Apsodinkime Žemę medžiais

naujienos

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Apsodinkime Žemę medžiais

Standartinė Indre Ket 2007 07 26, 4:20

Jungtinių Tautų Aplinkos Programa (UNEP) ryžosi dideliam pasauliniam medžių sodinimo žygiui. Norint pasodinti bent milijardą medžių visame pasaulyje per 2007 metus, vsi raginami prisidėti.
Ši idėja kilo profesorei Wangari Maathai, (Nobelio taikos premijos laureatei 2004 m) ir Kenijos Žaliosios Juostos Judėjimo įkūrėjui (pasodinta daugiau nei 30 mln. medžių dvylikoje Afrikos šalių nuo 1977).
Kai JT bendroji grupė pranešė profesorei Maathai kad nuspręsta pasodinti milijoną medžių, ji tepasakė: "Gerai, bet mums tikrai reikia pasodinti milijardą medžių".
Atsižvelgiant į tai, jog yra daug medžių sodinimo schemų, UNEP siūlo įtraukti tiek kaimus tiek miestus. Žmonės ir subjektai - asmenys, vaikai ir jaunimo grupės, mokyklos, ūkininkai, bendruomenės, industrja, pilietinė visuomenė, organizacijos, vietinė valdžia, nevalstybinės organizacijos. Mes. Sodinkime visi kas kiek gali. Vieną medį ar šimtus.
Platesnė informacija ir pasodintų medžių registracija:
http://www.unep.org/billiontreecampaign/
Indre
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Ket 2007 07 26, 0:53
Miestas: Vilnius

Standartinė ArturasGeniu Pen 2008 02 01, 20:31

pradėjau šiuos darbelius prieš 6 metus, pasodinau apie 3000 medelių ir planuoju dar panašiai tiek pat artimiausiais metais.
ArturasGeniu
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: Pen 2007 10 19, 9:55
Miestas: Geniu km.

Standartinė Basta Šeš 2008 02 02, 3:32

Aš beveik įsitikinusi, kad svarbu ne tiek kiekis, kiek kiekvieno prisilietimo prie Žemės svarba ir mūsų sąmonės pakilimas ir meilės ugdymas.

Taigi irgi kviečiu prisidėti kiekvieną.
Vienas mylimas, manau, svarbiau už tūkstantį nemylimų.
:love: :inyan2:
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Laimis Šeš 2008 02 02, 23:02

Tame tinklapyje parašyta, kad medeliai sodinami dėl dviejų priežasčių. Pirma yra ta, kad medeliai reikalingi kaip statybinė medžiaga, kuras, maisto šaltinis, latekso, dervos, eterinių aliejų šaltinis, taip pat naudojami vaistams gaminti, šešėlis, priebėga gyvūnams, vandens sulaikytojai ir t.t.

Čia viskas suprantama. Vartotojiška visuomenė pasisodina daugiau medelių ir juos įvairiai išnaudoja. Viskas normalu.

Bet kaip antroji priežastis pateikiama gelbėjimasis nuo CO2. Čia tai graudu žiūrėti į nuotraukas, kur matosi jog naudojami plastiko vazonėliai pagaminti iš naftos, naudojami traktoriai, atvežama durpių, medeliai auginami specialiai daigynuose, kur taip pat naudojamos durpės ar juodžemis... Ir nuotraukose matosi, kad sodinama pamiškėse, kur ir taip medeliai užsisėtų. Taip skubama, kad net nesusimąstoma. Ir sodinimas atneša daugiau žalos CO2 balansui, nei naudos. Čia dar kartą pasitvirtina, kad globalinio atšilimo teorija apsuka visiškai galvas žmonėms ir jie nemąsto ką daro, skuba ir per skubėjimą pridaro daug klaidų, kurios atneša daugiau žalos nei naudos. :(

Suprantu, labai gera akcija. Medeliai, visi šypsosi. O svarbiausia, kad žmonės prisiliečia prie žemės su meile. Čia tai jėga. Nieko nesakau, šauni akcija.

Tačiau šitokios akcijos gyvenimo būdo tai nekeičia. Tiesiog savanoriai žmonės panaudojami kaip darbo jėga, pasodinti kuo daugiau medžių, kad apraminti sąžinę ir paskui tęsti tą patį gyvenimo būdą, kuris kasdien pražudo daugiau medelių nei pasodinama.

Tikrai gera akcija. Žingsnis į priekį. Super, bet apie CO2, tai galėtų patylėti, nes net graudu daros kiek jie pelkių subjauroja, durpių iškasa, kad tik medelį pasodint. Visiška beprotystė. Bet ką padarysi, aš irgi taip darydavau. :)
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė Basta Sek 2008 02 03, 2:43

Tu teisus, Laimi.
Bet gal...gal kas nors prisilietęs prie žemės pradės mąstyt ir kažkaip keist savo gyvenimą.. Gal yra tokia tikimybė?
Gal tas kažkas pirmą kartą apskritai prie žemės prisilies.. :|
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė ArturasGeniu Pir 2008 02 04, 11:41

Bastute, mano medeliai yra visi mylimi, sodinau juos sumeile ir stengiuosi visus aplankyti. Visą gyvenimą norėjau ir turėdamas galimybę sodinau medelius su meile, per savo trumpą gyvenimą esu pasodinęs virš 7000 augaliukų, ne miško žemėje, gaila, kad ne visi prigydavo ar neišgyveno. Labai būtų gerai, kad kuo daugiau žmonių pasodintų nors 1 augaliuką ir jį prisimintų, globotų, aplankytų, jei ne prie namų augs. Ši akcija labai reikalinga ir tikrai bus malonu džiaugtis jos rezultatais.
ArturasGeniu
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: Pen 2007 10 19, 9:55
Miestas: Geniu km.

Standartinė Indre Tre 2008 02 06, 21:56

Pamenu, kai gimnazijoj reikejo eit i talka ir rinkt siuksles nuo Neries pakrantes kiekviena pavasari. Ir is pradziu atrodydavo 'kokia nesamone, vis tiek visi siukslins kaip siuksline', bet siaip ar taip, po tokio siuksliu rankiojimo, pati ilgainiui lioviaus terst aplinka.
Bandau isivaizduoti, kad tas zmogus, kuris sodina medzius tokiai akcijai, pagalvos ne tik apie tai, kiek deguonies, kuri jis iskvepavo, pagamins medis, bet ir apie tai, kiek pats yra netiesiogiai nukirtes medziu savo buitiniams poreikiams patenkinti. Zodziu akcija yra gera tuo, kad po to, kai zmogus pasodins medeliu, kazkas pasikeis jo samonej i geraja puse. Mano brolis, budamas vaikas, ikiso gile i Zeme, zinodamas, kad isaugs azuolas, ir kai jis stiebesi i virsu ir tvirtejo, brolis juo dziaugdavosi kaip kokiu naminiu gyvuneliu :)
Indre
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Ket 2007 07 26, 0:53
Miestas: Vilnius

Standartinė ArturasGeniu Ket 2008 02 07, 14:25

taip ir turėtū būti. Pasodinti mūsų medeliai tokie patys, kaip ir visi kiti augintiniai... Mes irgi esame dievo augintiniai ir jis mumis džiaugiasi. Aš manau, kad prisodinau tiek medelių,augaliukų, kad galėčia laisvai išgyventi, prasimaitinti ir kvėpuoti jų pagamintų oru, jei tą aplinką būtų įmanoma izoliuoti kokiu stikliniu gaubtu nuo likusio pasaulio :lol: Dažniau pabuvus miške, galima suvokti, kaip jis reikalingas, ypač šiuo metu, kai kas dieną vis daugėja pramonės teršalų. Jei kiekvienas turėtų savo mylimą, auginamą medelį, tikrai sumažėtų gamtos teršėjų, šiukšlintojų. Būtų gerai, jei pasaulio turtuoliai, verslininkai įkurtų tokius fondus, iš kurių galėtų skatinti finansiškai auginti ar prižiūrėti savo sklypeliuose kiekvieną medelį. Gerai būtų, jei giminių sodybos būtų įtraukiamos į valstybės saugomas teritorijas, kaip gamtos rezervatai ir medžių auginimas ir priežiūra būtu laikomi valstybinės reikšmės darbu (panašiai kaip miško eiguliai ) :) Manau, kad tada visi žmonės pradėtų labiau gerbti ir saugoti visus medelius, augaliukus... :)
ArturasGeniu
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: Pen 2007 10 19, 9:55
Miestas: Geniu km.


Grįžti į Šviežia!

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias