Dantims valyti

naudingi patarimai, kaip pačiam ką nors pasigaminti, padaryti, sukurti

Moderatorius: Prižiūrėtojai

Dantims valyti

Standartinė ** Šeš 2006 08 05, 16:37

Šaltinis: anastasija.lt/forum

Ką vartoti vietoj dantų pastos
http://www.anastasija.lt/forum/viewtopi ... highlight=


Laimis Zmuida rašė:Gal kas girdejot koki patarima kuom pasta pakeisti? O gal jos visiskai galima atsisakyti niekuo nepakeitus tik sveikai maitinantis? Gal kas zino kokiu nors pavyzdziu?


Mindaugas rašė:žinau pvz kelis.
1. Vienas pažystamas buvo Afrikoj tai pasakojo kaip ten valo dantis, sake kad niekas nevalo su pasta, o kramto šaknis kažkokias, kurias galima ir parduotuvėse nusipirkti , pundeliais parduoda. Pas žmones vietinius dantys balti balti, nebuna jokio karieso.

2. Kažkas sakė kai toki klausima buvau uždavęs , kad ir Lietuvoj nebūdavo kariesų ir ligų , tik dėl valymosi nežinau. Nebuvo probl. kol nebuvo krikščionybės ir žmonės Lietuviai nevalgė mėsos, o valgė grūdus kuriuos patys užsiaugindavo ( šito patvirtint negaliu ). Logiška

3. Yra bachuras 14 metų gyvena Kaune, niekad nesivalė dantų, dantys sveiki balti ir jokių problemų ( gal kad nevalė sveiki? )

4. Susitvarkiau ir aš visus dantis, valausi su pasta. Dantistė sakę kad dantis gedo iš vidaus, o tai yra ne dėl valymo. Išvada tokia tai priklauso nuo maisto ir vandens.

5. Skaičiau ar girdėjau V.Megre nuomuone apie dantų priežiūra. Vladimiras sakė kad tai priklauso nuo vandens

Tai va spreskite patys.....


Gluosnė rašė:Pasta reikalinga daugiau burnos dezodoravimui ir dantenu prieziurai.. manau skalavimo priemonem (vaistazokiu nuoviru) tai galima kompensuoti. O svarbiausia yra gerai ishsivalyti dantu pavirsiu ir tarpdancius. Pasta dantu neapsaugo, joks kalcis per dantis neprasiskverbia
Tai gal shepetuku dar neatsisakykim
O nuo vandens tikrai priklauso - svarbi fluoro koncentracija jame.. be to dantys labai priklauso nuo to, kuo musu mamytes maitinosi neshtumo metu ir ar pakako joms kalcio. Ir nuo musu mitybos, kuomet dantys dygo..


Renata rašė:Dantis sekmingai galima valyti akmens druskos ir aliejaus misiniu (paimti ziupsneli ir pirstais trinti dantis bei dantenas), idealu, jei i ta misini idesite savo sodyboje uzauginto baklazano pelenu. Nezinau, kodel baklazano, bet autorius knygos, kurioje skaiciau, akcentavo pelenuose esancias mineralines medziagas. Jogai rekomenduoja vietoje sepetelio naudoti azuolo (ir dar kazkokio medzio, prisiminsiu, parasysiu kokio) sakeles. Galima prisidziovinti pundeliu ziemai. Pakramtai galiuka, kol susidaro lyg ir plausu sepetelis, ir juo trini dantis: mechaniskai nuvalai, o azuolo zievieje esancios medziagos ir taninai teigiamai veikia dantenas. Pabalinti dantis galima soda, kreida ir medzio anglimi.


Rytė rašė:O kaip iš maisto daugiau kalcio gaut? Tabletės tai jau aišku, kad nieko negelbėja,kiaušinių lukštai (kai kiaušinių visai nevalgom ) irgi atkrenta. Pienas nuo 14 metų nerekomenduojamas ( o ir namėgstam mes jo ), tai kas lieka? Sezamo sėklos? Dar?....


Gluosnė rašė:Ir kiausiniu nevalgot..oho.. O mano mergiote be pieno negali..

Siaip zinau, kad kalciu labai turtingi salierai. Ir tas kalcis dar geriau pasisavina, nei is gyvulines kilmes produktu.


Rytė rašė:Nu nepasisekė tiem mano vaikam: mamytės pieną jau ir bėgiodami,kalbėdami gavo. Tai ir žinojo (čia dvimetė Gabrielė išmąstė ), kad mamyčių vaikučiai mamyčių pienuką valgo, o karvių vaikučiai karvių pienuką... Taip to karvės pieno ir nepradėjo gert. Nors ragaut badė, bet neskanus pasirodė...

O salieras (kaip tyčia ) mūsų visai nemėgstama daržovė. Gal vienintelio jo ir nevalgom. Tai ką dabar daryt???


Kristina rašė:girdejau kad kalcio yra grikiuose,manau paprasciausiai butu susirasti knygute kur aprasoma kokios mineralines medziagos ir vitaminai yra kokiose produktuose.


V rašė:visa ta infomacija galite susirasti bibliotekoje pasieme biochemijos vadoveli


Gluosnė rašė:Pavarciau as vadoveli, nieko neradau, gal rimtesnio reik

Loreta, tavo mazuciukams pasiseke ir net labai. Maniskei irgi siuo poziuriu nuskilo, ilgai turejo mamytes pieno. Bet va karvutes irgi jai skanus Ir pienas, ir varske ir kiti produktai, is jo gaminami.


V rašė:Gali buti, kad rimtesnio. (...)


Romas rašė:Pienas yra geras satvinis maistas. Kam dievas sukūrė karvę

Palankiausias metas pienui gerti yra vakare prieš miegą. Pakaitinti su prieskoniais: šafranu, kardamonu, cinamonu. Galima medaus (tik nekaitinti).

Jokiu būdu nemaišyti pieno su kitais produktais. Nevirti pieniškų košių. Ypač manų.

Vienintelis dalykas, kuris lieka neaiškus: ar pienas iš parduotuvės yra tinkamas ar ne. Ar duoda daugiau naudos, ar žalos.

Romas J.


aiva rašė:Abi mano proseneles turejo gerus dantys iki gyvenimo pabaigos. Viena daznai kramte sakus, kita- ajeru saknys. Abi beveik nezinojo(nenaudojo) cukraus ir kvietiniu miltu.
Esu 100o/o tikra, kad augaliniame maiste yra visu reikalingu dantims ir kaulams madziagu. Paziurekir i karve- kiek ji suvalgo kalcio, ka? Zoleje jo gi visiskai nera. Uztat duoda po kibira pieno ir kur dar jos kaulu stiprumas!
Pienas gal gerti ir butu gerai, jegu karve nebutu padaryta gyvu pieno kombinatu ir vietoj gamtos lemtu keliu simtu litru per metus nebutu priversta is saves issunkti kelis tukstancius skyscio.


Vaidotas Špokauskas rašė:Geri, klausimai, geros diskusijos. Tik man atrodo, kad visos tos žinios ateis pačios, kai gyvensim savo sukurtose sodybose ir valgysim pačių išaugintą, šviežią maistą, kuris žinos, ko mums reikia labiausiai.


Eglė rašė:As irgi taip manau. Tik ka daryti tada, kai dar tos zinios "kelyje"..?


Vaidotas Špokauskas rašė:Tai problema, žinoma. Bet gal pradėti ją spręsti reikia ne iš to galo. Argi taip svarbu jau šiandien atsisakyti visų šiuolaikinio gyvenimo sukurtų dalykų. Gal pirmiau iš tiesų reikia susikurti savo erdvę, o kol kas naudotis tuo, ką turime.


Mindaugas rašė:Labai pritariu


Laimis rašė:Na, aš jau penkias dienas pragyvenau Sukiniuose, būsimoj gyvenvietėj, tai man ten nesinorėjo nei dantų pasta teršti aplinkos, nei šampūnu. Kol nesuradau būdo, tai atvažiuoju galvos plautis į Kauną. O kai tik galėsiu, tai išbandysiu čia pateiktus receptus...

Vaidotai, jau reikia, jau reikia šitų žinių. Man tai jau dabar reikia. Jei kas dar ką naujo rasit, tai parašykite. Tebūnie gamta švari. (Kaune taip pat)
------------



Eglė rašė:Kol dar negyveni savoj sodyboj tai nera taip svarbu, bet asmeniskai man sunku susilaikyti nepaeksperimentavus , o jei dar kas nors pasiseka tai isvis laimei nera galo!

O ir siaip, nesakykit, kad neidomu suzinoti kaip musu bobutes dantukus priziurejo. Tada gi nebuvo jokiu blend-a-med'u .


Vaidotas Špokauskas rašė:Taip, iš tiesų pateikėte svarių argumentų. Ypač Laimis. Ačiū jums, padėjote labiau susimąstyti. Be to ir įdomu tai, žinoma. Tik iš kitos pusės, aš vis dar tebemanau, kad ne viską galima išpręsti be sodybų, nes tam reikia ir gyvo vandens, ir gyvo maisto. O nei vieno, nei kito be sodybų neturėsim.


Laimis rašė:Например, толченым древесным углем из костра можно прекрасно чис-
тить зубы. Уголь - не только абразив, но и отличное обеззараживающее
средство, уничтожающее бактерии. Лучший уголь для чистки зубов - из
липы. А если к углю добавить высушенные и измельченные листья мяты, то
ваш зубной порошок будет к тому же не таким черным и куда более прият-
ным на вкус.


Ingrida rašė:O juk tikrai kažkas netaip su tuo dantų valymu, jei vaikus verste reikia verst valyt dantykus.
Gal geras pusmetis nebesivarginu ir nebekemšu Kajui "valyk dantis". Tik todėl, kad pavargau. Aišku dantukai negrąžūs pasidarė, gelsvi, apsinešę.
Šiandien jie balti. Gal kokios dvi trys savaitės. Vienintelis dalykas, kas pasikeitė tomis dienomis, tai, kad valgė labai daug pomidorų. Tikrai daug. Ir kvapas iš burnos malonus, ir dantukai balti. Apie skyles tai dar nieko nežinau. Tik va jau baigia atsivalgyt pomidorų. Įdomu, kaip gyvens jo dantukai toliau.


Basta rašė:hmm...toks jausmas, kad ši tema neišsemiama- o vien apie dantis Bet čia, žiūriu, labiausiai akcentuojam materialias dantų apsaugos priemones, nors pamirštam, mano nuomone, svarbiausią- psichologines priežastis. NEGI JUMS NIEKAD NESAKĖ: NEAPKALBĖK ŽMOGAUS IR NETURĖK NEGERŲ MINČIŲ APIE JĮ, O TAI DANTUKAI IŠKIRMYS..?


Gluosnė rašė:Negirdejau tokio posakio reiks isidemeti


Rozyte rašė:o va valau dantukus, o jie vis genda ir genda. pas dantiste vaikstau nuo 1,5 metu! tai nezinau kaip ten su maistu.....


glesum rašė:Basta, zinai kur toki posaki skaiciau? "Karmos diagnostikoj" .


KIek tiesos nezinau...


Galatėja rašė:Pieno nemėgėjai nuliūs, bet geriausias kalcio šaltinis - pienas ir jo
produktai. Nemažai kalcio yra rupaus malimo ruginiuose miltuose, kiek mažiau - kiaušinio trynyje, kopūstuose, petražolėse, brokoliuose, šviežiose daržovių ir vaisių sultyse, migdoluose, įvairiose kruopose...

Kalciui pasišalinti iš kaulų trukdo boras, kurio yra obuoliuose,
kriaušėse, vynuogėse, riešutuose, ankštiniuose...

šaltinis:Vitaminai ir mineralai. Sud. R.Stukas. Gamta, 1999.


Irute rašė:Draugiškai patariu visiems pamėginti Weleda dantų pastas

(Weleda-tai antroposofinių homeopatinių vaistų ir kosmetikos gamintoja, visus augaliukus, reikalingus savo produktų gamybai, užsiaugina biodinaminiuose ūkiuose ir dar atsižvelgia net į visokius astrologinius niuansus )

idomiausia iš Weledos dantų pastų yra druskos dantų pasta, manau, kad tai pats natūraliausias dantų šveitimo būdas tiktai reikia įprasti pradžioje prie "graužimo", bet jeigu net vaikai įpranta, tai suaugusiems nėra kas, ar ne?

Vilniuje Weledos produktų nusipirksite Tilto g. 6 esančioje parduotuveje arba kai kuriose vaistinėse galite pamatyti, pvz. Prancūzų


Basta rašė:glesum Rašo:
Basta, zinai kur toki posaki skaiciau? "Karmos diagnostikoj" .
KIek tiesos nezinau...


Apie porodontozę, pvz., pati susipratau, tikriausiai teisingai:

Donelaičio kūną atpažino iš to, kad dantys buvo baisiai pažeisti porodontozės, ir iš didelio kiekio gyvsidabrio jo kūne.
Sugretinau tuos du faktus... Ir visgi priėjau išvadą, kad ne dėl gyvsidabrio tokia liga, o dėl to, kad jis viešai mėgdavo pasmerkti, sugėdinti "nedorus" žmones bažnyčioje, ypač esant jiems patiems.

Tą patį bruožą savo mamos pastebėjau ir perspėjau ją. Dabar jai jau šios ligos simptomų sumažėjo.


Ingrida rašė:Dantu pastos nevartoju apie pora metu. Valau dantu sepeteliu ir ivairiu vaistinguju augalu nuoviru du kartus dienoje. Nei pabalo daugiau, nei patamsejo. Nustojo trupeti, gesti, skaudeti. Labai malonu burnoje ryte, ko nebudavo kai naudojau dantu pasta.

sunus dantis valo dantu pasta gal karta i du menesius. Nei labai balti, nei labai pagelte. Jam 9 metai, pas dantista buvo viena karta savo gyvenime prie metus. saldumynu valgo nemazai, kokos ir cipsu beveik nevalgo. Po tikrinimo mokykloje, jo dantys geriausi is klases.

Teko susipazint su pensininke moteriske, visa gyvenima dirbusia sesute pas dantistus gydytojus. Dantu pastos nenaudoja niekada ir tik kreivai nusisypso, kai kas pradeda kalbet, jog viena ar kita pasta tikrai gera.


Dobis rašė:Mano brolis vienu metu mokytojavo kaime Pakruojo rajone. tai, kai bobulė pas kurią jis nuomojosi kambarį, pamatė brolį ryte valantis dantis Blendamedu, tai sušuko: "Vaikeli, mesk tu tą brudą, aš būdavo prabraukiu prabraukiu su druska y gerai!"
aš ir pati nuoširdžiai manau, kad pasta - bajorų išmislas, kuriam poreikis buvo dirbtinai sukurtas (panašiai kaip ir vaistams, vitaminams ir pan.) tikiu, kad jei žmonės tinkamai gyventų ir maitintųsi, jų burnoje būtų reikiamos biocheminės sudėties terpė, natūraliai apsauganti dantis ir dantenas
tačiau sintetinis maistas ir netinkamas gyvenimo būdas, aišku, ir blogos mintys sutrikdo šią pusiausvyrą burnoje. todėl kartais reikia pastos, bet ne Colgate'o ir ne Blendamedo ar pan. išbandžiau Weledos pastas, man jos labai patiko, bet brangokos - ne kiekvienas nusipirks, nors ir nedaug jos per vieną kartą reikia.
beje, mane įkvėpė tas irakietis Tomas Sabachas, kuris buvo klube ir papasakojo apie savo senelį žolininką, gydžiusį parodontozę. prisiminiau, kad vasarą savo pievoje prisirinkau kraujažolių, jonažolių. dar turėjau mėtų, ramunėlių ir medetkų. taigi, paėmiau visko po žiupsnį, iš pradžių sutryniau pirštais, po to sumaliau kavamale smulkiai ir išėjo puikūs dantų milteliai, kuriais valau dantis ir dantenas vakare - pirštais, kaip rodė Tomas, tada dar ir masažuoji. paskui burnoj lieka gaivus ir natūralus pojūtis. dar galima būtų ir druskos įdėti į tuos miltelius, bet nerandu jūros druskos be priedų. žodžiu, truputis nuovokos apie žolelių savybes, šiek tiek improvizacijos ir "dantų pasta" po ranka


Pieva rašė:Taip esu seniai girdejusi kad su druska galima valyti dantis, ji ir dezinfikuoja burna ir masazuoja dantenas. Aisku kad su zoleliu misiniu butu is vis "klase" o soda balindavo dantis, bet tik negalima daznai.


Stas rašė:Senai sitoje temoje nekas nerase. Gal kad tema jau isspresta? Taciau uzkliuvau ja ir prisiminiau, kad neperseniausiai per radija girdejau jog Egipte surado dantu pastos recepta, kuri naudojo faraonai. Vienas is stomatologu, per ju didziuli, pasaulinio lygio suvaziavima pasake, jog yra padares ta misini ir isbandes ant saves. Jo teigimu VISIEMS Colgate ir pan. reiketu pasislepti.

Deja, as jokio patvirtinimo arba egipteciu misinio sudeties kol kas niekur neradau. Gal kas nors yra kazka girdejas?


Kalnarute rašė:As taip pat pritariu Vaidotui.Manau,kad nereikia pulti i krastutinumus,nes daugumu musu dar neprisitaike tokiam gyvenimui.Reikalingas pereinamasis laikotarpis.
O su soda dantu nevalykit,su laiku ises.Yra geras pav: jeigu kas pazysta vaikinus kurie sovietu laikais tarnavo laivyne.Ju apranga buvo juoda,o dantis jie balino soda (del grozio),tai dauguma gryzo su isestais.


Žvaigždukas rašė:Ir aš visai neseniai girdėjau iš jaunos, šiuolaikiškos dantistės, kad pigios, rusiškos pastos yra daug geresnės nei colgate ar blend-a-med, paskui, dar sakė geros yra ajurvedinės pastos, bet daug gerų pastų Lietuvoj nėr pirkti.


sraige rašė:Man tos rusiškos neišvalo, dantys vis tiek lieka apsinešę, valausi tik porodontax. bet ir tai. . . nemėgstu to daryti jėga ir labai ilgai, kaip kas pataria suprantu, kad problema kitame lygyje, tai ir labai nesistengiu šveisti.


Laimis rašė:Stas Rašo:
Senai sitoje temoje nekas nerase. Gal kad tema jau isspresta? Taciau uzkliuvau ja ir prisiminiau, kad neperseniausiai per radija girdejau jog Egipte surado dantu pastos recepta, kuri naudojo faraonai. Vienas is stomatologu, per ju didziuli, pasaulinio lygio suvaziavima pasake, jog yra padares ta misini ir isbandes ant saves. Jo teigimu VISIEMS Colgate ir pan. reiketu pasislepti.

Deja, as jokio patvirtinimo arba egipteciu misinio sudeties kol kas niekur neradau. Gal kas nors yra kazka girdejas?


Į tą egiptietišką mišinį įėjo vilkdalgiai (kitaip dar vadinami irisais). Dabas šita gėlė auginama kaip dekoratyvinė kultūrinė, tačiau anksčiau augo kaip ajeras ar nendrės. Nors ir dabar Lietuvos balose pasitaiko savaime augančių irisų. Nežinau ar jie iš sodų "pabėgo" ar visada augo kaip laukiniai, reikės pasidomėti.

O štai radau...

Šaltinis: http://www.jzum.lt/cd/vilkdalgis.html
Sibirinis vilkdalgis

Sparčiai nykstanti rūšis, įrašyta į Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos raudonąsias knygas.

Lietuvoje paplitęs difuziškai, po visą teritoriją - Ignalinos, Kauno, Kaišiadorių, Kėdainių, Klaipėdos, Kretingos, Raseinių, Skuodo, Švenčionių, Šilutės, Šilalės, Šiaulių, Jurbarko, Varėnos, Vilkaviškio raj. Kiek dažnesnis Kretingos ir Skuodo rajonuose. Auga užliejamose, pelkėtose ir šlapiose pievose, krūmynuose, drėgnuose miškuose, pamiškėse ir miško aikštelėse. Daugiametis, šakniastiebinis, 30-80 cm aukščio, dekoratyviais žiedais augalas. Dauginasi šliaužiančiu šakniastiebiu; plitimas sėklomis netirtas. Žinomose radimvietėse auga grupėmis. Nyksta naikinant augimvietes - melioruojant žemes, transformuojant plotus. Populiacijos gali nukentėti persodinant augalus į gėlynus. Įrašyta į saugomų augalų rūšių sąrašą 1962 m. Kai kurios radimvietės yra Čepkelių rezervate, Aukštaitijos nacionaliniame parke, Mituvos botaniniame draustinyje. Užtikrinti augimviečių apsaugą nuo melioracijos, Žemių kultūrinimo poveikio, neleisti kasti augalų.

citata baigta:

Žodžiu, jie augo kaip laukiniai, o dabar kai kurios rūšys auginamos. Man atrodo čia kaip su erškėtrožėm. Jos laukinės, o kultūrinės auginamos rožės.

p.s. Stas, manau galima atkasti tą receptą. Jei žmogus jį gyrė, tai kažkur turi ir receptas būti, jei jau tas žmogus vartojo..


Laimis rašė:sraige Rašo:
Man tos rusiškos neišvalo, dantys vis tiek lieka apsinešę, valausi tik porodontax. bet ir tai. . . nemėgstu to daryti jėga ir labai ilgai, kaip kas pataria suprantu, kad problema kitame lygyje, tai ir labai nesistengiu šveisti.


Bandžiau su Ajurvedine pasta, taip pat su AMWAY pasta. Ten reklamuoja, kad joje nėra ambrazyvinių dalelyčių. O Colgeituose ir Blendameduose yra.

Žodžiu rezultatas buvo toks, kad valant su AMWAY man atsirado apnašos. Paskui vėl pavartojau Colgeitą ir tos apnašos nusitrynė. Žodžiu kaip ir sakė pardavėjai, manau viskas yra dėl tų ambrozyvinių dalelyčių. Jos nubrūžina dantų paviršių kaip šveispopieris. Nušveičia. Bet ar dančiui tai gerai? Apnašų tai nesimato, bet dantis juk dilinamas.

Būtent dėl to siūlomos AMWAY ir Ajurvedinės pastos, kad jose nėra tų brūžinančių, ambrazyvinių dalelyčių, dantys nedilinami. Tačiau jei mikroflora burnoje prasta, tai atsiranda apnašos. Todėl žmonės ir nepasitiki AMWAY pasta. Nes valosi dantis, o apnašos vistiek yra.

Colgeitai ir Blendamedai ir kitos pastos, jos yra labai agresyvios. Jos aišku nušveičia dantis, apnašų nelieka, bet visa tai daroma dantų sąskaita. Čia kaip su vaistais. Iš vienos pusės jie pagydo, bet iš kitos pusės juk sugadina kokį kitą organą. Greitas rezultatas, bet ilgalaikis poveikis visgi neigiamas. Reikia neapsigauti...


Žvaigždukas rašė:Aš visada valausi dantis su ta ajurvedine pasta, kuri yra parduotuvėse. Ir nelieka jokių apnašų. O žymiai ankščiau, kai dar valydavaus su colgeitais, tai pastebėjau, kad jei jau yra susidariusios apnašos, tai ir ambrazyvinės dalelės nepadeda, tuomet jau reikia eit pas stomotologą ir nusivalyt apnašas.

Visiems visaip būna.

Yra apnašos ir yra akmenys ant dantų. Tai aš tas apnašas, kurios tokios stipresnės ir jau gadina dantis (ne tas vienkartines, kurios atsiranda po stipresnių pietų) turėjau omeny.


Laimis rašė:Hmmm... po vienų pietų, tai ne apnašos.

Bet paskui būna dviejų tipų:
1. Apnašos (kai dantų paviršius paruduoja, bet dantistai sako, kad tai ne gedimas, ne kariesas, o tik apnašos, jas galima nubrūžinti, kaip su abrazyvinėm dalelėm ir jų nebeliks, tokiu atveju taisyti danties nereikia)
2. kariesas. čia jau kai skylutė atsiranda. tai jos su jokiu abrazyvu nepašalinsi, tada jau reikia eiti pas stomatologą ir užsitaisyt.

Tai aš turiu omeny nr. 1.


Žvaigždukas rašė:Taip, dėl nr.1 dantų taisyti nereikia, bet jei dantys jau parudavę, tai rekomenduojama eit pas gydytoją nusivalyt apnašas, nes pasta nebenuvalys. Ir jei pasta nebenuvalys, tai apnašos keisis į akmenis. O gal klystu, pataisykit mane Žinoma, viskas įmanoma, galbūt kas nors atras arba jau atrado būdą, kaip pačiam susitvarkyt su apnašom ir kad jų nebūtų ir tai labai labai sveikintina


sraige rašė:O žinot pas mane ant priekinių dantų yra akmenys. Kartą juos gana neblogai suminkštino šalavijų nuoviras, po to nusikrapščiau, dar nutirpdo žemuogės ir dar gal braškės. Pas gydytoją neinu, nes ten labai jautru, jau geriau gręžti, tiek nepernešu to nuėmimo.Bet paskutiniu laiku niekas nepadėjo, pas gyd. nėjau. Tai pradėjau galvoti, mintimis kasdien krapštyti, įsivaizduoti, kaip jie nukrinta, kokie sustiprėję mano dantys. Ir tuo pačiu klausiau, ką tie akmenys nori man pasakyti, ką aš netaip darau. Nu niekas nesikeitė, baigėsi mano kantrybė ir mečiau. Po kiek laiko, kažinkaip užsimaniau tą tarpdantį pakrapštyti siūlu, kur nelysdavau, nes žinojau, kad jie nepajudinami, užkabinau ir daug atskilo, o patys akmenys buvo suminkštėję, kadangi nieko daugiau spec. nenaudojau, tai supratau, kad tai mano minčių "darbas". Tai paskatino toliau dirbti ta linkme.
O dėl higienos vis tik reikėtų pasivalyti. Tai kai buvau Kauno klubo gimtadieny, ten buvo tokia moteriškutė kuri parodė ir maloniai pasidalino rec.Galima čiobrelius sumaišyti su druska ir sumalti kavamale, taip pat galima ir šalavijus. Jais ir valytis dantis.


Basta rašė:Kalnarute Rašo:
As taip pat pritariu Vaidotui.Manau,kad nereikia pulti i krastutinumus,nes daugumu musu dar neprisitaike tokiam gyvenimui.Reikalingas pereinamasis laikotarpis.
O su soda dantu nevalykit,su laiku ises.Yra geras pav: jeigu kas pazysta vaikinus kurie sovietu laikais tarnavo laivyne.Ju apranga buvo juoda,o dantis jie balino soda (del grozio),tai dauguma gryzo su isestais.


Na jau na, jei net tokia smulkmena atrodo revoliucija, ir žmonės jau dar nepasirengę, tai gal neverta net pradėt?
Sodą kad ir kaip girtų, bet man nuojauta sako ne.


Valau su AMWAY, tai iki šiol tik kažkada blend-a-med'as buvo taip nublizginęs. Valo puikiai, ypač jei kiekvieną dieną


Manau dantys susiję su tuo, kaip priimi žmones, susiję su bendravimu. Reikia tame ir ieškot problemos. Gerai pamąstyt ir atkapstyt. O geriausia žiūrėt pavyzdžių, ar žmonės, turintys tokių pat problemų, turi bendrų bendravimo manierų ir rasis atsakymas.

Blemba, pati į savo klausimus atsakiau - kartais gerai kitam patart


Kalnarute rašė:Na taip Basta,o tu manai ,kad mes visi jau esame pasirengia gyventi pagal gamtos desnius ir is jos aruodu semtis gerybes? Na bent man tai tikrai truksta daug informacijos,bet as ja turesiu


Laimis rašė:Aušrinė Rašo:
Žinoma, viskas įmanoma, galbūt kas nors atras arba jau atrado būdą, kaip pačiam susitvarkyt su apnašom ir kad jų nebūtų ir tai labai labai sveikintina


Kažkas žmogų sukūrė laisvą ir nedavė jam jokių dantų šepetukų.

Tikiu, kad žmogus taip sukurtas, kad apnašos ir akmenys turi pasišalinti pačios. Žodžiu, reikia palaikyti tinkamą rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, tinkamą mikroflorą ir apnašos pačios dings. Taip jau sukurta.

Bet jei žmogus valgo tai ko tas kažkas nesukūrė, geria vandenį kietą iš čiaupo, kvėpuoja užterštu oru, rūko, kavą geria, ar kaip basta sako, blogas mintis galvoja, tai aišku prasideda apnašos. Tada reikia surasti ką blogai darai ir dantys patys susitvarkys.

Oda užgyja, kaulai sugyja, dantys taip pat sugyja.


Basta rašė:Buvo toks atvejis, kad 70 metų senutei išdygo tretieji dantys


Laimis rašė:Čia bajeris ar rimtai? Laai įdomu būtų sužinoti daugiau.


Irute rašė:Žinau tikrą atvejį, kai tretieji dantys išdygo berniukui, t.y. dukart dygo pieniniai ir tik trečią kartą išdygo nuolatiniai. Šis berniukas buvo mano grupiokės brolis, jie dabar suaugę, žinoma. Nežinau,ar tai galėjo sąlygoti šią anomaliją, bet jiedu abu sirgo paveldima genetine liga, gal dėl to ir kitokių "šalutinių reiškinių" kilo?


Basta rašė:Deja, apie ta senute daug neprisimenu, o ir nebuvo placiai aprasyta, tik zinau, kad tai ne bajeris, o tikras ivykis Man rods, cia ne pirmas atvejis.
Tiesa sakant, manau, kad tai gana naturalu - o kodel gi ne? Dantys juk ir siaip auga, ju augimas reguliuojamas, viskas prasideda nuo visokiu hipofiziu, smegenu, o ten jau - mintys. Taigi mintys, samone valdo kuna .


Kalnarute, as ne zinias turejau omeny, ju nera, be kita ko, taip sunku gauti, jos ir pacios "ateina", bet apie tai, kad zmogus dvasiskai gali but nepasirenges pakeist dantu pasta ( ), tuo labiau, jei jis apskritai nori keistis...


Dobė rašė:žmogučiai, aš asmeniškai atradau (gal jūs tai seniai jau žinojote) natūralią gumą, kurią gali kramtyti l.ilgai. taigi bičių produktas propolis
paimi žiupsnelį ir kramtai - puikiai atgaivina, ir dantenoms sveika ir dantis fantastiškai išvalo (jį bitutės iš pumpurų sakų ir medžių balzamo pagamina) o jei kartais susikramto - dar geriau -išvalys inkstus ir kepenėles


darja rašė:isvis sako, kad geriausia ne pirkt sintetinius vitaminus, o vartot naturalius ziedadulkiu produktus, kai truksta tu vitaminu, nes organizmas pripranta prie sintetiniu, ir pats ima savu viraminu nebegaminti (mano veterinorius pataria visus vitaminus gerti taip: dvi savaites geri - dvi pertrauka - ir vel dvi savaites geri - toks turetu but kursas, kad orgnizmas nepriprastu...)

...beje, as sian nusipirkau "Blend a med" su zolelem - zinot, visai neblogai isvalo...

...o del kramtoskes, tai mano tevelis, kai buvo vaikas, kramtydavo vysniu, obelu sakus ir vadino juos kremčemčioke (...)


Dobė rašė:<beje, as sian nusipirkau "Blend a med" su zolelem - zinot, visai neblogai isvalo...>
darja, kumute, kokios ten žolelės, juk nė kvapo jų ten nėra, geriau pinigų nemėtyk tiem blendam - nusipirk TŪB Mėta ekologinių žolelių (čiobrelių, ramunėlių, mėtų ar pan.-sumalk kavamale ir valykis dantis) ale jaučiu išpeiksi ech, viskas priklauso nu žmogaus tikėjimo viso ko prasme, nuo jo užsispyrimo, užsibrėžimo kažką daryt.

sutinku su tamstos pažįstamu veterinorium dėl žiedadulkių - gryna tiesa, natūralus vitaminų koncentratas. aš labai mėgstu bičių duonelę, ai skanu (...)


Gluosnė rašė:Pasibuvom Lietuvelei.. Apsilankem pas dantiste. Isvada-dantu geriau nevalyt Andrijana nevale, tai skyliu neturi. Mindaugas kartais valo, tai viena skylute, o as kas ryta ir vakara - man devynis dantis taise (per devynis menesius tiek sugedo).
Ir is viso pastebejau, kad svetur butent moterims labiausiai dantys genda..


Basta rašė:O tu dar pagalvok, gal ka apkalbi?
Tos pastos dantis nuslifuoja, pazeisdamos kiekvienakart apsaugini sluoksni...
(...)


Dobė rašė: (...) o dantų irgi nereikia brūžinti - sutinku. apnašos turi šiek tiek būti, jos tarytum apsauga, o dantys genda ir nuo streso (svetimoje šalyje) ir nuo sutrikusios rūgščių-šarmų pusiausvyros organizme ir burnoje (dėl netinkamos mitybos, ir streso, nes jie atspindi bendrą organizmo būklę)


Rytė rašė:Dobė Rašo:
o dantų irgi nereikia brūžinti - sutinku. apnašos turi šiek tiek būti, jos tarytum apsauga, o dantys genda ir nuo streso (svetimoje šalyje) ir nuo sutrikusios rūgščių-šarmų pusiausvyros organizme ir burnoje (dėl netinkamos mitybos, ir streso, nes jie atspindi bendrą organizmo būklę)


Na, teoriškai sutinku, bet man nemalonu, kai dantys apnašomis apsivelia burnoje. O gal ilgiau nevalant ir jų neliktų?


Romas rašė:Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl genda dantys - kalcio trūkumas. Kodėl trūksta ir kodėl labiau moterims - daug aiškinti, bet ne todėl, kad dirvožemyje trūksta.
Dantis valyti visdėlto reikėtų, nes galima gi ir nesiprausti.

Jeigu kremas geras, tinkantis žmogui ir padeda - aš nieko prieš. Natūralias priemones ne visada lengva susirasti. Žmonės skirtingi. Ne visiems viskas vienodai tinka.

Su vitaminais irgi tas pats. Jeigu yra poreikis kažkokio vitamino ir nesugebi paimti iš natūralių produktų, naudok sintetinius. Tai yra geriau negu turėti kažkokią problemą (ligą). Žiedadulkės ne panacėja. Tai yra neblogas papildas, bet kompensuoti trūkumui neužtenka. Nėra vieno vaisto nuo visų ligų.


Dobė rašė: (...) iš tikrųjų dantų apnašos nėra malonu ir aš pati pastebėjau, kaip sunku jas visiškai pašalinti (nors dabar jau leidžiu šiek tiek apnašų susidaryti). geriausia, mano manymu, jas pašalinti intensyviai masažuojant pirštais, tada praskalauti, o jei jau visai nenusitrina, tai galima su nageliais, na bet gal nevisada to ir prireikia) tikrai patikėkite, pirštais labai sveika dantis valyti, tik gal mes nelabai prie to pripratę, o juk šepetukai dabar sintetiniai, jie erzina dantų emalę ir dantenas


Dobė rašė:Romas Rašo:
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl genda dantys - kalcio trūkumas. Kodėl trūksta ir kodėl labiau moterims - daug aiškinti, bet ne todėl, kad dirvožemyje trūksta.
.


o kaip tu, Romai, siūlytum tą kalcio trūkumą kompensuoti vis tiek esu įsitikunusi (net ir neabejoju), kad sintetiniai kalcio preparatai tik užkemša kraujagysles. na nebent homeopatinis ar WELEDOS kalcis - pastarąjį išbandėme su vaikais - mažajam vis skaudėdavo kojas vakarais (turbūt nuo augimo), tai tie miltukai jam iš tikrųjų padėjo, kai reguliariai duodavau, nesiskųsdavo


Rytė rašė:Na, kalcio yra sezamo sėklose, riešutuose, kiaušinių lukštuose, sūryje ir t.t. Taip kad norint įmanoma gauti.


