Mėgstamiausias medis

augalai ir jų draugai grybai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Mėgstamiausias medis

Standartinė Sagittarius Ket 2007 12 06, 16:22

kas ir kokius mėgstamiausius medžius turite? kodėl jie jums patinka?
Man patinka pušys, labai įdomus medis, labiausia tai patinka kai pušys ošia vėjyje.
Ketinu pavasarį pasisodinti savo sklype keletą, net susitariau su draugais kad atveš gražią pušelę iš Trakų krašto. Nors geriausiai pušys ošia pajūryje, bet ir Trakų miškuose mačiau gerų pušų :D . Tik kažin ar pušys augs molingoje dirvoje?
Sagittarius
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: Tre 2007 10 31, 13:50

Standartinė Basta Ket 2007 12 06, 22:10

Svarbiausia pasirūpinti, kad joms pakaktų saulės.
Jei bus susodintos tankiai - užaugs aukštos ir laibos, o jei po vieną - kresnos ir labai šakotos.

Man patinka eglės, tarp jų įdomiai ir jaukiai jaučiuosi. Gal ir kad pagal medžių zodiaką esu balteglė, nžn. Planuoju užsiveisti eglyną.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Sagittarius Pen 2007 12 07, 10:15

o gal žinai ar yra kokių greitai augančių pušų rūšių arba kokių dekoratyvinių neaukštų?

eglės man mažiau patinka, jos man sukelia labiau neigiamus jausmus., nors pas mano tėvus kol buvo gyvos sidabrinės eglės tai man jos labai patikdavo.
Sagittarius
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: Tre 2007 10 31, 13:50

Standartinė ArturasGeniu Ket 2007 12 13, 20:08

pušys gali augti bet kurioje vietoje Lietuvoje( teiravausi miškininkų). Mano sodyboje auga ant molio ir priemolio ir juodžemio. Svarbiausia, kad jų šaknys nemirktų vandenyje. Jos mėgsta kai jas dažniau palaisto lietutis. Rečiau pasodintų, apatinės šakelės užauga labai plačios, esu matęs net apie 10m ilgio. Prie tokių pušų kamieno net sunkiau prieiti. Jei bus pasodintos per tankiai, negenimos, tai visai tarp jų neįmanoma praeiti. Pakankamai gavusios drėgmės gali išleisti metūglį virš 70 cm per vasarą. Greičiau auga viršūnė, nugenėjus apatinių šakų pumpurėlius, bet per daug ištisusi pušelė pasidaro neatspari audroms, ilgalaikei šlapdribai, gali nulūžti kamienas per pusę nuo per didelės apkrovos lenkiant. Pušeliu šviežius ūgliukus galima nukirpti pusiau, kai bus išsiskleidę spygliukai, maždaug po birželio vidurio, tada susidarys prie spyglių nauji pumpurėliai ir kitais metais jos labiau šakosis, bus tankesnės. Lėčiau auga kalnapušės, jos labiau šakojasi, stipriau kvepia karštą dieną, galima sodinti gyvatvorei ir arčiau namų. Pušeles reikia saugoti nuo šuniukų palaistymo. Sodyboje pušelių kamienus nugriauždavo kiškiai, stirnos, briedžiai ir bebrai. Reikėtų pasistengti apsaugoti, tokiu atveju, jei gali miško draugai ateiti jų paskanauti, apie 1.8m aukščio nuo žemės. Prie pat žemės buvo kamieno žievę apgriaužusios pelytės.
Man mėgstamiausias kadagys, patinka spygliuočiai, tujos ir dauguma lapuočių. Kai beaugant medeliams, jie naturaliai susiderina, tai labai sunku būna kažką iš jų išskirti, nes kažką pakeitus, būtų tuštuma kurį laiką. Žiemą, vėjuotą dieną, net ir tarp karlų krūmų šabakštyno užuovėjos, pasijusdavau labai jaukiai. Visi spygliuočiai labai papuošia aplinką vėsiuoju periodu.
ArturasGeniu
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: Pen 2007 10 19, 9:55
Miestas: Geniu km.

Standartinė Basta Pen 2007 12 14, 23:22

Taip, pušis - ugningas medelis, tačiau reikia prisiminti, jog būna netgi pušų pelkynų.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė ArturasGeniu Ant 2007 12 18, 15:01

Jei užaugęs didelis, tiesus medis,tai vasaros metu bet koks labai gražiai atrodo. Kai šalia auga pušelė su berželiu, tai gražesnį vaizdzelį Lietuvoje sunku surasti... :)
ArturasGeniu
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: Pen 2007 10 19, 9:55
Miestas: Geniu km.


Grįžti į Augmenija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 14 svečių

cron