Puslapis 11

Serbentai

StandartinėParašytas: Sek 2007 12 16, 14:35
**
Kaip išrinkti sodyboje vietą serbentui? Soduose dažniausiai vietos yra ribotai, tai ir laisvės kur sodinti yra mažiau, nėra tokio didelio pasirinkimo. O atėjus į kokią poros hektarų žemę, laisvės labai daug. Tačiau žinant tam tikrus duomenis :) apie augalus, tai padaryti yra daug paprasčiau. :) O kuo augalų daugėja, tuo sodinimo vietos darosi vis aiškesnės.

Informacija iš įvairių šaltinių, sudedu koncentratą:


1. Tinka apynių, juodųjų šeivamedžių, nasturtų kaimynystė.
2. Agrastai nemėgsta serbentų kaimynystės, nesodinti šalia agrastų.
3. Šviesiamėgiai
4. Nereiklūs, raudoniesiems ir baltiesiems geriau priesmėlis, lengvesnė dirva, juodiesiems gali būti sunkesnė, priemolis, svarbu, kad žemė nebūtų įmirkusi.

StandartinėParašytas: Pir 2007 12 17, 0:21
Basta
Savaime esu radusi augančius raudonuosius kopose. Taigi, kad šviesiamėgiai, mėgstantys lengvą dirvą, smėlį, tiesa. Taip pat nemėgsta rūgščios žemės (ypač geltonieji), gali net žūti (pirmiau krenta lapai). Tad parinkti vietą prie augalų, šarminančių dirvą.

StandartinėParašytas: Ant 2007 12 18, 15:30
ArturasGeniu
raudoni serbentukai gali augti dalį dienos pavėsyje, šalia medžio. Po jais papildavau namų virtuvės atliekas, ypač mėgsta kiaušinių lukštus su juodžemiu ir moliu sumaišytus. Senesnes šakeles užpuola kandys, tai geriau jas nugenėti palei pat žemę. Pavasarį gerai būtų juos "nuprausti" su pelenų ir vandens mišinio dušu. Jei bus per sausa dirva, tai gali nubirėti lapeliai ir uogytės.