GEROSIOS PASAULIO ir LIETUVOS ŽINIOS

naujienos

Moderatorius: Prižiūrėtojai

GEROSIOS PASAULIO ir LIETUVOS ŽINIOS

Standartinė Basta Pen 2006 07 14, 0:19

:) SVEIKI :!:

Pirmiausia:


vaiduze rašo:
Sveiki!
Mes sugalvojome projektuką ( Donatus ir Vaiduze), kurį pradedame įgyvendinti ir laukiame Jūsų paramos ir pritarimo, bei patarimų. Šį projektą pateiksime savivaldybei. Juo norime vaikus grąžinti prie gamtos, suteikti jiems galimybę kurti. Juk taip gera pačiam pasėti medelį, juo rūpintis. Matyti, kaip išdygsa pirmasis daigelis, kaip jis stiebiasi į saulutę.. Įsivaizdiuokite: kai užaugs vaikelis ir medelis, eis gatve pro savo pasodintą medį jau sustiprėjusi ir galės džiaugtis jis, kad pats pasodino medį savo mieste, kuris jam valo orą, gražina aplinką, skleidžia džiugesį ir meilę. Juk tai bus maža dalelė Meilės erdvės dideliame mieste- o jų bus daug! Ir sužaliuos miestai, ir sužydės gatvės, kaip ir Anastasija sumanė Very Happy Tai bus pradžia kūrybos, kuri išsirutulios mūsų vaikų širdyse į troškimą kurti sodybą giminės, Meilės erdvę! Tai ir yra šio sumanymo esmė ir tikslas! Very Happy Taip pat ir tėveliai, matydami savo vaikų entuziazmą rūpinantis savo sodinuku, susidomėtų idėja sodinti... kurti... Ir taipogi medžiai bus saugojami savivaldybės, t.y.jų skaičius tik didės! Very Happy Very Happy Very Happy


PROJEKTAS
"Pasodinau medį - esu laimingas"

IDĖJA
Ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir pradinių klasių mokiniai pasėja ir užaugina po medelį, kurie bus sodinami mieste ir miesto ribose.

TIKSLAS
1. Vaikas išmoksta stebėti, rūpintis, puoselėti gamtą ir tiesiogiai susipažįsta su gamtoje vykstančiais procesais.
2. Paruošiami medžių sodinukai, kuriuos panaudojus miesto apželdinimui, pagerinama oro kokybė.
3. Išugdoma nauja sveika, dėl pagerėjusios oro kokybės, jaunimo karta, puoselėjanti savo aplinką, besirūpinanti gamta, bei savo miestu.

ĮGYVENDINIMAS
1. Mokslo metų pradžioje suorganizuojama išvyka į gamtą, kurios metu vaikai pasirenka medžių sėklų, bei žemės joms sodinti.
2. Vaikai patys pasėja surinktas sėklas į savo pasigamintus arba įsigytus vazonėlius.
3. Per mokslo metus, klasės auklėtojų padedami, vaikai rūpinasi savo sodinukais (vasaros atostogų metu parsineša namo).
4. Kai medeliai tampa tinkami persodinimui, tam skirtose vietose juos pasodina vaikai, koordinuojami auklėtojų, supažindintų su medžių sodinimo instrukcijomis.

PRIEDAI
Medžių sėjimo, priežiūros, sodinimo teorija.
Numatytos medžių sodinimo vietos.

Taip pat savivaldybei reikės pateikti:
Miesto gatvių užterštumo rodiklius, kurie įrodytų medžių sodinimo poreikį.
Numatytas medžių sodinimo vietas.
Projekto įgyvendinimo sąmatą (kuris ypatingai maža, tereikia paskirti žemės lopinėlius ir programą išplatinti mokymo įstaigoms).
Paskaičiavimus, kiek medelių bus pasodinta, kiek laiko truks jų augimas iki persodinimo, kaip sparčiai jie ims valyti orą ir kada bus pasiekiamas apčiuopiamas rezultatas.
Taip pat reikalingos rekomendacijos ir projekto naudingumo patvirtinimas iš kuo daugiau įvairių mokslo daktarų: psichologų (kaip ilgailaikis rūpinimasis medeliu paveiks vaiko sąmonę), vaikų nusikalstamumo tarnybų (ar ko tai ten...) (nes mažės nepilnamečių nusikalstamumas), medikų (kaip mažės sergamumas dėl pagerėjusios oro kokybės).
Bei numatyti, kokią realią naudą gaus savivaldybė, sodinantys vaikai, bei projekto iniciatoriai.

Taigi, laukiame jūsų minčių, pasiūlymų, bei prisijungimo prie projekto realizavimo!Viena akcija su mokinukais jau sėkmingai įvykdyta :)

Prašom mus informuoti, jei vyks kas nors naujo, Donatai ir Vaiduže :) :!:
Paskutinį kartą redagavo Basta Šeš 2006 07 29, 1:15. Iš viso redaguota 1 kartą.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Donatas Tre 2006 07 19, 10:28

Siemet, manau, velgi reiktu organizuoti tokia pacia akcija. Kaip jus manot? :D Kaip pasimokem is praejusio karto, ruostis reikia pradeti anksciau. Reiketu ir daugiau zmoniu, savanoriu, gamtos myletoju, kad butu galima ir daugiau mokyklu pakrutinti. Tad skelbiu savanoriu paeiska!
Smagiausia, kad klasei tektu po du zmones. Ir patiems smagiau ir drasiau, ir vaikai visi pakankamai demesio gaus. Taip pat reiketu susizinoti, kada kokiu medziu seklu geriausia rinkti ir jau planuoti isvykas su vaikais. Geriausia susiorganizuoti iki rugsejo menesio, kad jau pacioje pradzioje, o geriau dar pries mokslo metus susitarti su direktoriais, mokytojais.
Tad laukiu savanoriu pagalbininku, Zemes ir jos vaikuciu gelbetoju! :D


Vaiduze rašė:sveiki sveikučiai :D
projektas "PAsodinau medį - esu laimingas" perkeltas į "susieikime" skyrių ( ar kaip čia pavadint ) :D

taip pat pradėjo judėjimą naujas projektėlis - "te žydi miestai"
:D
jį rasite ten pat :D
Donatas
 
Pranešimai: 24
Užsiregistravo: Sek 2006 06 25, 16:51
Miestas: Dar vis Klaipėda

Standartinė Neringa Tre 2006 07 26, 17:38

Puslapyje Delfi (http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=10212945) Rasos Lukaitytės straipsnyje "Japonus Lietuvoje vilioja kibinai, baltarusius – varškės sūriai" rašoma apie tai, kad užsieniečiai Lietuvoje perka juodą duoną ir lino gaminius.
Smagu, kad įvairių kultūrų, įvairių tautybių žmonės sugeba įvertinti tai, kas iš tiesų yra vertinga, ką esame išsaugoje iš ŽILOS senovės :)
Paskutinį kartą redagavo Neringa Ket 2006 07 27, 15:06. Iš viso redaguota 1 kartą.
Neringa
Taryba
 
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: Pir 2006 06 19, 13:52
Miestas: Vilnius

Standartinė Neringa Ket 2006 07 27, 15:01

Puslapyje Delfi (http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=10218819)
Irenos Bikulčienės straipsnyje "Gydytoja paveikslus tapo žolių dažais" rašoma apie alytiškę gydytoją dermatologę Dainą Nemeikštienę, kuri laisvalaikiu užsiima netradicine tapyba, kurios įkvėpimo šaltinis - gamta, tikslas perteikti ramybę, teigiamas mintis, o priemonė - dažai, pagaminti iš gydomųjų žolių. Daina kalba apie tai, kad „mintys linkusios materializuotis, todėl reikia išmokti pozityviai mąstyti".

Tapymo gydomųjų žolių dažais Daina išmoko iš kolegės gyvenančios Švedijoje, kuri daug keliavo po Kiniją, o grįžusi gerąją Rytų medicinos patirtį ėmė skleisti savo šalyje, įkūrė aromaterapijos kabinetą. Tapyba gydomaisiais dažais yra viena iš Rytų medicinos sudedamųjų dalių.
Dažus galima pasigaminti pačiam iš surinktų vaistingųjų augalų, pvz. mėtos, ąžuolo žievės, liepų žiedų, ramunėlių, medetkos, kraujažolės. Tokie dažai yra ekologiški, turi nemažai veikliųjų medžiagų.

Dainos privataus kabineto sienas puošia jos pačios sukurti piešiniai, kurie yra skirti palengvinti pacientų kūno negalią, nuraminti.
Neringa
Taryba
 
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: Pir 2006 06 19, 13:52
Miestas: Vilnius

Interviu su J. Ivanauskaite

Standartinė Neringa Pir 2006 07 31, 14:26

J. Ivanauskaitė: bet kokiomis aplinkybėmis stengiuosi išlaikyti optimizmą
http://www.lrt.lt/lrt/news.php?strid=58 ... 96139&sid=

-Kokią Lietuvą norėtumėte matyti po šimto metų? Kokie visuomeninės raidos principai (ar įstatymai) galėtų padėti to pasiekti?

-Dabar, kai viskas aplink kinta žaibo greičiu ir kai laiko spiralė yra tarsi susispaudusi, 100 metų atrodo labai ilgas tarpas. Pasaulis pilnas grėsmių - pradedant terorizmu, baigiant paukščių gripu ir kitokiais apokaliptiniais judesiais, kuriais Žemė sakytum bando nusimesti žmonių giminę nuo savo iškankintos nugaros.

Vis dėlto norėčiau tikėti, kad po 100 metų mūsų šalis vis dar egzistuos, vadinsis Lietuva, čia gyvens daugiau nei trys milijonai lietuvių, jie kalbės lietuviškai ir rašys senoviškomis raidėmis su „paukščiukais" ir „nosinėmis".

Ne visada viską lemia įstatymai. Svarbiausias turbūt yra mūsų pačių noras išlikti, troškimas ir valia gyventi, iš kartos į kartą perduodant tai, kas geriausia ir kas buvo mums patiems iš pačių istorinio laiko gelmių perduota.

-Ar jaučiatės esąs Lietuvos bendruomenės narys? Ar galėtumėte su pasididžiavimu ištarti - „Aš esu lietuvis ir tuo labai didžiuojuosi" ir kodėl?

<...>

-Dabar ir nieko apie Lietuvą nežinančiam žmogui mielai paaiškinu, iš kokios aš šalies, ir būtinai priduriu, kad didžiuojuosi tuo, kad esu lietuvė. Visuotinės globalizacijos ir totalinės niveliacijos atmosferoje mažos šalys bei mažos tautos man kelia vis didesnę simpatiją, vis dažniau atrodo, kad dėl tokių "mažutėlių", o ne supervalstybių pasaulis laikosi galutinai neišprotėjęs ir nesusinaikinęs.

<...>

-Ar Jus tenkina tai, kaip Lietuva suvokia ir pateikia save - žiniasklaidoje ir televizijoje?


Ne, netenkina. Manau, kad ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje šalių vien tik sensacijų besivaikanti žiniasklaida pateikia visiškai iškreiptą pasaulio vaizdą. Bet Lietuvoje ši tendencija yra itin ryški: atsiverti storą dienraštį, įsijungi tūlą TV "gyvenimo būdo" laidą ir pasijunti it kreivų veidrodžių karalystėje.

Dažniausiai dėmesio nusipelno tik absoliutūs kraštutinumai: nusikaltėliai ir iškrypėliai, turčiai su savo megalomaniškų, bet infantilių norų tenkinimais, arba nevilties užribius pasiekę nelaimėliai, kurių bėdos parduodamos ir perkamos. Tačiau tikrasis gyvenimas juk teka tarp šitų rifų, o visuomenė egzistuoja dėka žmonių, kurie kepa duoną, gydo, moko, vairuoja troleibusus ar taiso batus.


<...>

-Lietuvos kultūros, istorijos ar visuomenės veikėjas, kuris yra Jums autoritetas? Ir kodėl?


-Šiandieninėje Lietuvoje vienas iš didžiausių autoritetų man yra prezidentas Valdas Adamkus. Dvasinės atramos visada ieškojau ir tebeieškau monsinjoro Kazimiero Vasiliausko ir Tėvo Stanislovo asmenyse, mirtis man jų neišbraukė iš šalia, čia ir dabar esančiųjų.

Mane įkvepia ir palaiko Juliaus Sasnausko darbai bei tekstai. Žmonėse, kuriuos laikau savo autoritetais, mane labiausiai žavi išmintis, puikybės nebuvimas ir ta ypatinga vidinė šviesa, kuri atsiranda tik mylint ir teigiant, o ne neigiant gyvenimą.


<...>

-Kokiais moraliniais principais vadovaujatės savo gyvenime?


-Jokių naujų savo asmeniškų moralinių principų nesugalvojau. Kaip ir visi žmonės (o ne pusžmogiai, nuožmogiai ar antžmogiai) stengiuosi vadovautis Dekalogu. Manau, kad labai svarbu šių principų laikytis ne tik išoriniame, fiziniame lygmenyje, bet ir minčių, jausmų sferoje, nes juk galima žudyti, vogti ir paleistuvauti vien užslėptomis negatyviomis emocijomis. Bet kokiomis aplinkybėmis stengiuosi išlaikyti optimizmą, nes tikiu, kad tai sustiprina šviesiąją, pozityviąją planetos, kurioje gyvename, aurą.
Neringa
Taryba
 
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: Pir 2006 06 19, 13:52
Miestas: Vilnius

Iniciatyvos dėl branduolinės energetikos atsisakymo

Standartinė Neringa Ket 2006 08 03, 15:40

Branduolinė energetika - aktualus Lietuvai klausimas, ypač šiuo metu kai svarstoma dėl naujo reaktoriaus statybos.

Aplinkos ministras A.Kundrotas nėra didelis naujos branduolinės jėgainės entuziastas, ir teigia, kad branduolinė jėgainė yra geriausias elektros gamybos būdas aplinkosaugos požiūriu, tačiau yra užkraunama atsakomybė ateities kartoms atliekas palaidoti ir buvusio reaktoriaus vietą sutvarkyti (kas reikalauja didelių lėšų). ("A.Kundrotas nėra atominės jėgainės entuziastas", Stasys Gudavičius, Delfi: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=10238596)

Tuo tarpu iš esmės prieš atominę energetiką pasisako akcijos "Milijonas europiečių prieš atominę energetiką" organizatoriai (http://www.million-against-nuclear.net/) - Atomstopp, Friends of the Earth Europe, Global 2000, Sortir du Nucléare, WISE, Women for Peace. Jų teigimu branduolinė energetika iki šiol yra pavojingiausias elektros energijos gamybos būdas, ir nėra tinkama priemonė klimato kaitos problemai spręsti. Peticiją, kuria siekiama sustabdyti naujų atominių elektrinių statybą ES, sudaryti planą atsisakyti branduolinės energetikos, daugiau finansuoti atsinaujinačių energijos išteklių panaudojimą, ir adresuotą Europos Komisijai, Europos Parlamentui, ES valstybėms narėms, šiuo metu jau pasirašė netoli pusės milijono europiečių, taip pat šiai peticijai pritaria daugiau kaip 350 nevyriausybinių organizacijų.

Tiems, kas neabejingi minėtai akcijai, siūlome pasirašyti peticiją internete (http://www.atomstopp.at/1million/petition.asp?c=lt).
Neringa
Taryba
 
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: Pir 2006 06 19, 13:52
Miestas: Vilnius

Padėkos Islandijai akcija

Standartinė Neringa Tre 2006 08 09, 17:20

Šiuo metu vyksta padėkos Islandijai akcija "Lietuva-Islandija 2006". Mano supratimu ši akcija verta dėmesio, nes jos tikslas budinti tautinę dvasią, ugdyti patriotiškumą, tuo pačiu mokina gražius ir rimtus dalykus daryti linksmai bei žaismingai, mokina tokių žmogiškų dalykų kaip draugiškumas ir dėkingumas. Visos įdėtos pastangos siekinat išreikšti dėkingumą rodo mūsų tautos kūrybiškumą ir valią. Gerbiu tuos žmones, kurie "veda" šią akciją.


Akcijos organizatoriai rašo (http://www.lietuva-islandija.lt/):

"Šių metų vasarą Lietuvoje vykdoma unikali akcija, kuria islandų tautai bus padėkota už prieš 15 metų pripažintą Lietuvos valstybės atkūrimą. Akcijos metu Lietuvoje planuojama surinkti 300 tūkst. simbolinių padėkų – Lietuvos piliečių parašų – po vieną kiekvienam Islandijos gyventojui. Šie parašai sausumos, vandens bei oro keliais pasieks Reikjaviką.

Kas paskatino mus surengti tokią akciją? Atsakysime klausimu – ar pamenate 1991-ųjų vasarą? Lietuva jau buvo paskelbusi apie nepriklausomos valstybės atstatymą. Tačiau tikroji laisvė vis dar atrodė tolima svajonė – Lietuvoje šeimininkavo krauju susitepę rusų kareiviai, o Maskvos politikai prieš mus vykdė aršią šmeižto kampaniją. Pasaulis neskubėjo pripažinti Lietuvos. Tačiau tuomet duris į laisvę mums pravėrė islandų tauta. Islandijos parlamentas Altingas 1991 m. rugpjūčio mėn. priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino 1922 m. nepriklausomos Lietuvos Respublikos pripažinimo galiojimą. Tai buvo ryžtingas mažos šalies žingsnis, paskatinęs Islandijos pavyzdžiu pasekti ir kitas pasaulio šalis.

Nuo šių įvykių praėjo 15 metų. Šiandien mes turime laisvą ir nepriklausomą valstybę. Tačiau nepamirškime to pirmo, dažnai ir paties svarbiausio, žingsnio. Žingsnio, kurį žengti išdrįso islandų tauta. Išreiškime jiems pagarbą ir padėkokime kiekvienam islandui asmeniškai. Surinkime 300 tūkst. parašų – po vieną kiekvienam šios šalies
žmogui!"

Parašų rinkimas tęsis iki rugpjūčio 15 d. Šiandien jau yra pasirašę beveik 200 tūkstančių Lietuvos piliečių. Pasirašyti galima visuose Lietuvos pašto skyriuose (taip sutarta Lietuvos pašto generalinio direktoriaus Jono Šalavėjaus ir padėkos akcijos iniciatoriaus Gintauto Babravičiaus susitikime). Pasirašyti taip pat galima Maxima XXX parduotuvėse ir kitose nustatytose vietose (http://www.lietuva-islandija.lt/Main.aspx?Element=ViewArticles&TopicID=9)


Naujienų puslapyje Delfi (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=10325110) rašo:

"Planuojama, jog parašus per Lamanšo sąsiaurį į Islandiją atplukdys plaukikas Vidmantas Urbonas. Reikjavike parodomuoju skrydžiu islandus sveikins lakūnas Jurgis Kairys, koncertą dovanos grupė "L.T United" su legendinės "Anties" grupės lyderiu Algirdu Kaušpėdu.

..."Sunku pasakyti ar įveiksiu Lamanšą, kuris yra sudėtinga vieta plaukimui. Sunku bus įveikti 33 kilometrus dėl vandens temperatūros, ji šiuo metu siekia tik 17 laipsnių. Taip pat plaukimo pradžioje šešias valandas reikės plaukti prieš stiprią vandens srovę", - antradienį spaudos konferencijoje sakė V.Urbonas.

Rūgpjūčio 18 dieną "L.T United", į savo gretas pasikvietusi buvusios grupės "Antis" lyderį A.Kaušpėdą, Reikjaviko gyventojams rengia koncertą, kurio metu skambės specialiai šiai akcijai kurtos dainos.
"Koncertas nebus muzikinė ataskaita iš Lietuvos. Ruošiame gaivališką, draugišką "pamuzikavimą". Juk gera, kad islandai paėmė ir pripažino Lietuvą, nekreipdami dėmesio į kitų valstybių nuomonę", - džiaugėsi A.Mamontovas.
"Privalome Islandijai įrodyti, jog jie ne veltui palaikė mūsų laisvės siekį. Surengsime smagų pokštą, tuo parodydami, jog esame linksmi ir išradingi", - apie būsimą koncertą kalbėjo A.Kaušpėdas.

Rugpjūčio 19 dieną, didžiausio kultūrinio festivalio Islandijoje metu, Lietuvos delegacija Islandijos prezidentui įteiks 300 tūkst. padėkos parašų. Įteikimo ceremoniją vainikuos parodomasis lakūno J.Kairio skrydis.

Rugpjūčio 19-ąją taip pat planuojama pasirašyti Vilniaus ir Reikjaviko miestų susigiminiavimo sutartį, kuria Lietuvos ir Islandijos sostinių valdžia susitarė ieškoti naujų būdų plėtoti tarpusavio prekybą ir turizmą, miestų kultūrinius ir mokslinius mainus."
Neringa
Taryba
 
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: Pir 2006 06 19, 13:52
Miestas: Vilnius

Standartinė Aurimas Ket 2006 08 10, 15:12

Kad ir kiek pasenusi žinia, bet vistiek, manau, dar galiojanti iki ateinančių Estijos prezidento rinkimų.

Paskelbta 2005 06 14

Estijos prezidentas siūlo jaunimui nemokamos žemės

Estijos prezidentas Arnoldas Ruutelis (Arnoldas Riuitelis) siekia paskatinti jaunas estų šeimas keltis į kaimiškas vietoves ir siūlo joms nemokamai naudotis žeme, praneša "Postimees".

A. Ruutelis kalbėjo apie valstybinių žemių skyrimą jaunoms šeimoms, kur jos galėtų statytis namus. Visos šeimos, turinčios du ar daugiau vaikų, galėtų nemokamai gauti žemės sklypą, kuriame vietos valdžia įrengtų reikiamas komunikacijas. "Tai turėtų garantuoti mūsų tautos išlikimą", - sakė A. Ruutelis, pridėdamas, kad užsieniečių pritraukimas į šalį problemos neišspręs.
Aurimas
Pažįstamas
 
Pranešimai: 191
Užsiregistravo: Ant 2006 07 11, 15:09

Standartinė Vaiduze Ket 2006 08 31, 11:23

Šiaip man ta žinia nuskambėjo, kaip gera :) norėčiau, kad ir Lietuvoj taip būtų :D

Anglijoje tikrinamos gyventojų šiukšlės !
tai reiškia, kad į visus konteinerius įmontuojamos "blakės". kurios parodo, jei šeimininkai nerūšiuoja šiukšlių, ir juos baudžia aitinkamos institucijos. Taip tikimasi išspręsti šiukšlių perdirbimo problemą :D

plačiau skaityti :
http://www.delfi.lt/news/economy/ITbuss ... d=10530696
Vaiduze
 
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: Ket 2006 07 13, 14:55
Miestas: Klaipeda

Standartinė Basta Šeš 2006 09 09, 21:19

Vat ką gavau :) :

Europa žada atsisakyti ruonių kailiukų...

Yesterday was a truly historic day for the seals!

I am writing from Strasbourg, France, where the European Union has just adopted a Resolution calling upon the European Commission to ban all trade in harp and hooded seal products. This is a crucial step toward achieving legislation that will save millions of seals from a horrible fate.

The news is already spreading across Canada – now help us spread it across the world!

In the 1980s a European ban on the import of products from newborn seals brought Canada's commercial seal hunt to a virtual standstill. Tragically, the Canadian government subverted the intention of that legislation, allowing sealers to slaughter baby seals when they are just a few days older. After a brutal death, the pups' fur is traded in European fashion markets.

A European Union ban on the trade in all products from harp and hooded seals—regardless of the age of the animals—would eliminate a major market for the Canadian commercial sealing industry.

I've witnessed horrific cruelty at the seal hunt for eight years. But yesterday was about hope. Real hope for the seals, because Europeans no longer want to provide a financial incentive for commercial seal hunts. In passing this declaration, the European Parliament is observing the will of its citizens.

The writing is clearly on the wall for the Canadian sealing industry. And from here in Strasbourg, the future looks good for the seals.


Rebecca Aldworth
Director of Wildlife Issues
HSI Canada
Paskutinį kartą redagavo Basta Tre 2006 09 13, 23:21. Iš viso redaguota 1 kartą.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė ... Šeš 2006 09 09, 23:21

Gaila po ranka neturiu laikraščio, bet skaičiau jog Lietuvoje pradedamo auginti.. DILGĖLĖS :!: :D Viena ūkininkų pora nusprendė panaudoti savo 20 ha apsodinti specialios rūšies dilgėles, kurias jau yra užsakiusi ir nupirks viena berods švedų bendrovė. Jie netgi apmokėjo eksploatacijos bei sėklų pirkimo išlaidas, žodžiu tik imk ir sodink.

Dilgėles jie naudos audiniams siūti. Tam naudojamas pagrindinis dilgėlės stiebas. Įsivaizduokit, rūbai iš lino niekam jokių klausimų nesukelia, bet tik prasitarkit apie dilgelę iškart pamatysit nepritarimo išraišką. Na tai vat, po truputį dėl tokių žmonių kaip šie ūkininkai žmonių nuomonė turėtų pamažu pasikeist. :D

http://www.rodniki.bel.ru/bit/od_krapiva2.html Įdedu nuorodą rusakalbiams, ten parodytas visas dilgėlės apdirbimo procesas. Galbūt atetyje tai bus įmanoma ir mūsų sodybose?
Paskutinį kartą redagavo ... Sek 2006 09 17, 14:55. Iš viso redaguota 2 kartus.
...
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: Šeš 2006 08 05, 22:14

Standartinė Neringa Ket 2006 09 14, 14:57

"Respublikoje" šiandien (2006 09 14) rašoma

apie tai, kad Žemės ūkio ministerija ir Jungtinių Tautų vystymo programa pasirašė bendrą finansavimo sutartį įgyvendinant Pasaulio aplinkos fondo Mažųjų projektų programą (PAF MPP) Lietuvoje.

Programa siekiama remti kaimo bendruomenių ir kitų nevyriausybinių organizacijų projektus darnios kaimo plėtros ir aplinkos apsaugos srityse.

Žemės ūkio ministrė teigia, įgyvendinant programą bus remiami projektai, teikiantys naudos kaimo gyventojams, didinantys kaimo bendruomenių organizacinius ir vadybinius sugebėjimus, siekiantys mažinti socialinę ir ekonominę atskirtį, išlaikyti ir apsaugoti biologinę įvairovę mažinant dirvos ir vandens taršą.

Projektų atranką vykdys programos nacionalinis priežiūros komitetas. Paraiškos turi būti pateiktos iki 2006 10 10.

"Respublikos" priede "Gyvenimas" šiandien (2006 09 14) rašoma
ir apie Aplinkos ministerijos ir Jungtinių Tautų vystymo programos pasirašytą sutartį dėl PAF MPP įgyvendinimo ir visuomeninių organizacijų bei bendruomenių aplinkosaugos projektų rėmimo.

Rašoma, kad PAF Lietuvoje jau ne pirmus metus finansuoja projektus klimato kaitos, biologinės įvairovės, tarptautinių vandenų apsaugos ir kitose srityse.
Neringa
Taryba
 
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: Pir 2006 06 19, 13:52
Miestas: Vilnius

Standartinė Aurimas Ket 2006 09 28, 14:42

Sveiki!

Mums parašė Nikolajus iš Latvijos. Jis augina kedrų (moksliškai sibirinė pušis) sodinukus ir su juo galima tartis dėl jų atvežimo į Lietuvą. Jei jus domina galimybė nusipirkti kedro sodinukų rašykite Nikolajui elektroninį laišką adresu: "monroko@junik.lv" arba skambinkite telefonu Latvijoje +371 29171282. Primenu, kad kedro arba sibirinės pušies sodinukų galima įsigyti ir Vilniuje, medelyne "Vilniaus žaluma" Ateities 25B, tel. 8 5 2483760. Sodinukai būna paauginti iki penkerių metų ir siekia iki 30 cm, o jų kaina svyruoja nuo 20 iki 50 Lt. Kedro sodinukų galima gauti ir Kauno rajone, Vaišvydavoje. 40-50 cm sodinukas apie 40-45Lt.
Aurimas
Pažįstamas
 
Pranešimai: 191
Užsiregistravo: Ant 2006 07 11, 15:09

Standartinė Aurimas Ket 2006 09 28, 15:34

Sveiki! Jūsų dėmesiui siūlau senoką, prieš dvejus metus http://www.delfi.lt publikuotą Vytauto V. Landsbergio jaunesniojo straipsnį "Pabiros kruopos apie Lietuvos mokyklą". Ir nors straipsnis rašytas dar 2004-aisiais, manau jo aktualumas nesumažėjo ir šiandien. Norėdami skaityti straipsnį, spauskite nuorodą:

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=5415055
Aurimas
Pažįstamas
 
Pranešimai: 191
Užsiregistravo: Ant 2006 07 11, 15:09

Standartinė Basta Pen 2006 09 29, 13:54

Primenu, kad vis dar vyksta akcija Rink baterijas :!:
Jei turite nenaudojamų, senų, nereikalingų, išsikrovusių baterijų, galvaninių elementų, akumuliatorių, meskit juos į akcijos konteinerius perdirbimui :!: Vyksta loterija: įdėkite į maišelį ne mažiau kaip 5 baterijas, užrašykite vardą, pavardę, adresą ir telefoną ir sandariai užriškite/užklijuokite maišelį. Dar galite laimėti prizų antrajame etape, traukimas vyks gruodžio 11d.
Nemeskite baterijų į paprastą šiukšlinę, tausokite gamtą :!:


Plačiau čia ;)
http://www.rinkbaterijas.lt/
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Kitas

Grįžti į Šviežia!

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron