Čakros

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Čakros

Standartinė Basta Šeš 2006 09 09, 21:23

Kažin kaip tai būtų lietuviškai?

Testukas
http://www.eclecticenergies.com/chakras/chakratest.php
O čia parašyta, kad sanskrito kalboj čakra reiškia ratą (wheel).
http://www.crystalinks.com/chakras.html
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Laimis Pir 2006 10 02, 11:40

Kažin kaip tai būtų lietuviškai? :)


Anglų kalba labiau nutolusi nuo sanskrito, taigi jiems išeina tik rato prasmė, t.y. wheel. Lietuvių kalba gi artimesnė sanskritui, taigi pas mus išlikęs tikslesnis pavadinimas.

Tikslesnis pavadinimas yra ne "ratas", o "žiedas".

Žiedas viena prasme yra uždaras kaip ratas, apskritas, žiedas kaip papuošalas ant rankos labai panašus į ratą.

Taip pat žiedas dar turi ir geresnių reikšmių. Kalbant apie čakras (žiedus) indai vartoja terminus žiedlapiai. Kiekvienas žmogaus energetinis žiedas (čakra) turi ten tiek ir tiek žiedlapėlių... Viršutinis energetinis žiedas man rodos jau turi tūkstančius žiedlapių, o apatiniai- vos kelis...

Taigi, siūlyčiau vartoti - energetinio žiedo terminą, nes jis labai gerai atitinka prasmę. Aišku galima būt tobulinti termino pirmąją dalį, nes ji nelabai lietuviška. :)
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė Donatas Pir 2006 10 02, 18:43

Na o mano nuomone, versdami žodžiu ratas, jie turėjo omenyje tai, kad jis sukasi. Nes "čakros" sukasi. Ir jas galima būtų vadinti sūkuriais. O žiedlapiai indiški ir kitokie tik simboliškai nusako to sukimosi dažnį. Nes kuo aukštesnė čakra-sukūrys, tuo didesnis dažnis. Pvz. viena aukščiausių violetinė, kaip ir violetinė šviesa yra aukštesnio dažnio nei raudona, kuri yra "lėčiausia". Na bet turbūt jau visi tai žino... :)
Ir jei sūkurys sukasi pagal laikrodžio rodyklę, ji yra sveika, jei ima suktis priešingai - nesveikuoja. Ir jei pakeičia dažnį (spalvą) taip pat reiškia negalavimą.

Man asmeniškai labiau patinka žodis sūkuriai :D
Paveikslėlis
Donatas
 
Pranešimai: 24
Užsiregistravo: Sek 2006 06 25, 16:51
Miestas: Dar vis Klaipėda

Standartinė Vaiduze Pir 2006 10 02, 20:14

Ir tie sūkuriukai labai gražiai susijungia bendraujant žmonėms, virsta vienu stipresniu sūkuriu. Ir jei su kuom neina bendrauti - patariu pasižiūrėti ar visi sūkuriukai susijungę, jei ne visi - būna nesklandumų. ir jei norisi su tuom Žmogum susibendrauti - tiesiog juos sujungti (aišku pagal spalvas ) :)
Vaiduze
 
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: Ket 2006 07 13, 14:55
Miestas: Klaipeda

Standartinė Audrė Tre 2006 12 27, 21:59

Pabandžiau vizualizacija pasukioti savo draugo čakras. Jis pasijuto kaip girtas ir pasidarė bloga...
Audrė
 
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: Ant 2006 12 26, 22:35
Miestas: Vilnius

Standartinė Audrė Tre 2006 12 27, 22:36

Basta rašė:šaunu, o savo nebandei? :) :lol:
koks pojūtis?
beje, ar visi žiedai sukasi ta pačia kryptimi?


Savo esu bandžius vasarą...Man vis galvą skaudėdavo, tai vizualizuodavau septintąją ir tiesindavau ją. Galvą skaudėti nustojo...
Aš kol kas negaliu matyti, kaip iš tiesų atrodo kitų žmonių čakros. Žinau, kad ne visuomet visos čakros sukasi į tą pačią pusę. Tarkim, priklausantiems "Tikėjimo žodžiui" kažkodėl septintoji sukasi į priešingą pusę...
Kol kas galiu jas tik įsivaizduoti ir pasukti. Kad tai tikrai veikia, įsitikinau...Bet bijau pakenkti...
Audrė
 
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: Ant 2006 12 26, 22:35
Miestas: Vilnius

