Bruknės

augalai ir jų draugai grybai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Bruknės

Standartinė Basta Tre 2006 07 05, 20:39

Irena rašė:Labutis visiems :D , noreciau pasidalinti maziciais atradimais, kurie man pasirode stebuklingais :)

sugalvojau paskaityti apie bruknes, anksciau to nedarydavau, nes man sios uogos atrode pazistamos ir ... nezinau, zodziu netrauke demesio... O DABAR!!! skaitau sau taip ramiai, galvoju gal yra galimybe sode kaip nors pabandyti priglausti, isauginti ir perskaitau, kad jos yra "vechnozeljonye" (kaip tai leituviskai vadinasi nesuradau, cia kaip visi spigluociai nenumeta lapu visus metus), o tai reiskia, kad lapukus galima ir is po sniego rinkti :) ir DAR bruknes auga, gyvena iki 300 metu (!), isivaizduojate, cia gi kaip azuolai, tokia mazite zole, o tek informacijos prikaupia per savo gyvenima...

Del augimo perskaiciau, kad gali augti ir zoleje, bet geriausiai savo savybes atskleidzia pushu sausame miske.

Dar viena man pasirodziusi nepaprastai naudinga savybe - tai brukniu gebejimas ilgai issilaikyti sveziomis. Jos turi kazkokiu medziagu, kurie veikia kaip konservantai, t.y. neleidzia augti visokiems grybeliams, pelesiams. Po to netycia suradau ir Megre knygoje rase, kad jei i vandeni subersi trecdali brukniu, tai toki vandeni galima bus skaniai isgerti ir po kokiu 2-ju metu.
Dar rase, kad senoves Rusijoje buvo labai paplyte patiekalai is brukniu.
Ju nereikia sterializuoti, galima isplauti, upilti silpnu cukraus tirpalu ir i sveikata valgyti visa ziema, deti i patiekalus, virti kisielius ir pan.
Jei noresite rinkti lapukus arbatai tai ta reikia daryti koki kovo men. arba velu rudeni , nes vasara surinkti lapeliai juos dziovinant parudija...
Uogos sunoksta rugpjuti-rugseji...

na kol kas viskas :D .

Llinkiu suplanuoti stebuklinga Meiles Erdve!

Šis laiškas paimtas iš meileserdve@yahoogroups.com konferencijos.
Perskaityti visus laiškus arba prisijungti prie konferencijos galite čia:
http://groups.yahoo.com/group/Meileserdve
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Grįžti į Augmenija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių

cron