Medžių ypatybės ir augalų suderinamumas

augalai ir jų draugai grybai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Medžių ypatybės ir augalų suderinamumas

Standartinė Basta Tre 2006 07 05, 20:43

Irena rašė:gal ir zinoma informacija apie medziu auksti, bet va vizualiai galima paplanuoti kaip ta Meiles Erdve atrodys, kai musu 20-30 cm. augaliukai isaugs i kelesdesimt metru:
Berzas auga 20m.
Egle - 20-50 m. (matot koks skirtumas gali isaugti ir 20 ir 50 m.)
Kastonas - 30 m.
Liepa - 30 m.
Pusis - 40 m.
Azuolas - 40-50m.


Ель европейская 800X600 Kazkada jau sakiau, kad jei tankiai sodinsi vien egles, tai po jomis niekas neaugs, skaiciau, kad vien egles ar tai isalina zeme, ar tai turi kazkokiu atseit nuodingu medziagu, kad kiti augalai negali augti.
Ir is tikruju maciau, kur buvo atsatomas miskas ir pasodintos vien egles, tai po jomis tusca, plikas spigliu apmetytas plotas.
Beje na karta maciau, kai is egliu planuoja tvoras, maciau ir pasodintas. Egles labai graziai auga susipinusios sakelemis, bet kol dar jaunos, o kai subres - tai apacioje kamienai bus pliki ir pasidarys skiles.
Nebent virsuneles nupjauti, tada egle auga i ploti...


Egles saknys auga arti zemes pavirsiaus, palyginus pvz., su pusimi, kurios saknys auga gilin i zeme, todel esant stipriam vejui, egle daznai krenta jei nera ja palaikanciu medziu salia su kitokia saknu sistema...
Sodinant azuola vertetu nepamirsti, kad jo saknys i ploti iki 20 m. issisakoja, tai jau reikes planoti, kad kaimynams kiaulystes neprikresti ir i svo darza kad jau stipriai neuzlistu sis galiunas.

Is egles spygliu (kaip ir is pusies) daro toki gerima: supjausto isplautus spyglius (1 litras), uzpila virtu vandeniu (3 litrai) ir palieka stoveti 3 dienas. Pries geriant nukosia, ideda cukraus/medaus ir kas nori citrinos rugsties na ir geria, rasoma, kad po 1 stikline per diena... Toks gerimas vad. vitamininis kokteilis :)

Pati bandziau viena karta taip daryti su pusimi, tai vanduo per trys dienas sugedo :) (gal reikejo daug maz vesioje vietoje laikyti, o as tai siaip namuose laikiau) ir niekaip negalejau nuplauti indo po tu spigliu, nes labai daug saku issiskyre ir nenusiplauna jos taip jau lengvai - tokia linksma patirtis :)), bet gal jums geriau seksis.

Ai tiesa, dar pusies ka tik susprogusius pumpurus galima valgyti (tai buna labai anksti po ziemos), tie galiukai labai svelnus ir skonis idomus :)


Tai tiek kol kas :))

Sekmes mums svajojantiems savo Gyvenima.

Šis laiškas paimtas iš meileserdve@yahoogroups.com konferencijos.
Perskaityti visus laiškus arba prisijungti prie konferencijos galite čia:
http://groups.yahoo.com/group/Meileserdve


** rašė:ąžuolas, kiek ieškojau informacijos, tik retais atvejais iki 50 metrų užauga. Paprastai jie būna 20-40 metrų aukščio.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė ... Tre 2006 08 16, 21:46

Truputis apie beržus. Po jais, kaip ir po eglem, prastai auga augalai. Pas mus visa žolė po beržais išdžiūvus tokiu ratu. Gal beržai visą drėgme sugeria? Šaknų sistemą tai didelę turi. Jei norisi kažko dar po beržais, girdėjau tinka alyvos. Jos kažkaip sutaria su beržais :)
Paskutinį kartą redagavo ... Pir 2006 09 04, 23:26. Iš viso redaguota 1 kartą.
...
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: Šeš 2006 08 05, 22:14

Standartinė Basta Šeš 2006 08 19, 21:55

geras, kaip tik žadėjau kieme po beržu pasodint alyvų :) ačiū
taip, pastebėjau, po beržu pas mus net žolės nereikia pjauti... ir drėgmės tai labai daug ima...

tad aš manau, kad ten, kur nori pievelę turėt, sodinti beržus.
Be to, beržai turi stiprių antibakterinių savybių.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė ** Tre 2006 08 23, 20:12

Irina-Dobė rašė:labutis,

noriu siek tiek apibendrinti keleta ivairioje literaturoje perskaitytu faktu apie sodo augalus, tiksliau - ju kaiminyste.
Pradekim nuo tu augalu, kuriuos nedera sodinti greta. tai pavyzdziui, serbentai ir agrastai - juos reikia auginti atskirai, nes auginant kartu juos labiau puola ligos ir pan. bet dazniausiai jie sodinami kartu (turbut del vietos stokos ). serbentams ir agrastams padeda augti (baido ju kenkejus) juodauogiai seivamedziai, taip pat apyniai ir pelargonijos. turiu pelargoniju sociai, tai netrukus persodinsiu po juodaisiais serbentais - jos privilioja amarus ir tada jie atstoja nuo serbentu. po visais vaismedziasi ir vaiskrumiais galima pasodinti nasturtu - jos yra tikros amaru gaudykles, be to ir gyvas mulcas - taip apsiveja, kad sulaiko dregme, o ir pacios jos - visiskai nereiklios dregmei. sako, kad agrastus nuo ligu apsaugo pomidorai, o jei taip pomidoriuka pakisti po agrastu?
obelys sugyvena su pusimis (taip taip!), kriausemis, tresnemis (idomu, kad kai kur rasoma, kad tresnes netinkamos obelims kaimynes, kitur - kad tinka), o vat su vysniomis - tikrai ne. vysniu ir obelu saknys trukdo vienos kitoms augti. ir siaip kauliukiniai vaismedziai linke "engti" obelis ir kraiuses. tresnems patinka sermuksniu kaiminyste. obelims tinka avieciu kaiminyste, dilgeles, cesnakai - visi jie apsaugo nuo ligu ar kenkeju. tik ne bulves. kazkuriame "Meiles erdves" numery buvo rasyta, kad obelis ir kriauses nuo salcio saugo visu rusiu klevai, o kitur radau pamineta, kad nuo kenkeju saugo ir juodoji tuopa.
turekit omeny, kad kaulavaisiai nemegsta sunkaus imirkusio pelkinio dirvozemio, kuriame laikosi vanduo. obelys, o ypac kriauses, kiek pastebejau, labiau pakencia sunkius dirvozemius.
beje, putinai, megstantys dregnesnius sunkesnius dirvozemius stabdo kitu augalu augima, kaip ir jazminai, alyvos ir graikinis ar mandzurinis riesutmedis
netinka obelims ir lazdynai, kastonai, egles. o ypac reiktu vengti salia sodo sodinti berzus - ju skleidziami fitoncidai labai nepatinka vaismedziams, skatina ligas (tas labai akivaizdu senuose soduose), pastebekite, kad salia pusu augantys berzai jas tarsi "nudegina" is vienos puses - sakos buna nuplike.

ir baigiant dar keletas faktu, kurie galbut butu naudingi projektuojant soda ir visa zemes sklypo augmenija. augalai, kurie pakencia sunkesnius, dregnesnius dirvozemius (tik ne stovinti vandeni) - maumedziai (mano mylimi), sibiro kedrai (priesingai nei dauguma pusu), alksniai (ju saknu gumbuose gyvenancios bakterijos kaupia reikalinga augalams azota), egles. azuolai pastebejau gali augti visur - ir ten, kur labai dregna, ir visiaki sausuose pusynuose - sako jie saknimis sugeba istraukti is zemes dregme. taigi, galima pagalvoti apie medziu drenaza. neminesiu visiems zinomu dregme megstanciu drebuliu. o skroblai labai greitai sukaupia humusa.
tai tiek siam kartui
Irina-Dobe


Šis laiškas paimtas iš meileserdve@yahoogroups.com konferencijos.
Perskaityti visus laiškus arba prisijungti prie konferencijos galite čia:
http://groups.yahoo.com/group/Meileserdve
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Laimis Ket 2006 08 24, 0:34

Augalų tarpusavio įtaka: (lentelė)
http://meileserdve.anastasija.lt/1/auga ... _itaka.htm
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23


Grįžti į Augmenija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių

cron