Keliaujanti knyga

kas netilpo į rėmus

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Keliaujanti knyga

Standartinė Zirzulum Sek 2009 09 20, 18:27

Keliaujanti knyga

Kiekvieną dieną keliaudami į bibliotekas ir knygynus nesusimąstome, jog mūsų ieškoma knyga galbūt guli kieno nors knygų lentynoje visų užmiršta ir pasmerkta vienatvei. O kartais būna taip, jog visos knygos namuose jau perskaitytos, visos draugų knygos jau pasiskolintos, artimiausioje bibliotekoje nebėra nieko, kas patrauktų dėmesį, o naujos knygos per brangios. O jeigu dalinimasis knygomis būtų visuotinas? Jeigu tai, kas nebeįdomu ir nebereikalinga vienam, taptų malonia dovana kitam?

Būtent tai ir siūlo Keliaujančios knygos akcija. Tai iniciatyva, skatinanti skaitymą, ekologinį sąmoningumą bei dalinimąsi. Idėja perskaitytą knygą perduoti kitam skaitytojui kilo amerikiečiui Ronui Honbakeriui, kuris siekia visą pasaulį paversti savotiška biblioteka. Pasak jo, keliaujančios knygos tarsi pradeda savo naują, savarankišką gyvenimą.

Keliaujančios knygos akcija laisva ir visuotinė, tad joje dalyvauti gali visi: ir turintys perskaitytų knygų, ir norintys jas skaityti. Tvarka paprasta - nusprendus paleisti knygą į kelionę ji aplenkiama informaciniu lapeliu ir:
a) perduodama skaityti draugui, mamai, broliui ar pan.;
b) paliekama viešoje vietoje (parke ant suolelio, autobusų stotelėje, ant mokyklos/universiteto palangės, troleibuse, kavinėje ir t.t.), kur ją galėtų rasti kitas būsimas skaitytojas;
c) perduodama į kitas rankas įvairiausiais ir originaliausiais būdais.

Mes niekuomet nežinome, kur mūsų knyga nukeliaus, bet juk kelionę pradėti verta.

Daugiau informacijos apie akciją Lietuvoje ieškokite kaman.lt BLOG‘e.

Paveikslėlis
Zirzulum
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Pen 2009 03 20, 14:05

Keliaujanti knyga įgauna pagreitį

Standartinė Zirzulum Pen 2009 11 13, 14:41

Keliaujanti knyga Eko bangoje
Nuo šiol Kaman keliaujančios knygos turi jaukią ir mielą poilsiavietę „Eko bangos“ erdvėje. Gedimino 9, ketvirtame aukšte ieškokite keliaujančių knygų lentynos. Ten esančias knygas gali pasiimti kiekvienas norintis o perskaitęs grąžinti į Gedimino 9 arba pratęsti knygos kelionę anksčiau siūlytais būdais. Taip pat lentynoje ieškokite paruoštų viršelių knygoms aplenkti. Lentyna akcijos „Eko banga“ erdvėje ypač pasitarnaus tiems, kurie nerimauja dėl to, jog knygų palikti nebegalima lauke (dėl pakitusių oro sąlygų) ar paprasčiausiai nesugalvoja kaip paleisti knygą į kelionę. Visi kartu ir vieningai keliame Kaman keliaujančių knygų bangą!

Kūrybingiesiems
Kaman.lt komanda nusprendė, jog keliaujančios knygos idėja galėtų puikiai pasitarnauti kuriantiems. Skatiname rašančius ir norinčius, jog jūsų kūriniai būtų perskaityti į kelionę paleisti savo kūrinius. Tai gali būti ranka rašyti, atspausdinti,baigti ir nebaigti prozos, poezijos, eseistikos kūriniai. Galite apipavidalinti savo kūrinį ir aplenkę Kaman keliaujančios knygos viršeliu paleisti į kelionę. Taip pat galite palikti rankraštyje laisvų lapų „recenzentams“, juk kas žino, galbūt knyga grįš į jūsų rankas ir galėsite sužinoti kitų nuomonę apie jūsų kūrinį. Žinoma, šiam reikalui nuolat atvertos mūsų forumo durys. Beje tokios idėjos išpildymui gali puikiai pasitarnauti keliaujančių knygų lentyna „Eko bangoje“.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Zirzulum
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Pen 2009 03 20, 14:05

Re: Keliaujanti knyga

Standartinė pasislepusi Tre 2011 01 19, 14:46

Gal siek tiek nukreipsiu tema kita linkme: o kaip del tikros knygos. Kiek zinau keliaujate, susitinkate su kitomis gyvenvietemis. Rasote knyga? :) ant popieriaus? :)
pasislepusi
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Tre 2011 01 19, 14:37


Grįžti į Kita

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron