funkcijų sutrikimus, išsibalansuoja žmogaus rūgštinė-šarminė pusiausvyra, vyksta vegetatyvinės nervų sistemos funkciniai pokyčiai.

Žmogui pasitraukus iš neigiamo poveikio aplinkos, minėti padariniai po mėnesio visiškai dingsta. Šiuolaikinės vakarų medicinos tvirtinimu - pagrindinis faktorius susergant sunkiomis chroniškomis ligomis - žmonių ilgalaikis buvimas (virš metų) patogeninėse žemės vietose. Patogeninių zonų indukciniai "kryžiai" su kairine poliarizacija sukelia vėžinius susirgimus, o su dešinine - sklerozę ir limfagranulomatozę. Hartmano dvigubų patogeninių zonų juostos, einančios šiaurės-pietų kryptimi, sukelia širdies ir kraujagyslių ligas, o einančios iš rytų į vakarus, reumatizmą. Hartmano patogeninių tinklų juostų susikirtimų "mazguose" žmonės suserga širdies ir smegenų ligomis, astma, reumatu.

Šiuo metu geopatogenines zonas nustato radiostezija (biolokacija). Radiostezistas - žmogus, turintis įgimtų bioenergetinių duomenų ir gerai žinąs senosios Kinijos fengšui principus. Radiostezijos būdu nustatomos teigiamos ir neigiamos zonos statyboms skirtuose sklypuose ir jau statomuose pastatuose.

Gyvenamojo namo ar bet kurio kito statinio statyba - svarbus ir sudėtingas darbas. Rytuose manoma, kad išsirinkti sklypo ar būsto vietą yra ne mažiau svarbu nei vyrą ar žmoną. Yra tūkstančiai patikrintų principų, kurių turėtume laikytis rinkdamiesi sklypą, statydami pastatą, tverdami tvorą, kasdami šulinį, įrengdami kelius ir apželdinimą.

Pagrindinės sklypo pasirinkimo taisyklės:
# Pasirinkdami sklypą, statiniui, stenkitės, kad jis būtų orientuotas pagal kompasą. Dvi sklypo ribos turi būti lygiagrečios šiaurės-pietų ašiai, kitos dvi - rytų-vakarų.
# Venkite netaisyklingos formos žemės sklypų. Geriausia forma yra stačiakampis ar kvadratas. Patartina net atsisakyti, arba įsigyti žemės plotų, tam kad sklypas būtų taisyklingos formos.
# Įvertinkite šiuos aplinkos veiksnius: kalvos, keliai, vandens telkiniai, povandeniniai vandens šaltiniai, želdiniai.
# Elektros ir telekomunikacinių tinklų (įskaitant ir bevielius) padėtis.
# Kaimyniniai pastatai ir jų formos. Atkreipkite dėmesį į tai, ar nėra arti aukštuminių pastatų, bokštų, kaminų.
# Venkite judrių, neramių vietų.
# Patikrinkite grunto tinkamumą fiziškai ir bioenergetiškai.

Individualaus namo statybai retai kas daro grunto tyrimus. Todėl rekomenduočiau pasinaudoti senovės Indijos vastu mokslo (panašaus į kinų fengšui) patarimu, kuris gan efektingas ir mūsų šalyje. Tekant saulei savo sklype iškaskite duobę, o po paros, tuo pačiu laiku, iškasta žeme užkaskite ją. Jei duobė bus užpildyta su kaupu - sklypas tinkamas statybai, jei tik užpildyta, sklypas vidutinio gerumo, na, o jei žemės gerokai trūks, atsisakykite minties ten statyti.

Rekomenduojama nepirkti sklypo tarp dviejų už jį didesnių sklypų, sklypo, esančio netoli bažnyčios, kapinių.

Senovės radiosteziologai patardavo atkreipti dėmesį į sklypo aplinką: ar apylinkėse gerai auga gėlės ir čiulba paukščiai. Pirkdami drabužius, avalynę, mes matuojamės, taigi tikrinkime ir sklypo ar perkamo buto energetinį poveikį. Žmogaus intuicija dažnai patvirtina geriausių radiosteziologų nuorodas. Todėl patarčiau permiegoti norimame įsigyti bute ar sklype (pasistačius palapinę) ir, manau, po to jūsų apsisprendimas bus tinkamas. Šiuo metodu nuo seniausių laikų naudojamasi Rytų šalyse. Didelę įtaką sklypo pasirinkimui turi jo nuolydis. Senovės meistrų nuomone, sklypai, turintieji nuolydžius į šiaurę ir rytus, yra geriausi. Kitais žodžiais, sklypas turi būti aukštesnis pietuose ir vakaruose, o žemesnis šiaurėje ir rytuose. Reikia paminėti dar vieną atvejį - kraštinių, kampinių sklypų pasirinkimą gyvenvietėse. Tik šiaurės-rytų orientacijoje esantys kampiniai sklypai yra geri gyventi.

Yra daug tokių pastatų, kuriuose žmonės jaučiasi blogai. Po jais buvę kovų laukai, kartuvės, nelaimingų atsitikimų vietos. Kartais namai statomi net buvusių kapinių ar sąvartynų vietose, dėl to ištisos gyvenvietės gali tapti energetiniu požiūriu "pražūtingomis", pavojingomis žmonių sveikatai. JAV Pietų Kalifornijos valstijoje yra įstatymas, įpareigojantis informuoti kiekvieną pirkėją apie nepaprastus įvykius: smurtinė mirtis, savižudybė ar nepaaiškinamos ligos, susijusios su parduodamu turtu.

Senovės Kinijoje gyvavo įstatymas, pagal kurį naują namą gyvenvietėje galima buvo statyti tik gavus visų gyventojų sutikimą. Buvo būtina harmonizuoti aplinką fen-šui būdu.

Jeigu namai statomi labai arti vienas kito, atsiranda suvaržymo ir prislėgtumo jausmas. Tai panašu į mums žinomą jausmą, kada pašnekovas priartėja prie mūsų taip arti, kad norisi nuo jo pasitraukti atgal, nes jis įsiveržė į mūsų energetinį lauką. Tas pats efektas taikytinas ir namams. Todėl nuo seniausių laikų atsirado būtinybė aptverti savo sklypus tvoromis.

Svarbus elementas tvoroje - įvažiavimo vartai. Pagal radiostezijos principus, kelias negali būti sklypo aptvėrimo viduryje. Geriausias kelias į sklypą - viename iš jo kampų.

Tvoros yra energetinės sienos. Todėl gyvatvorės ar dirbtinių medžiagų sienos saugo mus. Bet čia yra ir kita medalio pusė. Didelė apsauga reiškia ir didelę izoliaciją.

