Puslapis 11

Kiauniniai (šermuonėlis, žebenkštis, kiaunės, šeškai...)

StandartinėParašytas: Ket 2007 04 19, 11:54
Laimis
Plaukėme baidarėmis ir ant upės kranto miesto teritorijoje pamatėme šokuojantį baltą gyvūnėlį. Lietuvoje jis retas ir retai matomas. Įrašytas į Raudonąją knygą. Tai šermuonėlis.

Paveikslėlis

Mes plaukėme prieš porą savaičių tai jis buvo dar visas baltas. Vasarą jis turėtų paruduoti.

Vasarinės foto čia:
http://www.hlasek.com/mustela_erminea_4005.html

Laimis Žmuida


Ziema baltu zveriuku galima pamatyt daug kur, net miestuose. Deja, ne visi jie- sermuoneliai, dazniausiai zebenkstys. Zebenkstys gyvena visur, o skiriasi nuo sermuonelio tuo, kad sermuonelio uodegos galiukas visada juodas, ir ziema, ir vasara, o zebenksties ne. Zebenkstis ir mazesne uz sermuoneli, nors stambus patinas gali buti sermuonelio pateles dydzio. Sermuonelis- siaures gyventojas, pas mus retokas. Sutinkamas "siaurietiskose" vietovese- aukstapelkese, nendrynuose, prie upiu ar ezeru.

Saulius Jasionis

StandartinėParašytas: Pen 2008 01 25, 14:58
**
saulius rašė:(...) Šeškams miško nereikia, jie gyvena ir pievose, ir laukuose- bet kur, kur gali surasti maisto (pelių, varlių irpan.) ir pasislėpti. Kai bus sniego, įdėmiau pasižvalgyk, gal pamatysi pėdas. Jie mėgsta įsikurti, pvz. šiaudų ar šieno kupetose- padarius tokių kupetų galima prisivilioti ir šešką ar kiaunę. Taip pat žabų, malkų, akmenų krūvose ir pan. vietose. Tokias vietas mėgsta ir žebenkštys- didelės pelių mėgėjos :D .