Standartinė Basta Pir 2007 01 08, 22:28

http://gyvas.sapnas.net/forum/phpBB2/vi ... sc&start=0

Paimta iš A.Ilgevičienės "Akmenų Knyga, arba žingsnis į platesnį suvokimą"Pavojai vystant čakras

Daug šiuolaikinių bioenergetikų kalba apie uždarytas ir atviras čakras. Rimtos dvasinės mokyklos mini terminus: išvystyta čakra arba ne. Jas turime šansų vystyti arba susikurti naujų problemų ta kryptimi, kaip jau buvo minėta, atitinkamais savo gyvenimo metais. Išstudijavę čakrų aprašus, greičiausiai suprasite mūsų susirūpinimą dabar masiškai vykstančiais žaidimais (kitaip to nepavadinsi!). Jūs suvoksite, kad visiškas čakrų atvėrimas – jau nušvitimo būsena. Suprasite ir tai, jog karmos, įrašytos čakrose, jokie ekstrasensai neišvalys, nes jie nėra šventieji. O jais tapę, apie tai net negalvotu. Visa tai primena darželinukų žaidimą gydytojais. „Gydytojai“ išdidžiai vaizduoja Jėzų Kristų, o „ligoniai“ tampa eksperimento aukomis. Kadangi labiau „pasikausčiusių gydytojų“ nukentėjimas dažnai nusikelia kitai inkarnacijai (kai kurie sugeba naudodami magiją tai padaryti) arba perkeliamas aplinkai (artimiesiems, kaimynams, gyvūnams ir t.t.), tad dažniausiai nukenčia ligoniai. Švelniausias nukentėjimas finansinis, o sunkesnis į pasąmonę įdėta viena ar kita programa, kuriai pašalinti kartais reikalinga psichologo, psichiatro arba dvasininko pagalba elementarus problemos perkėlimas į ateitį (tolimesnę arba artimesnę).


Paveikslėlis

Čakros turi savo membranas, apsaugančias jas nuo aplinkos įtakų ir astralinių būtybių puolimų. Per stipri emocija, ūmi baimė gali kurią nors membraną pažeisti, todėl žmogui sutrinka psichika. Membranas pažeidžia alkoholis, narkotikai ir iš dalies tabakas. Arbata ir kava, jei jomis piktnaudžiaujama, taip pat gali turėti silpną poveikį tam. Membranos pažeidimas gali virsti apsėdimu, nes tada prie čakros gali prisijungti esybė, pradedanti įsakinėti. Ta esybė veikia būdu, per kurį žmogus labiausiai pažeidžiamas, ypač per ambicijas. Apsėdimo bruožai: žmogiškųjų savybių praradimas, vedantis į grubų materialumą, žiaurumą, nesugebėjimą realiai matyti tikrovę, atsakomybės paradimas, agresija didybės manija.

Paveikslėlis

Tabakas atbukina žmogaus gerąsias savybes. Jis užteršia astralinį kūną ir susilpnina vibracijas, per kurias realizuojasi aukštesnioji prigimtis. Tai tiesiog sukelia apgaulingą „nervų nuraminimo“ poveikį.

Čakrų membranas galima sudeginti pernelyg aktyviai savarankiškai užsiimant stipriomis praktikomis, kurias paprastai perteikia Mokytojai, arba paskutinį dešimtmetį mūsuose paplitusiais „violetinės ugnies“ liepimais. Viskas gerai, kai daroma saikingai, tačiau persistengus galima susilaukti gana subtilios apsėdimo formos – pseudomahatmos arba pseudomokytojo.

Paveikslėlis

Pvz. Vyriškis dirbo su violetine ugnimi po 3 val. Per dieną. Galiausiai baigėsi tuo, jog pas jį atėjo „Kristus“ ir paskelbė šventuoju. Jis pats pradėjo rinkti kitų „šventųjų“ būrį, skirstyti žmones pagal jam pateiktą skalę, buvo pasiruošęs mesti darbą, kad pasišvęstu tik „tarnavimui žmonijai ir Kristui“. Jam buvo patarta liautis kviesti Violetinę liepsną, pasiimti Bibliją ir taip gryžti prie krikščionybės. Kaip bebūtu keista, jis po tam tikrų įvykių sugebėjo išgirsti. Pusmetis buvo ypač sunkus dvasine prasme, po to reikalai ėmė tvarkytis. Dabar jis meldžiasi, gyvena pagal Dievo įstatymus arba Visatos dėsnius, dirba darbą, kurį sugeba, suvokdamas, jog tuo darbu jis taip pat tarnauja žmonėms ir Dievui. Šeima neiširo. Jį supa bendraminčių ratas, nebeliko dogmatizmo ir išskirtinumo jausmo, dvasinė būsena susitvarkė.Dauguma kinų ir kai kurios hinduistinės pakraipos mokyklos dirba su apatinėms trims čakroms skirtomis praktikomis ir technikomis. Kartu su puikia sveikata, gyvenimiška ir fizine jėga sužadinama aistra pyktis, godumas, ambicija ir t.t. Pasiekus ramybę, dažnai atsiranda tendencija tai meistriškai užspausti, užslėpti. Atitinkamoje aplinkoje tam išsilaisvinus, aplinka kenčia labiau nei paprastai. Kad to išvengtume praktikos turi būti siejamos su Dievu, su Dvasia.

Paveikslėlis

Pagreitintai atveriant trečiąją akį (tai dabar ypač populiaru), galima sukelti patologinę aiškiaregystę, kai, nebekontroliuojant savo būsenų, prarandami orientyrai žemiškame gyvenime, nervinė energija išsenka ir prasideda demoniškos atakos, t.y. jau minėto apsėdimo apraiškos. Vieniems nuo to sutrinka psichika, kiti ima matyti vaizdinius, kurių patikrinti neįmanoma, bet prie kurių prisirišama. Dar kitiems tai patinka, nes į gyvenimą įsiveržusi nematoma jėga atveria naujus šansus savirealizacijai, kurios trūko, patenkina ambicijas ir puikybę.

Paveikslėlis

Per daug stimuliuojant vieną čakrą, galima sukelti disbalansą kitose, o kartais net endokrininėje sistemoje, kraujyje, galiausiai tai pereina į audinius. Apie psichiką jau nekalbame...

Pvz., bandant drastiškai užspausti seksualinius norus, nemokant jų sublimuoti, galimos lytinės sistemos ligos, augliai.

Psichiatrų pacientu galima tapti be tikro Guru bandant kelti kundalini (tai ypač populiaru Vakaruose). Š tiesų tam reikalingas švarus astralinis (be emocijų, baimių, pavydo, norų ir pan.) ir mentalinis (tik geros mintys be vertinimų, teisimų ir pan.) kūnai, ryšys su Dievu bei savo žemiškojo Guru palaikymas. Pvz. Naudojant stiprias hinduistines praktikas suaktyvinama pagrindinių kanalų, meridianų ir čakrų veikla. Energijos plūstelėjimą Idos, Pingalos ir Sušumnos kanalais aukštyn, minėtasis vyriškis palaikė Kundalini pakilimu. Tai sukėlė „šventojo“ sindromą, su kuriuo kol kas atsisveikinti jam nepavyko.

Paveikslėlis

Mažiau atsparūs visiems tiems dalykams emocionalūs žmonės, kurie nori ypač greitų rezultatų. Daug stiprių praktikų suteikia ramybės pojūtį, net euforiją, atveria vieno ar kito sugebėjimo fragmentą. Toje būsenoje esančiam žmogui atrodo, jog jis jau pasiekė, ko norėjo, gerokai greičiau nei kiti, o tai paprastai sužadina puikybę. Toks žmogus visada sakys, kad jos nebeturi, kaip ir pykčio, o, beje ir karma jau išvalyta. Blogi tampa nesuprantantys jo kilnių siekių artimieji ir puolama padėti kitiems, svetimiems. Čia ir slypi pirmasis triukas: artimuosius Dievulis ir skyrė skirtingus, kad mes galėtumėm juos priimti tokius, kokie jie yra. Keistumės patys ir, jei artimiesiems patiks tai, kokiais mes tapome, gal ims keistis ir jie. Jei ne – tai rodiklis, kad kažkas ne taip.

Paveikslėlis

Taip mūsų herojus susikuria sau vaidmenį: vienam Dievas pasako, jog jis tik vienintelis išgelbės pasaulį, kitam kažkas apsireiškia, jog šis yra Šventojo įsikūnijimas su didele Misija. Greitai vieni ima burti grupę, kurioje užima lyderio – Guru- poziciją, kiti ima valyti karmas kitiems ir t.t.

Dažniausiai tai yra žmonės, kurie neturėjo profesijos arba ilgą laiką buvo praradę darbą, tiksliau, tie , kuriems trūko savirealizacijos. Stiprios praktikos ir didelis vidinis noras realizuotis pramušė jau minėtą vienos čakros arba kelių membranas ir taip „prisikabino“ esybė iš toli gražu ne aukščiausio lygmens, kuri per mūsų herojų taip pat gauna puikią savirealizaciją. Taigi kadangi mes esame trimatėje erdvėje, o astralinis pasaulis keturmatėje, vadinasi, to pasaulio gyventojai mato plačiau.

Paveikslėlis

Astralinis pasaulis didžiulis, turintis daugybę lygmenų. Tokiais atvejais „prisikabina“ žemutinio australo būtybės. Jų pagalba galima burti, įgyti aiškiaregystės dovaną (ypač buitiniams dalykams), gydyti ir t.t. Žmonėms tingintiems ar nesugebantiems kurti savo gyvenimo, tų aiškiaregių ir burtininkų pranašystės tinka, nes jie gauna konkretų atsakymą, t.y. suformuluotą programą, kurią įvykdę ateina pasiimti naujos. Tad čia reikėtu pasakyti: panašus traukia panašų. Fizinis tiksliau mums matomas pasaulis įvairus, o tas kurio nematome plika akimi, dar įvairesnis, todėl kiekvienas renkasi savo bendravimo ratą pagal savo sąmonės lygmenį esamu periodu. Jei tokio būrėjo kliento sąmonė kiek prasiplėtė, pranašystės jam ims atrodyti lėkštos, ir jis išeis ieškoti kito rato.

Paveikslėlis

Jei toks būrėjas, aiškiaregys arba gyduolis praris jauką visiškai, jis, kaip ir jo klientai, bus maistu jį informuojančiai esybei. Jei turės jėgų pamatyti į čakrą įsisiurbusį kabliuką ir jo atsikratyti, eis toliau. Žinoma, ten toliau išbandymų bus ne mažiau.

Labiau atsparūs žmonės yra tie, kurie sugeba analizuoti. Tai, ką skaito, girdi, jie nepriima vienareikšmiškai: tiria, masto, ieško to kas artima jiems. Retai kada jie priima vieną vienintelę kryptį. Dažniausiai išanalizavę jų visą kompleksą, susidėlioja sau tinkančią schemą, kuri netraktuojama kaip statiška ir nekintama, nes jie suvokia, jog gyvenimas yra etapų grandinė. Svarbu, kad tie etapai vestu aukštyn į kalną, o ne žemyn nuo jo. Tokie žmonės lengviau įžvelgia grėsmes ir greičiau pasveiksta nuo prisijungimų, jei tokie įvyksta.
Savo ieškojimuose ir gyvenime autorei teko susipažinti su skirtingų pakraipų ezoterinėmis kryptimis, matyti įvairiausių protu nesuvokiamų reiškinių ir juose dalyvauti, susipažinti su daugybę tos srities įvairiaspalvių fenomenų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tad viską sudėliojus, leiskite pateikti keletą atsargumo priemonių, kurias norėtųsi tuo klausimu akcentuoti:

Paveikslėlis

1. Ypatingai atsargiai rinkitės skaitom1 literatūrą, ypač užrašytą perdavėjų mokėkite skaityti tarp eilučių, ugdykite savyje sugebėjimą analizuoti, nes dabar spausdinama viskas.
2. Nepasikliaukite tais, kurie žada greitai atverti čakras, išvalyti karmą, pakelti sąmonės žvaigždę, duoti įšventinimą, ir tais, kurie sakosi esą Dievo siųstieji Žemės gelbėtojai ar pan.
3. Nekartokite magiškų formulių, kurių jūs nežinote, kad neiššauktumėte jėgų kurių nepažystate.
4. Nepraktikuokite technikų, kurių Jūs nežinote, kurių trukmė ir pati metodika nėra iki galo aiški. Stebėkite, kaip praktika veikia kūną, psichiką, protą. Motyvuotai pagriskite savo praktiką ir stebėkite kaip ji dera su Visatos dėsniais.
5. Dvasinius siekius integruokite į savo materialiąją pusę: neniekinkite vienos ir neaukštinkite kitos, o pasistenkite išlaikyti harmoniją.
6. Žinokite, jog kuo aukštesnį lygį pasiekiate, tuo didesnę atsakomybę už savo mintis, žodžius ir veiksmus prisiimate.
7. Praktikas atlikite sąmoningai ir žinokite, jog pagal Dieviškus principus niekas niekada negali kištis į kito žmogaus pasirinkimą.
8. Jei įtarėte, jog užkibote kažkokiai esybei ant kabliuko, kreipkitės ne į ekstrasensą ar būrėją, o į stiprų ir patikimą dvasininką.

Paveikslėlis

Po viso to skaitytojui gali visai pagristai iškilti klausimas: Kaip išvystyti čakras, jei tiek grėsmių. Pastabus skaitytojas atsakymą jau įžvelgė tarp eilučių, tačiau pabandykime apibendrinti: pirmiausia ir svarbiausia – išmokite sąžiningai ir nuoširdžiai melstis, kad sustiprintumėte ryšį su jūsų aukštesniuoju Aš ir Aukščiausiuoju principu – Dievu. Tai padės natūraliai išvengti grėsmių ir neužkibti ant pačių gražiausių astralinių kabliukų.
Antra, nenorėkite staigių rezultatų. Tai, kas yra patikima, tvirta ir stabilu, per akimirką nesukuriama. Tam reikalingas tikslo suvokimas ( kam to reikia?), kantrybė, valia, ištvermė, didžiulė atsakomybė už savo mintis, žodžius ir darbus bei sugebėjimas būti stebėtoju sau pačiam ir aplinkai.
Iš pradžių mes turime išmokti atsakyti už save, savo darbus ir poelgius, sudėlioti save ir savo gyvenimą, o tik tada kišti pirštus prie kitų problemų.

Paveikslėlis

Ezoterika nėra energetiniai žaidimai su paveikslėlių matymu ekrane. R.Steinerio teigimu, užsiimti ezoterika – tai apgalvoti dieviškas mintis. Tad ji susijusi su sąmonės plėtimu, kuris neišvengiamai susijęs su mūsų sugebėjimu mylėti.
Suaktyvinti čakras arba tiesiog dirbti su jomis, galima apgalvojant ir suvokiant savo pačių gyvenimo atitinkamus įvykius, sudėliojant nepatinkamas situacijas realybėje į patinkančias (tam reikia keistis pačiam). Padėti tam gali maldos, muzika, garsai, mantros, spalvos, mineralai, augalai, meditacijos ir t.t. Tik nepersistenkite, nes ir puikiausią patiekalą galima persūdyti.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė Basta Pir 2007 01 22, 1:06

susijęs straipsnis - 7 energijos rūšys
http://www.reikisirdis.lt/Reiki/Gilesne ... stema.html
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1204
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Klaipėda

Standartinė kamala Ant 2007 07 24, 15:44

Na jei tiketi jogais kurie ir ivede ciakru pavadinima tai jokiu cakru pas zmones nera
Kad sukurti nors viena is ju reikia nemenku jogu buti, nes jau pirmoji leidzia vaikscioti vandeniu ir ugnyje nedegti
Vakaru ezoterikai tiesiog pripaise visiems tai ka turejo tik labai reti jogai
kamala
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Pen 2006 11 03, 15:42

Standartinė Audrė Ant 2007 07 24, 15:52

Geriau mažų vaikų paklausk, ką jie mato, ir nereikės jokių rimtų knygų skaityti...

Meilę auginam daugybę gyvenimų...
Audrė
 
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: Ant 2006 12 26, 22:35
Miestas: Vilnius

Standartinė Vidmantas Tre 2007 09 12, 14:50

Tu turbut teisi. Zinot ka daryt kad igitumet 3iaja aki ? Uzismerkit ir susikoncetruokit i vieta virs akiu ( vidury kaktos) Jei trneiruosites ...tai yra badysit susikoncentruoti i ta aki ..tai atsiras aiskeregystes sugebejimai. Uzismerke pamatysit monetos dyzdzio aki. Kokia cakra norit isvystiti-- susikoncentruokit i ta cakra. As turiu krutunes cakra ..,.Bet siuo metu susidomejau KI cakra.
Vidmantas
Vidmantas
 
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: Šeš 2007 06 02, 17:18
Miestas: Netoli Kuršėnų

Standartinė Audrė Tre 2007 09 12, 15:03

Tu, kaip ir visi žmonės, turi visas čakras, tik tos čakros yra skirtingo dydžio...
Audrė
 
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: Ant 2006 12 26, 22:35
Miestas: Vilnius

Standartinė Vidmantas Ket 2007 09 13, 13:25

Na as skaiciau Chuck Norris knyga: Paslaptinga Vidine jega.Chuch Noriis ( Pagrindinis veikejas Teksaso Volkeris reidzeris ) Taigi sis zmogus teigia kad ki yra keturiais pirstais zemiau bambos. Ka reikia daryti ? Tiesiog susitelkit i ta vieta... ir viskas :wink: Manau kad aisku ?
Vidmantas
Vidmantas
 
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: Šeš 2007 06 02, 17:18
Miestas: Netoli Kuršėnų


Grįžti į Žmogus

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron