Puslapis 11

Natūralūs plaukų dažymo būdai

StandartinėParašytas: Sek 2008 01 13, 15:25
Tadas
Sveiki norėčiau pasidalinti žiniomis apie natūralų plaukų dažymą.
Taigi tas kas nori pašviesinti savo plaukus. Reikia plauti galvą ramunėlių nuoviru. Kartą per parą. Rezultatas pastebimas palaipsniui.
O norint patamsinti plaukus. Galvą reikia plauti ąžuolo žievės nuoviru, tai pat vieną kartą per parą. Tikiuosi, kad kam nors mano žinios pravers. :?

StandartinėParašytas: Tre 2008 01 16, 1:17
Basta
Labas. :)
Tamsina ir stiprina plaukus dilgėlės. Nors gali būti kiek žalsvas atspalvis padauginus.
Jei nori žalios spalvos - yra pirkti basmos žolinių dažų.
Norint "ryžų", morkinių - tinka chna žolė, irgi yra pirkti dažymui.

O tu įsitikinęs, kad ramunėlės šviesina?? Aš šviesius plaukus ploviau, tai man patamsėjo, nors ir įgavo auksinį atspalvį.

StandartinėParašytas: Šeš 2008 01 19, 1:09
helenelen
O kaip grikių kevalų nuoviras?
vienur skaičiau, kad jis tamsina plaukus, kitur - kad veikia kaip depiliatorius . :D

StandartinėParašytas: Šeš 2008 01 19, 20:43
Basta
:lol: :lol: :lol:
kad tamsina, tai manau, taip.
apie depiliavimą sužinot galima tik pabandžius:))

StandartinėParašytas: Pir 2008 03 03, 1:23
Pažįstama
Kas nori juodų plaukų:
lygiomis dalimis sumaišyti chna ir basma, pridėti 5 kartus daugiau panaudotų kavos tirščių.
Kuo ilgiau laikoma ant galvos aprišus ši dažančioji masė, tuo juodesni plaukai gaunas.

Beje ir chna ir basma yra natūralios kimės, abi priemonės stiprina šaknų svogūnėlius.

Re: Natūralūs plaukų dažymo būdai

StandartinėParašytas: Ant 2009 03 24, 21:34
Equanimity
Dažant plaukus chna ir basma pirmą kartą rezultatas dažniausiai tiksliai nenuspėjamas. Maišant gali gautis nuo oranžiniai raudonų iki žalsvų plaukų. Žalsvi, kai per daug basmos, o oranžiniai, kai daug chna. Dažant plaukus chna jie labai sustiprėja, pasidaro puresni, žvilga, atsigauna, o basma labai stipriai plaukų sveikatos neveikia. Sako, kad chna sausina plaukus, bet aš to nepastebėjau. Plaukus šviesina citrina, bet, va, ji tai tikrai sausina plaukus. Taip pat šviesina ramunėlės, bet nežymiai. Plaukus tamsina amla, dilgėlės, kava, juoda arbata, bet irgi nežymiai, nebent amla. Plaukai dažant chna būna mažiau oranžiniai į dažus įmušus kiaušinį, bet, kaip mes visi gerai žinom, naudoti pirktą parduotuvėj kiaušinį yra tas pats, kad užmušt gaidį. Plaukai parausta dėl labai stiprios raudonos arbatos, bet, manau, tik iki kito plovimo. Taip pat sakoma, kad jie rausta į chna įmaišius raudono vyno, bet aš tuo abejoju ir alkoholis tikrai sausina plaukus. Citrina, saulė ir ramunėlės šviesina plaukus, bet citrina ir saulė sveikatos neprideda. Ypač citrina.
:aura:

Re: Natūralūs plaukų dažymo būdai

StandartinėParašytas: Pen 2009 04 03, 0:25
Basta
Ramunėles bandžiau, bet po to, kai mano šviesūs plaukai nuo jų patamsėjo, nustojau. Beje, sveikesni tikrai tapo ir blizgėjo gražiai.
Na citrinos turbūt nereikėtų dėti ant šaknų, žadu pabandyti, vis geriau nei koks peroksidas.
Kol kas geriausias būdas šviesinti - saulėje. O dėl sveikatos, kas kaip supranta, jei saulė ką nors negero padaro plaukams (o tikiu, kad ir daug gero), tuomet reikėtų praplauti minkštu vandeniu plaukus, panaudojant žolių nuovirus, kad jie atsistatytų.

Gal kas žinot, kaip išgauti natūralių kitokių spalvų, tarkim, violetinę, vyšnių, melsvą?:)

Re: Natūralūs plaukų dažymo būdai

StandartinėParašytas: Šeš 2009 04 04, 19:21
Equanimity
Kaip aš apverkiau savo violetinę spalvą, kai supratau, kad neįmanoma jos išgauti žolėm. Šitas praradimas mane ilgai slėgė, kol po ilgos pertraukos nedažymo, nusidažiau plaukus cheminiais dažais, jie pasidarė nepanašūs į mano plaukus ir dabar jau nebe taip gaila. Vyšninę spalvą galima išgauti basma maišant su chna, kai įdedama daugiau basmos. Gaunasi rudai tamsi vyšninė. Čia reikia bandyti, nes iš pradžių kiekvienam kitaip gaunasi. Su chna ir basma spalva nesigauna visiškai natūraliai ruda. Gaunasi arba truputį vyšninė, arba oranžinė. Naudojant tik basmą, gaunasi žali arba juodi plaukai.
Saulė plaukus džiovina. Juos visada galima pamaitinti, bet geriausia būtų jų iš viso nealinti. Žinoma, tai nepalyginamai geriau negu peroksidas. :D Kitą vertus, plaukai nuauga, todėl net jei jie nušiurs, juos galima nukirpt ir palaukt kol ataugs. Ne taip, kaip oda, kuria mes turim tik vieną ir vaikščiodami į soliariumus negrįžtamai pakenksim. Jeigu plaukai patamsėjo po ramunėlių, tada jie tikriausiai buvo pilkai šviesūs. Rudi pašviesėja, nes jie tamsesni negu arbatos spalva. Šviesių plaukų priežiūrai taip pat tinka medetkos, bet jei ramunėlės tamsina, tada gal ir jos tamsins. Tokiu atveju nieko geriau nėra už alaviją, bet jo reikia daug, nebent plaukai trumpi. Taip pat plaukų priežiūrai tinka visi aliejai, bet juos reikia plauti šampūnu. Dar plaukus galima prižiūrėti medaus kaukėmis (geriau lietuviško, nes kai kur užsienyje žmonės su bitėmis elgiasi nepaprastai žiauriai), taip pat iš jo gaunasi gera fiksavimo priemonė. :wink: Ant šviesių plaukų geriau nedėti žalių ir raudonų arbatų, todėl nelabai daug žolių ir lieka šviesių plaukų priežiūrai.

Re: Natūralūs plaukų dažymo būdai

StandartinėParašytas: Sek 2009 04 05, 17:37
Vita
Margučiams juodai dažyti seniau naudodavo kažkokį viralą su ąžuolo žieve. Gal ąžuolo žievė tiktų ir plaukams tamsinti?

Re: Natūralūs plaukų dažymo būdai

StandartinėParašytas: Sek 2009 04 05, 23:03
Basta
Tuomet turbūt tiktų ir svogūnų lukštai, kurie nudažo kiaušinius gražiai kaštonine spalva.

Re: Natūralūs plaukų dažymo būdai

StandartinėParašytas: Pen 2012 08 10, 23:10
erika432
Basta rašė:Tuomet turbūt tiktų ir svogūnų lukštai, kurie nudažo kiaušinius gražiai kaštonine spalva.

Taip, visiškai teisingai! :)