Puslapis 11

Žvirbliai

StandartinėParašytas: Šeš 2006 10 07, 2:48
Basta
Būrys: žvirbliniai.
Šeima: audėjiniai:
:arrow: naminis žvirblis
:arrow: karklažvirblis
Šeima: erškėtžvirbliniai
:arrow: erškėtžvirblis
:arrow: sibirinis erškėtžvirblis

Naminis žvirblis Passer domesticus

PaveikslėlisPaveikslėlis

nuotrauka iš http://www.blogas.lt/vytauc/171270/paukstukai.html

Karklažvirblis Passer montanus

Paveikslėlis

Erškėtžvirblis Prunella modularis

Paveikslėlis____Paveikslėlis

Sibirinis erškėtžvirblis Prunella montanella

Paveikslėlis

StandartinėParašytas: Tre 2007 06 13, 0:22
Kistyte
Radau maža žvirbliuka (na jis dar neskraido bet iš rankos iššokęs ant žemes gražiai nusileido) , gal galėtumėte man patarti kuo jį maitinti ir kaip rūpintis?

StandartinėParašytas: Tre 2007 06 13, 17:09
**
Gal pabandyk paklausti čia http://www.birdlife.lt/forum/index.php
Man pačiai neteko paukščiuko prižiūrėt, tik žinau taisyklę, kad jei nesužeistas, geriau neimt, nes tikriausiai šalia krūmuose mama jo tupi ir stebi kaip nusineši.

StandartinėParašytas: Pir 2007 11 05, 15:25
ArturasGeniu
jauni žvirbliukai labai čirškia išskridę iš lizdelio ir atkreipia i save visu demesi. Geriausia juos tik stebeti, nes žmogui juos palietus, ju tevai dažniausiai nustoja juos maitinti ir nuskrenda kitur. Panašiai man atsitiko, kai jauną zyliuką, išskridusi iš inkilo nuo žemes užkeliau ant medžio šakos, nes soduose buvo pilna kačiu, kuriuos ju tiesiog sededavo ir laukdavo prie inkilu. Po nakties pastebejau, kad paukščiuko teveliai nebegrižta ir nemaitina savo jauniklio, jis liko tupeti visa para toje pačioje vietoje, kai kiti stipresni jo broliukai seniai buvo nuskride cypsedami tolyn i kitus sodus. Šis buvo paskutinis iš vados ir turbut silpniausias, kuris nesugebejo pats užskristi ant medžio ir gal but pačios gamtos buvo skirtas katino pietums... :(

StandartinėParašytas: Pen 2007 11 09, 23:29
Vidmantas
Atrodo gamta iprato laikyti zmogu savo priesu.Taip neturi buti ! Reikia viska atsatyti.Gamta keis nuomone apie zmogu kai jis prades spinduliuoyi meiles energija.Pastebejau kaip gamta su manim elgesi kai spinduliavau meile. Beje labai, labai grazus pauksciukai :P

StandartinėParašytas: Ant 2007 11 13, 21:55
ArturasGeniu
Nuolat gyvenant kaime, pauksciukai pripranta prie sodybos seimininku ir skraido visai salia. Anksciau zvirbliai priprasdavo gyventi ir pereti vienoje sodyboje ir pasilikdavo per ziema ir kilo jo pavadinimas - naminis zvirblis, nors jo i rankas nepaimsi, kaip namines kates... :) Zvirbliai megsta labai anksti cirksti ir zadinti, dar geriau uz gaidzius, nes tai jie daro be sustojimo, kaip uzvesti... :) Jei prie jusu kambario netoliese peres zvirbliai, tai be ausu kamstuku neissimiegosite. :)

Re:

StandartinėParašytas: Ket 2009 01 08, 22:57
fon Rokas
Kistyte rašė:Radau maža žvirbliuka (na jis dar neskraido bet iš rankos iššokęs ant žemes gražiai nusileido) , gal galėtumėte man patarti kuo jį maitinti ir kaip rūpintis?

Du metai praejo. Idomu ar dr tri? As taip pat turiu nuo 2007 metu viena patinuka, kuris dar jaunas iskrito is lizdo. :mrgreen: