Hormonai

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Hormonai

Standartinė Basta Pir 2009 09 14, 12:09

Užtikau įdomų aprašymą
http://klaipeda.diena.lt/dienrastis/pri ... nai-129063


Septyni moteriški hormonai

Pristatome karštą moterų hormonų septynetuką. Būtent nuo jo priklauso sveikata, nuotaika, išvaizda, miegas, apetitas, valia ir net intelektas!

Estrogenas

Garsiausias moterų lytinis hormonas, kuris moterį paverčia moterimi. Jį išskiria kiaušidės. Dėl estrogenų moterų figūra įgyja žavių apvalumų, o charakteris – nuolaidumo, švelnumo, emocionalumo. Jis greitina organizmo ląstelių atsinaujinimą, saugo odos jaunystę, plaukų blizgesį ir purumą, kraujagysles - nuo cholesterino.

Dėl estrogeno pertekliaus dažnai pernelyg išplatėja klubai ir apatinė pilvo dalis, vystosi gimdos miomos (gerybiniai augliai). Estrogeno trūkumas sukelia greitą plaukų augimą nepageidautinose vietose: ant rankų, kojų, veido, taip pat greitą odos vytimą.

Testosteronas

Moterims testosteronas nedideliais kiekiais susidaro antinksčiuose. Vangią lėlę jis paverčia gyva ir aistringa vyrų mėgėja. Testosteronas skatina seksualinį potraukį, moterys tampa atkaklios ir siekiančios tikslo. Jos ne tik laukia prisiartinančio patino, bet ir spendžia jam spąstus ar netgi leidžiasi į medžioklę. Kuo daugiau moteris turi testosterono, tuo greičiau ištobulina raumenyną ir labiau mėgsta aktyvius žaidimus tyrame ore. Dėl jo pertekliaus charakteris tampa ūmus ir agresyvus, išberia odą. Stingant šio hormono nesinori sekso.

Oksitocinas

Šį švelnaus ilgalaikio prieraišumo ir rūpinimosi hormoną taip pat gamina antinksčiai. Po gimdymo susitraukinėjant gimdai, didžiuliai jo kiekiai patenka į kraują, priversdami mylėti mažytę būtybę, kurią moteris pati paleido į pasaulį. Moterų organizmas į stresą reaguoja išskirdamas oksitociną, todėl liūdesio ir nerimo jos bando atsikratyti maitindamos vyrą ir vaikus, prižiūrėdamos vienišą senutę kaimynę, parsinešdamos benamį kačiuką.

Tiroksinas

Figūros ir proto hormonas. Reguliuoja medžiagų apykaitos ir mąstymo greitį, vadinasi, ir apkūnumą bei sugebėjimą suvokti. Kūną paverčia lieknu, odą – lygia, judesius – vikriais ir gracingais, reakciją į susidomėjusį vyro žvilgsnį – staigia! Jį sintetina skydliaukė, esanti priekinėje kaklo dalyje. Tiroksino perteklius skatina liesėti. Mintys šokinėja, neįmanoma susikaupti, kankina nuolatinis nerimas, naktį sunku užmigti, širdis dunksi ir veržiasi iš krūtinės. Tiroksino trūkumas tukina, sukelia vangumą, mieguistumą. Galvoje tuščia, blogėja atmintis.

Noradrenalinas

Narsos ir įniršio hormonas. Streso metu jį išskiria antinksčiai. Daugelis girdėjo apie jo porininką baimės hormoną, kuris atsako už bėgimą nuo pavojų. Noradrenalinas skatina elgtis atvirkščiai; jis plečia kraujagysles, kraujas suplūsta į galvą, kartu atnešdamas genialių minčių, veidą užlieja ryškus raudonis, raukšlės išsilygina, akys žiba. Rūsčią ir puikią deivę primenanti moteris sako: „Nuo streso aš pražystu!“ Ji krūtine puola pasitikti nemalonumų, sėkmingai sprendžia visas problemas, be to, puikiai atrodo ir kietai miega naktimis. Visiems linkime pakankamo noradrenalino kiekio stresams įveikti!

Insulinas

„Saldaus gyvenimo“ hormonas. Jį išskiria kasa. Insulinas stebi gliukozės kiekį kraujyje. Tai jis skaido visus mūsų suvalgytus angliavandenius, taip pat ir saldumynus, o iš jų gautą gliukozę (energijos šaltinį) siunčia į audinius. Galiausiai esame sotūs ir turime jėgų gyventi.

Kai kurių žmonių kasa nuo gimimo gamina šiek tiek mažiau insulino nei kitų arba jis ne toks aktyvus. Kai miltinių ir saldžių patiekalų suvalgome daugiau, negu insulinas pajėgia perdirbti, gliukozės perteklius „klaidžioja“ po organizmą, gadindamas ląsteles bei kraujagysles. Vystosi diabetas, kurio rizika ypač didelė, jeigu šia liga sirgo kuris nors artimas žmogus.

Somatotropinas

Jėgos ir lieknumo hormonas. Jį gamina vidaus sekrecijos liauka hipofizis, esanti galvos smegenyse. Jeigu lankotės treniruoklių salėje, užsiimate fitnesu ir figūros formavimu, tikriausiai girdėjote apie somatotropimą – sporto instruktorių ir „Body building“ trenerių numylėtinį. Jis atsako už raumenų masės auginimą ir riebalų deginimą, raiščių elastingumą ir tvirtumą. Beje, taip pat ir tų, kurie palaiko krūtinę.

Dėl somatotropino pertekliaus vaikystėje ir jaunystėje užaugama iki dviejų metrų. Suaugusiam žmogui didėja tai, kas dar gali augti: nosis, pasmakrė, pirštų krumpliai.

Nėštumo metu gausiai išsiskiriantis somatotropinas šiek tiek sustambina veido bruožus, pėdas, rankų riešus, bet po gimdymo visi pokyčiai dingsta.

Kai šio hormono trūksta vaikams, sulėtėja ir visiškai sustoja jų augimas. Jeigu nuolat neišsimiegate, pervargstate ir persivalgote, sumažės somatotropino lygis, raumenys bus sudribę ir silpni, krūtinė praras formą ir nukars – padėties neištaisys jokios treniruotės ar aerobika.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Grįžti į Žmogus

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių

cron