Puslapis 11

Penas sielai

StandartinėParašytas: Šeš 2006 08 05, 15:57
Laimis
Žmogus grubiai kalbant susideda iš kūno ir sielos. Kūną mes dažnai maitiname. Aš kūną maitinu 8-15 kartų per dieną. :)

O kaip su siela? Dvasia? Nesiginčysiu kas tai yra. Žodžiu, kažkoks vidinis pasaulis žmogaus. Manau aišku...

Sielai irgi reikia maisto. Va, Vladimiras sako: išperėjau kiaušinius, daba atskris antys ir žąsys ir turėsiu kiaušinių. Bet svarbiausia ne kiaušiniai, svarbiausia yra kas kita. Svarbiausia yra džiaugsmas matant, kai sugrįžta paukščiai.

Ach, reikia dažniau pasirūpinti maistu sielai. :) Džiaukimės... švęskime, o švęsdami šventėkime...Gelyte rašė:Mano siela džiaugiasi, kai galiu savo jausmus išreikšti piešdama, dainuodama, grodama. Žinoma, šie būdai yra labai "sužmoginti", rodos, atitrūkę nuo laukinės gamtos, bet vis dėlto man tai yra labai svarbu.......Dažnai pamąstau- o kodėl gi paukštukai gieda, čiulba? galbūt ir jiems tai tiesiog džiaugsmas? :PRami rašė:ai,ir dar-pamirsau pamineti-berods ajurvedos seminare sake,kad galima " maitinti" dvasini kuna (cia mano asmenines patirties nera,bet labai "artima").Deste-mes fizini kuna maitinam maistu.Emocini kuna-bendravimu.Mentalini (protini) knygom ir pan.O dvasini kuna nevisada pamaitiname,uztai daznai net viskuo apsirupine zmones,is paziuros laimingi,ima nejausti pilnatves,lyg kazko jiems truktu.Jis pasake 3 budus kaip maitinti dvasini kuna:
1.nesavanaudiska veikla.
2.buvimu su bendraminciais.
3.malda/meditacija/mantra
:angel2: :angel2: :angel2:

StandartinėParašytas: Ket 2006 10 12, 12:07
Vilūnė
Reikia maitinti ir sielą ir kūną . Nepamaitinus kūno fiziškai silpstame , o nepamaitinus sielos ... Man be dvasinio turinio knygų skaitymo greitai pasijunta tas sielos alkis , todėl pasiėmusi į rankas rimtą knygą visda vidiniai pasistiprinu . :shock:

StandartinėParašytas: Ket 2006 10 12, 13:03
Laimis
Aš sielą maitinu:

1. Savais mąstymais
2. Būdamas gamtoje (siela tiesiog atsigauna)
3. Bendraudamas su žmonėmis
4. Skaitydamas knygas

Čia surūšiavau SAU pagal reikšmingumą, kitiems gal kitaip :)

StandartinėParašytas: Pen 2006 10 13, 1:26
Basta
Aha, man irgi lygiai taip pat... :)

Bet dar mano siela nyksta, kai negaliu kuo nors rūpintis, kam nors padaryti ką nors gera, ko nors mylėti, padaryti siurprizą, papokštauti...

Taip pat, kai neturiu ko tikėtis, laukti, kurti planų, siekti tikslo...


Ir kai negaliu išlieti savo kūrybinių sumanymų...

StandartinėParašytas: Tre 2006 10 18, 15:22
Neringa
Prasmingas darbas, kuomet savo dvasinę ir fizinę energiją panaudoji neveltui, man taip pat yra penas sielai :)

StandartinėParašytas: Tre 2006 10 25, 12:28
Vilūnė
Vieną lietingą dieną pasislėpusi po skėčiu ėjau iš pamokų namo ir pastebėjau praeinančia verkiančia senute, į kuria niekas nekreipė dėmesio, pradėjau ja kalbinti ir mes susidraugavome, o ji prasirgusi insultu sunkiai nešėsi iš parduotuvės maisto ir jautėsi nepaprastai vieniša. Kartais nušluostyti vienišam žmogui ašarą pats smagiausias dalykas, pats pasidarai laimingas, matydamas kito žmogaus sužibėjusias akis ir siela iš džiaugsmo katutes ploja. :wink:

StandartinėParašytas: Pen 2008 03 07, 15:08
Vidmantas
Muzika.... kai tau sunku paklausyk muzikos.Paklausyk .... kaip su meile zmones zodzius meilingus taria.

StandartinėParašytas: Ant 2008 03 18, 19:36
aldute
Muzika...taip, bet tik kartais. Nebent ne apie tą pačią muziką kalbame. Mane džiugina nesavanaudiški darbai, ,kuomet kam nors galiu padaryti gera, neprisirišta prie kito žmogaus padėkos. Mane džiugina gėriu perpinti nuoširdūs žodžiai. Šie dalykai maitina mano sielą. Pamąstymai gamtoje...jie irgi labai svarbūs.

StandartinėParašytas: Tre 2008 03 19, 22:34
Basta
Mane džiugina tiesiog būti gamtoje, jausti :D

Re: Penas sielai

StandartinėParašytas: Pir 2008 12 01, 15:42
SANDRA
teko menesi lankyti AIKIDO bureli. mane suzavejo meditacija ,ziniu priemimo ritualas i minties svarbos vertinimas. ten buvo kulversciai ,laikysena ,kovu budai ir MASTYMAS. reikejo vienam pratyme draugui atgniauzt kumsti .jis galvojo kad pagavo boruze ir saugo. jo kunas (Medituoja) atsipalaidaves .taciau man nebuvo paprasta atgniauzt. matyt ,ir su MEILES jausmu pns -jei ji dvasine ,tai gyvuoja kol ja mename ,bet jeigu matiariali- tai su kuno irimu negristamai iseina.
man pastaroji pamoka labiausiai nustebino ir isimyne. :P
manau sielos maistas -malda ,meitacija ,tikejimas ,lankstumas.
o jei darbas mus ramina ,domina ,tai taipogi malda. sako : DIRBO IS DUSIOS. ir senuju lietuviu droziniais puostos trobeles visada isliko siltos ir viduj ir isoreje. matyt tada dirbo ir kunas ir siela ,tai juos dziugino ,ir maitino. as piesiu ,ir tai vaizduote ,kuri jungia pasaulius .mes juk kaip tevas ,kurejai. ir tai musu seima jungia smarkei. bukim laimyngi -prisiminkime save. aciu .sudiev.
taiva.