Bubastės pieva

Anastasijos mintis palaikančių žmonių gyvenvietės ir vienkiemiai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Bubastės pieva

Standartinė Bubastė Tre 2006 09 13, 9:48

:lol: o mano sodybos natūralioje pievoje Voskonyse dabar žydi jonažolės, kraujažolės, čiobreliai :!: ir auga grybai (atrodo galėtų būti lakabudės). aišku, yra ir daugiau žydinčių, tiesiog akis užkliuvo būtent už paminėtų žiedų. palei sodybos ribą drebulyne auga raudonikiai - kas jiems šovė į galvą, kad pradėjo augt, anksčiau jų ten nerasdavo :P :D
sekmadienį radau nukritusį vienintelį obuolį nuo pernai rudenį pasodintos obelaitės "Auksis" - toks nei labai mažas nei didelis, raudonas su gelsvais dryželiais, blizgančiais šonais - padalinau į keturias dalis visai šeimynai - su kokiu malonumu suvalgėm :!: ant kitos "delikateso" veislės obels dar kybo du obuoliukai - jau kitokie, ružavai raudoni, jiems dar neatėjo laikas :)
lietus atgaivino ir kiek nusekusį per vasarą prūdą - nors vanduo susidrumstė, bet tebėra žalias, o viename jo gale plūduriuoja rudai žali mažosios vandens lelijos (Nymphea Tetragona) lapai - šiemet vargu ar pražys, nes vėlokai ją įmurkdžiau, tegul įsišaknija kaip reikiant ir pasiruošia žiemai. lelijos nesušaldamos žiemoja apie 80 cm gylyje, tai iki šalnų reikės ją perkelti į gilesnę prūdo vietą.
pamažu atauga ir nuo tvenkinio kasimo bei žemių lyginimo nukentėjusi peivos dalis - įdomu stebėti, kokios žolės pasirodo pirmos. tai - kiaulpienės, usnys,, kitas dar reikės patyrinėti. be to, atskiruose plotuose kalasi skirtingų žolių "masyvai". labai įvairi sodybos žemė - yra ir pušims tinkančio priesmėlio ir gilaus, kieto, įmirkusio molio, dėl kurio obuoliai tokie skanūs. kai sodinu medžius, stengiuosi paieškoti tokios žemės, kuri bent kiek atitiktų tam medžiui reikalingas sąlygas. nors esu vietinių augalų patriotė, bet nesusilaikiau ir pasodinau ginkmedį (nes jis labai įdomus medis, dinozaurų amžininkas), apskritalapį raudonlapį klevą (Acer circinatum), virgininę ievą (Padus virginiana - dabar raudonais lapais, uogos valgomos), geltonžiedę sedulą (Cornus mass - valgomom uogom). taip pat ketinu pasodinti ir baltąjį šilkmedį - norisi jo uogų paragauti ir šio augalo lapai labai skaisčiai žali ir malonūs pačiupinėti - primena šilką (tie patys, kuriais maitinasi šilkaverpiai).
tai toks mini reportažas iš įvykio vietos :wink: :D
Paskutinį kartą redagavo Bubastė Ket 2007 06 14, 8:48. Iš viso redaguota 1 kartą.
Bubastė
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: Tre 2006 06 21, 9:37
Miestas: Vilnius

Standartinė Bubastė Ant 2007 06 12, 14:55

Sveiki, noriu pasidžiaugti, kad mano mažoji vandens lelija sėkmingai peržiemojusi prūde pradžiugino mane trimis į paviršių iškilusiais rausvai žalios spalvos lapais. tikiuosi vasarą ji pražys :)

bulvės prasikalė pro šieną, kaip kokie grybai pro miško velėną, jas patręšiau iš tvenkinio išgriebtom sutręšusiom žolėm. šiltnamy "šunta" pomidorai - apmulčiavau juos skiedrom, tai laistau maždaug kas 4 dienos. duris ir orlaidę palieku pravirus - karšta.

nors sausa, bet vaismedžiai ir uogakrūmiai atrodo gerai - žemė po jais užklota šienu. vos prieš mėnesį pasodintas valgomasis sausmedis jau subrandino šešias melsvas rūgščias uogytes. taip pat jau yra užsimezgusių ankstyvųjų aviečių. žydi rasakilos, galvas kelia dagiai ir usnys, prūde inirtingai kurkia varlės :D
Bubastė
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: Tre 2006 06 21, 9:37
Miestas: Vilnius

Standartinė Aurimas Ant 2007 06 12, 15:21

Labai įdomu skaityti tavo "reportažus" Bubaste :) lauksiu naujų :)
Aurimas
Pažįstamas
 
Pranešimai: 191
Užsiregistravo: Ant 2006 07 11, 15:09

Standartinė aldute Tre 2007 06 13, 15:31

Labutis, Bubaste, ar gali papasakoti, kaip bulves sodinai?

Esu skaičiusi forume apie bulvių sodinimą po šiaudais, bet man dar trūksta informacijos. Pamaniau, gal pagelbėsi. :lol:

Iš anksto dėkoju. :D
aldute
 
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: Pen 2006 09 29, 18:16
Miestas: Vilkaviškis

Standartinė Basta Pir 2008 01 07, 2:07

Na kaipgi Bubastės pieva laikos, ar apsnigta? :D
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Bubastė Tre 2008 04 30, 16:41

oj ne :wink: pieva laikosi puikiai - vietomis pilna pernykscio sieno, kuri sugrebstau ir sudedu aplink vaimedzius, krumus. visi augaliukai perziemojo gerai, tik viena pernai pasodintai antaninei obelaitei matyt kiskuciai bus nuvalge zieve. buvau nepasiruosus tokiam atvejui, tai tiesiog uztepiau ta kamieno dali, kur nuvalgyta zieve, molio ir vandens tyre, gal pasitaisys :roll: paskui reikes rimciau pagydyti. ir pumpureliai tos obelaites patys maziausi, bet turiu vilties, kad zala atitaisoma. vis delto gerai buvo, kai patepdavau su zuikbaidziu, nors ir nudegina jis sakeles, bet zieves nieks nevalgo. pasodinau kastona, tiksliau sakant persodinau i savo pieva. isauginau ji is miesto kastono seklos. pasodinau slyvaite - Altano renklodes veisles, juodauogi seivamedi ir vietine rugsciaja vysnaite. Sako, kad jos nereiklios, auga bet kokioje dirvoje, nors ne tokios skanios, bet tiks del ivairumo. dar kovo men. pasodinau Kaledine eglute. beje, jau zydi valgomieji sausmedziai, gal ir uogyciu ankstyvuju bus. prudas sklidinas vandens, krantai jau apzele, varlinyke kruta buozgalviai :D pievoje pilna erkiu, nes ziema buvo nesalta ir ju prisiveise devynios galybes, reikes pasisaugoti.
Bubastė
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: Tre 2006 06 21, 9:37
Miestas: Vilnius


Grįžti į Kaimai ir pavienės sodybos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron