Puslapis 12

Vandentiekis. Be elektros?!

StandartinėParašytas: Šeš 2006 10 07, 12:31
Donatas
Sveiki.

Perskaičius Bastos nurodytą straipsnį apie elektros neigiamą poveikį žmogui (man! :shock: ), nusprendėm visiškai atsisakyti betkokios elektros savo sodyboje.
Nuoroda: http://www.kopos.lt/radiostezija/mok_biotr.php

Tačiau iškilo tokia problema: Kaip padaryti patogią vandentiekio sistemą name be elektrinių siurbliukų!? Su jais viskas paprasta ir aišku, o kaip be jų? Vandenį šildysim krosnimi bet kokiu atveju. Tačiau kaip pripildyti vonią? Nešti kibirais? Kaip pripildyti šildymo katilą, kad šildytų vandenį? Jis suplanuotas aukštai, virš krosnies, į jį kibiru lengvai nepripilsi vandens... Nors šulinukas suplanuotas apie 10m nuo namo, pritempti vandens skalbimui atrodo labai nepatogu... Ypač žiemą!

Kokie yra jūsų pamąstymai šia tema, kaip jūs planuojate praustis (ypač žiemą), kaip skalbtis, indus plauti? Gal kas turit kuo pasidalinti?

Ar reikėtų susitaikyti su nepatogumu (nors gal ir linksma būtų, nors daug laiko ir darbo kiekviena kart nešt vandenį), pamiršti miestietišką "poniškumą", vandens čiaupus? :roll:


Pradžiai galvoju apie rankinę pompą, bet kasti du šulinius, ar pumpuoti iš vieno?... Gal kas žinote kur ieškoti atsakymo?

:D

StandartinėParašytas: Sek 2006 10 08, 15:14
Laimis
Rekomenduoju skaityti Kurdiumovą. :)

Štai ką jis rašo: "Во Франции уже были известны простые устройства для поднятия воды - насосы Мушо и Телье (см. рис. ). Насос Мушо использует энергию солнца. Оно нагревает мембрану - крышку воронки. Нагретый воздух выдавливает воду в верхний бачок. Вода сливается на мембрану, остужает ее и стекает в приемник, а мембрана снова греется, засосав очередную порцию воды. Установленный однажды, такой насос качает воду без всякого ухода много лет. Высота поднятия воды - 1,5 м.
Насос Телье сложнее. Нагреватель (крыша птичника) заполнен аммиаком. Испаряясь от нагрева, аммиак двигает обычный газовый двигатель, охлаждается в воде и возвращается в нагреватель. При поверхности нагрева в 70 кв.м. насос поднимал в час 60 тонн воды на высоту до 10 м! Иначе, такой насос за час подал бы на сотку всю воду, которой не хватило за всё лето в памятную засуху 1891 года. Почти бесплатно! С тех пор прошел век. Наши умельцы изобрели довольно много аналогичных простых насосов, не требующих электроэнергии. Естественно, они до сих пор не производятся, поскольку противоречат целям «экономики государства».
Но это все - для информации. А что мы сами можем сделать? "
Kurdiumov "Umnyj ogorod" (puslapio negaliu daba nurodyt)

Bet štai radau internete gabaliuką: http://kurdyumov.ru/plodorodie/temiriazev/temir10.php

Taigi Mušo ir Telje siurbliai naudoja tik saulės energiją ir pakelia vandenį vienas į 1,5 metrų aukštį, o kitas - 10 metrų.

Paskui Kurdiumovas pateikia pavyzdžių kaip galima laistyti daržus. Gal ir iš ten kažką galima pritaikyti sau.

O tais siurbliais reikės ma daugiau pasidomėt. :) :roll:

StandartinėParašytas: Sek 2006 10 08, 15:26
Laimis
:) Dar radau tokį dalyką kaip solar pump - saule varomi siurbliukai. Stataisi saulės batereiką ir pumpuoji. Žr. čia: http://www.siliconsolar.com/solar-fountain-pumps.php

Paveikslėlis

Aišku vistiek tai yra grįsta elektra. Tai šitas turbūt netiks. :)

StandartinėParašytas: Sek 2006 10 08, 23:32
Basta
"Senovės arijai turėjo kanalizaciją, be to, kiekviename būste buvo šulinys, krosnis ir nedidelis kupolo pavidalo sandėlis." 8.2; 35 psl. rašo V. Megre


hm...

StandartinėParašytas: Pir 2006 10 09, 12:14
Laimis
Taigi, Donatusas prie pat namo šulinį ir ruošiasi turėti, o gal paskui persigalvos ir turės tiesiog name, kaip ir Arkaime buvo. Bet problema yra tame, kaip užkelti vandenį iš to šulinio į viršų nenaudojant elektros ir nepersidirbant.

StandartinėParašytas: Pir 2006 10 09, 20:44
...
o negalima išsikasti šulinį šalia namo daržo ir kitų pastatų, o kitą šulinį išsikast po namu? rūsy? Mano pažįstami taip pasidarė. tik jie ne anastasijos šalininkai ir įsirengė siurbliuką vandeniui pumpuot. Bet juk galima ir be jo? Ir žiemą laukan nereiktų eit, ir šiaip arti , patogu. :P

StandartinėParašytas: Pir 2006 10 09, 23:06
Vaiduze
na po namu man energetiškai vanduo nepatinka. kodėl? negaliu logiškai paaiškinti...

StandartinėParašytas: Pir 2006 10 09, 23:14
Laimis
Dabar mieste kiekvienas po namu turime vandenį po namu. Bet jo nesimato. Jis "išlenda" pasirodyti tik virtuvėj, vonioje ir WC.

Aš įsivaizduoju, kad galima namą statyti iš kokių 5 patalpų: gyvenamoji patalpa, virtuvė, miegamasis ir dvi pagalbinės patalpos - sandėliukas ir šulinys, vonia. Būnant visose keturiose kitose patalpose šulinys nesijaučia visai. :) Ar taip tiktų ar išvis šulinys blogai po namu? net ir namo kampe?

StandartinėParašytas: Ant 2006 10 10, 17:54
...
Tie žmonės kur ieškojo pas mus vietos šuliniui iškast rado gyslas po žeme, ir sakė statyt namą tarp jų, nes jei po namu lyg ir negerai, judantis vanduo kažkaip blogai veikia mus. Bet turbūt jei bus kampe veiks ne taip stipriai :?

StandartinėParašytas: Tre 2006 10 11, 11:10
Basta
Taigi galima suplanuoti taip, kad nė vandens po namu būtų, nei ką... Man atrodo, čia reikia tik fantazijos...ir...neskubėti. :alien: :angel2:

StandartinėParašytas: Ket 2006 10 12, 23:17
Donatas
Vandens gyslų po žeme nemėgsta net ir bitutės. Ir pagal Feng Shui tekantis vanduo išplauna energiją, "nuneša" stabilumą. Tad po namu vanduo nėra gerai. Dar ir dėl to, kad gali gruntas judėti.

Tad geriausia šulinys prie namo.

StandartinėParašytas: Pen 2006 10 13, 0:27
**
O aš girdėjau, kad būtent gerai laikyti bites ten, kur eina vandens gyslos. Mūsų žemę tikrino su virgulėm ir tokiose vietose siūlė statyti avilius. Skruzdėlės renkasi tokias vietas, galbūt ir bitės. ? :)

StandartinėParašytas: Pen 2006 10 13, 1:30
Basta
O aš girdėjau taip, kad skruzdės mėgsta gyslų susikirtimus, o bitės irgi...
Kaip čia dabar? :roll:

Man įdomi senovės pasaulėžiūra, kur pasaulis tarsi susideda iš dangaus, žemės ir požemio, kuris yra vanduo...

http://www.redakcija.lt/main.aspx?show=article&id=852
Aš dabar galvoju, kodėl taip vienpusiškai?
O gal jei miegoti po vandens gysla nėra gerai, tai gal judėti - pats tas?
M? :alien:

StandartinėParašytas: Pen 2006 10 13, 19:43
Vaiduze
turiu knygutę, kur parašyta, kad bitutės vandens gyslų nemėgsta. bet ką čia žinosi - reik Jų pačių pasiklausti :)

StandartinėParašytas: Ket 2006 10 19, 0:56
kutikutas
Gyvenantiems prie kalvelės ir turintiems šaltinį, galima jį pravesti iki namo ir paleisti i darbą: sukti vandens ratą. Ratas gali gaminti elektrą ir kelti vandenį i viršų (namo pastogę) Iš ten vanduo, pašildytas saulutės, mielai tekės žemyn :)

p.s. kažkaip susimąsčiau ar žiemą užšąla šaltiniai Lietuvoje?