Puslapis 11

Mediniai šaukštai ir kt.

StandartinėParašytas: Tre 2006 07 05, 13:24
Laimis
Leonardas Sukiniuose jau drožia šaukštus.

Aš tik norėjau priminti, jog išdrožtą šaukštą reikia būtinai ištepti aliejumi. Man rodos tinka bet koks aliejus. Jis įsigeria į medį ir apsaugo jį. Žodžiu, jei maistą liesite su neišteptu šaukštu, tai jis greitai pajuoduos ir bus negražus. O patepus aliejumi jis pasidaro gražiai rudas ir maistas jam nekenkia. :)

StandartinėParašytas: Ant 2006 07 25, 21:22
Donatas
Taip pat noriu pridurti, kad geriausiai medinius įrankius mirkyti karštame aliejuje, tada jis kurkas greičiau ir geriau įsigeria į medį ir niekada iš ten nebepasišalina. Galima net vėl kaitinti- sriubą valgyti ar maišyti verdant. :wink:

StandartinėParašytas: Ket 2006 08 17, 20:34
...
Užsinorėjau natūralumo, pabodo valgyt geležį - išsidrožiau medinę šakutę. Tik bėda - maistas iš jos krenta, sunku pasmeigti maistą. Galėčiau pasidaryt mažesnę, bet jos labai greitai lūžta. Tai klausimas, kur galima įsigyti su meile padarytų GERų šakučių ? Šaukštų? :D

StandartinėParašytas: Šeš 2006 08 19, 22:18
Basta
na aš turiu turguj pirktą... nueik, išsirink, kurią norisi iš gero, tau mielo žmogaus .... :)
bet labiausiai vertinu dabar dovanotus daiktus, štai Leonardas man savo išdrožtą klevinį šaukštą padovanojo, visada prisimeni tą žmogų ir geru mini... :D

StandartinėParašytas: Ket 2006 09 07, 19:48
Basta
kaip dažyti šaukštus? :)

netyčia atradau, kad šaukštus galima nudažyti, kad jie linksmiau atrodytų, tereikia gerai įtrinti norima spalva ir tada įdėti į karštą aliejų:
geltona - ciberžolės milteliai,
raudona, rožinė, violetinė - juodieji serbentai, braškės, mėlynės, gervuogės ir daugelis kt. :)
žalia - žolės...
Gal kas dar žinot spalvų...

StandartinėParašytas: Ket 2006 09 07, 22:58
Laimis
Dažyti ko gero išeitų tik beržo, uosio, ąžuolo ir liepos šaukštus, nes obels, slyvos, vyšnios, guobos ir kt. medžių yra ir taip įvairiaspalviai, spalvoti, tamsūs ir kitaip netinkami dažyti.

Man labiausiai patinka slyvų, vyšnių ir obelų šaukštai. Jie spalvoti.

Labai nepatinka man liepos šaukštai. Liepos mediena labai minkšta, todėl lengva drožti. Bet po poros mėnesių šaukšto galas su kuriuo valgoma pajuoduoja, pasidaro murzinas ir pašerpetoja. Feu...

Guobos šaukštai bene juodi kiek pamenu gaunasi... :roll:

StandartinėParašytas: Ket 2006 09 14, 0:01
Basta
Guoba yra labai tvirtas medis ir tinka lentutėms, šaukštams ir dar daug kam.
Man labai patiko jos viena savybė - lengvumas :!:

StandartinėParašytas: Pir 2006 10 23, 10:36
Bubastė
:lol: man atrodo, kad šaukštai patys nusidažo, pvz. kokią uogienę bevalgant :P :lol: mano mylimiausi šaukštai pirkti Kaziuko mugėje - slyviniai, nugludinti, taip miela juos aplaižyti :D
dar mėgstu kiek kreivokus šaukštus, tačiau pastebėjau, kad ypač maži šaukšteliai neturėtų turėti aštrų briaunų - kliūna liežuvis, tokius aštriabriaunius galima naudoti kaip samtukus - druskai, arbatžolėms ar cukrui pasemti. dar labai patogūs yra kadaginiai peiliukai - sviestui, medui tepti - jie kieti ir skaniai kvepia.

Re: Mediniai šaukštai ir kt.

StandartinėParašytas: Pir 2008 05 19, 15:31
Žemaitis
O kada ir kur tiksliai vyksta Kaziuko mugės?Labai noriu įsigyti medinių įrankių;gal net įrankių jiems išdrožti bei patarimų kaip tai geriau pasidaryti,kad ilgai laikytų.Juk mugėse,jei gerai pamenu,meistrai pasidalija savo patirtimi,kaip pačiam ką pasidaryti(nusipinti krepšį ir kt.)?