Puslapis 11

Apyniai pynimui ir ne tik

StandartinėParašytas: Pir 2006 12 11, 20:57
medus
vaikštinėdamas prie upės pamačiau daugybę medžiuose prisipynusių apynių. pabandžiau kelias sudžiūvusias lianas nutraukti ir pasirodė, kad jos gana tvirtos - pačios nenutrūkdavo, bet atsikabindavo nuo medžio ir nukrisdavo. be to, jos labai lanksčios, nelūžta, galima puikiai naudoti kaip virvelę (kad ir dovanom surišti :wink:), o supynus kelias į vieną gautųsi stipri virvė. pats nebandžiau, bet iš jų tikriausiai galima pinti ir krepšius. tik nežinia, kiek jie būtų ilgaamžiai...

pridedu dar porą nuotraukų. matosi, kaip apynys aukštai užkopęs, o viršuje dar ir daugybė spurgų šviečia. o kitoje - ir pats spurgas. jie sudžiūvę irgi labai gražūs :)

Paveikslėlis
Paveikslėlis

StandartinėParašytas: Pir 2006 12 11, 23:28
Basta
Tuo pačiu norėjau ir pasiteirauti - gal kas turite sėklų, kada jas rinkti? 8)

.

StandartinėParašytas: Ant 2006 12 12, 0:40
medus
niekad negalvojau, kokios jų būna sėklos, tikriausiai visai smulkutės. manau galima tiesiog prisirinkti spurgų, juos tarp rankų patrinti ir sėklytės išbirs. o pasiskaitinėjęs radau, kad apynius daugina ir atžalomis.

dar viena įdomybė, kad jauni spurgai pavasaį yra valgomi ir skanūs. reikės pabandyti :roll:

Re: .

StandartinėParašytas: Ant 2006 12 12, 1:24
Laimis
medus rašė:dar viena įdomybė, kad jauni spurgai pavasaį yra valgomi ir skanūs. reikės pabandyti :roll:


Man rodos, tai ne spurgai valgomi, o jauni ūgliai. Aš juos valgau, bet tik pačias viršūnėles. Bet jie kartoki. Todėl receptuose kartais aptinku, kad juos reikia virti piene ar vandeny. Bet jei nedaug suvalgai, tai visai nekartu. Galima pamaišyti su kitom daržovėm.

Apynių ūglius valgymui galima rinkti visą vasarą, nes jie be perstojo auga.

O spurgus reikia rinkti galbūt nuo rugpjūčio, kai tik jie atsiranda. Atsimenu, kad pernai ir žiemą radom labai gražių, išsilaikiusių spurgų. Tai manau ir dabar jų galima rasti. Beje, turbūt ta nuotrauka su spurgu, kur medus nufotkino yra daryta labai neseniai... :) Taigi, spurgai dar kabo. :)