Laiko skaičiavimas

gamta ir jos reiškiniai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Laiko skaičiavimas

Standartinė Vaiduze Ant 2006 10 17, 19:15

http://www.ismintis.lt/index_more.php?id=51_0_5_0_M

http://www.laisvesordinas.com/naujojo_l ... dorius.htm

man tai buvo įdomu . Kažkada apie tai girdėjau, bet tik smulkmenas. o dabar plačiau paskaičiau.
GAl dar kas ką žinot apie šį kalendorių? :)

Tačiau nereiktų visko 100 procentų už tiesą laikyti... ;)
Vaiduze
 
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: Ket 2006 07 13, 14:55
Miestas: Klaipeda

Standartinė Basta Ant 2006 10 17, 22:36

http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... 99fb5ac55c

Temoj skaičiuojant man visada pasislinkdavo nauji metai viena diena...matyt, sprendimas yra pridėti vieną dieną "be laiko, ne laike" :)
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Gytis Ant 2007 01 23, 13:53

as dabar skaitau ir galvoju: vau , pakeisim savo kalendoriu, tarkim, i 13, ir pasikeis zmonijos istorija, nes ten bus tas anas... kas cia taip nusprende?.. kas nusprende, kad suprasdami kitaip laika, suprasime kitaip ir viska aplink?...
Gytis
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: Ket 2006 09 07, 23:19
Miestas: Kaunas

Standartinė Basta Ant 2007 01 23, 21:23

O ką, argi ne?
Gal ne viską kitaip, bet...
Juk yra skirtumas, ar laiką skaičiuoji pagal "moterišką" ciklą (mėnulio) ar pagal vyrišką (saulės)?
Juk akivaizdu, kad vyriškasis pradas pernelyg užgožė žemę, todėl ir viskas išsiderino...
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Gytis Ant 2007 01 23, 22:48

na , teisybe, vyrisas pradas dominavo seniau.. bet dabar.. dabar vistiek lyginasi viskas. ir kas cia sugalvojo kad saules kalendorius-vyriskas pradas, menulio-moteriskas? manau jei ten tie straipsniai tikslus-menulio kalendorius labiau atspindi gamtos ciklus, o saules- kazkox nukvakes :) ....nors nzn tik siais metais taip gavos, kad nesutampa ziema su kalendorium:)
Gytis
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: Ket 2006 09 07, 23:19
Miestas: Kaunas

Standartinė Basta Tre 2007 01 24, 0:23

na mėnulio ciklas susijęs net su moterišku ciklu, taigi........
o saulės energija yra yang (vyr.), o mėnulio - in
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Laimis Pir 2007 01 29, 1:54

Metus reikia skaičiuoti nuo tada kada tu pats gimei.

Aš gimiau sausio gale, tada man ir prasideda naujieji metai. MANO naujieji metai. Kito žmogaus naujieji metai prasideda visai kitu laiku. Kiekvienas žmogus turi savo asmeninį kalendorių, naujų metų datą. Ir tik tas kalendorius yra geriausias, nes pagal jį vyksta visi TO žmogaus ritmai.

O jei reikia susišnekėti ir nustatyti kada koks nors reiškinys įvyko, tai atskaitos tašku reikia laikyti šią akimirką. Ir tada gaunam bendrą matą - tai ir tai įvyko prieš 9 metus, prieš 10 metų, prieš 200 metų ir 30 dienų.

Kalbinėj kultūroj tai patogu, bet kai pasideda raštas, tai... nu geriau jis neprasidėtų... Ten parašai, kad tai įvyko prieš 5 metus, paskui praeina kiek laiko ir reikia iš naujo rašyt. Laikas rašte nesikeičia. Todėl rašyt nėra gerai.
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė Basta Pir 2007 08 13, 19:51

http://muziejus.moletai.lt/jore/senovin ... ebykla.htm
Lietuviškas zodiakas, dangaus šviesulių stebykla


SENOVINĖ DANGAUS ŠVIESULIŲ STEBYKLA



Dangaus stebykla.
Paveikslėlis

Dangaus stebyklos viduryje - šventosios ugnie aukuras.
Paveikslėlis



Dangaus stebykla. Molėtų krašto muziejaus Etnografinėje sodyboje ant kalnelio yra įrengta iš medinių stulpų ir akmenų ratų sudaryta Senovinė lietuvių šventykla - dangaus šviesulių stebykla. Stulpai nužymėti senoviniais kalendoriniais ženklais, akmenyse iškalti įvairūs dangaus šviesulių simboliai, senojo lietuvių zodiako ženklai. Rato viduryje dega amžinosios Ugnies aukuras. Stulpai žymi šešias senovines pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo bei laidos azimutus svarbiausių kalendorinių švenčių dienomis. Čia atvykstantys lankytojai autentiškoje aplinkoje supažindinami su senovės dangaus šviesulių stebėjimo būdais, pasakojama apie mūsų protėvių astronomijos žinias, senąją baltų pasaulėžiūrą. Šiandien jau neabejojama, kad lietuviai kaip ir kitos tautos per ilgus tūkstantmečius sukaupė savitą žinojimą apie dangaus šviesulius bei turėjo savitą Visatos sampratą, kuri dar ir šiandien atsispindi liaudies kūryboje: meno dirbiniuose, tautosakoje, architektūroje, papročiuose ir kt.

Gervė.
Paveikslėlis

Dangaus šviesulių atvaizdai akmenyje.
Paveikslėlis

Jerena.
Paveikslėlis



Senovės lietuvių Zodiako ženklai.
Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje apsilankiusios ekskursijos ne tik savo akimis pamato kaip senovėje buvo stebimas saulės judėjimas ir nustatomos kalendorinės datos, tačiau kiekvienas lankytojas turi progą sužinoti savo paties lietuvišką zodiako ženklą, išgirsti apie šio simbolio reikšmę mūsų tradicinėje kultūroje. Etnografinėje sodyboje ekskursijas vedantis etnoastronomas Jonas Vaiškūnas, daugelį metų tyrinėjęs senovės lietuvių žinias apie dangaus šviesulius, yra atkūręs senovinį lietuvių zodiaką. Tai padaryti tapo įmanoma susipažinus su Gardino bažnyčios rūsyje aptikto senovinio apeiginio XV a. laikų kaušo piešiniais, vaizduojančiais įvairius gyvūnus, žmones ir dangaus šviesulius. Senovinės dangaus šviesulių stebyklos akmenyse lankytojai atranda iškaltus šių žvaigždynų atvaizdus:

Žuvys? (Žuvys). Šio ženklo atvaizdas sunkiai įžiūrimas. Atrodo, kad šis ženklą galėjo sudaryti keletas linijų. Kol kas sunku ką nors tikslesnio pasakyti apie išlikusias šio ženklo žymes. Gal būt jis irgi galėjo būti siejamas su žuvimis?
[taip pat panašu į kregždę ar čiurlį]

Avikailis (Avinas). Lietuvių ir kitų Europos tautų papročiuose avikailis vaidino svarbų vaidmenį. Apeigų metu buvo įprasta persirengti išverstais avikailio kailiniais. Kudlotumas, plaukuotumas laikytas vaisingumo, turto, seksualinės energijos simboliu. Manoma, kad Avino žvaigždynas seniau buvo siejamas su mitinės auksinės vilnos simbolika.

Raitelis (Tauras). Mitinis raitelis ant žirgo žinomas ne tik lietuvių, bet ir kitų tautų pasaulėžiūrose. Mūsų protėviai įsivaizdavo, kad po mirties ginkluotas karys ant žirgo keliauja per dangų į Dausas. Mitinių raitelių pavyzdžiu gali būti Vyties ir Švento Jurgio vaizdiniai. Šv. Jurgis liaudyje tapatinamas su arklių globėju. Latvių tradicijose išliko ir Šv. Jurgio pirmtakas – Ūsin'š, kuris taip pat laikomas žirgų globėju ir vaizduojamas raiteliu. Balandžio pabaigoje (apie Šv. Jurgio dieną) gerai žinomam Tauro žvaigždžių spiečiui Sietynui išnykstant vakaro žaroje buvo sakoma: "Sietynas žaroj kumelė vagoj". Tai reiškė, kad pavasarinį arimą galima pradėti, kai pirmiau Sietyno už horizonto nusileidusi, raitelio žirgą vaizduojanti, Tauro žvaigždyno dalis panirdavo po žeme.

Dvyniai (Dvyniai). Baltų mitologijai būdingi archainiai personažai savo ištakomis susiję su indoeuropietišku dieviškų dvynių kultu. Lietuvių mitiniai veikėjai Dievo sūneliai, latvių - Dieva deli, atitinka senovės graiku Dioskurs ir indų Aśvins. Latvių dainose jie siužetiškai siejami su dangaus skliautu, Saule, Saulės dukromis ir Mėnuliu.

Du povai (Liūtas ir Vėžys). Daugeliui pasaulio tautų yra žinomi stebuklingo mitinio paukščio žibančiomis plunksnomis įvaizdžiai, pvz. rusų – “žar-ptica”, slovakų - “ugninė paukštė”. Neretai mitinis paukštis įsivaizduojamas povo pavidalu. Povo įvaizdis siejamas su kosmosu ir dangaus šviesuliais. Lietuvių pasakose greta stebuklingo žirgo ir gražios panos (Aušrinės) sutinkamas stebuklingas paukštis švytinčiomis auksinėmis plunksnomis. Pasakų herojus paną, žirgą ir paukštį pargabena iš juos pagrobusios antgamtinės būtybės nelaisvės. Tai galėtų atitikti Veneros - Aušrinės pasirodymą po laikino nematomumo šalia tekančių Žirgo bei Povo žvaigždynų. Tokia šių žvaigždynų padėtis susidaro pavasario ir rudens lygiadienių metu.

Gervė (Mergelė). Lietuvių tautosakoje gervė labai dažnai lyginama su brandos metus pasiekusia mergele, būsima nuotaka. Balandžio pirmomis dienomis prieš Saulės tekėjimą Gervės žvaigždynas nusileidžia vakaruose, o Saulei nusileidus teka rytuose. Ornitologų duomenimis, kaip tik tuo metu, kovo pabaigoje – balandžio pradžioje į Lietuvą atskrenda gervės. Tuomet prasideda jų vadinamieji "šokiai". Šokiams paukščiai pasirenka sausą aikštelę, į kurią ryto ir ypač vakaro žarų metu susirenka visų artimiausių apylinkių paukščiai. Rugpjūčio pabaigoje, kai Gervės žvaigždynas dingsta Saulės spinduliuose, buvo pradedama vasarojaus pjūtis. Štai kodėl lietuviškose sutartinėse gervės įvaizdis dažnai siejamas su kviečių arba miežių derliaus nuėmimu.

Dvi Saulės (Svarstyklės). Šį ženklą sudaro dviejų Saulių atvaizdai. Viena Saulė su stačiai tiesiais spinduliais, kitos Saulės spinduliai užlenkti kaip svastikos kryžmos. Gal čia kaip ir Savrstyklių ženklu vaizduojamas Saulės persisvėrimas iš vasaros į rudeni?

Elnias (Skorpionas). Gerai žinomoje lietuvių Kalėdų dainoje "Atbėga elnias devyniaragis" apdainuojamas nepaprastas elnias su devyniais ragais. Jo raguose, dega ugnis, kala kalviai – nukalantys auksinę taurę, aukso žiedą arba perlo vainiką, simbolizuojančius Saulę. Dzūkai pasakoja apie iš dangaus nukritusį baltą elnią su labai gražiu vainiku. Pasak jų, šio stebuklingo Elnio pasirodymas skelbia Kalėdas. Elnio atsiradimas prieš Kalėdas atitinka Skorpiono žvaigždyno pasirodymą iš už Saulės spindulių, po jo laikino nematomumo prieš auštant. Kosminis elnias apdainuojamas taip pat ir rusų bei bulgarų liaudies dainose, kuriose elnias pasirodo “su skaisčia Saule ant kaktos”, “su Mėnuliu ant krūtinės”, “su gausiom žvaigždėm per kūną”. Tai, kad apdainuojamojo elnio fone pasirodo Mėnulis ir Saulė, kad šalia jo sušvinta ryto žara, tiesiogiai nurodo į tai, kad elnias yra šių šviesulių kelyje, tai yra zodiako juostoje.

Ožys (Ožiaragis). Lietuvių tautosakoje ožys siejamas su dangumi, Perkūnu ir atmosferiniais reiškiniais. Metams baigiantis ir Saulei artėjant prie Ožio žvaigždyno, prūsai aukodavo ožį, o mūsų krašte, dar ne taip seniai, prieš Vėlines piemenys atlikdavo ožio apvedimo apeigą. Norėdami, kad greičiau pasnigtų ir baigtųsi gyvulių ganymas, piemenys apie beržą pasauliui 3 kartus apvesdavo baltą ožį. Šia apeiga piemenys tartum siekė pagreitinti Saulės kelionę žvėrių ratu link Ožio žvaigždyno ir taip paskubinti žiemos pradžią.

Ietininkas (Šaulys). Šiame ženkle vaizduojamas ietimi ginkluotas karys galėjo būti susijęs su minėtu Ožio žvaigždynu. Tautosakoje žinomas ginkluoto vyro numušančio ožiui koją siužetas. Gal tas ginkluotas vyras gali būti pats Dievas Perkūnas? Tokio įvaizdžio susidarymui palankus yra ir šio žvaigždyno rytinio pasirodymo iš už Saulės spindulių laiko sutapimas su vasario pirmomis dienomis švenčiama Perkūno diena (Grabnyčiomis).

Žirgas (Vandenis). Žvaigždynas tokiu vardu žinomas lietuviams, latviams bei baltarusiams. Apie dangišką žirgą žinių randame lietuvių stebuklinėse pasakose. Pasakų veikėjo gautas žirgas arba vaško arkliukas pavirsta nepaprastu žirgu ir padeda herojui atlikti sudėtingas užduotis. Šio žirgo išskirtinės savybės – tai, kad jis geba keliauti ne tik žeme, bet ir dangaus erdvėmis bei panirti po vandeniu. Kalendorinėse dainose kosminis žirgas savo ausimis dangų paremia, akimis žvaigždes skaičiuoja, uodega dvarą ir visus kelius nušluoja, kojomis duobes išmuša. Latviai irgi apdainuoja šį nepaprastą žirgą ties kurio balnu Saulė teka, kamanose - Mėnulis, pavadėlių gale Auseklytis (Venera) ritinėjasi.

Ekskursijos. Apsilankę Etnografinėje sodyboje jūs galite: apsistoti savo palapinėse šalia Lenktinio ežero; užsisakyti ekskursiją Senovinėje dangaus stebykloje su paskaita apie mūsų protėvių pasaulėžiūrą bei senąsias astronomijos žinias. Esant giedrai nakčiai, galite užsisakyti pažintinę ekskursiją po žvaigždėtą dangų, bet kada išsikaitinti senovinėje dūminėje pirtyje. Etnografinė sodyba – neprilygstama vieta jūsų rengiamai vasaros stovyklai ar šventei. Visą tai galite užsisakyti telefonu 8-682 14559. Daugiau žinių apie Etnografinę sodybą ir Senovinę dangaus šviesulių stebyklą, čia vykstančius renginius ir šventes rasite Internete: <http://muziejus.moletai.lt/sodyba.html>.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Senovinės dangaus šviesulių stebyklos sandara.
Paveikslėlis
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Pir 2007 08 13, 20:08

Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Tre 2007 10 31, 2:31

Įdomus tinklapis
http://www.13moon.com/

Laiko skaičiavimas...ir kt.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Ant 2008 01 08, 21:59

Absida – tai labiausiai nutolusios Mėnulio orbitos ašis. Tai tikslus 28 – ių parų ciklas.
Mažai žinoma, kad ekvatorinės Saulės zonos sukimosi ciklas, žiūrint nuo Žemės, taip pat yra 28 dienos, kurios nustato biologinių žmogaus ritmų cikliškumą.
Jeigu Žemės apsisukimų apie Saulę periodą {iš 365 dienų} padalinti į lygias dalis, kurios sąveikauja su Mėnulio ciklais, tai gausime 13 Mėnulių po 28 dienas kiekviename, ir vieną papildomą dieną.
Didžiulė harmonija atsispindėjo daugybėje priešistorinių kultūrų, kur buvo naudojamas 13 - kos Mėnulių kalendorius po 28 dienas.
Šį kalendorių turėjo druidai, o daugybė tautų naudoja jį ir dabar.

http://www.tortuga.com/eng/get_started/ ... altime.php

http://www.tortuga.com/eng/get_started/ ... s/moon.php




http://kalendorius.laisve.info/index.html



Ta pati 12- kos dalių plokštuma – ciferblatas – leido padvigubinti paros dalių skalę iki 24 - rių valandų vietoje 12-kos, įdiegiant 60 –ties minučių valandą, kas davė pasaulio industrializacijos pradžią. Dirbtinis laiko suskaidymas sukūrė mechaniškai augančių greičių bangą, o tai apsprendė žmogaus sąmonę, vis labiau atskiriant jį nuo gamtos. Mus supantį pasaulį mes suvokiame per matavimų instrumentus, kuriais naudojamės. Reiktų susimąstyti, kas vyksta, kai tūkstantmečiais taikomi netolygūs standartų matavimai. 12 naudojamų Grigaliaus kalendoriaus mėnesių, kurie neatitinka jokius gamtos ciklus, žmonių sąmones nardina į chaosą.

Pradinė proto funkcija tai yra laikas. 1989 metais padarytas fundamentalus laiko dažnių išradimas - 13:20 ir 12:60 - leido suformuluoti Laiko Įstatymą: T{ E } = Menas, kuriame energija { E }, perdirbta laiku { T }, tampa Kūryba, Menu. Štai kodėl gamtos kūryba visada yra nuostabi ir nepakartojama.


Fiksuotas sinchronizacijos taškas arba Naujų Metų pradžia, kurios dėka vyksta nenutrūkstama laiko cirkuliacija, yra susiję su liepos 26 – tąja ir Sirijaus patekėjimu. Jau nuo senovės laikų momentas, kai kylančios Saulės spindulių horizonte atsirasdavo Sirijaus žvaigždė, daugeliui tautų būdavo labai reikšmingas. Kaip metų pradžia susijusi su Sirijaus patekėjimu, taip Naujojo Laiko Kalendorius funkcionuoja ir Sirijaus cikle, kuris turi 1460 metų. Būtent dėl to jis laikomas Galaktikos kultūros atnešimo į Žemę įrankiu. Jeigu mes gyventume pagal Naujojo Laiko Kalendorių be kilnojamų dienų, tai po 1460 metų kalendorius pats pereina į pradinę padėtį.


Naujojo Laiko Kalendoriuje žodis „mėnesio“ kaip mato vieneto suvokimas pakeičiamas žodžiu “Mėnulis“, kuris atspindi pilnatvę. Trylika tobulų Mėnulių po 28 - nias dienas atitinka 52 savaites po 7 dienas ir sudaro 364 dienas. Užbaigianti metus 365 – toji diena vadinama Diena Be Laiko {diena ne laike}, todėl, kad ji nėra nei savaitės, nei Mėnulio diena. Pagal Grigaliaus kalendorių ši diena yra liepos 25 – toji.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Tre 2008 02 13, 21:44

takazole rašė:nesenai perskaiciau knyga"apie tinkama laika\ menulio kalendoriaus taikymas kasdieniame gyvenime" autoriai:johanna paungger ir thomas poppe.dabar ji parduodama pegaso knygyne,kaina apie 10 litu.joje aprasoma is kartos i karta perduodama ismintis apie menulio galia (sodo lauko darbai,vandens ieskojimas,namu ruosos darbai,medziu kirtimas ivairioms reikmems {tilteliui,namui,irankiams}vaistazoliu rinkimas)manau,kad gal kam nors pravers,juk ne kiekvienas turi dar gyvus savo senelius,kad galetume ju pasiklausti.beje gal kas dar gali pasiulyti,kokiu knygu,kur galima butu rasti musu senoliu isminties,(o gal ir patys ka nors zino is savu seneliu ar mociuciu)
kuri padetu,kuriant gimines sodybas.
isanksto aciu..
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Basta Tre 2008 04 16, 17:02

Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth


Grįžti į Gamta

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron