Oro filtrai

arba kitaip - ekologija

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Oro filtrai

Standartinė ** Tre 2006 11 01, 16:27

Alyta rašė:Jau praejo keletas metu,o apie oro filtrus prie automobiliu,kurie surinkinetu uzterstas dulkes,nieko negirdet.Na gal tik as negirdejau.
Man kilo idomi ideja kaip pradet kalbet apie tai visuomenei.
Butu galima savadarbius filtrus prisitaisyt prie savo automobiliu.Na gal nelabai didelius,kad policija nebaustu uz standartu nesilaikyma.Nors paaiskinus policininkam kas tai yra,daznas is ju butu atlaidus.
Taip atkreiptu demesi draugai,pazystami,parasytu zurnalistai,o tada ir "ratas pradetu" suktis.


Vėl pasikeičiau... rašė:Man irgi kilo filtrų idėją įgyvendint noras. Tai mes čia su tokiu Sergėjum iš Kauno padirbėjom, bet pritrūko energijos. Papasakosiu kiek nudirbom. :)

Pirmiausia atsidarėm kapotą ir išsiaiškinom kur galima pritvirtinti tą filtrą. Skirtingose mašinose skirtingos vietos. Tačiau yra vieta filtrui. Galima gaminti 2-3 rūšių filtrus, kuris tiks visiems automobiliams. Atsidarykit savo kapotą ir pažiūrėkit. Ten yra vietos šalia radiatoriaus ar pan. Tas filtras policininkams tikrai netrukdytų. Jo net nesimatytų, kad jis yra mašinoje.

Kitas dalykas yra gaminimas. Geriausia yra gaminti patiems. Duoti kokį nors užsakymą fabrikui. Sužinojom, kad Kaune gaminami filtrai. Galima su jais pasitarti, pasikonsultuoti. Vieno filtro kaina apie 15 litų. Bet čia tik pats filtras, kuris paprastai dedamas prie variklio. Visose mašinose jis yra. Tai vat paimti tą filtrą už 15 litų ir sukišti į savos gamybos dėžutes. Gausis toks filtras panašus apie kokį kalbėjo Megre. Galima tuos filtrus ir vien patiems gaminti. Bet abejoju ar sugebėsim pigiau pagaminti, nei tie, kurie dabar gamina. :)

Kitas dalykas yra pats Megre. Megre baltarusijos konferencijos Minske metu siūlė baltarusiams daryti tuos filtrus. Duotų brėžinius ir t.t. Jam gaila, kad niekas šios idėjos nesiima. Nežinau ką galvoja baltarusiai, bet aš parašiau į Megre įsteigtą fondą laišką, kad mes norim gaminti, kad norim brėžinių, kad norim išsiaiškinti kokio jis nori honoraro už brėžinius ir t.t. Bet iš fondo jokio atsakymo negavau. Matomai dar buvo ne laikas. Būtų gerai tą Megre pričiupti čia Lietuvoj ir viską išsiaiškinti, jis manau sutiktų. :) Bet pro fondą iki jo prisikasti labai sunku. Nebent gal kas nors jo telefoną turit? :)

Tai vat tiek ir sustojo mūsų reikalai. Sergejus kažkuo kitu užsiėmė, o aš irgi. :) Būtų gerai susitikti su entuziastais ir atnaujinti šitą idėją. Gal dabar jau laikas? :) Bet aš tik Kaune ir Vilniuj galiu. Alyta lygtais Kaune?


Vėl pasikeičiau... rašė:Mes galvojom kai padarysim tuos filtrus, tai vykdyti projektą kartu su savivaldybe ir kauno troleibusų ir autobusų parku. Kauno savivaldybė galėtų ištirti orą kaune, paskui reikia paramos gauti pagaminti tiems filtrams ir sustatyti juos ant kiekvieno autobuso ir troleibuso. Po menesio ar dviejų vėl patikrinti orą. Oro monitoringus daro savivaldybė, bet reikia tartis konkrečiai kada ir kur. Svarbu, kartu daryt tą projektą, tada gal skirtų lėšų ir t.t. Jei bandymas pavyktų, tada ir pati savivaldybė girtųsi savo pasiekimu ir troleibusų parkas girtųsi ir tada reklama gera būtų tiems oro filtrams. Tada jau beliktų patentuoti ir pardavinėti juos, kurti įmonę. :)

Bet pradžiai juos reik pagaminti. :)


Vėl pasikeičiau... rašė:
Basta rašė:tai gal kas detalu plana to filtro galetu pasiulyti?

Šiaip tai filtrai jau yra padaryti. Atrodo maždaug taip:

Paveikslėlis

Bet reikia išardyt ir pažiūrėt į vidų, kad suprastum kas ten yra. :) Ten yra kartonas. Jis sulaiko oro dulkes. Kad kartono plotas būtų didelis, tai jis sulankstomas ir įkišamas į cilindrą. Nuotraukoje nesimato to esminio kartono. Basta nueik pas tėtį ir išsiardyk seną filtrą. :)

Tai vat šituos dalykus galima vadinti filtro viduriais. Filtro esme. Toliau belieka padaryti dėžę, kuri saugos filtrą nuo vandens patekimo ir pritvirtinti ją prie automobilio. :)


Vėl pasikeičiau... rašė:Va čia daug oro filtrų ir jų kainos. Bet reikia eiti ir su gamintojais tartis ir atidirbti mūsų variantą. Jie profesionalai, tai lengvai turėtų sukonstruoti arba pasiūlyti jau turimą:

Oro filtrai

Oro filtrai turi būti pritaikyti skirtingiausioms sąlygoms – nuo beveik gryno miesto gatvių oro per lietų iki labai užteršto oro, pilno suodžių bei tepalo dalelių. "Fram" oro filtrai pasižymi tokiomis savybėmis:

Filtruoja ambrazyvines daleles, slopina siurbiamo oro šniokštimą, reguliuoja siurbiamo oro temperatūrą ir variklio karterio ventiliaciją, turi įtakos variklyje vykstančiam degimo procesui ir išmetamųjų dujų sudėčiai.

“Fram Filter” naudoja specialių rūšių techninį popierių. Pluošto struktūra ir smulkumas, vienodo dydžio akelės ir tolygus impregnavimas – atitinka variklių ir automobilių gamintojų poreikius.

Labai svarbi ypatybė yra klosčių geometrija. Tai įgalina mažame tūryje sutalpinti didžiausią filtruojamąjį paviršių: tada filtras suima maksimalų teršalų kiekį ir per visą savo amžių dirba veiksmingai, nors užsiteršia vis labiau.

Atitinka visus kokybės kriterijus: smulkumas, filtruojamasis plotas, teršalų imlumas, atsparumas pulsavimui, patvarus visų sujungimo vietų sandarumas, matmenų tikslumas, tarpiklių kokybė ir kt.

Filtrų programoje numatyta didelė produkcijos įvairovė – šimtai skirtingų formų ir dydžių oro filtrų visiems automobiliams.

Minimalus galios praradimas.

Apsaugo nuo vandens patekimo.

Šaltinis: http://www.garazas.lt/index.php?win=kainos&id=34&psl=1

O gal geriau į Megre kreiptis? Tik kaip jį surasti?


Alyta rašė:(...) Siam reikalui auksciau mineti filtrai reik patobulint,kad prie ju stipriau laikytus dulkes.Gal but prieki ju naudot retesni audini.


Vėl pasikeičiau... rašė:Šiaip Megre galima pasigauti po kokios konferencijos ir pašnekėti šiuo klausimu. Arba jam tokį klausimą parašyti, kai jis lapelius skaito iš salės. Megre manau pagauti galima. Tik reikia norinčių tais filtrais užsiimti. Kai bus noras, tai bus ir Megre. Aš taip manau. :)

Siam reikalui auksciau mineti filtrai reik patobulint,kad prie ju stipriau laikytus dulkes.Gal but prieki ju naudot retesni audini


Na, aišku cilindrinio filtro nedėsim, nes jis pritaikytas variklio orui valyti. Ten variklis traukia iš cilindro vidaus, todėl galima daryt cilindro formą. O jei tokį filtrą pritvirtinsim prie mašinos, tai nieko iš to nebus. Mūsų gaminamas filtras turėtų būti toks, kad pro vieną galą oras įeitų, o pro kitą išeitų. Čia ir yra esmė. Todėl jie ir tvirtinami prie mašinų. Mašina važiuoja ir taip priverčia orą judėti pro filtrą. Ir nereikia jokios pagalbinės priemonės (pvz. variklio filtre orą varinėja variklis), oras pats varinėja po filtrą. Toks filtras orą valys tik mašinai važiuojant. Todėl ir ekologiška, kad nenaudoja pagalbinių priemonių. :)

O kokį filtra Galytėnas turi omeny, kuo jis nelaiko dulkių?


Vija rašė:Per trumpa laika jis uzsiters ir reikes ismesti. Kur mesim?


Vėl pasikeičiau... rašė:Šiaip tai ten pagrindinė medžiaga yra kartonas. Kartonas yra celiuliozė ir nėra kenksmingas gamtai. Žodžiu, jis supūna. Pagal Kurdiumovą, tai kartoną rekomenduojama dėti ant daržų, kad nepraeitų piktžolės (neaprašinėsiu čia to metodo, tik norėjau pasakyt, kad kai kurie žmonės taip daro ir nekenkia gamtai.). Taip, kad kartonas suirtų, su juo viskas tvarkoj.

Kitas dalykas yra dulkės, kurios surenkamos į tą kartoną. Vat jos pavojingos. Bet jos pavojingos tik kai įkvepiamos, kai nusėda ant augalų ir absorbuojamos. O jas užkasus po žeme, tai visokie sliekai, mikroorganizmai ir šiaip lietus, gruntiniai vandenys greitai nukenksmintų. Svarbu tik, jų nesukoncentruoti didelės masės į vieną vietą.

Šiaip gamtai padaroma šiokia tokia žala su tais filtrais, bet maža. Ir tai manau yra daug geriau nei kvėpuoti tais teršalais. Tada sergama ir gaminama vaistai, kurie gamtai padaro daug daugiau žalos.

Geriausias atvejis yra sustoti gaminus teršalus. Tada jokių filtrų nereikėtų, tada būtų geriausia. Bet jei jau yra teršalai, tai būtina juos surinkti ir užkasti. Žemė yra natūralus filtras, kuris "sudoros" tuos teršalus, suskaidys ir padarys nekenksmingais. :)

Tai su filtro viduriais, t.y. kartonu, manau aišku, o kitas dalykas yra su filto dėžute, į kurią tas filtras kartoninis dedasi. Vat ją reikia daryti iš ekologinių medžiagų. Reikia gaminti tokią, kad daug kartų galima ją naudoti. TIk vidurius keisti, o dėžutė juk gera. Ir kad paskui sulūžus ar nustojus vartoti, kad tą dėžutę būtų galima perdirbti arba kad ji supūtų. Na, čia galima gaminti iš fanieros arba šiaip yra dabar ir modernių ekologinių medžiagų, kurios dirvoje suyra.

Žodžiu, manau, kad čia jau tuo turi rūpintis tie, kurie pradės gaminti tuos filtrus. Kurie tuo pradės verstis. :) Nes čia jau masinė gamyba turėtų būt, ne vienas kitas filtras, o daug. Bet užtat ir uždirbama bus daug. :) Tai kas nori gaminti? Aš turiu daug patarimų. Galėčiau kartu konstruoti tą gaminį, bet visko daryti aš neapsiimu. :)


Alyta rašė:Prieki deti retesnio audinio ir tame tarpe tarp filtru laikysis dulkes kurios vaziuojant letai ir per duobes atsoka nuo kartoninio filtro.


Vėl pasikeičiau... rašė:Aaa.. ta prasme. Supratau. :)

Taip ir Megre siūlo. Pirmiau mažos skylutės, paskui dar mažesnės, o paskui visų mažiausios, t.y. kartonas greičiausiai. :) Bet ir paprastuose filtruose šitas dalykas yra, tai iš pradžių nesupratau. Kad ir tame cilindriniame filtre aplink kartoną yra dar metalinis tinklelis, kad sulaikytų didesnes šiukšles ir kad neužsikimštų filtras kartoninis didelių gabaritų teršalais. Beto kol iki to tinklelio patenka oras manau jis dar pro groteles kokias nors praeina, kurios sulaiko akmenukus ir panašes daleles.

Atrodo filtras jau sukurtas (na, man taip atrodo), reikėtų dabar kokios ekologiškos dėželės jam, kad neterštume gamtos tais gamtos valytuvais. :) Gal kas turit idėjų?


Basta rašė:juk yra tokiu plastmasiu, kurios suyra


Vėl pasikeičiau... rašė:Aga, prašom su telefonais ir adresais gamintojų. :)


Basta rašė:AMWAY :lol: :lol: :lol:


Vėl pasikeičiau... rašė:Ten ne plastmase pas juos, o vaskas. :) Geras pasiulymas, bet ar jie gamina kitiems? Atrodo jie apskritai gamina tik sau ir tik amerikoj, o produkcija i Lietuva atvezama is amerikos. Tiksliai negarantuoju, bet taip atrodo.

Gal dar koki gamintoja?


Basta rašė:Ane, vaskas, kaip idomu.
Tai vadinas, galima ir vietoj zvakes naudot
Sakot, is medzio butu pavojinga gamint..
O kaip del keramikos?


Vėl pasikeičiau... rašė:Jo. Amway produkcija, kai suvartoji, tai tada buteliukus galima naudoti vietoj zvakes. Jie gerai dega. Nereikia nei knato istatyti. Suvartoji produkta ir turi sau zvake is buteliuko. Visiskai susinaudojantys preparatai. Maciau savo akim. :)

Is medzio gal ir neblogai... nzn reikia pamastyti. Is faneros but neblogai..

O del keramikos, tai nesiulyciau. Nera tai pats ekologiskiausias dalykas, nes vien pagaminimui naudojami degimo procesai. Moli reikia isdegti. Kad isdegti naudojama daug degimo. O paskui degta moli irgi ner labai lengva utilizuoti, reikia kazkaip sutrinti jii miltelius. Sunkoka butu. :)

Fanera, mediena but neblogai...nezinau dar..


Alyta rašė:Turėtų būti nedegios medziagos.


Laimis rašė:Su Raimiu buvom vakar į filtrų gamintojų įmonę nuėję. Ecofiltras vadinasi. Ten išsiaiškinom ką jie gamina. Taip pat išsiaiškinom ką mums dar reikia išsiaiškinti. :)

Pasirodo mums būtina sužinoti kokio dydžio daleles mes norim pagauti su tais filtrais.

Gatvėje voliojasi daug dulkių. Kai kurias susemia valytojai arba spec. mašinos ir išveža. Man atrodo tos dalelės yra per stambios. Jos guli ant žemės, mažai pakyla ir, be to, jas kažkas išveža. Su filtrais tokių kiekių nesurinksi ir neišveši. Čia jau reikia krovininių mašinų. :)

Anastasija pasakojo, kad mašinų išmetamosios nuodingosios medžiagos susimaišo su dulkelėmis ir paskui lengvai skraido po orą. Paskui jos nusėda ant medžių lapų ir žolės, ir kenkia. :)

Manau būtent reikia orientuotis į tokio dydžio daleles. Tik vat dabar reikia išsiaiškinti tą dydį MIKRONAIS. Kiek mikronų dydžio yra tos dalelės. Gal padėsit sužinoti? :)


Laimis rašė:Из автомобильных выхлопов сделают алмазы
28.04.2003 13:21 | Autonews.ru

Австралийские ученые изобрели устройство, которое способно не только на 70% уменьшить выброс вредных веществ, содержащихся в выхлопных газах автомобиля, но и помочь в производстве промышленных алмазов. Устройство нагревает выхлопные газы до температуры, в три раза превышающей температуру плавления стали. При этом все вредные вещества распадаются на положительные и отрицательные ионы. Затем эта смесь охлаждается и ионы формируют менее вредную субстанцию. По словам ученых, устройство может также использоваться для уменьшения выброса вредных веществ заводами, фабриками и другими промышленными предприятиями. Результатом уменьшения количества вредных веществ является увеличение количества углерода в выхлопных газах.

Оказывается, ученые придумали способ превращать этот углерод в технические алмазы. Таким образом, в будущем может сложиться следующая ситуация. Периодически владелец автомобиля, оснащенного разработанным устройством, должен будет вынимать из прибора специальный фильтр с накопленным углеродом. Затем этот фильтр нужно будет отправит на завод, где из углерода будет произведено какое-то количество технических алмазов.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... pic&t=2694


Laimis rašė:Давайте вернёмся к первоисточнику. В первой книге Анастасия В Н. Мегре мы встречаем такой текст:
...Самый большой вред наносят вам так называемые машины. Их так много в больших городах, и из каждой исходит неприятный запах и вредные для организма вещества. Самое страшное то, что они смешиваются с частичками земли или пыли, пропитывают её. Движение этих машин поднимает пропитанную пыль, и люди вдыхают это ужасное месиво, оно разлетается, ложится потом на траву, деревья, покрывает всё вокруг. Это очень плохо…
… – Нужно, чтобы все эти машины не только разбрасывали эту гадкую пыль, но и собирали её.
– Как это сделать, говори быстрее!
– Впереди, ну, что там у них торчит такое, как это называется?
– Бампер, – помог я ей.
– Значит, бампер. Внутри него или под ним нужно приделать коробочку с дырочками в верхней её части, сзади тоже дырочки должны быть, чтобы воздух выходил. При движении этих машин потоки вредного пыльного воздуха будут попадать в передние дырочки, очищаться, и выходить из задних дырочек будет уже очищенный на двадцать процентов воздух.
– А где же твои сорок процентов?
– Сейчас эта пыль с дороги никак почти не убирается, а при таком способе её будет становиться всё меньше, так как она будет убираться каждый день и повсеместно. Я рассчитала – через месяц при помощи таких коробочек, если они будут установлены на всех машинах, количество грязной пыли уменьшится на сорок процентов. Далее процент загрязнения не уменьшается, так как влияют другие факторы.
(Книга 1, Анастасия, мягкий переплёт, стр. 109)


Никто из нас не умеет мыслить как Анастасия, и мы не можем понять её мысль, как её понимала сама Анастасия, потому будем пробовать мыслить нашими рассуждениями.
Из первоисточника видно, что первоочередная забота коробочек в том, чтобы собирать пыль, развеянную в воздухе на дорогах. Итак, это будет первый пункт.
Сама коробочка представляет собой обычный пластиковый короб, где внутри коробочки находиться простой воздушный фильтр. В пластиковом корпусе коробочки делаются отверстия, со стороны входа воздуха большие, со стороны выхода маленькие.
Пластиковый корпус коробочки будет крепиться к держателю зажимами, где сам держатель крепиться к бамперу автомобиля намертво. Съемная пластиковая часть коробочки предусмотрена для возможности предъявления Госавтоинспектору наличие фильтра внутри коробочки.
Корпус воздушного фильтра состоит из пластиковой сетки малой толщины.
Сам воздушный фильтр внутри будет представлять собой рулон сетчатой ткани, ну что-то наподобие рулона из марли или бинта, только степень намотки ткани в рулон намного слабее. Можно полученный рулон обработать закрепляющим раствором, чтобы ткань в процессе фильтрации не деформировалась. Так же между тканью можно расположить пластиковые крепления, не дающие деформироваться фильтру.
Воздушный поток, содержащий частички пыли будет проходить через фильтр, очищаться, а частички пыли будут собираться на стенках внутри рулона ткани. Те частички пыли, что войдут в фильтр первыми – станут своего рода уплотнение фильтра, где будут задерживать ещё более тонкие частички пыли. По истечении некоторого времени фильтр наполниться, будет загрязнён, что потребует замены фильтра. Замену фильтров можно проводить 2 раза в год. Один раз менять в конце осени, перед зимой, так как зимой нет такого количества пыли, как летом - за зиму фильтр заполниться очень мало, второй раз в середине лета.
Пункт второй об утилизации фильтров.
Для обычных порядочных граждан такой вопрос не должен стоять потому, как гражданин любящий свою страну будет приносить использованный фильтр в организацию по утилизации. Но вот та пьяная муха, несомненно, этого делать не станет и просто выбросит грязный фильтр на обочине дороги, где ещё посмеётся над живущими рядом людьми – какой я им оставила подарок. Здесь нужно торговым организациям предложить простой обмен фильтров с доплатой сдаешь старый – получи новый. Покупая коробочку для очистки воздуха впервые, изначально коробочки укомплектованы фильтрами.
Пункт третий о предложении Госавтоинспекции об указании авто владельцам приобретении и установки очистительных фильтров воздуха на транспортные средства.
Здесь можно предложить те же правила, те же пути внедрения указа, что были предложены при обязательной установке ремней на автотранспорте.
Можно объяснить инспекторам, что наличие коробочек в первую очередь скажется на улучшении качества воздуха на дорогах, так как инспектора сами этим воздухом дышат. Второе, что не маловажное, отсутствие коробочки на транспорте – первый предлог водителю о внесении штрафа. Так же автоинспектор может попросить показать наличие фильтра в коробочке, отсутствие которого так же может повлечь денежное компенсирование со стороны авто владельца.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... pic&t=2694

http://www.anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=1305
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė ** Tre 2006 11 01, 16:40

Laimis rašė:Попробовал изобразить рисунки коробочки, извини, что размер не выдержан – торопился.
Если, что не ясно спрашивай.

Paveikslėlis

Есть небольшое дополнение к предыдущему сообщению.
Предыдущие проекты коробочек представляют собой своего рода маленький кондиционер, где воздух очищается от пыли и грязи, но сам воздух (кислород) в процессе очистки теряет способность окислять углерод, то есть перестает участвовать в процессе дыхания.
Об этом Анастасия приводит аргумент о вредности кондиционеров.
…— Ты тут права сейчас: бывает воздух вредным очень, но человек кондиционер придумал. Он воздух от частичек вредных очищает. И воду минеральную в бутылках продают. Так что сейчас проблемы воздуха, воды для многих, кто не беден, решены.
— Увы, Владимир, кондиционер проблемы не решает. Частички вредоносные задерживает он, но воздух ещё больше омертвляет…
(книга 4 - Сотворение (мягкий переплёт стр.24).

Об этом я писал В. Н. Мегре, но он занят.
Повторю для всех.
Когда воздух проходит через фильтрующий элемент, то мелкие частички остаются на фильтре, но вот сам воздух, а именно кислород, при прохождении через фильтр становиться для дыхания бесполезен, а при большом количестве такого кислорода - опасен.
Дело в том, что при дыхании любого живого существа нужен кислород, но не просто кислород, а именно отрицательные ионы кислорода участвуют в окислительном процессе.
При вдыхании воздуха человеком, только отрицательные ионы кислорода используются при окислении углерода, тем самым, создавая благоприятные условия для течения реакции, а положительные ионы кислорода в этом случае просто не вступают в реакцию окисления, тем самым большое количество положительных или нейтрально заряженных ионов кислорода вредно для дыхания.
Вы скажите, при чём тут кондиционер? А вот при чем. Проходя через фильтрующий элемент, воздух очищается не только от пыли, но и отрицательные ионы кислорода также теряют свой заряд, становясь нейтрально заряженными и в этом случае совершенно не пригодными для дыхания. В помещениях, где работают только одни кондиционеры, а притока свежего воздуха с улицы нет, вы можете заметить о частых головных болях у людей, о вялой деятельности людей, говорящей об отсутствии кислорода, а проще об отсутствии отрицательных ионах кислорода, что участвуют в процессе дыхания.
Вы так же замечали, что при прикосновении к подъехавшему автомобилю иногда можно получить не приятный удар статического электричества. В этом случае многие автомобилисты вешают сзади автомобиля токосъемники, что волочатся сзади автомобиля по асфальту. А откуда появляется статическое напряжение на поверхности автомобиля?
Любое тело, как и любой автомобиль, двигаясь через воздушную среду, встречает сопротивление воздуха, в результате трения о воздух автотранспорт получает на корпусе потенциал. Возникший положительный потенциал на кузове автотранспорта старается забрать на себя отрицательный заряд с ионов кислорода тем самым, делая воздух вокруг себя не пригодным для дыхания. И чем быстрее несётся автомобиль, тем выше статика на поверхности, тем больше отрицательных ионов забирает на себя корпус автомобиля, тем мертвеннее воздух остаётся после него. Разработчики автотранспорта скажут - на корпусе автомобиля вся бортовая сеть имеет отрицательный потенциал, то тем самым автопромышленность борется со статическим зарядом. Так то оно так, но отрицательный корпус только для питающей сети автомобиля, но положительный статический заряд на корпусе автомобиля от этого не исчезает.
Летом воздух будет насыщаться отрицательными ионами за счёт дождя, грозы, растений, но для зимнего времени года таких условий не будет.

Возможно, у вас возникнут замечания.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... pic&t=2694


Laimis rašė:Приятно слышать, что наш разговор начинает приобретать реальное воплощение, желаю Вам скорейшей реализации.
В жизни всех существ есть характерная черта, что всех роднит – никто не желает быть похож на другого. Умный не хочет себя равнять с глупцом, богатый не желает быть равным бедному. В этом различи можно найти прекрасный ход.
Все предложенные варианты очистителей воздуха в первую очередь будут представлены Госавтоинспекции, где будет дано разрешение установки устройств, внесение соответствующей поправки в закон и предложение фирмам изготовителя - государственного заказа.
Несомненно, нужно предложить как можно больше разнообразных образцов, разнообразных конструкций по форме, цвету, содержанию для разных транспортных средств и для разных слоёв общества.
Можно предложить простой вариант без ионизатора, и этот вариант будет своего рода обязательным для всех. Сразу нужно представить несколько расцветок коробочек – разный по цвету пластик, что бы подходил под разные окрасу автомобили. Эти варианты будут в денежном отношении самые дешёвые. Прошу от себя – если возможно создать формы для коробочек с более гладкими формами, с мягкими переходами форм корпуса коробочек.
В более дорогом исполнении можно представить модели с ионизатором, как предложение для состоятельных людей. Сразу замечу, что подобные устройства должны не только отличаться внутреннее наличием ионизатора, но и внешнее по форме, цвету, составу пластика, не должно роднить с предыдущей моделью. Любой богатый - он в душе жадина, но как-то должен он выделяться от других. Здесь формы, состав пластика и окрас моделей обязательно должны быть различны. Одно обязательно для всех моделей – картридж воздушного фильтра для всех будет един.
Представьте, как на чёрного цвета автомобиль установят под бампер белые коробочки, ( здесь имеется в виду, что коробочки будут крепиться с правой и левой стороны бампера - коробочек в комплекте будет две) и эти машины станут называть – зубастики. А раз коробочки будут с отверстиями, то заменить фильтр станут называть поход к зубному.
Для авто владельцев чёрных авто установят коробочки перламутровые, а на бампера авто красного цвета будут требовать зелёные или синие. Подождите, скоро проблема внедрения коробочек перерастёт в забаву, своего рода игру, выпендрёж перед другими – как сменные панельки на сотовые телефоны.
Если возникнут вопросы с корпусом коробочки для ионизатора и содержанием, постараюсь помочь.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... pic&t=2694


Laimis rašė:Не обязательно всю коробочку делать цветной – в этом нет надобности. Внешний корпус коробочки можно сделать из разноцветного пластика, а держатель коробочки, как и воздушный фильтр, внутри коробочки изготовить из дешёвого пластика, для удешевления цены модели. Если у Вашего предприятия нет возможности изготовить цветные корпуса, то их можно сделать под заказ. Несомненно, в этом случае цена на изделие поднимется, а Вы попробуйте в эксперименте на небольшом количестве – вдруг та цена за цветные коробочки будет перевешена спросом на них. Тогда и действуйте.
В предыдущей теме было сказано об одинаковости в размерах фильтров. Здесь я имел в виду, что коробочки для легкового транспорта должны иметь фильтры одинаковой формы и быть одинакового размера, чтобы не путать авто владельцев.
Но коробочки для грузового транспорта, как и для транспорта пассажирских перевозок – автобусов, троллейбусов должны иметь свой размер, по форме будут больше чем коробочки для легковых. Фильтры больших коробочек так же будут больших размеров. Коробочки для государственного автотранспорта будут изготавливать предприятия под Государственным заказом. Здесь цвет пластика коробочек для всех один.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... c&start=15


Laimis rašė:Благодарю Вас за поддержание темы. Развивая и обсуждая вопросы, поднятые в книгах Владимира Николаевича, мы продолжаем действие мысли как Анастасии, так и Владимира Николаевича, своими предложениями мы приближаем рождение в материи мысли Анастасии – процесс ускоряется, ускоряется движение наших мыслей, пытаясь догнать скорость мысли Анастасии.
Почему я предложил изготовление внутренности фильтра из ткани. Ткань растительного происхождения изготавливается из материалов, не требующих уничтожение растений, ткань искусственного происхождения производиться из нефтепродуктов преобразованных и обработанных технологично для соответствующего содержания.
Для предприятия изготавливающего коробочки из пластика для начинки фильтра было бы в чем-то проще, а где-то и дешевле использовать те же компоненты, что используются в изготовлении коробочек – например, создавать синтетическую ткань. Возможно, на каких-то многопрофильных предприятиях этот метод сгодиться. Но на предприятиях узкой направленности дешевле производить большую часть изделия самостоятельно, для удешевления товара, а какие-то комплектующие закупать отдельно – своё производство на эти направления не ориентируя.
Предлагая изготовления начинки фильтра из опилок мы тем самым сразу обрекаем те растения, из чего собираемся делать наполнитель на уничтожение. Разумно ли это?
Во вторых: те предприятия, что будут заниматься утилизацией и переработкой фильтров – наверняка будут пытаться найти способ получить из отработанного фильтра прибыль в виде получения каких то соединений, что можно в последствии использовать повторно. Для этих целей на территории предприятий работают лаборатории по изучению химического состава перерабатываемых отходов. Технолог скажет, что древесные опилки, как и древесная стружка, есть прекрасно впитывающая в себя ткань – из которой в последствии трудно выделить въевшуюся, проникшую в древесину органику и химию.
Такие опилки и такую стружку можно только сжечь – что вызовет выброс в атмосферу тех химических соединений, что были в фильтре в виде окислов и газов. То есть наполним воздух тем, от чего его очищали.
Здесь был поднят вопрос о переработке бактериями внутренностей фильтра. Хорошее предложение – но я не владею подобной информацией. Хорошо, если источник поделиться информацией насколько это реально, есть ли подобные бактерии, какова себестоимость проекта, а главное – экологичность подобных предприятий.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... c&start=15

http://www.anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=1305
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė ** Tre 2006 11 01, 16:48

Laimis rašė:В первой книге находим размышления Владимира Николаевича:
…Идея действительно была проста, а остальное – дело техники. Уже сам, без Анастасии, я представил, как это всё может быть: указы глав администраций, контроль ГАИ, смена фильтров на заправочных станциях, сдача старых, контрольные талоны и так далее. Обычное решение, как с ремнями безопасности. Один росчерк пера, и во всех легковых машинах ремни. А тут один росчерк пера и воздух чище. И предприниматели за заказ на коробочки будут бороться, и заводам работа, а главное, в итоге воздух чище будет...
(Книга1. Анастасия, мяг. переплёт стр. 111)


В размышлении видна чёткая линя действий, конкретная последовательность:
1) Указ глав.
2) Контроль Автоинспекции.
3) Смена фильтров, сдача фильтров, с последующей утилизацией или переработкой.
Если хоть один пункт этих действий отсутствует или действия поменяли порядок следования – цепь разорвётся. Предыдущие, как и последующие действия, после будут ненужные и бессмысленны – такими средствами цели не достичь.
Попробуйте сформулировать, представить вашу мысль о наполнителях фильтра, что бы вся цепочка последовательных действий была очевидна. Если в вашу мысль закралась сомнение, что где–то, как-то можно обойтись и заменить чём-то другим,
то знайте – это не работает.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... c&start=15

http://www.anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=1305
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė ** Tre 2006 11 01, 16:56

Laimis rašė:В первой книге Владимир Николаевич, приводит предложение по поводу очистки воздуха от пыли, где Анастасия предлагает решение проблемы загрязнения воздуха:
- Нужно, чтобы все эти машины не только разбрасывали эту гадкую пыль, но и собирали её.
Развивая свою мысль, Анастасия предлагает достаточно необычное предложение реализации своей идеи:
- Значит, бампер. Внутри него или под ним нужно приделать коробочку с дырочками в верхней её части, сзади тоже дырочки должны быть, чтобы воздух выходил. При движении этих машин потоки пыльного вредного воздуха будут попадать в передние дырочки, очищаться, и выходить из задних дырочек будет уже очищенный на двадцать процентов воздух.
Так же Анастасия скрывает, что будет наполнителем коробочки, что будет фильтром при очистки воздуха от пыли, предлагая самому автору и читателю додумать самому. Здесь, как мне кажется и кроется ключ, и создания и реализации и экология данного устройства и изготавливающих его предприятий.
-В коробочках... в коробочках. Ты сам немножко подумай. Совсем просто это.
На этих высказываниях мной была написана небольшая программа.

Программа создания и внедрения коробочек по очистке воздуха от пыли.

Уважаемый читатель. Прошу не судить строго за произвольный стиль написания программы, так как я желал донести понимание решения не сухими строчками стандартных форм документа, а живым простым разговорным языком, донести смысл своих размышлений до вашего разума.

Часть 1
Коробочка и фильтр.
Когда я задумался над вопросом фильтра для коробочки то, как человек технократического мира живущего в городе, я стал перебирать разные варианты имеющихся фильтров и наполнителей для фильтров. Мной были перепробованы все имеющиеся варианты наполнителей, что сейчас есть в распоряжении технократического мира.
Я также осознавал что девушка живущая наедине с природой не станет предлагать то, что не согласуется с жизнеобеспечением природы, что несёт природе вред.
Все наполнители для фильтра в виде:
стружки, волокна, ткани, шерсти, ваты, поролона, синтетических материалов, замысловатых конструкций воздуховодов по завихрению воздуха, щелевые конструкции, дробилки и делители, наполнители на основе жидкости, наполнители в виде воды, солевых растворов, электрического разделителя, водного разделителя, сетчатого разделителя, всевозможные сепараторы – все эти конструкции были несостоятельными, по сравнению, что нам предлагает сама наша природа.
Все мои попытки найти фильтр в технократическом мире оканчивались или сложностью изготовления или сложностью использования или сложностью защиты от нерадивых автомобилистов или от нерадивых производителей. Моя ошибка была в том, что моя самоуверенность в непогрешимости технократического мира вела к слепоте к окружающей меня природе.
В природе всё так сбалансировано и отрегулировано до таких состояний, что никакое техническое новшество не сравниться по значимости и простоте с природой никогда. И отдавая предпочтение техническому миру, мы остаёмся слепцами.
Наблюдательному человеку совсем не сложно заметить, как просто решается вопрос с фильтром.
Когда мы видим, как цветёт тополь, то при обильном цветении даже жалуёмся на большое количество летящего пуха. Пух от тополя везде, лезет во все щели, в глаза, нос, устилает дороги. Но вот есть такой заградитель для пуха, от которого пух никуда не может деться и этот заградитель у нас всегда перед глазами, только мы не всегда обращаем на него внимание.
Этот заградитель – обычная трава. Посмотрите, как пух забившись между травой никуда не может сдвинуться. Даже сильный порыв ветра не может вычесать пух из травы. Так пух в траве и остаётся.
Во многих города, на газонах растёт трава. На этих улицах совершенно нет пыли, хотя транспорт двигается по этим улицам очень интенсивно. Ответ прост – в траве, что засажены газоны этих улиц. Ветер, гоняющий пыль, сдувает пыль с дорог в траву, где пыль плотно забившись между травой, и в траве остаётся.
Так мне стал понятен будущий наполнитель для коробочек, когда я стал рассматривать уже высохшую траву. В траве живой поверхность стебля и листьев более гладкая и ровная, а в сухой траве поверхность из заусенцев, торчащих колючек, неровностей, шероховатостей – ну разве не идеальный наполнитель для фильтра, в виде препятствия для пыли.
Экология такого наполнителя никто не возмутит, а себестоимость этого наполнителя – минимальная, тем более этот наполнитель может быть создан практически везде.
Поэтому для изготовления коробочки по очистке воздуха от пыли нужен внешний короб с дырочками и фильтр.Короб коробочки представляет прямоугольник с отверстием в верхней части. В коробе сделаны отверстия для входа и выхода воздуха и для крепления короба к держателю. Сам держатель крепиться к бамперу автотранспорта, а короб с вложенным в него фильтром крепиться к держателю. Короб крепиться с помощью защелки, расположенной на держателе.
Фильтр представляет собой пучок сухой травы скрученный или свернутый в рулон или брикет.
Коробочка крепится под бампер, где и будет служить фильтром по очистке воздуха от пыли. Утилизация фильтра представляется безопасной, как обычное выбрасывание пищевого мусора. Экология от утилизированного фильтра не пострадает, так как сухая трава или сопреет при попадании на неё воды, или сгниёт или будет уничтожена микроорганизмами. Пыль находящаяся в фильтре не буде представлять угрозу для экологии при утилизации, так как вредного содержания этой пыли в процентах на объём мусора будет меньше.
Для промышленности будет стоять задача изготовить корпус коробочки с держателем из дешёвого пластика и изготовить фильтр в виде брикета из травы.
Для удобства замены фильтра авто владельцам, как мне кажется, нужно поставить возле постов автоинспекции торговые автоматы по продаже фильтров - в виде автоматов торгующих сейчас газетами. Определённые службы будут производить пополнение автоматов фильтрами, и собирать денежную выручку.
Для автоинспекции расположение таких торгующих автоматов возле постов будет удобно, так как автоинспектор всегда может указать нерадивому авто владельцу, что пора сменить загрязнённый фильтр на новый прямо у поста.
Нерадивые авто владельцы, кто попытается уйти от ответственности, за грязный фильтр, выкинув его на дороге, не смогут найти сухую траву, свёрнутую в брикет, по той причине, что трава фильтра будет скручиваться в брикет ещё свежей, а высыхать уже в брикете. Изготовить такой брикет сразу на дороге у нерадивого авто владельца не выйдет, а автоинспектор сразу заметит обман.

Часть 2
Программа действий.
Когда предприятия начнут выпуск коробочки по очистке воздуха от пыли, то уже должна быть создана правовая база в виде закона, об обязательной установке коробочки на все транспортные средства.
Здесь представляется большая работа.
Тем людям, кому не безразличен воздух в наших городах, нужно осуществить следующее.
Написать и отослать письма в министерство легковой промышленности, в министерство труда и занятости, в министерство автоинспекции, в министерство финансов, а также в аппарат президента и думу. Письма в министерства должны быть немного похожими по идеи, но для каждого министерства свои. В письмах будут обращения к аппаратчикам, чиновникам, предложения со стороны министерства по содействию и ходу принятия закона об обязательной установке на все транспортные средства коробочек по очистке воздуха.
Чиновники просто так ничего делать не станут, но в письмах нужно указать первое, что принятие подобного закона принесёт в казну государства немалую прибыль – это очень существенно для чиновников, так как поступление денежных средств - для них первоосновное. Во-вторых, указать в письме, что данные письма были разосланы в разные министерства, и указать какие – а для чиновников другие министерства, конкуренты в денежном отношении. В-третьих, в письме указать, что подобное письмо послано в аппарат президенту, где указано, что в данное министерство подобное письмо отправлено и президент в курсе вещей – а чиновник больше всего на свете бояться двух вещей – потери своего места и человека, который лишит их этого места, то есть снимет - а это президент. Тогда чиновнику ничего не останется делать, как побежать к президенту с докладом.
В министерство финансов письмо будет содержать информацию, что найден новый приток денег в казну, причём нескончаемый, так как авто владельцев год от года всё больше, воздух автотранспорт загрязняет всё больше, следовательно появилось потребность в очистке воздуха – вот пусть сами авто владельцы и платят за очистку воздуха из своего кармана – значит принятие закона об обязательной установке очистительных коробочек – необходим.
В министерство труда и занятости письмо будет содержать информацию в связи с принятием закона об обязательной установке очистительных коробочек – появятся новые рабочие места, так как промышленность станет выпускать коробочки, станет выпускать торговые автоматы по продаже фильтров, появятся новые службы, обслуживающие данные автоматы – значит много рабочих мест.
В министерство автоинспекции письмо должно содержать информацию об улучшениях воздуха по принятии закона об обязательной установке очистительных коробочек – для автоинспекторов как нельзя кстати – они сами этим воздухом дышат, а потом новые доходы при борьбе с нарушителями закона – инспектора будут в восторге.
В министерство лёгкой промышленности письмо предлагает после принятия закона об обязательной установке очистительных коробочек новые возможности расширения производства, с привлечением капиталов.
В аппарат президента письмо будет содержать открывающиеся возможности перечисленные выше, после предложения и принятия закона об обязательной установке на автотранспорт коробочек по очистке воздуха.
В думу письмо будет содержать предложение к рассмотрению закона и сам текст закона об обязательной установке коробочек по очистке воздуха на автотранспорт.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... c&start=45

http://www.anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=1305
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė ** Tre 2006 11 01, 17:00

Laimis rašė:Добрейший всем вечерочек, уважаемый "мужской клуб"! Несколько раз звучали здесь сомнения-недоумения по вопросу КАК УТИЛИЗОВАТЬ ГРЯЗНЫЙ ФИЛЬТР? – Выбрасывать, мол нельзя, чтобы природу не загрязнять. Извлекать вредные вещества целая проблема и т.п. Поскольку этот вопрос не вызывает у меня никаких сомнений, приведу самую главную информацию:

Из Игонин А.М. "Как повысить плодородие почв в десятки раз с помощью дождевых червей"

Гумус и его свойства. Органические вещества растительных остатков с помощью бактерий и червей превращаются в гумусные и фульвокислоты. Гумусные кислоты и фульвокислоты взаимодействуют с металлами и образуют соли – гуматы и фульваты. Гуматы лития, калия, натрия растворимы, легко вымываются водой. Они же представляют наиболее ценную часть гумуса, легко доступную растениям. Гуматы кальция, магния, кремния и тяжелых металлов нерастворимы и составляют ту часть гумуса, которую можно назвать "консервами почвенного плодородия". Эти гуматы способны растворяться под влиянием ферментов корневой системы растений, но в количествах, удовлетворяющих только их потребность. Они не подвержены гидролизу, но оказывают большое влияние на создание агрономически ценной, связной, водопрочной и пористой структуры, не подверженной эрозии.
Особо следует подчеркнуть, что гуматы тяжелых металлов еще более устойчивы к гидролизу ферментами корневой системы растений и практически не усваиваются ими. Это есть главное экологическое свойство гумуса – связывание тяжелых металлов в почве и предохранение всего живого на Земле от их токсического воздействия, в том числе от тяжелых радионуклидов! Это защитное свойство столь же важно для всего живого, как и защитное свойство озонового слоя вокруг Земли. Чем больше гумуса в почве, тем ярче выражено такое буферное свойство почв: пищевая и кормовая продукция, выращенная на высокогумусных почвах, является экологически чистой.

Как вы уже догадались, из этого следует весьма простой вывод – загрязненный фильтр можно просто ЗАКАПЫВАТЬ, или даже, возможно, КОМПОСТИРОВАТЬ (с приличным количеством азота, ибо червячки дождевые азот чрезвычайно уважают). Но конечно, не сжигать!
Следующий вывод тоже прост: НИКАКОЙ СИНТЕТИКИ. Видимо, сухая трава это идеал. А может, даже свежая сгодится: в коробочке и высохнет. Как redika уже предлагал (совершенно гениальное решение, по-моему!). Вполне можно и нечто типа марлевых бинтов использовать: но только не синтетику, а чтобы перегнить смогло. Вот только надо ли усложнять с автоматами по продаже брикетов, redika ? Ну и пусть человек из своей травы сделает фильтр: лишь бы он у него был! Гаишник будет штрафовать за отсутствие. А затраты на смену фильтра включить в стоимость заправки. Скажем, заправка свыше 20л включает замену фильтра (удешевление товара при оптовой покупке компенсируется дополнительной услугой). И пусть копейки перечисляются в бюджет и Мегре.

А дырочки, мне кажется, должны быть достаточно большими. Нигде в тексте книги я так и не нашла упоминания о маленьких дырочках. Но с чьей-то легкой руки пошло представление, что дырочки почему-то маленькие. Вот Бум Бумыч пишет, что дырочки сзади – маленькие. А почему, для чего - я как-то не очень понимаю… Неужели с маленькими будет лучше работать?

И еще соображение. ПОЧЕМУ КОРОБОЧКА СПЕРЕДИ? – Анастасия говорит прежде всего о вреде грязной пыли для здоровья людей. Из-за транспорта это происходит только в больших городах, где действительно машины часто идут сплошным потоком. Воздух, обтекая впереди идущую машину, смешивается с поднятой ею пылью и сзади схлопывается как бы в тугое грязное облако, валом катящееся вслед машине. Если стоять на обочине, после проехавшей машины через маленький интервал проносится этот вал грязи, так что приходится даже отворачиваться. Особенно, когда дождик. Грязь из-под колес бъёт прямо по капоту сзади идущей машины, а в дождь ну сами знаете, мгновенно все стекло непрозрачным становится. Я думаю, именно на такой эффект и расчитывала Анастасия. Чтобы коробочка фильтровала частично пыль из-под колес впереди идущего транспорта. А не свою. Кстати, дальше в тексте она говорит: "По всему миру ее будут использовать в больших городах и платить России за эту идею…" То есть действительно речь идет о потоках машин в городах!

Единственное сомнение – на счет ВЫСОТЫ РАСПОЛОЖЕНИЯ КОРОБОЧКИ. "…внутри него или под ним…" – предполагается, что речь идет о бампере. Но бампер ли на самом деле имела в виду Анастасия? Может, говорила о капоте в целом? Тогда логично прикручивать коробочки за решеткой радиатора, то есть "внутри".
И вообще "практика - критерий истины". Что в первой, Асовской, теме, что в этой есть все что угодно кроме ИСПЫТАНИЯ. Мороз вроде испробовал свое предложение: воду. Написал, что после скольких-то километров пробега вода осталась чистой (прозрачной), но запах был отвратительный. redika, испытывали ли вы свой способ с травой? Может, даже если в бампер запихнуть, все равно коробочка будет работать! Она же не полчаса фильтрует, а много-много километров…

http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... &start=120


Laimis rašė:Как правильно заметил Gardi, , задача поставленная в таком виде не имеет решения. Значительно продуктивнее пускать вдоль дорог специальные пылесборочные автомобили, толку было бы больше, а мороки меньше. Хотя не факт, что только в пыль абсорбируются вредные вещества.
Итак, основным источником загрязнения атмосферы больших городов являются вредные вещества, входящие в состав выхлопных газов автомобилей:
Примерный химический состав выхлопного газа автомобиля:
Азот (N) ? 74-77%
Пары воды (H2O) ? 3-5.5%
Диоксид углерода (CO2) ? 5-12%
Оксид углерода (CO) ? 1-10%
Оксиды азота (NOX) ? 0.1-0.8%
Альдегиды (R-CHO) ? 0-0.2%
Углеводороды (CXHY) ? 0.2-3%
Сернистый ангидрид (SO2) ? 0-0.002%
Кроме того, к особо опасным продуктам выхлопа относят бензпирен и свинец, содержащиеся в следовых количествах.
Совместное присутствие диоксида азота, углеводородов и кислорода приводит к появлению очень агрессивных и вредных органических соединений пероксиацетилнитратов (например, СН3СОО2NO2), образующих «фотохимический смог». Под его воздействием у людей воспаляются глаза, слизистые оболочки, отмечаются симптомы удушья, обостряются легочные и нервные заболевания, бронхиальная астма. Фотохимический смог вызывает коррозию металлов, разрушает краски, резиновые и синтетические изделия, портит одежду.
Это всё мощным потоком ложиться в районе городов и больших автотрасс. С ветром и почвенными и дождевыми водами это распространяется на более обширные территории. Предлагается же забирать всё это значительно меньшим потоком. Справедливости ради, стоит заметить, что имеется небольшой поток, соответствующий процессам самовосстановления природы.
Итак, имеем задачу про бассейн и две трубы из учебника пятого класса. По трубе бОльшего диаметра вода в бассейн втекает, по трубе меньшего вытекает. Вопрос: Через сколько времени вода в бассейне станет на 40% меньше от первоначального. Ответ: Никогда. Уменьшится лишь скорость наполнения бассейна. Вопрос: А как правильно решить задачу? Ответ: уменьшить поток и из бОльшей трубы до уровня ниже потока самоочищения. Чем собственно говоря, в Европе и занимаются вводя всё более жёсткие стандарты на выхлоп автомобилей.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... &start=255


Laimis rašė:anastasia.ru forume radau tris temas po 10-20 puslapių apie oro filtrus. :) Iš viso to, tai naudingos informacijos, tik tiek, kiek permečiau į šitą temą aukščiau... :)

O labiausiai tai man patiko, du kartus anastasia.ru atkartota mintis:

Oro filtrų idėjai, kurią pasiūlė Anastasija, jau sukanka 10 metų :!:

Na, mes jau visai. :) Tokia paprasta idėja ir niekaip neįgyvendinam. :)


ss rašė:Va kazkada Laimi rasiau,kad filtram naudot zole ar lapus,bet ir paciam nerealiai atrode,o cia kaip tik apie zole rasoma.
Manau,kad siu filtru projektu galima but kreiptis i aplinkos apsaugos ministerija.
Kas galetu paruosti si projekta?Ei plunksnos virtuozai


Laimis rašė:Manau projekto rašymas, tai jau priešpaskutinė proceso dalis.

1. Idėja išsakyta Megre knygose
2. Noras pagalimti filtrą
3. Informacijos paieška, t.y. kokio dydžio daleles gaudysim, kas gamina filtrus tokio dydžio dalelėms, kaip turėtų atrodyt tas filtras.
4. Bandomojo varianto parengimas. Pagaminimas prototipo. Pirmo egzemplioriaus.
5. Prototipo testavimas. Nustatoma kiek realiai jis išvalo oro. Čia tokie tyrimai atliekami laboratorijose. Ten paskaičiuoja per kiek laiko kokių dulkelių išvalė. Paprastai tie filtrai, kurie yra pardavinėjami, tai yra ištirti tokių įstaigų ir pateiktos jų charakteristikos.
6. idėjos pristatymo plano paruošimas: kam teiksim savo idėją? ar rašysim projektą ar patentuosim ir bandysim patys pardavinėti, ar kreipsimės į verslininkus ir tegu jie daro verslą...nu čia reikia apsispręsti...
7. Jei nuspręsime rašyti projektą, tai tada septintas punktas yra parašyti tą projektą.
8. Projekto, jei jis laimės konkursą, vykdymas. T.y. organizuoti kas prisuka tuos filtrus prie mašinų, kaip keičiamas užsikimšęs filtras ir t.t.

Na, žodžiu čia ekspromtu tokią schemelę primečiau. Tačiau manau čia akivaizdūs dalykai. Pirmiausia nuo minties reikia pradėt, paskui nuo informacijos ir tada jau projektas ir jo vykdymas...

Kolkas aš užsiimu trečiu punktu, t.y. aiškinuosi kokio dydžio daleles reikia gaudyti... Tuoj pateiksiu atąskaitą.


Laimis rašė:Kiek pavyko rasti informacijos internete, tai radau tokius filtrus, kurie valo didesnes daleles, nei 5 mikronai.
-----------------------------------------------------------------------

Filtro pirminis filtras , pagamintas iš polipropileninio audinio, sulaiko mechanines priemaišas didesnes kaip 5 mikronai (smėlis, rūdys, dumblas).

Šaltinis: http://www.vandensfiltrai.com/fro.htm


Laimis rašė:Jau rašiau, kad buvom pas filtrų specialistus nuėję. Šį kartą į firmą EkoFiltras. Jų svetainė čia: http://ekofiltras.lt/ . Kadangi specialistų tuo metu nebuvo, tai sakė parašyt klausimus paštu. Aš parašiau. Viską išdėsčiau labai trumpai. Man labai maloniai atsakė.

Išsiaiškinau, kad dalelės, kurias mes ruošiamės gaudyti yra 0,1-1 mikrometras. Ir, kad Ekofiltras, deja, mums negali daugiau padėt, nes tokiais filtrais neprekiauja. Sakė apskritai tokios paskirties filtrai praktikoje yra beveik nenaudojami.

Na, tai jau turim dalelių dydį. Dabar reikia rasti tuos žmones, kas mums pagamins tokius filtrus arba kurie išaiškins, kaip mums juos pasigaminti patiems. :) O tada pirminio egzemplioriaus gamyba ir kitos proceso grandys....


Laimis rašė:Čia sau įsidedu darbines nuorodas. Nors gal kam irgi prireiks. :)

1979 M. TOLIMŲ TARPVALSTYBINIŲ ORO TERŠALŲ PERNAŠŲ KONVENCIJOS PROTOKOLAS DĖL SUNKIŲJŲ METALŲ
http://www.am.lt/VI/files/0.417863001119357058.doc

--------------------------------------------------------------------------

APLINKOS ORO TARŠA

Kaune, kaip ir kituose Europos miestuose, gerinant visuomenės sveikatą svarbu mažinti aplinkos oro taršą gyvenamuosiuose rajonuose. Stacionarių taršos šaltinių emisijai sumažėjus, toliau didėja mobilių šaltinių tarša. Mobilūs šaltiniai, daugiausia automobiliai, išmeta į atmosferą virš 80 proc. teršalų.

Aplinkos oro kokybė neabejotinai turi įtakos gyventojų sergamumui. Epidemiologiniais tyrimais nustatyta, kad aplinkos oro užterštumas anglies monoksidu, sieros ir azoto oksidais didina sergamumą įvairiomis respiracinėmis infekcijomis, kitomis kvėpavimo sistemos, širdies ligomis. Todėl svarbu nuolat stebėti aplinkos oro taršą, ieškoti būdų, kaip pagerinti atmosferos kokybę ir diegti kitus rizikos sveikatai mažinimo kriterijus. Gyventojai turi būti mokomi kaip sumažinti oro taršos įtaką sveikatai.

Oro tarša įvairiuose Kauno miesto rajonuose


Aplinkos oro kokybei vertinti be valstybinio monitoringo Kaune vykdomas municipalinis oro taršos monitoringas. Pagal municipalinio monitoringo programą visuose miesto mikrorajonuose stebėjimų postai įrengti gyvenamųjų namų apsuptyje, taigi juose nustatyti aplinkos veiksniai veikia gyventojus didesnę paros dalį.

2003 metais 12-oje miesto rajonų gyvenamųjų kvartalų viduje buvo matuotos azoto dioksido, formaldehido, sieros dioksido ir kietųjų dalelių (dulkių) vidutinės paros koncentracijos.

Skirtingų teršiančių medžiagų vidutinės metinės koncentracijos atskiruose Kauno miesto rajonuose pateiktos 1 – 3 paveiksluose.

1.pav. Vidutinės azoto dioksido koncentracijos atskiruose Kauno miesto rajonuose 2003 m. (DLK= 40 µg/m3)2.pav. Vidutinės dulkių koncentracijos atskiruose Kauno miesto rajonuose 2003 m. (DLK= 150µg/m3)

3. pav. Vidutinės formaldehido koncentracijos atskiruose Kauno miesto rajonuose (DLK= 3,0 µg/m3)

Kaip matyti iš 1 paveiksle pateiktų duomenų, didžiausios metinės azoto dioksido koncentracijos rastos Centro rajone (34 µg/m3). Kiek mažiau užteršti Dainavos (24 µg/m3), Petrašiūnų (24 µg/m3) , Šilainių (22 µg/m3) rajonai. Mažiausios metinės azoto dioksido koncentracijos 2003 metais rastos Aleksote (13 µg/m3).

Sieros dioksido koncentracijos ir toliau lieka labai mažos ir nei viename rajone vidutinė metinė sieros dioksido koncentracija neviršija 2 µg/m3 (DLK = 50 µg/m3).

Didžiausios dulkių koncentracijos tebėra Centro rajone, kuriame vidutinė metinė koncentracija (173 µg/m3) viršijo DLK (150 µg/m3). Didelės dulkių koncentracijos ir Vilijampolės (137 µg/m3), Sargėnų (125 µg/m3) rajonuose (2 pav.).

Vidutinės formaldehido koncentracijos 2003 metais daugelyje rajonų buvo didesnės nei 2002 metais, tačiau, pasikeitus higienos normai, neviršijo šiuo metu įteisintos DLK -10 µg/m3 (buvo 3 µg/m3). Didžiausios formaldehido koncentracijos buvo Žemųjų Šančių (4,77 µg/m3) ir Centro (3,69 µg/m3) rajonuose (3 pav.).

Ketvirtame paveiksle pavaizduoti duomenys apie suminės oro taršos pokyčius 1993-2003 m. Suminis taršos rodiklis apskaičiuotas pagal keturių tiriamų medžiagų – sieros dioksido, azoto dioksido, dulkių ir formaldehido koncentracijas. Kaip matyti iš 4 paveikslo, didžiausiu bendru oro užterštumu kaip paprastai išsiskiria miesto centras, o bendros pokyčių tendencijos yra gana panašios visuose miesto rajonuose.


4.pav. Suminės oro taršos rodiklis 1993-2003 m.

Išvados:

Aplinkos oro tarša Kauno mieste yra nevienoda, todėl kai kuriuose rajonuose prasta aplinkos oro kokybė gali turėti blogą įtaką gyventojų sveikatai.

Turėtų būti parengtas planas, kaip sumažinti oro užterštumą, kad jis neviršytų leistinų higienos normos lygių. Reikalinga tęsti atmosferos užterštumo monitoringą. Numatyta nuolat informuoti gyventojus apie oro kokybę, apie tai kaip apsaugoti sveikatą bei kaip sumažinti pačių gyventojų keliamą atmosferos taršą.

Sigitas Černiauskas

Visuomenės sveikatos saugos skyriaus inžinierius

Šaltinis: http://www.kvsc.lt/04_sveikata/b_sveik_ ... tarsa.html
---------------------------------------------------------

Apsaugoti mūsų girias, ežerus ir plaučius nuo taršos
http://www.elections2004.eu.int/highlights/lt/703.html
----------------------------------------------------------

SANTRAUKOS

K. Armolaitis, E. Bartkevičius. Kai kurių autotransporto teršalų sklaida Lietuvoje // APLINKOS INŽINERIJA (Environmental Engineering). Vilnius: Technika, 2002, X tomas, Nr. 4. P. 145–148.

Analizuojami NO2benz(a)pireno (BP) ir švino (Pb) sklaidos prie automagistralės Vilnius – Klaipėda ypatumai: NO2 sklaida tirta naudojant difuzinius sorbentus, BP ir Pb – pagal šių teršalų susikaupimą Sphagnum magellanicum bandiniuose.

Nustatyta: 1) toliausiai autotransporto išmetamųjų dujų teršalai plinta atviruose plotuose, juose oras BP būna labai užterštas 60 m, NO2 – 100 m ir Pb – 250–300 m pločio pakelės zonoje; 2) miškuose, palyginti su atvirais plotais, užterštumas BP 6–11 kartų mažesnis, Pb kaupiasi tik 25–50 m atstumu nuo automagistralės; 3) miškuose prie automagistralės, palyginti su atvirais plotais, NO2 koncentracijos ore esti 2–5 kartus didesnės; 4) NO2 ir Pb sklaidą efektyviai lokalizuoja aukštos „ažūrinės“ neprapučiamos apsauginės medžių ir krūmų juostos, tačiau tokios juostos neturi įtakos BP sklaidai.

Raktažodžiai: automagistralė Vilnius – Klaipėda, teršalų sklaida, NO2 benz(a)pirenas, švinas.

Šaltinis: http://www.vgtu.lt/leidiniai/index.php? ... id=jeelm10


Laimis rašė:Lietuvoje oro tarša sumažėjo daugiau kaip perpus

Bonoje įsikūręs Jungtinių Tautų Konvencijos dėl klimato pasikeitimų sekretoriatas ketvirtadienį paskelbė išsamiausio iki šiol atlikto „šiltnamio efektą“ sukeliančių dujų emisijos tyrimo rezultatus. Mažinti šių dujų emisiją 41 pasaulio valstybė įsipareigojo, prisijungdama prie vadinamojo Kioto protokolo. Juo numatoma pasiekti, kad iki 2008–2012 metų minėtų dujų išmetimas pasaulyje būtų sumažintas 5,2 procento. Tačiau iki šiol „šiltnamio efektą“ sukeliančių dujų sumažėjimo iš esmės pasiekta ne dėl protokolą pasirašiusių industrinių valstybių pastangų mažinti jų išmetimą efektyvumo. Daugiausia naudos pasaulio klimatui turėjo tai, kad praėjusio amžiaus pabaigoje, sugriuvus vadinamajam komunistiniam Rytų blokui, buvusioje Sovietų sąjungoje ir Rytų Europoje buvo uždaryta daug aplinką teršiančių įmonių.

Šaltinis: http://www.zalieji.lt/temos/Naujienos/ANA_klimatas2


jasmin rašė:Mes anksčiau sugalvojom tokį planą - pasigaminam filtrą, sužinom visas reikiamas jo charakteristikas, kiek jis valo orą, tada parašom projektą į Kauno savivaldybę, kad tokie aparačiukai būtų pritvirtinti prie miesto viešojo transporto (prie savivaldybei priklausančių įmonių autobusų ir troleibusų). Tokie ir panašūs projektai galėtų būti vykdomi ir kituose miestuose. Kartu ir pati filtrų idėja būtų populiarinama, vis daugiau žmonių apie tai sužinotų..

Tai va, esam ties trečiu Laimio punktu (...)


vaiduze rašė:(...) manau kad turetu ir kazkas uzsiimti ju gamyba, kad ne kazkam kitam is sono visa atiduoti.. (...)


jasmin rašė:(...) Gerai būtų, kad atsirastų kažkokie anastasiukai, kurie norėtų tuo užsiimti (t.y. gaminimu), bet tai čia rimtas verslas gaunasi. reikia, kad kažkas rimtai tuo užsiimtų, reikia tam atsidėt.. dar neaišku, iš ko bus pagaminta filtro dėžutė. jei plastmasinė, tai juk patys negaminsim, bet, aišku, nesinorėtų, kad visas procesas būtų kažkam perduotas


Laimis rašė:Aš dėl dėžutės savo mintis pateiksiu. :)

1. Yra žmonės (anastasiukai), kuriems nefainai yra plastmasinės filtrų dėžutės. Tokiems žmonėms galima dėžutes gaminti iš vaško, kaip AMWAY gamina arba iš kokios nors faneros. :)

2. Yra žmonės paprasti. Tai jiems nefaina iš faneros. Jie galvoja, kad tik plastmasė yra krūtai. Tai jiems reikia plastmasines gaminti. Be to, kai kurios plastmasės perdirbamos, taigi nedaug užterštume, o visgi išvalytume.

p.s. anastasia.ru diskusijose apie filtrus buvo išsakytos mintys, kad dėžutės turėtų būt plastmasinės, nes kitokių plačioji visuomenė nepriims... o plastmasė populiari moderni medžiaga ir ją žmonės priimtų. Nes plastmasė dabar yra krūtai. :)

Aš manau, kad jei žmogui siūlysi fanerinę dėžutę, nudažytą juodai prisisukti prie savo BMW ar Mersedes, tai jis nekaip pažiūrės į tą idėją. O jei pasiūlysi aptakių formų plastmasę, tai jam lengviau bus tą dėželę priimti ant savo mašinos.

O anastasiukams aišku irgi sunku priimti plastmasę. Todėl jiems reikia gaminti iš ekologinių medžiagų. :)


Alyta rašė:Gal kam plastmase pasirodis netinka prie ideju.
Manau bus galima perdirbt jau panaudota plastmase.


Basta rašė:Žinot, su tuo perdirbimu... Visą šiukšlyną galima perdirbti, bet ar ėmės kas nors to??? (...)


Laimis rašė:Nu gerai. :) Galvojau susiprasit, bet kad jau taip, tai tada išdėstysiu savo, kaip gamintojo nuomonę. :) Aš čia paprastais paskaičiavimais visai iš lempos. Įsivaizduokime:

reikia pagaminti 20 000 filtrų. dabar bus 2 variantai:

1. gaminam 20 000 filtravimo medžiagos x 15lt.
gaminam 20 000 plastmasinių dėžučių x 2lt
gaminam 20 000 priedų: varžtukai, laikikliai ir t.t. 1lt
--------------------------------
viso: 360000
vieneto kaina 18lt


2. gaminam 20 000 filtravimo medžiagos x 15lt.
gaminam 10 000 plastmasinių dėžučių x 3lt
gaminam 10 000 fanerinių dėžučių x 8lt
gaminam 10 000 priedų po 1,20lt
gaminam 10 000 priedų po 1,20lt
-------------------------------
viso:
192000 plastmasinių
232000 fanerinių
plastasinio kaina 19,2
fanerinio 23,2
viso:
422000

Plastmasinių variantas 360 000
Maišytų variantas 422 000

60 000lt skirtumas
Iš kur šituos pinigus paimti filtrų projekto organizatoriui? Gal jums 60 000 ir nieko nereiškia, bet kai reikia ogranizuot, tai jau šis tas :)

Plius kainą vienetui keliat nuo 18lt iki 23 su trupuciu. Penki litai. Paskui pažiūrėsiu kas ką pirks. Atrodo nedaug, bet kai jau reikia pirkti, tai žmonės pradeda skaičiuoti. :)

Paskui problemos su likučiais. O jei išpirks visus plastmasius, o nieks nenorės faneros, o jei atvirkščiai. Sandėliuose guli, negali parduot... :(

Plius dar visokios panašios problemos.
--------------------------------------------
Aš siūlau uždėt porą litų ant ekologijos, bus filtrai po 20lt ir uždirbsim 40 000lt į priekį plastmasėms perdirbti. Ten 60 000 į minusą, o čia 40 000 į priekį. :wink: Nors jos ir taip perdirbamos nemokamai, bet investuosim į jų surinkimą ir geresnį perdirbimą. Na žodžiu, duoklė ekologijai, kad nebūtume kalti.

O kai šitas pirmasis sunkusis etapas praeis. Kai jau žmonės išpirks pirmą partiją, kai jau bus uždirbta iš to, kai liaudis bus pripratinta, tai tada bus galima ir fanerines dėžutes daryti. :wink:

Pradžioje su plastmase reikia prasimušti. Žmones tikrai sunku įkalbėt į mersus susikišti faneras. :) O kai jau bus idėja pramušta, tai medžiagas galėsim pakeisti...

Mano tokie preliminarūs pamąstymai... :)


Basta rašė:Tada negalima ignoruot tų, kurie iškart fanierą norės dėtis. Reik ir jiems.
Visiškos ekologijos, Laimi, su plastmase vis tiek neišeis.


Laimis rašė:Jei yra labai labai norinčių ir negalinčių niekaip išsiversti be faneros, tai tada prašom ateiti su tuo dideliu noru pas mane, parodyti tą norą ir kartu uždirbti tuos 60 000lt. :)

Aš nesakau, kad atmetam. Aš sakau, kad neturiu jėgų pagaminti kiekvienam pagal užsakymą. Gal dar išraižyti reikės? Gal dar ir prisukti prie mašinos?

O gal jei jau toks didelis noras yra tą fanerą turėti, tai tegu tie žmonės ir savo užpakaliukus pajudina? Jei jau labai nori...

Aš už fanerą. Bet ją tegu gamina tie, kas nori faneros...

Va, sugalvojau:
gaminama plastmasė su filtrine medžiaga, o tie kas nori faneros, tai prašom patys pasigaminti dėžutę ir įsidėti filtruojamąją medžiagą. Ji parduodama atskirai.

Vat tada visiems ramu. Ir organizatoriui, ir vartotojams. :)

Gal daba tinka?


Laimis rašė:Pagalvojau, kad automobilių markės bus skirtingos, tai galbūt atsitiks taip, kad teks gaminti ne vienodo dydžio dėžutes. Tada gausis taip, kad bus kokie 5-7 modeliai tinkantys visoms mašinoms. Reiškia mano urminiai paskaičiavimai truputį sumažės, nes urmo bus 5 kartus mažiau... tai gali visu litu pakilt kaina. Ar daugiau. Tada reiškia būtų ne 60 000, o gal tik 30 000, o jei dar pridėti apsiskaičiavimo galimybę, nes tik apytikrius skaičius naudojau iš lempos, tai gali ir dar sumažėti. Tada nedaug... Galbūt netgi būtų įmanoma pinigų gauti....

Bet kiek problemų pagaminti 6 modelius plastmasinius, o paskui dar 6 modelius fanerinius... Siaubas. Surasti gamintojus, sukurti modelius, pagaminti modelius ir jie dar išperkami aišku skirtingu greičiu... Prašys pirmo modelio, o 3,4,5,6 bus dar tik įpusėję... :)

Šitą dalyką galima šiek tiek sumažinti, jei žinotumėm kiek procentų kokios markės automobilių yra Lietuvoje. Tada galėtume geriau planuot. Gal kas nori šito darbo imtis?

Ir paskutinis dalykas. Man atrodo, kad fanera netinka. :no: Ji bijo drėgmės. Porą kartų po lietutį pavažinėsi ir jau ji išsilankstys, varžtukai išbyrės ir atsiras plyšių. O vidus turi būt sandarus....

Tai berodzzzz reikės išvis kitos medžiagos ieškoti...

Plastmasę, jau turim... ji, deja, tinka idealiai, tik su ekologija šiek tiek kyla problemikių. :) Dabar reikia surasti alternatyvią medžiagą.

Pabandau apibūdinti plastmasę, kokius ji turi pliusus:

1. Šiuolaikinei plastmasinei visuomenei ji patinka, tai jie lengvai priims filtrų idėją.
2. Filtre reikalingos pertvaros, filtrinės medžiagos užspaudimas, kanteliai ir ranteliai. Plastmasė tam labai tinka. Iš faneros, tai išvis sunku sandarų daiktą padaryti, patvarų ir su kanteliais ranteliais..keramika irgi su ranteliais sunkiai...
3. Filtras gautųsi plastiškas. Jei netyčia netelpa, tai galima kiek įsprausti, plastmasė šiek tiek paslanki, ją būtų lengviau montuoti.
4. Tai pigi medžiaga.
5. Nebijo drėgmės ir šilumos, šalčio.

Alternatyvos galėtų būti:
1. metalas, skarda
2. guma
3. vaškas? kaip pas Amway?
4..........


Laimis rašė:Beje, faneristų gal aš per daug priskaičiavau: 10 000. Anastasiukų yra apie 500. Dalinam iš dviejų, nes šeima turi po vieną mašiną. Na, pridėkim dar truputį...300 automobilių pas anastasiukus. Iš jų turbūt ne visi dėsis filtrus. Tai lieka apie 200. Gal ne visi ir plastmasės atsisakys. Tai dar sumažėtų... Bet galima surasti draugų, galima rasti žmonių kurie norės faneros... tai vėl pakiltų skaičius..na gal iki 500...

Tai gal neproblema... 19500 gaminama plastmasinių, o visiems anastasiukams ir dar dvigubai tiek fanera.

Tai mano urminės kainos tada išliktų šiek tiek..Perkant urmu visada pigiau išeina..deja taip...jei 20 000 darai, tai gali tiek pat litų sutaupyt, jei darai 10 000, tai tik tiek sutaupai...

Bet beje, kaip su ta faniera..man rodos ji bijo drėgmės ir netinka... :(


ss rašė:Butent dregme ir lemia.Dar reikia prisimint,-vanduo kartonini filtra irgi greit uzkis.
Dabartiniu automobiliu plastmases yra nedegios.Del standartu galima irgi orentuotis i nedegias medziagas.
Su kainom pasikuklinai Laimi.Dezuciu savikaina,su montavimo darbais pralenks 50
Kadangi orentuojames i placia visuomene,tai suprantama,kad eilinis pasaulietis nelabai nores prisimontuti filtra uz kuri reikia moketi.Reiketu pagalvot ir apie istatyma.
As dirbu auto demontavimo sriti,tai visokiu plastmasiniu atlieku i marias yra,o ju nieks neperdirbineja,jos tampa siukslem.
Tai va,kas zinot kokius nors gamintojus kurie galetu pagaminti presa,kuris is plastmases presuotu dezutes.


Laimis rašė:Kreipiausi į filtrų gamintojus.

UAB "MATURE"
http://mfilter.lt/

Jie gamina virš 380 rūšių filtrų.

Standartines medziagos (popierius, prisotintas akrilo derva), skirtos
oro filtravimui automobiliuose, poru dydis yra apie 40-50 mikronu, taigi 1
mikrono daleliu nefiltruoja. Automobiliams to pakanka.

Norint filtruoti 1 mikrono daleles reikia specialiu filtru. Jie naudojami
patalpu oro filtravimui (pvz. ligoninese ir pan.) Mes tokiu nedarome.

---------------

Taip pat kreipiausi į:

Pro Auto
http://www.proauto.lt

Bet atsakymo negavau :(

---------------

Gal dar kas kokių filtrų gamintojų žinot?


Laimis rašė:(...) Filtrų konstrukcija yra daugmaž aiški. Ją nupasakojo Megre. Dėžutė, kurios viduje filtrinė medžiaga. Vat reikia žmonių ar firmų, kurios pagamintų tą filtrinę medžiagą gaudyti atitinkamo dydžio dulkėms.

Čia nelabai ką ir reikia išradinėti. Viską Anastasija jau išrado. Reikia tiesiog surasti filtrinės medžiagos gamintoją. :)


loreta rašė:O ka mano kolegos Rusijoje? Kaip jie ta problema sprendzia?


Laimis rašė:Loreta, temos viršuje atrinkau medžiagą iš bendraminčių Rusijoje. Ten viskas sudėta ką jie mano. Jei nori plačiau pasiskaityti, tai yra ir šaltinių nuorodos ten sudėtos. Viskas šitos temos viršutinėse žinutėse.

Filtrų nei rusai, nei baltarusiai dar nepagamino.. :(

http://www.anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=1305
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė ** Tre 2006 11 01, 17:02

Laimis rašė:Mitia iz Minsk parašė:

К сожалению не читал всех ваших сообщений, но похоже пришло время для коробочек. Идея уже воплощается!
После конференции в Беларуссии с участием Владимира Николаевича, многое стало на свои места.
В приватной беседе согласились, что такую вещь проще всего использовать и обкатать в Беларуссии: страна то маленкая, а проблемма то большая!
В Нижнем Новгороде в своё время Был разработан бизнес план по производству таких коробочек - он есть у Владимира Николаевича, но воз и ныне там. В Минске сейчас работает целая мастерская по созданию проекта. И проект то есть. Анастасия показала и внутренность и всё элементарно до более чем. Глаз "вопиющего в пустыне" побывал внутри и увидел как все работает. Столкнулись же вот с какой проблеммой. Вы если обращаете внимание на бампера машин, фактически у всех только одно сходство - место под крепление номерного знака.
Сегодня ломаем голову как крепить. Посмотрите на жигули - копейку и любую современную иномарку (в Белоруссии кстати их гораздо больше, да и воздух мы хотим не только в СНГ чистить). Хотелось бы спросить -как крепить-то будем? Владимир Николаевич возможно и спросит в следующий раз, но может хоть до чего-нибудь и сами дойдём.

Šaltinis: http://anastasia.ru/modules.php?name=Fo ... 3954ef5d95


Basta rašė:Geriausias komprosmisas butu su vaskinem dezutem. Jos aptakios, nauja technologija "alternative", tai patrauktu...
Kita vertus, ar ta medziaga atspari visokiems veiksniams.
O jei plastmase, tai reiktu gamint tokia, kuri lengvai perdirbama, ir iskart surast, kas imtusi to perdirbimo darbo.

O cia, matau, rupestis, kur prisukt, ar ne


Laimis rašė:Taip, baltarusiai mąsto kur prisukti. Nes automobiliai skirtingi.

Man tas vaškas, tai labai labai patinka. Kalbu apie AMWAY buteliukus. Jie labai panašūs į plastmasę, bet sako, kad iš vaško. Jie ir drėgmės nebijo, ir formas galima belekokias išlaužti. Man atrodo, tai labai tinkanti medžiaga...

Vienintelė problemėlė - kaip ją pagaminti???? :)

Gal kas žinot ką nors šita tema? Kaip padaryti vašką kietesniu? patvaresniu? panašiu į plastmasę?


Alyta rašė:Tai viduje presuotas sienas,jame yra mikroskopiniu gyvuneliu kurie to dulkem dar ir minta


Alyta rašė:Kaip manot,jei siena sudrekinus pienu, gal greiciau priaugtu mikroorganizmu,o jei dar pasildzius,reakcija vyktu sparciau?Sildyti oro filtra butu nesudetinga,tereikia dezuteje pervest vamzdeli per kuri teketu ausinimo skystis


Alyta rašė:Kur gauti sio vasko ir kokia jo kaina?


Laimis rašė:Tai vat ir neaišku iš kur gauti ir kaip. :)

Šiaip tai vaško galima lengvai gauti iš bičių. Tik vat reikia iš AMWAY sužinoti technologiją kaip gaminti. Ką ten pridėt į tą vašką ar kaip gaminti... Žodžiu ten ne spec vaškas, o spec technologija. :) Manau taip...


jasmin rašė:manau, ten tikriausiai taip paprastai vienas žmogus neatsisės ir nepagamins. Vis tiek kažkokios įrangos reikia ? :) reiktų su tais gamintojais kažkokiu būdu bendradarbiaut, ar ne? :) aš tą gaminimą suvokiu, kaip kažkokie specai mums gamina :) mes užsakom, jie pagamina :) ar jūs patys to imsitės? gal ten labai simple? :) reikia technologiją sužinot


Alyta rašė:Formas-presus gamina Alytaus saldytuvu gamykla,Alytaus kolonija,pastaroji berods geriausia. (...)


Alyta rašė:Ai del zaliavos.Va jei apie vaska...nors nematau vaizdinio,bent kol kas,bet jei kas turit laiko ir noro pasidomekit siuo klausymu.
Reikalinga zinot zaliavos kaina,visi techniniai duomenys,kiek galima surinkt per metus sios zaliavos(gali but,kad nepajiegs surinkt reikiamo kiekio)
Gerai butu jo pagaminimo technologija


Alyta rašė:Ziurint is laiko perspektyvos,tai automobiliu gamintojai gamins buferus i kuriuos bus galima ideti filtra

Reiketu pagalvot ir apie verslo plana


Laimis rašė:Gal verta kreiptis į šituos autorius:

P. Baltrėnas, D. Staknytė, V. Vaišis. Eksperimentiniai filtrinio R80/25 tipo porolono tyrimai // APLINKOS INŽINERIJA (Environmental Engineering). Vilnius: Technika, 2002, X tomas, Nr. 4. P. 149–155.

Toliau bandomos naujos filtrinės medžiagos, kurias galima būtų naudoti kitose ūkio šakose kietosioms dalelėms (dulkėms, aerozoliams) iš oro valyti. Straipsnyje aprašomi filtrinio porolono oro teršalams filtruoti eksperimentiniai tyrimai, regeneravimosi galimybės bei nustatomos filtrinių medžiagų klasės. Remiantis Lietuvos standartu (LST EN 779/AC:1993) buvo sukurta ir pagaminta stendinė įranga, parinktos bei sudarytos tyrimų metodikos oro srauto, užterštumo ir filtravimo medžiagų parametrams matuoti. Oro srauto tyrimo stendinės įrangos kanaluose matuojami jo parametrai: greitis, slėgis, temperatūra ir drėgmė. Oro srauto užterštumui įvertinti išmatuojamos aerozolio dalelių svorinė ir skaitinė koncentracijos, nustatomas filtravimo medžiagų aerodinaminis pasipriešinimas. Gauta, kad didžiausias sulaikymo efektyvumas yra 86,09 %, mažiausias – 82,50 %. Regeneravimo efektyvumas siekia 65,7 %. Pagal gautus tyrimų rezultatus ši medžiaga priklauso G3 klasei (remiantis LST EN 779/AC:1993 standartu).

Raktažodžiai: filtrinis porolonas, kvarco dulkės, cemento dulkės, medžio dulkės, aerodinaminis pasipriešinimas, efektyvumas.

Šaltinis: http://www.vgtu.lt/leidiniai/index.php? ... id=jeelm10


Laimis rašė:Susirašau su Dmitrijum iš Baltarusijos. Jiems gi Megre pasiūlė imtis šo projekto. Nes pas juos šalis juk mažesnė, nei Rusija. Sakė lygtais pasakė, kas ten viduj tų dėžučių turi būt... Baltarusiai netgi pagamino vienetinius modelius, bet dabar sprendžia tvirtinimo problemą. Nes visos mašinos labai skirtingos. Kiekvienai reikia skirtingo dydžio dėžutės. :)

Tai taip ir nesupratau ar Megre jiems pasakė kas ten viduj ar ne... Tik kai jis man atsiuntė šitą laišką, kur apačioj pridedu, tai prisiminiau, kad Megre juk klausė Anastasijos: "o kas ten viduj tos dėžutės?" o Anastasija juk neatsakė. Sakė: "ar tu nori, kad aš jas dar ir prisukčiau prie mašinų. Tai vat man irgi su tuo Dmitrijum taip pat. 3 kartus klausiau ką jam Megre pasakė, kas ten viduj, o jis apie tai išvis nekalba. :) Turbūt situacija kartojasi. Teks patiems tuos filtrus kurti... Nu aišku galima nuvažiuoti į Baltarusiją ir nusipirkti iš jų vieną filtrą ir bus daug aiškiau viskas... :)

Ok, talpinu Dmitrijaus laišką. :)
---------------------------------------------

ГОСПОДЬ дал нам ещё свободу выбора. Владимир Мегре тоже. Он просто понял, что провести такой проект можно проще в небольшой стране и предложил это сделать нам, хотя почему бы не в Литве. Я не знаю, что думают другие, но меня очень большая симпатия к Вашему народу. Я служил офицером в Советске на границе и видел часто бывая у Вас что можно жить и главное отновится к жизни по-другому. Правдо давно это было 1986 году.
Что касается твоего вопроса скажу, что разрабатывали всё сами. Просто одному из наших ребят приснился как бы "Вещий сон" - он во сне боговорил с Анаставией и она ему показала как коробочка должна быть устроена. Сделать кустарным путём вроде бы сделали, но и испытать не получилось. Самая большая проблемв в установке. На вчерашние жигули и волки без проблем - у них бампера идентичные. Сегодня сотни иномарок и кагда посмотришь нет ни одного похожего бампера да и внутренностей тоже. Есть в институте предмет - взаимозаменяемость. Если одну пружинку придумать чтобы закрывала двери во всех подъездах, это хорошо, но если придумать архитекторам большое разнобразие дверей к которым разные пружины нужны. Испытать такое количество становится затруднительно. Главный вопрос! Установка коробочек должна быть по максимуму одинакова, что бы приносить оптимально положительный результат. Если Вы находитесь в достаточно большом населённом пункте, где мимо Вас проезжает масса машин присмотритесь. Возможно у Вас появится реальная возможность решения ситуации.
А вообще ВСЮ ЛИТВУ ПОЗДРАВЛЯЕМ С НОВЫМ ГОДОМ И РОЖДЕСТВОМ!!! уДАЧНЫХ ПРАЗДНИКОВ.

http://www.anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=1305
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34


Grįžti į Aplinkosauga

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron