Puslapis 11

Augalų tręšimas, dirvožemio gerinimas

StandartinėParašytas: Pen 2006 09 22, 16:47
Basta
Va aš manau, kad reiktų žinoti, kaip gerinti dirvą ir kaip pritaikyti skirtingiems augalams.

Pvz., pelenais galima gelbėti augalus, kurie nemėgsta rūgščios dirvos.
O obuoliai, kaip supratau, veikia priešingai.

StandartinėParašytas: Sek 2006 10 08, 18:00
Laimis
Vaikščiojau po sklypą, apžiūrinėjau savo serbentus, kriaušes, aronijas, obelis ir kitus medelius ir mąsčiau ką daryti, kad jos suvešėtų, kokio joms duoti maisto, kuo patręšti.

Mineralinės trąšos yra blogai. Mėšlas irgi blogai. Dėti ten visas maisto atliekas? Nežinau... Gal pilti pelenus, gal komposto prisidaryt, gal šienu numulčiuoti, bet sako, kad šienas ištraukia azotą ir gal tai irgi nėra gerai.

Taigi susimąsčiau kuo čia patręšus savo augaliukus ir atėjo atsakymas:

Geriausia trąša yra medelio lapas. :) Į medžio lapą sudėta viskas ko reikia.

Dar priedo pagalvokit - tai juk specializuota trąša. Kiekvienam medeliui individualiai. Serbentams galima atnesti lapų iš po serbento vešlaus, obeliai iš po kitų obelų, agrastui iš po agrastų... Galima net su šiek tiek žemės paimti, su gyviais dirvožemio. Jei vešlus serbentas auga, tai reiškia jam geros sąlygos. Reiškia reikia paimti šiek tiek tų sąlygų ir nunešti mano ką tik pasodintiems, jauniesiems augaliukams.

Dar niekur nemačiau, kad kas pardavinėtų trąšas sukurtas specialiai obelims, specialiai trešnėms, specialiai serbentams, o gamta tai daro. Į serbento lapą sukaupiamos visos reikalingos serbentui medžiagos, paskui tas lapas numetamas tiesiai ant žemės, kur yra šaknys.

StandartinėParašytas: Sek 2006 10 29, 1:08
kmalysko
As, Laimuti, ir sutinku su tavim ir ne.

Vat pries kuri laika uzsimaniau pasodinti figu medeli (sio metu gyvenu Prancuzijoje ir pamaniau, kad gal pavyks uzauginti). Atsinesiau kelias sakels. Palaikiau kusi laika vandeny ir pasodinau i zemele. Pradejo tos sakeles dziuti. Galvoje suskambo, kad reikia parneshti zhemes is po To pacio medzio, kur nuskyniau sakeles. Ir... beveik visiskai nudziuvusios sakeles isleido mazutelius lapukus :) Kiek dziaugsmo man tai sukele!!!!!

Todel apie atsinesima zemes is po skirtingu augalu stai ka manau:
Reiketu atsinesti bent jau po saujele is po gerai derancio medzio ar krumo (bet cia yra pavojus atsineshti ligas ir kenkejus, kuriems bus neatsparus jusu jaunas sodinukas), bet taip pat ir padeti adaptuotis medeliui kitais zinomais ekologiskais tresimo budais.

Rusiskame anastasieciu puslapyje skaiciau toki patarima:
Tam, kad medeliai ar kiti augaleliai geriau prigytu, reikia pries iskasant pazymeti viena sakele, kuri augo i shiaure (rytus, vakarus ar pietus). Sodinant augaleli i nauja vieta reiketu ji suorientuoti i siaure (rytus, vakarus ar pietus) (chia pades kompasas ir pazymeta sakele). Tokiu budu augalui nereikes isnaujo priprasti prie Zemes magnetiniu lauku.

StandartinėParašytas: Tre 2007 06 13, 23:48
**
Maitinimas, stimuliavimas ir laistymas vienu metu
http://www.sodyba.org/index.php?option= ... view&id=28

Šiame straipsnyje galima rasti "Kurdiumovo arbatėlės" receptą. "Kurdiumovo arbatėlė" - tai
natūralus augimo stimuliatorius, visapusiška apsauga nuo ligų ir kenkėjų. Puikiausia trąša, kurią augalai lengvai pasisavina tiek per lapus, tiek per šaknis. (...)

Dar nespėjau išbandyti, bet girdėjau gerų atsiliepimų.

ekologiškos trąšos

StandartinėParašytas: Pir 2008 02 11, 15:26
ArturasGeniu
labai gerą efektą pastebėjau, kai pasėjau lubinus šalia augaliukų.
http://keep4u.ru/full/080208/5c9915f9df56e6f9d7/jpg
http://keep4u.ru/full/080208/0cc657bbb458e17b73/jpg
Lubinai labai patręšė augaliukus ir suteikė jiems pavėsį sausesnėmis dienomis, o pernykščiai jų lapeliai labai gerai užmulčiavo šakneles.