Praktiška - nepraktiška

pasitarimai dėl Aikštės priežiūros, šnektų tvarkymo

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Praktiška - nepraktiška

Standartinė nemedelis Sek 2006 10 01, 20:45

Nesupratau kas yra "praktinės Žinios"?
nemedelis
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: Sek 2006 10 01, 20:41

Standartinė ... Sek 2006 10 01, 21:04

kuomet esi pats išbandęs savo kailiu :P visokius patarimus ir žinai ar jie teisingi ar ne :D na čia aš taip supratau bent
...
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: Šeš 2006 08 05, 22:14

Standartinė Basta Sek 2006 10 01, 23:27

ir tokios, kurias gali panaudoti gyvenime
tokios, kurios ką nors keičia...
ir keičia į gera :P :)
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė nemedelis Pir 2006 10 02, 19:19

Vis vien nelabai suprantu...
Kailiai tai skirtingi...
Jai paltas tiko vienam, nebutinai tiks ir man.
Tai ką, tas "paltas" praktiškas ar ne?
Gal kas dar sykį apšviestų....
nemedelis
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: Sek 2006 10 01, 20:41

Standartinė ... Pir 2006 10 02, 19:24

pvz.: 1. aš perskaitau, kažkokiam straipsny, kad svogūnai gerai plaukam. ir parašau į forumą.
2. Viskas tas pats tik aš dar ir išsiplaunu galvą su svogūnais, sužinau, kad jis visai nenuriebalina ir tada parašau tai forume.

O dabar rask skirtumus tarp šių dviejų teiginių.
ps. ir dar nusišypsok, optimistai ilgiau gyvena :D :wink:
...
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: Šeš 2006 08 05, 22:14

Standartinė Basta Ant 2006 10 03, 3:00

na, kaip nuspręsti, ar paltas praktiškas???

labai paprastai -jis apčiuopiamas? :)
gali jį pasitiest, apsivilkt? :)
vadinas, - praktiškas :!: :D

mums nereik "naujų karaliaus drabužių"
iš filosofijos duonos nekepsi :D
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Laimis Ant 2006 10 03, 10:35

Na, kolkas tik pradedam, tai sunkoka nusakyti kas ta praktika, o kas ne...

O gal nemedeli užduok konkrečią situaciją ir panagrinėsim ar ten praktika ar nepraktika.

Apie kailinius - visi mes skirtingi, vieniems tinka vienas dydis, kitiems kitas, viniems tinka sausų plaukų šampūnas, kitiems riebių, vieniems tinka šiaudų namas, kitiems tik mūrinis.. Bet jei kažkas parašo savo patirtį, tai nors ji tiks ir ne visiems, tačiau juk gali kažkam praversti. Va, šaldytuvas, kad ir koks individualus, kažkam tiko, kažkas jį paėmė. Medus irgi įvairių skonių ir ne visiems tinka, bet kažkas jį paėmė. Paukščiais irgi ne visi domisi, ne visiems kasdieneje praktikoje juos reikia atskirti, pažinti, bet kažkam tai naudinga ir jis tai pritaikys praktikoje...

Išvada: jei ne visiems tinka, tai dar nereiškia, kad netinka niekam. :)

Gal tikrai imkim da jei neaišku konkrečias situacijas ir nagrinėkim...

Va, pvz. rašau daug apie gyvūnus. Tai praktinė tema ar ne? Ten juk pateikiamos tik žinios, kaip atpažinti gyvūną, o neparašoma kaip jį panaudoti. Pažinimas, žinios, tai nepraktinis dalykas. Tačiau man gyvenime tas pažinimas labai padeda kaip praktiškai atskirti vieną gyvūną nuo kito. Pažinęs juos gamtoje aš jau iš karto įgyju daug praktikos, koks paukštukas ką lesa, ką jis darys mano sodyboje ir kaip jį galėsiu panaudoti. Kai nežinau to paukštuko, tai aš jo gamtoje tarsi nematau, nematau ką jis veikia, nematau ką jis lesa. Pažinęs paukštuką jau matau kuo jis skiriasi nuo kitų, taip pat galiu su kitu sodybiečiu pašnekėt apie jį, įgyti žinių apie jį, kurias galėsiu panaudoti. Pvz. iš pas kažką atskrenda pelėda, o pas mane ne. Tai aš to žmogaus galiu paklausti kokių sąlygų pelėdai reikia, kokio namelio ir tas sąlygas galiu suteikti. Tai jau praktika.

Ir šitos žinios apie gyvūnus yra beveik neginčytinos. Paukštukus mato visi, galima ginčytis tik dėl to kokiai rūšiai juos priskirti - musinukiniams, strazdiniams ar žvirbliniams. Jei galima ginčytis, tai man rodos tai nepraktiška. Pvz. vienas žmogus sako, kad yra šešios čakros, kitas, kad devynios, trečias, kad jos yra aštuonios. Tai ginčytinas ir nepraktiškas dalykas. O pelėda visada yra pelėda, šiaudų namas yra namas ir dėl to nepasiginčysi. Jis yra ir viskas. Va, ar yra Anastasija ar jos nėra, tai nepraktiška tema, nes niekas jos nematom ir negalim tiksliai išsiaiškinti. Todėl tokia tema visai nepraktiška.

Taigi, neginčytinumas šiek tiek susijęs su praktika. Jei tema ginčytina, tai reikia susimąstyti ar ji praktiška. Bet turbūt ir ginčytinos temos gali būti praktiškos.

Pabandykim da pasigilinti į jau iškeltas temas ir nustatyti kurios mums atrodo praktiškos ir kokios nepraktiškos. Tada nustatysim kriterijus tikslesnius...

Siūlau ieškoti nepraktiškų temų šiame forume ir parašyti apie jas čia. Panagrinėsim ir jei nuspręsim, kad ji nepraktinė metam lauk, o jei praktinė, tai paliekam.

Kantrybės visiems, kol da neaiškios ribos..kantrybės..da tik pradedam. :)
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė nemedelis Ant 2006 10 03, 21:26

Jei teisingai supratau - praktiška tai kas apčiuopema.
Arba kitaip- materialu.
Praktinės žinios gali būti tik materialios.

Laimis rašo:
Taigi, neginčytinumas šiek tiek susijęs su praktika. Jei tema ginčytina, tai reikia susimąstyti ar ji praktiška. Bet turbūt ir ginčytinos temos gali būti praktiškos

Tai kas ta "praktiška" tema ar žinios visgi neaišku. padėkit.

Man mielesnis žodis diskutuoti.
nemedelis
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: Sek 2006 10 01, 20:41

Standartinė ** Ant 2006 10 03, 22:50

O intuityviai nejauti skirtumo tarp praktinių žinių ir tiesiog diskusijos?


ne taip svarbu, kaip tai pavadinsi: "praktinės žinios" ar kaip kitaip... m.. kaip čia pasakyt tiksliau? :) gal reiktų pabandyt kalbėti pavyzdžiais

o ar Tau svarbu pats pavadinimas, ar kvestionuoji tokio tikslo - orientuotis į praktišką informaciją - būtinumą? :)




pasakyčiau taip - šiame forume stengiamasi sukurti žmonių patirčių kaupinį vienoj vietoj. Kad žmogus atėjęs ir iškėlęs jį dominantį konkretų klausimą, galėtų tikėtis gauti atsakymą ar ieškoti jo bendromis pastangomis.. Bandoma sukurti sąlygas, kad tas atsakymas galėtų sėkmingiau rastis.. :) Bet tai vėl turbūt nieko labiau nepaaiškėja iš tokio paaiškinimo, ar ne? :)

Kaip aš įsivaizduoju - prie šio forumo nebūtina sėdėti visą laiką, bet jei turi kažkokį klausimą, kuriam išspręsti galėtų būti reikalinga kitų žmonių patirtis ar žinios, tu ateini ir bandai išspręsti. Arba daliniesi savo žiniomis, kurios galėtų kažkam gyvenime būti naudingos. Žodžiu, susidaro toks tarsi patirčių fondas. :) taip pat stengiamasi, kad žmonės, kuriuos domina konkrečios žinios nenusiviltų ir neišeitų pamatę, kad, pvz., kalbama labai nekonkrečiai arba visai ne apie tai.. Tarkim, ateini, tema agrastai, 3 puslapiai, atsidarai, jau tikiesi, kad čia bus kažkas tokio. O ten pasirodo trečdalis žinučių apie tai, ar kažkam patinka agrastai, ar nepatinka, dalis žinučių apie lelijas..

Oi, pagalvojau :D :lol: juk žmonės, aktyviai gyvenantys sodybose :) ir ne sodybose, dažnai neturi laiko sėdėt prie kompo ir tiesiog plepėt arba skaityt kitų pasišnekėjimus, o jų reali patirtis būtų naudinga.. Ir kitų žmonių, kurie labai gyvena. O ir šiaip prie kompo ilgai sėdėt nesveika :) (http://www.kopos.lt/radiostezija/mok_biotr.php). Tai va maždaug į tokio tipo žmogų ir reikėtų orientuotis - nesėdintį daug prie kompo, bet ieškantį žinių, kurias galėtų kitų žmonių patirtis ar užuominos iš kitų šaltinių padėt atrast arba norintį kažkokiu atradimu, kuris gal bus naudingas ir kitiems, pasidalint.

dabar kurioj vietoj atsiranda "praktika" ir "nepraktika". manau, kad bet koks ženklas ar net jo nebuvimas gali padėti rasti dominantį atsakymą, paskatinti pačiam ieškotis ir panašiai, tai iš esmės viskas gali būti praktiška (t.y. pasitarnauti siekiant tam tikro tikslo), tačiau į tai kreiptis būtų labai nekonkretu. Ir dažnai neaišku, kiek tai naudinga (kitų forumų patirtis. Daliai žmonių atrodė, kad nenaudinga). Todėl šioj aikštėj, kaip suprantu, stengiamasi kreiptis į konkrečius dalykus... Čia turbūt vėl prasideda tam tikri pasaulėžiūriniai dalykai, kas tas konkretu, kas tas ne. Vėl reikia pavyzdžių...
o gal nebandykim kol kas sukurt apibrėžimą, o jeigu yra konkrečių klausimų, kuriuos išspręsti reikia kitų žmonių patirties, kelkim ir žiūrėkim, kaip viskas klostysis. Dažniausiai viskas geriausiai paaiškėja bedarant. :) ? :)
Paskutinį kartą redagavo ** Pir 2007 01 15, 13:06. Iš viso redaguota 1 kartą.
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Laimis Ket 2006 10 05, 0:55

nemedelis rašė:Tai kas ta "praktiška" tema ar žinios visgi neaišku. padėkit.

Man mielesnis žodis diskutuoti.


Na, matai, apibrėžimo niekaip nepateikiame, kad ir kaip stengiamės. Turbūt dar ir patys gerai nežinom, kas tas yr. Todėl dar kartą siūlau klausti su pavyzdžiais. Pateik pavyzdį ir bandysime vietoj aiškintis ar tai praktiška ar ne praktiška. Kartu.

Arba tiesiog rašyk į aikštes ką nori, o prižiūrėtojai atsirinks, kas praktiška, o kas ne. :)

Diskutuoti galima kituose forumuose. Čia mes stengiamės padaryti, kad kuo mažiau diskutuojama ir kuo daugiau naudingų žinių. Geriau mažas forumas, bet kokybiškas. :)
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė nemedelis Ket 2006 10 05, 20:12

Forume-diskutuojama.

Kai nėra diskusijos-vadinkim žinių ar patarimų puslapiu (kad ir praktiškų).

Patiko manoji_afrika: kai bus konkretus (praktiškas) klausimas, bus atitinkami pasisakymai.

Jai klausia apie "agrastus" , tai ir rašome ... :roll:

Forume praktiškiausią temą radau- kaip sodinti medį? (gal nevisai tiksliai).
Praktiški atsakymai būtų:
-Aš sodinu taip ir tiap....
-O aš taip...
-Aš sodinu tik tada...
-Aš sodinu ir t. t.....

O forume:
-skaičiau kad....
-girdėjau....
-manau.....
nemedelis
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: Sek 2006 10 01, 20:41

Standartinė ** Ket 2006 10 05, 21:30

kai bus konkretus (praktiškas) klausimas, bus atitinkami pasisakymai.

Jai klausia apie "agrastus" , tai ir rašome ... :roll:

:daisy: Paprastai sunku sutalpinti visą klausimą į pavadinimą, todėl dažnai pagrindinis klausimas yra jau temoj.. O pavadinimas tik apie ką, dažnai ir vienas žodis.
Netiko pavyzdys. :) galėtau pateikt ir kitą pavyzdį, bet matau, kad nebereikia. :) (supratau, kad abu (abi) maždaug jaučiame, kas yra konkretu (praktiška), kas ne)
kai bus konkretus (praktiškas) klausimas (...)


Kai nėra diskusijos-vadinkim žinių ar patarimų puslapiu (kad ir praktiškų).

Vadinkim ;) dar šis "forumas" vadinasi "aikštė". Kaip suprantu, bandoma padaryti kažkokį tarpinį variantą tarp tinklapio ir forumo. Jeigu galite, prisidėkite savo žiniom ir patirtimi
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Laimis Pen 2006 10 06, 1:23

nemedelis rašė:Forume-diskutuojama.


Nauji laikai atėjo. Šiame forume nediskutuojama. :)

Kai nėra diskusijos-vadinkim žinių ar patarimų puslapiu (kad ir praktiškų).


Na, galim ir taip vadinti. Svarbu ne kaip pavadinsi, o ką rasi viduje...


Forume praktiškiausią temą radau- kaip sodinti medį? (gal nevisai tiksliai).
Praktiški atsakymai būtų:
-Aš sodinu taip ir tiap....
-O aš taip...
-Aš sodinu tik tada...
-Aš sodinu ir t. t.....

O forume:
-skaičiau kad....
-girdėjau....
-manau.....


Pažiūrėjau tą temą. Na, mergaitė parašė kaip buvo turguje ir bendravo su žmogumi, kuris užsiima medelių sodinimu, kuris turi daug praktikos. Tas žmogus jai papasakojo apie savo praktiką, suteikė praktinių žinių. Vienam praktiniam veiksme mergaitė netgi sudalyvavo, t.y. jos sodinukas buvo patalpintas į tam tikrą mišinį ir ji išsinešė jį namo, paskui turbūt pasodino. Taigi, praktikos įgijo.

Manau šitos žinios tinka prie praktinių. Galėtų būti ir geriau. Bet gerai ir taip kaip yra.

Šita minėta šnekta praktinė. Prašom duoti kitą pavyzdį. :) Paanalizuosim.
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė Basta Sek 2006 10 15, 23:32

Vėl kalta nelietuvių kalba...

Praktiška - nebevartokim to žodžio, nes akivaizdu, kad sugaišom laiką, aiškindamiesi, kas tai yra :idea: :!:


Praktiška :arrow: pritaikoma.

Viskas, nuo dabar.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė saulius Sek 2007 09 09, 20:05

Kaip čia su ta praktine informacija? Ar ne per daug atsirado ezoterikos, kuri ne tik su praktika, bet ir su teorija ne daug ką bendro turi.
saulius
 
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: Tre 2006 06 21, 22:05

Kitas

Grįžti į Pasitarimai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių

cron