Dobė rašė:tai, kad sako vis per mažai mum jo
ir aš negaliu pasigirti sveikais dantimis - vaikystėje esu gavusi per daug antibiotikų


Romas rašė:Labiausiai paplitusi kalcio papildų forma - kalcio karbonatas. Čia beveik nėra ką sintetinti. Dar prideda vitamino D geresniam įsisavinimui, nors vasarą D vitamino papildomai nereikia. Tas pats yra ir kreida, ir kiaušinio lukštai. Sako, kiaušinių lukštus reikia nevirtus valgyti. Terlynė, vienu žodžiu, nelabai apsimoka, nes neblogas rusiškas "Kalcij aktiv" turi panašų poveikį (10-12 Lt). Tikriausiai galima valgyti kreidą, jeigu labai taupom (nebandžiau). Dar populiaru papildus daryti imant kalcį iš kriauklių geldelių. Gal kai kam irgi neblogai, kam reikia papildomų mikroelementų. Kiniečių "Tianši" daro kalcį iš raguočių kaulų. Sako, kad jonizuotas, ir niekas tokio daugiau nepadaro. Kai kam šis kalcis labai tinka, nors tai yra ne vien tik kalcis, o mišiniai su išsiskiriančiu kalcio kiekiu.

Kalcio, aišku, yra maiste. Bet augantys vaikai, nėštumas, maitinimas reikalauja didesnių kalcio kiekių, ir kažkaip ne visiems užtenka net valgant varškę kasdien. Visaip yra. Dar, vaikams kalcis turi būti skanus. Pabandykit šerti kiaušinių lukštais. Suradau danišką skanų kalcį Eurovaistinėj (Pieno kalcis vadinasi, atrodo). Padeda.

Tačiau esminis dalykas yra kalcio įsisavinimas. Kam sutrikęs, gali valgyti ką nori - dažniausiai vistiek truks. Tai liečia maždaug kas antrą-trečią moterį ir kas penktą vyrą. Pagrindinė priežastis - sutrikusi skydliaukės veikla. Daugelis žmonių nugyvena visą gyvenimą ir nesužino, kad kaulai išretėję. Bet būna atvejų, kad kaulai lūžinėja lovoje gulint.

Dar yra koralinis kalcis (brangus). Toks kaip arbatos pakelis. Įmeti į vandenį ir geri visą mėnesį iš to indo. Sako, kalcio jonai lengvai įsisavinami. J.Skonsmanas (nežinau ar buvo penktadienį Vilniaus klube) vietoj to siūlo smulkinti lietuviškas kriaukles - dreisenas ir darytis kalcio jonų vonias. Per odą geriau įsisavina, ir tiek, kiek reikia.

Galiu pakonsultuoti, parinkti, ką vartoti. Jeigu reikia, rašykit asmeniškai.


Basta rašė:Tai jau nedarykit tos klaidos.
Ar valgysit sintetini kalci, ar kreida ar lukstus - efektas tas pats - nieko gero.
Tai neorganinis kalcis, suprantat, zmogus - ne vista ir jam nenaudingas jisai. Isisavinamas tinkamai kalcis tik is vaisiu, darzoviu.
Kaip ir kiti mikroelementai.

As manau, dantys atspindi poziuri i kitus zmones.
Jei kam idomu...
Ir apnasos panasiai susidaro...
O siaip naudokit amway pasta, sako, ji nenubruzina dantu + dar naturaliu sereliu sepeteli ir viskas bus ok, pamatysit, kaip jusu dantukai blizges.


jasmin rašė:Arba vietoj pastos - likusias nuo arbatos žoleles. Čia Ingridos iš Panevėžio išradimas. tiesiog vakare geri žolelių arbatą (ji sakė ir žaliosios arbatos truputį deda), pačių įvairiausių žolikių, o paskui išgėręs palieki tas žoleles ir ryte valaisi su jom dantis, su šepetėliu. Paprasta. Sakė dantys nustojo skilinėt ir skylučių daugiau neatsirado (forume čia buvo kažkur pasakota, bet vėl priminsiu )


darja rašė: (...) Del kalcio, tai kartais jo tikrai reikia - kai luzta ranka ar pan., bet girdejau, kad geriausiai pasisavinami tibetietiski kalcio papildai (yra Vilniuj tokia vieta, kur ju parduoda, tik kad brangus...)


Romas rašė:Ne, neklaidinkim žmonių. Neorganinis kalcis irgi yra įsisavinamas. Bet ne visiems vienodai. Neįsisavina tie, kam yra sutrikęs įsisavinimas. Pagyvenę žmonės sunkiau įsisavina, nes su amžiumi paprastai silpnėja virškinimo ugnis (skrandžio rūgšties kiekis). Todėl kalcio papildus geriausiai vartoti vidurdienį, kada stipriausias virškinimas, prieš valgį.

Sveikam žmogui kalcio papildų nereikia. Pakankamai gauna su maistu.


darja rašė:...beje, girdejau, kad kalci organizmas pasisavintu, jame turi buti vitamino D, bet jo jau turi buti organizma, nes kartu su kalciu isgerta jo tablete nesuveiks - gal tavo vaikui, Dobe, kaip tik to D ir truksta, todel ir kalcio nepasisavina...


AJA:
Parašyta: Tr. 2003 06 25, 17:50 Rašyti temą: Kitos gyvybės formos ir rūšys

(...) Ar žinote, kad yra akmenėliai kurie suteikia mums reikiamų medžiagų visokių: yra toks chalcitas (o gal ir kitaip vadinasi) jį tereikia pamerkti į stiklinę nakčiai, o ryte jau turime kalcio visai dienai šaltinį. (...)


Dobė rašė:beje, patikrinau ir radau, kad "chalcidas" yra driežas gyvenantis Afrikoje, o mineralas vadinasi "kalcitas" (kalcio karbonatas, cheminė formulė Ca CO3). jo yra marmure, moliuskų kiautuose, būna ir kristalų pavidalo. skaidrus kalcitas vadinamas Islandijos špatu. tai labai gali būti, kad palikus vandenyje dalis kalcio jonų pereina į tą vandenį ir tada jau geri vandenuką su natūraliu kalciu, o kodėl gi ne tokiu būdu tikriausiai galima papildyti savo organizmą ir kitais elementais


Basta rašė:gerkit gerkit, man negaila, bet dėl įdomumo paskui pasitikrinkit inkstuose akmenukų ... arba iškart asiūklio pagerkit...


Romas rašė:Dėl akmenukų inkstuose. Akmenukai susidaro tiems, kam sutrikusi medžiagų apykaita. Visi kiti gali valgyti ir gerti kalcio kiek tik nori. Akmenukų nebus.


Edgūnas rašė:Dantys-isminties simbolis. Tas kuris gyvena ismintingai (pagal savo galimybes) tures sveikus dantis.


Basta rašė:O kaip gyventi išmintingai ir pagal savo galimybes?
Ir kodėl vaikai dar neturi dantų, kodėl paskui jiems pieniniai dygsta ir t.t.?
Ši teorija nepaaiškina dar visko.
O gal?


Edgūnas rašė:Budu daug, vienas - skaityti gamtos knyga ir mokytis. jei esi penktokas neik knygos apie integralus. Pirma vertetu paskaityti kitas. Nors yra kai kam isimciu. kiekvieno mokymosi programa Dievo sudaryta individuali ir tobula, nes palikta teise rinktis.
Ir tai ne teorija. Tai simbolis gamtos knygoje (lyg raide musu knygose), kuria mokomes skaityti. Visi mokomes- vieni savo noru, su dzauksmu, kiti verciami ivairiausias budais.


orimx rašė:Vienas iš dantų valymo būdų, apie kurį rašo daktarė Šimkūnaitė - tai aliejaus čiulpimas.
Šaukštas aliejaus čiulpiamas burnoje apie 10 min. kol pasidaro baltas ir skystas. Viskas išspjaunama ( jokiu būdu nepraryti, nes tas skystis labai nuodingas ), burna gerai išskalaujama ( galima pasiruošti ramunėlių, šalavijų, pelynų arbatos ). Ne tik dantis valo, bet ir šiaip naudinga sveikatai. Valo šlakus iš organizmo. jau apie pusmetį praktikuoju, kol kas patenkinta.


Kristina rašė:o kodel nuodingas, juk suplaktas aliejus su vandeniu - tai majonezas?


Basta rašė:Todel, kad valo is organizmo slakus, nuodingas atliekas ir siaip traukia kenksmingas daleles. paprastai ne del dantu valymo naudojamas sis budas, o organizmo valymui.
bet, matyt, ir dantis galima valyti


Dobė rašė:apie šitą būdą žinojau, bet daugiau ne kaip dantų valymo, o viso organizmo valymo - jis nuo seno praktikuojamas rytų medicinoje. o iščiulptą aliejų reikia išspjauti į kanalizaciją, nes jame pasilieka visi nešvarumai būdas be galo paprastas, bet sako veiksmingas išsivalymui, bet juk ir tai daryti neretai tingim


tema bendrai apie dantis
http://esu.tiems.kam.esu.lt/forum/viewt ... highlight=
Paskutinį kartą redagavo ** Pir 2006 08 21, 12:53. Iš viso redaguota 1 kartą.
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė ... Ket 2006 08 17, 20:19

Dabar bandau vieną iš pasiūlytų variantų - druską su smulkintais džiovintais čiobreliais. Visai nieko, tik po keleto dienų nuo druskos dantenas truputi pagraužia, bet siaip smagiau nei su pasta. gaivu burnoj, o kur neišsivalo apnašos, tarpdančius pravalau su dantų siūlu. Jį manau gamtoj pakeistų kokia smilga ar dar panaši žolytė :)
Paskutinį kartą redagavo ... Pir 2006 09 04, 23:01. Iš viso redaguota 1 kartą.
...
 
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: Šeš 2006 08 05, 22:14

Standartinė Basta Šeš 2006 08 19, 22:28

hm, na druskos nenorėčiau naudot...

užtat geras pasiūlymas - obuolys :) labai gerai nuvalo apnašas :mrblue:

dar yra tokie "šepetukai", kuriuos išbandė mama - tai stipri vandens srovelė..iš pradžių dantenos truputį jautriai reagavo, bet... ji pabandymui valė dantų šepetėliu, paskui dar siūlu ir paskui jau srovele, tai... :roll: išvalė dar nežinia kiek visko :!: :shock:
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė ** Sek 2006 08 20, 12:00

aš kažkur mėnesį valausi dantis vien su žolelių mišiniu (anksčiau valydavausi tik kartais). Be druskos (pradžioje neturėjau tinkamos, vėliau vis ketindavau įdėt, bet neįdėdavau, o dabar žiūriu, kad gerai ir taip). Žoleles dėjau tokias: aviečių lapai (giminingos gervuogei, o gervuogė labai tinka, tai ir avietė tiks :P :)), raudonėlis, dilgėlė (šiaip dėjau), gervuogių lapai, šalavijas, mėta, žemuogių lapai su uogelėm, laukinis šalavijas. Visas šias žoles radau, kad jos naudojamos ir įvairiems burnos susirgimams, nemaloniam kvapui šalinti, gerklei skalauti, porodontozei gydyti.. žodžiu, viskam, kas susiję su burna. Dar dėjau viržio, nes daug turėjau. Puikiai tinka ir čiobreliai. dar mėlynės, juodieji serbentai (uogos) dantenoms pastiprint labai gerai.. Tai ir lapai turėtų tikt. ? kaži ar mėlynių lapai nenudažo?

Žoles sumaliau smulkiai su kavamale. Valausi su šepetėliu, nes norisi ir liežuvį nusivalyt. Iš tikrųjų išsivalo panašiai su šepetėliu ar pirštais. Liežuvį įmanoma nusibraukt ir be šepetėlio. Tik įpratimo reikalas, kad būtinai reik šepetėlio.

žolių užtenka tikrai labai ilgam. Sudėjau į nedidelį indelį nuo prieskonių. Patogu vežtis kur nors keliaujant ir šiaip laikyti. per mėnesį susinaudojo gal tik koks pusė indelio.

beje, šis būdas yra geras tuo, kad nereikia kažkokių ypatingų procedūrų dantų išsivalymui. Išsivalai ir tiek. Patogumo atžvilgiu bent man lygiai tas pats, ar valytis su žolėm, ar su dantų pasta, užima lygiai tiek pat laiko ir paruošimas ne kažkoks ypatingas. Bet su žolėm mieliau..
Paskutinį kartą redagavo ** Ant 2007 10 02, 22:08. Iš viso redaguota 3 kartus.
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Laimis Pir 2006 08 21, 12:26

Gelyte rašė:Dantis galime valytis, pasitelkiant į pagalbą kokio nors medelio šakelę, sakoma, kad geriausia-spygliuočiai. Nusilaužiame kokių 10 cm šviežią šakaliuką ir vieną jo galiuką imame kramsnoti, čiulpti, kol tas galiukas išsiskaido atskirais plaušeliaisir tampa panašus į mažą šepetėlį. Skonis, žinoma ne saldus, jaučiasi dervų aromatas ir šiek tiek kartumo, bet tokią "procedūrą" pakelia net vaikai Very Happy
Žinoma, taip dantis valytis galima tik savo sodyboje, kur medeliai švarūs, bet gerai tas, kad šis būdas tinka bet kuriuo metų laiku.

Mieste aš naudoju Weleda druskos dantų pastą, ji taip ir atrodo, lyg valgomoji druska būtų pamaišyta su kvapnių žolelių eteriniais aliejais.
Statyba iš šiaudų briketų (kytkų):
http://blogas.lt/siaudunamai
Laimis
Taryba
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:23

Standartinė Basta Ket 2006 09 14, 0:03

Pabandžiau šveisti dantis su žolių kuokšteliu - paprastos žolės, galvoju, gal ir varputis tiktų, gal nebūtų per aštru.
Visai gerai.
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė Rozyte Ket 2006 09 14, 8:51

O as dar paminesiu ir psichologinius aspektus :)
Dantu gedimai, problemos - tai susije su ryzto stygiumi, truksta ryzto iveikti gyvenimiskas kliutis, paprastas situacijas, tad likimas moko ryzto atvesdamas pas dantista.

Is ties apie tai daug masciau, nes problemu su dantukais kaip jau minejau turiu nuo 1,5 metu.... ir istiesu pradejau perzvelgti savo gyvenima, visgi pastebejau - daznoje situacijoje man pristinga ryzto zengti paprastam zingsniui, as sustoju ir vis dvejoju drebu, ir jei ryztuosi - pamatau kad isvis cia nera ko bijoti, o jei nesiryztu, kamuojuosi dar ilgai...

Tad prie visu nuostabiu zoleliu, pagalvokime kartkartem ir apie tai ;)
Dainuok, širdie, gyvenimą, kad jos aidai skambėtų tavo šlovei...
Rozyte
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Pir 2006 09 11, 15:42
Miestas: Vilnius

Standartinė ** Pir 2007 04 16, 11:22

Vija rašė:Dantis galima valyti savo pirstais - nyksciu ir smiliumi braukti nuo saknu. Taip pirstais nuvalomi visi dantukai, pagerinama kraujotaka ir dantys pradeda gurgzdeti nuo svarumo. Kai kam is pradziu bega kraujas, bet po kiek laiko dantenos pasveiksta nuo pagerintos kraujotakos ir kraujas nebebega. Si buda suzinojau sveikuoliu mokykloje is tokios senutes, kuri skaite paskaita, ji jau 15 metu pastomis nevale dantu. Dantu gydytoja, patikrinusi mano dantis, palaimino si buda kaip pati geriausia :)
Dar viena naujoviska buda skaiciau "litovskij kurjer" laikrastyje, ten rekomenduojamas H2O2 (vandenilio peroksidas). Ji reikia palaikyti burnoje kol uzputoja ir tada išspjauti. Po to burnoje jauciasi svarumas, dantys irgi gurgzda, bet dantu gydytoja i si buda paziurejo kritiskai, sake laikant per ilgai galima nudeginti dantenas.


** rašė:man naudojant vandenilio peroksidas buvo gerokai rankų odą nugraužęs - oda nuėjo pūslelėm, taip pat "pavyko" plaunant peroksidu žaizdą nago formą pakeist, odeles nuėmė :), todėl burnai nenaudočiau. Sodyboje nelabai kur tokį ir išpilsi. Ir pirkt reikia. Paprasta pasta atrodo nekalčiau.

(Nors irgi.. Valausi jau link metų dantis vien žolėm, o kartą pabandžiau išsivalyti su amway. Atrodytų, švelni pasta. Tačiau pojūtis buvo, kad dantų paviršių kažkas lupa, graužia. Ai, dar pavyzdį prisiminiau. Kaip žinia, Laimis stengiasi nevalyti dantų. Bet kartą ėjo pas dantistę ir prieš tai vis dėlto išsivalė dantis. :) Tai stomatologė jo dantis pamačiusi pakraupo - visos dantenos buvo raudonos, kaip kruvinos. Nuo dantų pastos, panaudotos po ilgo nesivalymo laiko. :))

Tą būdą valytis tiesiog pirštais reiks būtinai pabandyt. :) Ačiū, kad pasidalinat.
Paskutinį kartą redagavo ** Šeš 2008 03 22, 3:09. Iš viso redaguota 1 kartą.
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Standartinė Basta Ant 2007 04 17, 0:08

Jo, tas būdas pirštais tiesiog geras. :)
Kas genialu, tas paprasta.
Bet dar genialiau, mano nuomone, yra valyti liežuviu.
(Einant link to, kad dantys patys jau savaime būtų švarūs.)
Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo, ir padarė atradimą. A. Enšteinas
Peace is lost when you desire anything, including peace.
Basta
Valdžia
 
Pranešimai: 1181
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:18
Miestas: Earth

Standartinė helenelen Pen 2007 09 28, 22:18

aš tai dabar kartais taip darau: su smilga ar siūlu krapštausi tarpdančius.
paskui su pirštais patrinu dantenas.
tada skalauju dantis druskos tirpalu arba kokių žolelių antpilu.
labai gaivu :mrgreen:
Make Love Not War
helenelen
 
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: Ant 2007 02 27, 15:55
Miestas: Kaunas

Standartinė ** Ant 2007 10 02, 22:07

Toltik rašė:Na aš apie pirminį temos klausimą :). Dantų pastos nebevartoju išvis. Paskutinė tūtelė pirkta gal prieš pora metų laba lėtai tuštėjo, nes vos vos tik užtepdavau ant šepetėlio, o kartais ir visai netepdavau, ji jau kokius 5 mėnesius taip ir džiūsta pusiau nebaigta higienos reikmenų krepšelyje :). Visiškai nebereikalingas daiktas patapo. O priežastis paprasta ;). Jei valgai teisingai tai nei dantų pastos, nei dantų šepetėlio nebereik. Dantų šepetuką kažkaip pamiršo mūsų kurėjas pasaulį modeliuodamas :). Dabar valgau tik nevirtą maistą. Apnašos ant liežuvio išnyko iškart (o anksčiau niekaip negalėjau suprasti kodėl jos vis atsiranda karts nuo karto..). O šepetuką tenka panaudoti jeigu persivalgau, kad ir nevirto maisto, ypač visokiausių riešutų ar džiovintų vaisių, bet pastos tai visitiek nereik. Tai tep va :) :)

http://www.anastasija.lt/forum/viewtopi ... &sk=t&sd=a
**
Taryba
 
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: Ant 2006 06 13, 18:34

Re: Dantims valyti

Standartinė Coach andy Tre 2009 02 25, 0:28

Del pieno ir kalcio, tai gerdami pasterizuota piena greiciau osteooroze gausit , nei stiprius kaulus ir dantis is pieno zmogaus organizmas kalci pasiavina labai sunkiai.Ir faktiskai vartojant pieno produktus del ju zeminancio ph pratiskai prarandama daugiau kalcio nei pasiavinama. Amerika suvartoja daugiausiai pieno produktu ir pas juos osteoporze labiausiai paplitusi,
daugiau apie pieno zala esu parases straipsni
http://sveikatossaltinis.blogas.lt/3936 ... lejas.html
Geri kalcio saltiniai yra zalios darzoves, kaip kale, brokolis ir kt, taip pat riesutai(bet juos pries valgant reikia pamirkyti vandenyje 12-24 val, taip deaktivuojami enzimu inhibitoriai ir jie tampa lengviau virskinani. Ir beje riesutu daug nereikia, uztenka keleto per diena
Coach andy
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Tre 2009 02 25, 0:08

Re: Dantims valyti

Standartinė Coach andy Tre 2009 02 25, 0:30

Dar dantis galima valyti su geros kokybes muilu.
O daugelis pastu tai prikimstos visokiu chemikalu ir yra daugiau nuodas. Floras ypac pavojingas ir jo tikrai nereikia. Jis yra toksiskas ir per gleivine patekes i organizma labai kenkia sveikataii.
Todel jei dar neismetet tai meskit greiciau visas pastas su fluoru.
Coach andy
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Tre 2009 02 25, 0:08

Re: Dantims valyti

Standartinė samy Ket 2010 01 07, 23:31

As turiu jonini sepeteli, normaliai valo :) http://www.gidenta.lt/lt/naujienos/dant ... s_soladey2
yra dar kazkoks Hyg .
samy
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: Pen 2008 10 17, 22:17
Miestas: Vilnius

Re: Dantims valyti

Standartinė DovileS Pen 2010 01 08, 13:12

samy rašė:As turiu jonini sepeteli, normaliai valo :) http://www.gidenta.lt/lt/naujienos/dant ... s_soladey2
yra dar kazkoks Hyg .


Na, sitas idomus dalykas - dar negirdetas.
O kur tokie sepeteliai parsiduoda ir kokios kainos?
DovileS
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Ket 2009 09 24, 15:35

Kitas

Grįžti į Pasidaryk!

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių

cron