Reikėtų vengti kliūčių, stovinčių prieš įvažiavimą į sklypą. Jei atstumas horizontalėje nuo vartų iki esamos kliūties yra pakankamai didelis, o tarp vartų ir kliūčių yra kelias, neigiamo kliūčių energetinio poveikio nebūna.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Ket 2007 04 19, 23:28

http://www.kopos.lt/radiostezija/str_kenksminga.php

Kenksmingos - geopatogeninės zonos būstuose

Patys galingiausi veiksniai, veikiantys mus, yra tai, ko negalime pajausti, išgirsti ar pamatyti", - rašė kinų filosofas Laozi. Vienas iš tokių faktorių - geopatogeninės zonos. Jos nematomos, neturi nei spalvos, nei kvapo, jų negalima nustatyti tradiciniais fizikos prietaisais. Tačiau jos pavojingos ir pasižymi neigiamu, ardomu poveikiu žmogui.

Žemės spinduliavimo poveikis

Geopatogeninės zonos - tai nepastovūs ir suskaidyti Žemės spinduliuojami elektromagnetiniai laukai. Žinios, kad Žemė gali būti kenksminga žmogui, gimė labai seniai. Aukščiausią lygį šios žinios pasiekė senovės Kinijoje, būdamos fengšui dalimi. Vakarų pasaulyje šio mokslo žinios vadinamos geomantija.

Paskutiniais metais pasaulyje skelbiama daugybė mokslinių darbų ir straipsnių apie biologinius Žemės spinduliavimo poveikio efektus. Tyrimais nustatyta, kad ilgalaikis buvimas atitinkamose žemės spinduliavimo zonose sukelia įvairių sveikatos sutrikimų - nuo funkcinių iki rimtų onkologinių. Gerai žinomos pražūtingų namų, pražūtingų stulpų, mirties zonų, o keliuose - mirties kilometrų zonos.

Geopatogeninės zonos būna lokalios - nedidelės keliolikos kvadratinių centimetrų dydžio - ir didelės - keliasdešimtas ar šimtų kvadratinių metrų.

Geopatogeninių zonų struktūra iki galo neišaiškinta, nes šiuo metu turimomis technikos priemonėmis jų negalima nustatyti. Tiesa, jau yra eksperimentinės aparatūros, kuri fiksuoja minėtų zonų matavimų daugelį duomenų. Tačiau tai - labai brangi, sunkiai transportuojama, netinkama praktiškiems tikslams aparatūra.

Geopatogeninio spinduliavimo šaltiniai šiuo metu nustatomi tik subjektyviais tyrimo metodais, pagal kuriuos matavimo sistemos dalis yra žmogus - radiostezininkas (biolokatorius). Radiostezija - tai fenomenalių reiškinių ir spinduliavimų sritis - tokių reiškinių, kurių negalima nustatyti žmonių turimais jutimo organais ir technikos priemonėmis. Radiostezijos praktinis pritaikymas neturi ribų - galima naudoti visose gyvenimo srityse.

Nors didžioji radiostezijos darbo dalis vyksta už mūsų jutimų ribų, būtina gaunamų rezultatų materinė išraiška. Tai įgyvendinama iš pirmo žvilgsnio labai paprastais prietaisais - virgulėmis, kurios dėl paprastumo tampa kliūtimi radiostezijai plisti Lietuvoje, nes racionaliam žmogui kelia nepasitikėjimą.

Pagrindiniai spinduliavimo šaltiniai

Mokslininkai nustatė, kad geopatogeniniai spinduliavimo laukai yra aukštų dažnių, decimetrinio diapazono, bangos, turinčios savitą struktūrą su žiedine poliarizacija ir tuo skiriasi nuo kitų žinomų spinduliuočių. Nustatyti šie pagrindiniai geopatogeninių spinduliuočių šaltiniai:

1. Požeminiai vandens srautai, vandens srautų, tekančių skirtinguose žemės lygiuose, susikirtimo zonos.
2. Geologiniai žemės lūžiai.
3. Požeminių vandens srautų ir geologinių žemės lūžių susikirtimo zonos, jose susidarantys vadinamieji indukciniai kryžiai.
4. Tinkliniai koordinaciniai tinklai.
5. Dvigubo veikimo zonos.

Panagrinėkime juos. Požeminių vandens srautų spinduliavimas plačiausiai žinomas ir sutinkamas dažniausiai (ieškomi vandens telkiniai šuliniams). Nustatyta, kad požeminių vandens srautų spinduliavimas žemės paviršiuje pasiskirsto netolygiai, jis susideda iš trijų struktūrinių elementų: pagrindinės, centrinės ir dviejų periferinių zonų. Neigiamą poveikį spinduliuoja tik centrinė zona, jos spinduliavimo plotis priklauso nuo požeminio vandens srauto gylio ir pločio. Kad atsirastų požeminių vandens srautų spinduliavimas, vandens srautas turi būti tekantis, o jo krantai - lygiagretūs.

Geologinių žemės lūžių spinduliavimas priklauso nuo jo pločio, t.y. horizontalaus atstumo tarp dviejų lūžio kraštų. Tai labai sudėtingos struktūros spinduliavimas, jis tuo galingesnis, kuo platesnis geologinis lūžis.

Ypač kenksmingi žmonėms "indukciniai kryžiai", susidarantys požeminių vandens srautų ir geologinių lūžių susikirtimo zonose. Biologiškai žmogui kenksminga tik zona, esanti virš minėto spinduliavimo srautų susikirtimo taško, tai - pats kenksmingiausias žmonėms, geopatogeninis, spinduliavimas. Jau beveik nustatyta, kad jis sukelia didžiąją dalį chroninių ir onkologinių ligų.

Tinkliniai koordinaciniai patogeniniai tinklai yra pasiskirstę visame žemės paviršiuje. Jie atsiradę dėl geofizinių ir kosminių procesų. Šiuo metu išaiškinti gausūs tinkliniai struktūriniai-geoenergetiniai tinklai, juosiantys visą žemę. Iš jų didžiausią įtaką žmonėms turi stačiakampiai Hartmano ir Vitmano bei rombiniai Kari ir Alberto tinklai. Jų geopatogeninis poveikis žmonėms - mokslo įrodytas faktas.

Dvigubo poveikio spinduliavimo zonos kitaip vadinamos dvigubo intensyvumo spinduliavimo juostomis. Jų plotis - 30-40 cm. Jos egzistuoja apytikriai 10 m atstumu viena nuo kitos. Tokių spinduliavimo juostų pavojingos tik kelių centimetrų centrinės zonos, turinčios intensyvią dažnių spinduliuotę.

Šumano bangos

Beje, patogeninis spinduliavimas nėra absoliučiai blogas - jis kenksmingas tik žmonėms, kitos gyvybės formos jo zonose tiesiog klesti. Be patogeninės spinduliuotės, mus veikia žemės spinduliavimas, kuris daro įtaką mūsų gerai savijautai, - Šumano bangos.

NASA (Šiaurės Amerikos kosminė agentūra) buvo priversta sukurti tokių bangų generatorius kosminėms kapsulėms (atsiskiriančioms nuo kosminio laivo kabinoms), nes žmonės be minėtų bangų negali gyventi. Kad ir kaip liūdna, Šumano bangas gerai sugeria šiuolaikinės statybinės medžiagos (ypač betonas) - tai didelė problema šiuolaikinių daugiaaukščių statinių rajonuose. Sveikiems žmonėms tai nesukelia rimtų problemų, tačiau sergantiems ir dirbantiems stresinėmis situacijomis rekomenduojama įsigyti Šumano bangų simuliatorių (jis gaminamas Vakarų šalyse).

Būstų radiostezijos praktikoje yra kitokių spinduliavimo formų (įvairių medžiagų, formų, techninio elektromagnetizmo, taškinio, atspindinio, joninių). Jie daro didelę įtaką statinių, patalpų energetinei būklei.

Kaip nustatyti, ar yra būste geopatogeninių zonų? Jei nors vienas iš šeimos narių serga chronine liga, tai - didelio geopatogeninio poveikio galimybė. Pats paprasčiausias metodas, kai tai patikrina profesionalus radiostezininkas.

Pasikliaukite intuicija

Galėčiau patarti žmonėms, neturintiems galimybės pasinaudoti radiostezininkų pagalba, pasikliauti savo intuicija nustatant patogenines būsto zonas. Visų pirma atkreipkite dėmesį į tai, kaip miegate jūs ar jūsų vaikai lovose. Jautrūs žmonės intuityviai vengia patogeninių zonų. Patogeninių zonų poveikiui yra jautrūs vaikai. Darbo praktikoje dažnai tenka susidurti, kai vaikai miega susirietę į kamuolėlį lovos krašte ar kampe. Taip jie stengiasi išvengti neigiamo spinduliavimo įtakos. Apie patogenines zonas reikia pagalvoti tuomet, kai vaikus kankina naktiniai košmarai ir jie atsibunda verkdami ar šlapinasi lovoje.

Patogenines zonas dažnai gali nustatyti jūsų katė ar šuo, kartais net geriau už nepatyrusį radiostezininką.

Katės mėgsta neigiamą žemės spinduliavimą ir jei būste katė turi nuolatinę miego vietą, jums ten geriau nebūti. Šuo niekada nebūna geopatogeninėse zonose. Skruzdės, bitės ir širšės visada stengiasi įrengti savo lizdą neigiamų žemės spinduliavimo zonų susikirtimuose. Vištos, antys ir kiti paukščiai nemėgsta neigiamo žemės spinduliavimo. Todėl neatsitiktinai lietuvių senovės išminčiai sakė, kad gandro lizdas ant namo stogo - laimės ženklas.

Renkantis žemės sklypą namo statybai rekomenduoju pasinaudoti senovės Bavarijoje išbandytu metodu: įrenkite jame skruzdėlyną: jei skruzdėlės neišsiskirstys, ieškokite kito sklypo.

Niekada nestatykite namo ten, kur buvo žaibo iškrova. Tai visada būna dviejų vandens srautų, esančių skirtinguose lygiuose po žeme, susikirtimo taškai. Seni ąžuolai - taip pat geopatogeninių zonų rodiklis: jie dažniausia auga povandeninių srautų susikirtimo zonose. Kai kurie medžiai, priešingai, neauga patogeninėse žemės spinduliavimo zonose: vaismedžiai tokiose vietose žydės, bet neduos derliaus. Patogeninėse zonose nuskintos gėlės išsilaikys tik pusę laiko.

Vakaruose paplitusi labai įdomi nuomonė - perkantiems būstą ar statinį žmonėms jame patariama praleisti keletą naktų ir intuityviai pajusti - ar ta vieta tinka. Jei jums brangi sveikata ir gerovė, jei galvojate gyventi numatytame statinyje ilgai, įsitikinkite, kad netapsite geopatogeninio spinduliavimo auka. Atkreipkite dėmesį į tas vietas, kur numatote statyti lovą, rašomąjį stalą, mėgstamą fotelį, ir kitas, kuriose praleisite daugiau nei 4 valandas per parą. Profesionali radiostezija ne tokia jau ir brangi, palyginti su kitomis išlaidomis perkant ar statant namą. Pagalvokite, kokia prasmė gyventi jūsų svajonių būste ar name, jei jis žudys jus fiziškai ar emociškai. Lietuvoje į tai nekreipiama dėmesio - daugybė statinių statomi arba jau stovi geopatogeninėse zonose. Labai norėčiau, kad mūsų šalyje ateitų tokie laikai, kai statybos reikalavimai bus kaip Vokietijoje, - ten į minėtas problemas žiūrima labai rimtai, statybininkams išduodami sertifikatai, garantuojantys, kad gyvybiškai svarbios gyvenamosios zonos naujuose namuose yra patikrintos.

Apsisaugoti arba koreguoti

Kaip galima apsisaugoti nuo geopatogeninių zonų būstuose? Atsakymas toks: jas nustačius radiostezija (biolokacija) paprasčiausia reikia pakeisti gyvenamas patalpas. Ar bent jas koreguoti.

Pasaulyje dabar yra daug techninių naujovių, įvairių prietaisų - generatorių, neutralizuojančių geopatogeninių zonų veikimą. Daugelis jų iš tiesų yra naudingi, tačiau kai kurie niekam tikę, veikia tik tam tikrą laiką ir nedideliu spinduliu. Geriausiu geopatogeninių zonų neutralizatoriumi laikomas "Radi tech", sukurtas "Dulwich health Sociaty" Anglijoje. Šis neutralizatorius, nors mažų matmenų, veikia visą gyvenamąjį namą - saugo jį nuo neigiamos spinduliuotės įtakos.

Dėl paprastesnių neutralizatorių panaudojimo buityje patarčiau kreiptis į profesionalų radiostezininką, jis, patikrinęs jūsų būstą biolokaciniais metodais, patars, kokie energetiniai neutralizatoriai būtų efektyviausi.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Ket 2007 04 19, 23:30

Šviesa patalpose

Jau prieš tūkstančius metų žmonėms buvo žinomas saulės šviesos poveikis. Senovės išminčiai žmones vadindavo "šviesa besimaitinančiomis" būtybėmis. Hipokratas rekomendavo statant namus kiek galima tiksliau juos orientuoti į saulę, kad juose gyvensiantys žmonės labiau išnaudotų saulės energiją.

Apšvietimo kokybė ne mažiau svarbi kaip oro ar vandens. Iš šviesos žmogus gauna būtiną organizmui energetiką, saulės šviesa yra vienintelis natūralus vitamino D šaltinis.

Dauguma žmonių intuityviai jaučia, kad "dienos" šviesos - liuminescencinės - lempos blogai juos veikia, tačiau nesupranta kodėl. Priežastis paprasta - jos spinduliuoja tą patį radiacijos tipą kaip ir katodiniai monitorių kineskopai. Juose aptikta kenksmingų žmogui toksinų: fosforo (naudojamo vamzdelio vidaus paviršiui dengti) ir gyvsidabrio garų. Galima paklausti, kodėl jos iki šiol neuždraustos naudoti. Atsakymas paprastas - jos daug pigesnės ir ekonomiškesnės. o daugelis nežino apie minėtus tyrimus, jų rezultatus ir įrengdami minėtą apšvietimą negalvoja apie padarinius.

Daugumai iš mūsų žinoma rudens depresija, kuri reguliariai pasireiškia lapkritį, drėgnu, be saulės, laikotarpiu. Tai vyksta todėl, kad mes gauname mažai šviesos, mūsų medžiagų apykaitai ir sveikatos sistemai trūksta energijos, todėl pradedame sirguliuoti, jausti apatiją.

Šviesa yra dviejų rūšių: natūrali ir dirbtinė.

Natūrali šviesa yra naudinga žmogui. Tačiau per daug saulės ir jos atspindžių žmogui taip pat žalingi, patalpose tai turi būti reguliuojama (žaliuzės arba užuolaidos). Svarbiausia - harmoninga ir subalansuota apšvietimo aplinka.

Dirbtinė šviesa - tai lyg natūralios saulės šviesos simbolis. Mes gyvename patalpose, kuriose žiemą dažnai net nematome saulės. Tai neigiamai veikia mus energetiškai, jei esame netaisyklingai apšviestuose kambariuose.

Gyvenamąją aplinką turime sukurti šviesią. Šviesa atneša į mūsų gyvenimą gyvybės, todėl nuolatos siekite jos, atsisakykite uždarų šviestuvų, perdegusias elektros lemputes pakeiskite naujomis, galingesnėmis. Didesnės išlaidos už elektrą šimteriopai grįš geresne sveikata ir savijauta. Geras apšvietimas žmogui yra būtinas, turi didelę įtaką jo psichikai. Įrodyta, kad žmogaus sugebėjimas atskirti, kas jam reikalinga ar nereikalinga, mažėja, jei jis negali aiškiai matyti jį dominančių daiktų. Dauguma žmonių įvairiose situacijose negalėdami gerai matyti aplinkos jaučia nerimą ar net baimę. Bendraujant su žmonėmis labai svarbu, kad jie būtų gerai apšviesti (tik ne akinama šviesa): tuomet mūsų pašnekovai gerai suvoks savo reikšmę pokalbyje ir aktyviai dalyvaus jame.

Patalpų apšvietimas kiek įmanoma turi būti artimesnis natūraliam. Dienos metu šviesa kinta, šviesos srautai dažnai filtruojasi pro debesis ir prieš langus augančius medžius. Tai teigiamai veikia žmogų, nes monotoniška šviesa mus vargina.

Patalpose turi būti įvairūs šviesos šaltiniai, kuriais galima sukurti jaukią aplinką. Net gerai suprojektuotame, bet blogai apšviestame interjere jausime diskomfortą. Tinkamai išdėstyti šviestuvai teigiamai veikia energetinius srautus patalpose. žmogui tinkamiausia apvali šviestuvų forma (simbolizuojanti saulę), nepatartina šviestuvus kabinti žemai, nes tai energetiškai kenksminga žmogui.

Patalpose, be bendro apšvietimo, būtinas ir vietinis šviesos šaltinis. Biuruose, be monotoniško bendrojo apšvietimo, būtina įrengti stalo šviestuvus, skleidžiančius švelnios šviesos pluoštą į darbo vietą. Daugelyje šiuolaikinių biurų galima rasti patalpas be natūralaus apšvietimo. Tai rimta problema ir jai išspręsti galima panaudoti keletą būdų.

Pagrindinis būdas - naudoti natūralaus šviesos spektro elektros lemputes. Kitas radiostezininko patarimas - teigiamose patalpos zonose ant sienų pakabinti paveikslus, kalendorius ar nuotraukas su erdviniais gamtos vaizdais. Be to, patalpose būtina papildomai įrengti vieną iš gyvos gamtos simbolių (akvariumą, fontanėlį ar gėlę).

Baigiant pateikiu apšvietimo testą:

1. Jūsų patalpoje yra tik bendro apšvietimo šaltinis - 2 taškai;
2. Yra nepakankamai apšviestų plotų - 2 taškai;
3. Patalpoje yra šviestuvas, šviečiantis tiesiai į akis - 1 taškas;
4. Patalpa neturi natūralaus apšvietimo - 2 taškai;
5. Jūsų darbo vieta neturi autonominio apšvietimo šaltinio - 2 taškai.

Neigiamų taškų suma - 9 taškai. Jūs turite pašalinti visus neigiamus apšvietimo veiksnius. Tačiau jei surinkote nors pusę neigiamų taškų, nedelsdami keiskite aplinkos apšvietimą. Tai pagerins jūsų gyvenimo ir darbo sąlygas bei atliekamų darbų kokybę.

http://www.kopos.lt/radiostezija/str_sviesa.php
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Ket 2007 04 19, 23:31

http://www.kopos.lt/radiostezija/str_sodas.php

Jūsų namo sargas - sodas

Nuo seniausių laikų sodas laikomas vienu pagrindinių namo aplinkos elementų. Fengšui meistrai žino, kad medžiai - viena iš efektingiausių priemonių, apsaugančių namą nuo neigiamų poveikių. Rytų meistrai suprato ir tai, kad sodas gali padidinti į namą patenkančią gyvybinę energiją: įrengdavo sode takelius, akmenų sodus, tvenkinius ir sodindavo ypatingus augalus bei gėles. Seniai žinomas medžių poveikis žmonėms. Medžiuose žmonės matė gyvas būtybes, dieviškus proto ir apsaugos šaltinius.

Principai, pagal kuriuos įrengiamas sodas, panašūs į tuos, pagal kuriuos koreguojama patalpų energija, perstumdant baldus, kabinant veidrodžius, keičiant spalvų gamas. Sode mes persodiname augalus arčiau saulės šviesos ar perkeliame į pavėsį, stimuliuodami jų augimą.

Sodo vieta ir orientacija - pagrindiniai sodo įrengimo principai. Sodo energetiką galima priversti veikti taip pat efektyviai, kaip ir tvarkant namų vidų, jei tvarkydami sodą laikysimės tų pačių pusiausvyros ir harmonijos taisyklių. Medžiai, augantys šalia ar aplink Jūsų namą, gali jam tiekti papildomą energetiką, apsaugoti nuo daugelio žalingų poveikių. Jei esate toks laimingas, kad galite turėti prie namo sodą, privalote sukurti energetinį sodą. Jis neturi būti labai didelis. Net pats mažiausias - keliasdešimt kvadratinių metrų dydžio - sodas gali gaminti fantastišką energetinį lauką.

Labai svarbu, kokią energiją norite gauti iš sodo, nes ji veiks namo energetinius laukus. Jei norite, kad namie būtų gausu judrumo ir aktyvumo, sodas turi būti nuostabi spalvų, garsų ir kvapų mozaika, kuri vizualiai stimuliuos jus. Gėlės turi būti ryškiai raudonos, geltonos ar oranžinės. Visa aplinka turėtų atrodyti šiek tiek nesutvarkyta, artima natūraliai. Sode turi būti dideli ryškių gėlių plotai ir vešlūs medžiai bei krūmai. Jei norite ramios atmosferos namie - sode turite kurti ramią aplinką: pasodinkite pakalnučių, krokų, švelnių atspalvių rožių ir kitų švelnių tonų gėlių. Nesvarbu, kokį sodo modelį trokštate sukurti, svarbu tik kad sodas taptų energetinis ir visi, kurie pateks į jį, jaustų jo energetinį poveikį.

Senovės Kinijos sodininkystės žinyne "Juan Czi" skaitome, kad idealus sodas turi būti toks, kuriame "kietas" šiurkštumas derinamas su švelnumu, t.y. dekoratyviniai akmeniniai ansambliai ir akcentai harmoningai derinami su tekančiu vandeniu. Senovės patyrimą ir jo įgyvendinimo principus šiuo metu galima pamatyti Kinijos, Japonijos, Honkongo ir Singapūro soduose. Labai gerai būtų, jei mes nors iš dalies panaudotume Rytų patyrimą savo soduose. Įrengiant sodą labai svarbu nustatyti žemės sklypo geopatogenines zonas, nes jose gerai neaugs joks medis ar žolė. Reikia atkreipti dėmesį į augalą sąveiką. Patyrę sodininkai ir daržininkai žino, kad kiekvienas augalas išskiria eterines medžiagas - fitoncidus. Todėl profesionaliuose sodininkų žinynuose atkreipiamas dėmesys į tai, kurių rūšių augalų nerekomenduojama sodinti šalia vienas kito, kadangi vieni iš jų gali negatyviai veikti kitus, slopindami jų vystymąsi ir augimą.

Augalai, kaip ir žmonės, turi biolaukus ir energetinį informacinį poveikį. Atitikdami vienas kitą, bioenergetiniai laukai didins jų energetinį potencialą, o kartu - ir viso sodo energetiką. Na, o nesutampanti sodo energetika slopins, o augalai tokiame sode augs labai vargingai. Kaip pavyzdį galiu pateikti sode augančius pomidorus šalia bijūnų. Jie niekada neduos gero derliaus, o bijūnų žiedai bus visuomet prasti. Energetinis nesuderinamumas būna ne vien augalų, jis pasireiškia ir tarp augalų bei žmonių. Kiekvienam žmogui yra jo energetiką atitinkančių augalų ir medžių, gerinančių jo energiją ir sveikatą, arba priešingai. Kaip atspėti, koks augalas mus veikia teigiamai, koks neigiamai. Atsakymus į šiuos klausimus šiuo metu duoda tik radiostezija. Todėl nereikėtų sodinti jums kenksmingų medžių ir augalų, bet pasirinkti ir pasilikti energetiškai naudingus. Tik tuomet sodas jums teiks džiaugsmą ir bus sveikatos šaltinis.

Feng-šui tvirtina, kad apsaugai sodinami medžiai turi būti amžinai žali ir greitai augantys. Labai svarbu, kad medžiai galėtų augti natūraliai, kad nebūtų genėjami ir formuojami. Tokius medžius visada būtina sodinti už namo fasado. Jeigu energetiniais sumetimais prieš namą reikia pasodinti medžių, tam geriausiai tinka pušis, kiparisas ar ieva, kurie Kinijoje laikomi ilgaamžiškumo simboliais.

Feng-šui meistrai rekomenduoja:

* pagrindinius sodo takelius orientuoti vakarų kryptimi;
* medžius geriausia sodinti rytų arba pietryčių kryptimi, išskyrus atvejus, kai medžiai turi saugoti namą;
* vandens srautus reikia nukreipti rytų kryptimi;
* tvenkinį ar bet kokį dirbtinį vandens telkinį geriau įrengti pietuose arba rytuose;
* akmenų sodą geriausia įrengti šiaurės kryptimi nuo vandens telkinio ir būtinai jame įrengti nedidelį krioklį;
* mechanines dirbtuves ar garažą patartina įrengti šiaurine ar šiaurės rytų kryptimi, bet jokiu būdu ne pietinėje sodo dalyje.

Gerai įrengtame sode kiekvienas jo elementas įgyja simbolinę reikšmę:

* vingiuoti takeliai simbolizuoja ilgą gyvenimą;
* medžiai - apsaugą ir jėgą;
* vandens srautai - gerovę,
* tvenkiniai, ypač jei juose gyvena žuvys, - sėkmę ir vientisumą;
* akmeniniai ansambliai priklausomai nuo jų formų ir matmenų - pereinamumą;
* idealiame sode akmenų ansamblis ir tvenkinys turi būti šalia vienas kito;
* dirbtiniai vandens telkiniai turi būti gamtoje sutinkamų formų - jie negali būti kvadratiniai ar stačiakampiai. Šlaitai nestatūs, apsodinti tinkamai parinktomis gėlėmis. Juose geriausia auginti vandens lelijas, kurios simbolizuoja teisingumą ir atneša sėkmę.

Patartina sode įrengti aštuonkampę pavėsinę, kuri simbolizuoja sėkmę. Medžiai, pasodinti prieš namo įėjimą ir langus, neigiamai veikia namo energiją - sumažina į jį patenkančios energijos. Nepatartina sodinti spygliuočių ir aštriais lapais krūmų šalia namo prie kelio. Visada patartina, kad už namo augtų keletas galingų ir stiprių medžių. Jie bus lyg jūsų namo sargybiniai - kol jie augs, fengšui meistrų nuomone, jūsų gyvenimas bus stabilus. Medžių energetinė įtaka jums priklauso nuo to, iš kurios namo pusės jie auga. Jei prieš namą, bet ne prieš įėjimą į jį, tai gerins jūsų karjerą. Jeigu į kairę nuo namo, tai šeima bus tvirta ir darni. Jei už namo, tai suteiks gyventojams šlovę. Jei namo dešinėje, tai gerins vaikų vystymąsi.

Nuo senų laikų paplitusi tokia augalų simbolika:

* papartis simbolizuoja turtingumą;
* saulėgrąža suteikia pusiausvyrą meilėje, šeimyniniuose bei darbo santykiuose;
* tulpė simbolizuoja meilę ir ištikimybę;
* geltona rožė skatina gyvas diskusijas;
* mėta nubaido nuo namų skraidančius vabzdžius.

Augalai jungia mus su išoriniu pasauliu ir atneša į mūsų gyvenimą žalią spalvą - darnos ir taikos spalvą.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Ket 2007 04 19, 23:35

Spalvos aplinkoje

Spalvos žmones veikia individualiai. Kai kurias mėgstame, kai kurių - ne. Parinkti spalvas - vienas iš pagrindinių buto interjero darbų, kurį gali atlikti radiostezininkai.

Tinkamai išdažius cechų ir biurų patalpas, galima padidinti darbo našumą. Šviesos terapija efektyviai taikoma medicinoje. Ypač svarbu taisyklingai parinkti reklamos spalvas. Firmos ženklas turi būti harmoningų spalvų, gerai parinktas ir suderintas su reklamos forma bei turiniu. Deramai tai padarius, gerokai padidės informacijos poveikis. Kaip pavyzdžius galime pateikti "Mc'Donalds", "Pepsi" ir kitų žymiausių pasaulio firmų reklamas.

Spalvos turi neginčijamos įtakos patalpoms. Jų parinkimas priklauso nuo patalpų paskirties, apšvietimo, dydžio, kaip pasaulio šalių atžvilgiu sustatyti baldai ar įrengtos pačios patalpos.

Rytuose neplėtojama mokslinė spalvų teorija, nėra meistrų, kurie specializuotųsi parinkdami spalvas, bet ten spalva tapo svarbiausiu žmogaus ir visatos ryšio aspektu, todėl tam Rytų šalyse skiriama daug daugiau dėmesio. Ten jau prieš tūkstančius metų buvo sudarytos spalvų ir jų derinių, jų poveikio žmonėms priklausomai nuo gimimo datos ir charakterio bruožų lentelės. Šiuo metu jomis vis plačiau naudojamasi ir Vakarų pasaulyje.

Senovės Rytuose buvo paisoma teorijos, iš dalies paaiškinančios iki šiol neatskleistą šviesos poveikį žmogui. Pagal ją, visas mūsų gyvenimas ir likimas priklauso nuo mus supančios gamtos ir visatos. Energetinė jėga, siejanti mus su spalvomis, buvo vadinama gyvybine energija Či.

Spalvos stimuliuoja ir slegia, harmonizuoja ir balansuoja mūsų gyvenimą. Nors sunku tikėti, bet įrodyta, kad spalvos daro įtaką mūsų savijautai, pasaulėjautai ir net likimui. Jomis sugebame vizualiai padidinti buto ar namo erdvę. Kai mūsų drabužių spalvos dera prie supančios aplinkos, kambarių apipavidalinimo, jaučiamės gerai, jei ne - nemaloniai. Spalvos, veikdamos mūsų emocijas, drauge ir sveikatą, dažnai lemia ir mūsų poelgius. Didesnę laiko dalį praleidžiame darbe, todėl darbovietės interjero spalvos mums daro didesnę įtaką nei eksterjero ar mūsų drabužių spalvos.

Net statinius dažant reikia derinti prie aplinkos ir formų. Mokykloms tinka vienos spalvos, parduotuvėms - kitos, na, o vaistinėms ar biurams - dar kitokios. Minėtus uždavinius tiksliai išsprendžia radiostezija.

Panagrinėkime pagrindinių spalvų simboliką ir panaudojimą.

Raudona spalva sukuria pozityvią energiją. Ji yra pačiame matomų spalvų spektro gale, todėl šią spalvą mes pamatome greičiau už kitas. Bet ši spalva asocijuojasi su prievarta, ardo aplinkos jaukumą. JŽ naudoti patartina: norint sujaudinti (karnavalų fejerverkams), per iškilmingas pastatų atidarymo ceremonijas (juostos), įrengiant perspėjamą signalizaciją (žibintai, vėliavėlės), dėmesiui atkreipti (užrašai).

Raudona spalva nenaudotina psichiatrijos ligoninėse, religinių kultų patalpose, sporto salių holuose, patalpose, kuriose būna daug žmonių (poilsio kambariuose, kavinėse, restoranuose, diskotekose, liftuose).

Geltona spalva - saulės, gyvybės žemėje spalva. Ji paryškina mūsų aplinkos imlumą. Nedidelė gelsva zona apie mūsų akių tinklainės centrą yra aktyviausia regos zona. Tačiau mūsų tautinėje kultūroje geltona spalva asocijuojasi su negatyviomis emocijomis: geltonoji spauda, geltonsnapis, net žmogaus veidas geltonoje šviesoje atrodo nemaloniai. Geltona spalva naudokimės darbo vietoms apšviesti, šiltai aplinkai sudaryti, dirbdami aktyvų protinį darbą, norėdami sutvirtinti viltis, svajas. Geltonos spalvos nenaudokite interjere: voniose, žmonių veidams apšviesti, naktiniuose klubuose, restoranams ir kavinėms, barams apšviesti.

Mėlyna spalva - vandens ir dangaus spalva. Ja naudokimės norėdami pabrėžti savo unikalumą, ketinimų rimtumą, suteikti paslaptingumo elementų (paveiksle, reklamoje). Tai tinkamiausia spalva dvasiniam susikaupimui.

Mėlyna spalva nenaudotina visuomeninių pastatų koridoriuose ir eskalatoriuose, visose patalpose, kuriose žmogus maitinasi, šaltose vietose, patalpose, skirtose linksmintis.

Oranžinė - raudonos ir geltonos spalvos mišinys. Charakteristika - abiejų spalvų. Tai nepopuliari interjero spalva. JŽ naudokime: norėdami išsivaduoti iš vienišumo, savyje sustiprinti ištikimybę, mintis ir pokalbius, norėdami labiau priprasti prie esamos gyvenamosios vietos, būti dvasingesni (drabužių spalva).

Venkime oranžinės spalvos, kai norime susitelkti, kai būtina tapti griežtu vadovu arba lyderiu.

Žalia spalva - augmenijos spalva - patalpų interjere susieja mus su gamta. Mes jaučiamės atgimstantys, nes žalia spalva asocijuojasi su augimu.

Žalia spalva patartina: poilsio ir rekreacijos patalpose, auklėjimo ir mokymo įstaigose, kosmetikos salonų patalpose, kai norime nuteikti puikiai jaustis, sustiprinti ryšį su gamta, atkreipti dėmesį į nauja (reklamoje). Žalia spalva nenaudotina įrengiant judančio transporto vidų - vagonuose, autobusuose, liftuose, onkologijos klinikose (augimas jose nepageidautinas).

Balta spalva - nekaltumo, dieviškumo ir gerumo simbolis. Ši spalva nieko neslepia. Pasaulio psichologai pataria ją naudoti dalyvaujant konkursuose, norint užimti kokias nors pareigas. Balta spalva tinkama išreikšti nuoširdumą, gerumą ir nekaltumą (jaunosios apranga), kai norite suteikti aplinkai švaros ir gaivumo, pabrėžti griežtą tikslingumą (baltų marškinių ir tamsaus kostiumo derinys - bankų ir biurų tarnautojų tradicinė apranga).

Balta spalva nenaudotina: šarvojimo patalpose, įstaigų ir ligoninių laukiamuosiuose, vaikų miegamuosiuose, studentų bendrabučiuose, teatrų ir kino teatrų interjeruose, visose patalpose, kuriose susiduria nepažįstami žmonės, šalto klimato zonose.

Juoda spalva - paslapties spalva, kai kuriose situacijose magiškoji juodoji spalva - seksualumo simbolis (ja dabinasi seniausios profesijos moterys Paryžiuje).

Juoda spalva naudotina reiškiant jėgą ir solidarumą, šiltumo jausmą (juoda spalva sugeria visas kitas spalvas), norint suteikti paslapties, intrigos ir ypač pabrėžiant nepriklausomybę.

Juoda spalva nenaudotina: skaityklose, vaikų kambariuose, gydymo įstaigose, žmonių aptarnavimo įstaigų patalpose, kuriose būtina nuoširdžiai bendrauti.

Violetinė spalva simbolizuoja karališką didingumą, pabrėžia dvasingumą ir susitvardymą. Ji naudotina intelektualiniams, protiniams gabumams, pasitikėjimui savimi stiprinti, reikšti valdingumą.

Violetinė spalva nenaudotina: klubuose, televizijos debatų laidose ir visur, kur susiduria vienodo išsilavinimo ir erudicijos, bet priešingų charakterių žmonės.

Minėtos spalvų savybės ir siūlomas jų panaudojimas skirtas tik patalpoms, kuriose būna daug įvairaus amžiaus ir lyties asmenų. Žmonėms spalvų poveikis individualus, jis parenkamas konkrečiai naudojantis radiostezija.

Kaip pavyzdį apie spalvų poveikį žmogaus psichikai galime paimti JAV karinio laivyno mokslinės tiriamosios bazės eksperimentą. Ši bazė po II pasaulinio karo gavo Pentagono užduotį nustatyti, kokia spalva tinkamiausia povandeninio laivo viduje avarinio streso metu. Nustatyta šviesiai oranžinė spalva - ji slopina agresyvumą, ramina. Šis atradimas šiuo metu labai dažnai taikomas JAV jaunų nusikaltėlių kalėjimuose. Nepriklausomai nuo jų agresyvumo lygio po dešimties minučių šviesiai oranžinėje patalpoje jaunieji nusikaltėliai nurimdavo, o dar po pusvalandžio pradėdavo snausti arba užmigdavo. Švelniai oranžinė spalva pasirodė veiksmingesnė už tramdomąją fizinę jėgą.

Reikia pabrėžti ir tai, kad pagal fengšui nė viena atskira spalva nėra nei gera, nei bloga. Bet žmogui ar statinio tipui yra individualios geros ir blogos spalvos bei jų deriniai.

Raudona spalva sukuria pozityvią energiją.

Violetinė spalva pabrėžia dvasingumą.


http://www.kopos.lt/radiostezija/str_spalvos.php
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Ket 2007 04 19, 23:36

http://www.kopos.lt/radiostezija/str_statau.php

Kaip parinkti geriausią vietą statybai


Nuo neatmenamų laikų žmonės rinkdavosi vietą statiniams. Šiuolaikinis mokslas pripažįsta, kad prieš tūkstantmečius sukauptą statybų patirtį, įamžintą Egipto, Indijos, Kinijos rašytiniuose šaltiniuose, galima ir dabar pritaikyti.

Minėtus klausimus nagrinėja radiostezijos mokslas, apibendrinantis visą senovės laikų mokslinį patyrimą ir pritaikydamas jį šiuolaikiniam pasauliui. Parinkdami statiniui vietą daugiausiai žinių gauname iš teorinių fengšui šaltinių. Juose pabrėžiama statinio sąveika su aplinkos faktoriais, harmonuoja su aplinkiniu pasauliu. Parinkdami žemės sklypą visų pirma būtinai atkreipkite dėmesį į kraštovaizdį. Sklypas turi būti energetiškai "apsaugotas". Už numatomo statinio turėtų būti aukštuma arba aukštesni už jį statiniai. Priešais negali būti aukštumos. Jei sklypas lygumoje, tai aplink turi būti medžiai, kurie saugotų statinį. Jei medžių nėra, būtinai reikia numatyti, kur juos sodinti, kad užaugę taptų patikima statinių ir juose gyvenančiųjų apsauga. Jei renkatės sklypą statiniui mieste, įdėmiai panagrinėkite jo aplinką. Sklypas, kartu ir būsimas statinys, turi būti apsaugotas aukštų statinių užnugaryje dviem statiniais iš šonų ir neaukštu iš priekio. Jūsų sklypas neturi būti arti daugiaaukščių statinių. Turite įsitikinti, kad jis tinkamas gyventi ar dirbti. Todėl turite nustatyti, ar nėra prie pasirenkamo sklypo neigiamos energijos (natūralios ar dirbtinės) šaltinių. Miestuose tai gali būti elektros transformatorinės, aukštos įtampos linijos, palydovinės televizijos lėkštės, veidrodiniai statinių langai, statiniai su aštriomis briaunomis, kapinės, aukštuminiai statiniai ir bokštai. Kaimo vietovėse neigiamos, pavojingos energijos šaltiniai yra statūs nepatikimi šlaitai, stovinčio vandens telkiniai, aukštos uolos, užtvankos, hidroelektrinės. Atkreipkite dėmesį į teigiamos energijos šaltinius. Miestuose tai - parkai, skverai, fontanai, statiniai su kupoliniais stogais, meninės aptakių formų dekoratyvinės struktūros ir skulptūros. Kaimuose - aptakūs ir apvalūs akmenys, medžiai, švarūs negilūs tvenkiniai ar ežerai, ramiai tekantys upeliai, nestačios nuokalnės. Visos šios aplinkos struktūros teigiamai veikia jūsų statinį. Paskutinis etapas - aplinkos įvertinimas Negalima rinktis statybai sklypų ant senų kapaviečių, ant buvusių kovų laukų, žeme užpiltų pelkių ar durpynų, arti kapinių, morgų, kalėjimų, atominių elektrinių, sąvartynų, mėsos kombinatų, ligoninių ir kitų įstaigų, turinčių ryšį su mirtimi ir kančiomis. Upės ir vandens telkiniai labai svarbūs parenkant užmiesčio sklypus. Pagal fengšui principus blogai, kai vandens per daug ar per mažai. Puiku, jei jūsų namas stovi prie tvenkinio, ežero ar upės. Tačiau reikia atskirti "gyvą" - tekantį, švarų vandenį (teigiamos energijos generatorių) nuo "negyvo" - stovinčio ir nešvaraus vandens, kuris kenkia žmonių sveikatai ir silpnina aplinkos fengšui. Geriausia rekomenduojama sklypo forma - stačiakampė, kvadratinė ar apvali. Pageidautina, kad pietinė sklypo dalis būtų atvira, nes šiuo atveju saulė netrikdomai pateks į statinį. Žemės sklypai statiniams miestuose dažniausiai turi netaisyklingą formą. Šiuo atveju fengšui teorijos principais reikia subalansuoti sklypo energetiką. Apibendrinant sklypo pasirinkimo metodiką, reikia pabrėžti tai, kad svarbiausias faktorius – geopatogeninių zonų nustatymas. Praktikoje jas nustato radiostezininkai - virgulininkai. Tačiau jei negalite pasinaudoti jų paslaugomis, yra priemonių, patvirtintų daugelio šimtmečių praktikos. Naminiai gyvuliai - avys, karvės, arkliai ar kiaulės - nebūna neigiamos energetikos zonose, jas mėgsta pelėdos. Blogose žemės spinduliavimo zonose skruzdėlės stato skruzdėlynus, bičių aviliai, esantys jose, yra patys medingiausi. Tose vietose buriasi musės ir uodai. Gera vieta senovėje buvo nustatoma pagal pelių skaičių: kuo daugiau pelių, tuo geresnė vieta, nes jos suka lizdus tik teigiamose zonose. Jei Jūsų pasirinktame sklype yra skruzdėlynas - atsisakykite sklypo. Netinkamas ir sklypas, kuriame auga nuodingi augalai. Dėl žemės grunto tinkamumo mūsų proseneliai sklypą, kuriame buvo numatoma statyti, nuklodavo ąžuolo žievėmis. Po trijų dienų žieves pakeldavo ir jei rasdavo vorų ar skruzdžių, žemė buvo laikoma netinkama, o jei rasdavo slieką, sklypas laikytas tinkamas statyboms. Patogenines žemės zonas galima nustatyti iš daugelio požymių: vaismedžiai, augmenija tokiose zonose auga lėtai, slyvos nedera, liepos nežydi, obelys serga. Vaismedžiai dažnai sudžiūsta. Petras Pirmasis, statydamas Peterburgą, naudojo savotišką tinkamų vietų statiniams metodą. Sklypuose būdavo įmušami kuolai, prie jų pritvirtinami žalios mėsos gabalai. Ten, kur mėsa ilgiausiai išlikdavo šviežia, buvo statoma. Mokslininkai nustatė, kad geopatogeninėse zonose greičiau dauginasi mikroorganizmai. Ši keista tradicija gavo mokslinį pagrindimą. Žinomas dar vienas panašus patogeninių zonų nustatymo metodas. Į stiklines pripilama šviežio pieno ir jos išdėstomos kontroliniuose sklypo taškuose. Tos vietos, kur pirmiausiai pienas sugiždavo, būdavo laikomos blogiausiomis. Mūsų organizmas turi labai sudėtingą elektromagnetinę sistemą. Išoriniai laukai daro didžiulį poveikį mūsų organizmui. Jokiu būdu nesirinkite sklypų statiniams netoli aukštos įtampos linijų, transformatorinių, radijo, televizijos, mobiliųjų telefonų ryšio antenų, kurios spinduliuoja patogeninių elektromagnetinių bangų srautus. Miestuose būtina įvertinti požeminių vandentiekio, kanalizacijos, energetinių ir telefono trasų poveikį. Per kitą sklypo statiniui rinkimo etapą būtinai išnagrinėkite kelių ir vandens srautų (upių, vandentiekio bei kanalizacijos trasų) struktūras. Jos yra savotiški energijos laidininkai. Jei žemės sklypas yra teigiamame kelių ir vandens srautų tinkle, teigiama energija akumuliuosis ir persiduos statiniui. Jei sklypas bus veikiamas neigiamų struktūrų, gausime didžiulį neigiamos energetikos srautą. Struktūrų įvertinimą reikia pradėti nuo bendros upių, vandens srautų trasose planų analizės. Miestuose pirmiausia turite atkreipti dėmesį į kelių formą: tiesūs ar vingiuoti, kokį piešinį sudaro (tinklą, labirintą ar mišrias struktūras), kokio tipo sankryžos (T ar Y tipo, žirklinės sankryžos iš trijų, keturių ir t.t kelių, svarbu ir kelio nuolydis (status ar nuožulnus), juostų skaičius (vienos, dviejų, trijų), kiek mašinų juo važiuoja, reikia įvertinti tiltus, geležinkelio ir tramvajų (būsimų) kelius, transporto ir geležinkelio tunelius.

Pateikiu pagrindines kelių struktūrų įvertinimo taisykles parenkant sklypą statiniui:

1. Venkite sklypų, esančių netoli tiltų, geležinkelių pylimų, tramvajaus kelių, tunelių, supiltų ir daugiaaukščių kelių. Visa tai - neigiamos energijos šaltiniai.
2. Nesirinkite sklypo, esančio arti kelio nuokalnės.
3. Pasistenkite pasirinkti sklypą kiek įmanoma toliau nuo kelių sankryžų.
4. Sklypas, esantis šalia kelio, kuris turi mažiau judėjimo juostų, yra geresnis nei tas, pro kurį eina platesnis kelias.
5. Sklypas prie ramaus kelio daug geresnis nei prie judraus.
6. Sklypas prie vingiuoto kelio geresnis nei prie tiesaus.
7. Sklypas rajone, kuriame yra įvairios kelių struktūros, geresnis už supamą kelių labirinto ar tinklo. Užmiestyje rinkitės sklypą, kuris nėra šalia autostrados, geležinkelio ar tilto, ant sraunios upės kranto.

Atminkite, kad parinkti sklypą - svarbus ir sudėtingas darbas. Nereikia skubėti, svarbu tam negailėti laiko, jėgų ir lėšų. Visa tai atsipirks šimteriopai.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth


Grįžti į Buveinė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių

cron